„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kā ar līgavu aiziet uz veikalu un izdzīvot?…

Atbild: BLONDĪNE

Pirmais, ko tu noteikti domā, tas ir, ko rozā krāsas uzraksts dara šeit vīriešu lapaspusē? Un kāpēc raksta sieviete? Atbildu: „Es nāku ar mieru.. un lai Tev palīdzētu…” Nu, es tā vismaz ceru… Lai tu varētu atgūties no pirmā šoka, aicinu tevi padomāt, ko sievietei nozīmē vasaras beigas un rudens sākums? Kad sniegsi savu versiju, tad lasi tālāk. Sievietes atbilde: „Tas nozīmē vasaras sezonas izpārdošana.” Vārds – izpārdošana vai akcija vairāk vai mazāk, bet vienmēr ir piesaistījusi sievietes uzmanību. Vismaz manu, noteikti. Garām nepalaidīšu nevienu skatlogu ar uzrakstu sezonas izpārdošana

Kādu dienu mēs ar draudzeni nolēmām izmantot vasaras sezonas izpārdošanu un „paķemmēt” veikalus, līdz šim es biju domājusi, ka viņa ir tipiskā blondīne, kuras pamatmērķis ir veikali un pēc tam vēlreiz veikali. Izrādījās viņa ir zaudējusi. Tipiskā blondīne esmu es 10 : 0 manā labā, bet ko es ar savu blondo stāstu un rozā krāsu vēlos panākt? Nedaudz pacietību, kad beidzot mikrofons nonācis manās rokās. Tātad, mēs ar draudzeni ieņemam zemo startu un sākām savu ceļu, nē, nē, ne jau pie Kristus kājām, bet apavu veikalā. Sākumā viss bija labi, mērījām apavus un uzjautrinājāmies par pumpainām laiviņām bez papēžiem un runājām par to, ka tām pietrūkst rozā bantītes un man rozā matu lentas iesietas divās astītēs, lai no manis sanāktu „lellīte – lollīte. Tad gājām uz apģērbu veikalu un izvēlējusies vienu vasaras retro kleitiņu gāju to pielaikot. Vai es to pirktu? Nu tas ir cits „story”, bet galvenais šajā lietā ir process. Iznākusi no kabīnītes sāku dziedāt Merllinas Monro (Marilyn Monroe) dziesmiņu “I Wanna Be Loved By You” Kad bijām no sirds izsmējušās un paspēju piesaistīt apkārtējo uzmanību, es kautrīgi atgriezos pārģērbties. Draudzene smējās, tā no sirds, par manu māniju aiztikt lietas, kuras man iepatīkas un pat pilnīgi neuztraucoties par to, ka tas varētu būt viens no dārgākajiem traukiem Latvijā, vai arī nepamanot iebrist vīriešu nodaļā un acīs iekritusi siksna ar spīdīgu slēdzeni, obligāti tai, kā likums, jāpieskaras. Jautrība sita augstu vilni un mūsu „ķemmēšana” uz mirkli pārgāja vairākās stundās. Pēc kāda zināma laika sprīža, es sāku piefiksēt, ka mana draudzene atpaliek, tad pie kāda kārtējā veikala durvīm viņa apsēdās tur pat netālu uz soliņa ķērās pie sirds un teica: „Nu, nezinu, ja es netieku Tev līdz, tad kā tiks Tavs topošais vīrs.” Es apstājos, nodomāju un tad vēlreiz nodomāju un nolēmu uzrakstīt vēstuli Tev. Lai laikus brīdināt Tevi pat to, ar ko jārēķinās, lai aizietu ar līgavu uz veikalu un izdzīvot. Un sagatavot Tevi tiem leģendārajiem vārdiem, kad viņa teiks: „Dārgais, vai aiziesim uz veikalu?” Tātad, Ar ko Tev ir jārēķinās?

Tu jau noteikti esi sapratis tas viss ir pilnīgs „sviests”, bet ja tu vēlēsies, lai viņa ar tevi precētos, tad tev tas tomēr ir jāņem vērā, ja tiešām nevēlies, lai veikala vidū viņa uzrīko skandālu un pie tam vēl tādu, lai to ieraudzītu pēc iespējas vairāk cilvēku. Kas lai to zina, varbūt kāds kino režisors ierauga viņas talantu un aizved uz Holivudu filmēties. Iedomājies, tas taču ir tik interesanti, nu labi, pierunāji, atgriezīšos pie tēmas.
Lai arī kur sieviete neatrastos, bet ceļu uz lielveikalu viņa noteikti atradīs, uz to viņai ir īpašs talants. Jā, starp citu, piemēram, man ir tā, ka es varu nezināt adresi – mājas numuru vai dzīvokļa numuru, bet zinu kā turp tikt un tas ir galvenais. Jā, un vēl, vienalga cik naudiņas maciņā arī nebūtu dienas beigās tā būs noteikti iztērēta, bet toties, iedomājies, kāds mājās būs neizsakāms miers un apmierinātības sajūta, kad ir nopirkts kāds kārtējais nevajadzīgais nieciņš. Tu varēsi justies laimīgākais vīrietis pasaulē. Nu, nav jau tik traki, ne tikai nieciņi tiek atnesti mājās, piemēram, es rūpējoties par intelektuālo izaugsmi ik pa laikam nopērku arī kaut ko citu, motivējošas grāmatas no sērijas „Успех”, es tev teikšu tā, motivē, nu tā, ka līdz nākamajai krīzes situācijai, tad atkal kārtējā katastrofa. Piemēram, frizieris apgriezis pārāk īsus matus, tev varbūt šķitīs, ka sīkums un pat smieklīgi, bet man tajā brīdī bija traģēdija. Vai pēkšņi izslēdzas dators un ieslēgt vairs nevar, bet ko darīt, ka dators burtiski ir visa dzīve? Tad tas tiešām nav vairs smieklīgi. Labi, ka ir tāds varens Dievs, kurš spēj datora atkarīgās uzmanību piesaistīt kaut kam citam. Slava Dievam, ka viņš zinot sievietes sirdi īstens džentlmenis spēj piedāvāt arī citas iespējas, ne mazāk saistošas. Bet tas jāiemācās arī Tev, ja tu tiešām vēlies iegūt viņas sirdi. Tev jāspēj laikus reaģēt uz briestošo situāciju un novērst to tā, ka viņa pat nepaspēj pamanīt, savādāk, nu, tu jau zini, neatkārtošos.
Droši vien sākotnēji Tev varētu šķist aizraujoši, kad Tava nākamā sieva veikalā iejūtas dažādos tēlos un aiztiek visu, kas iepatīkas un nopērk kaut ko, bet galvenais, lai būtu rozā. Bet kā būtu, tad, kad ir iestājies vakars un tu pēc darba satiecies ar savu nākamo likteni un viņa Tev saka: „Dārgais, vai aiziesim uz veikalu?” Laikam Tev jau tirpas skrien pa muguru, Tu, protams, piekrītoši uzsmaidīsi, bet, kas darīsies Tavā sirdī, viņai par to labāk nezināt.

               RISINĀJUMI

Piedāvāju risinājumus, kā tikt galā ar tādu „nemiera garu.” Protams, ja tu zini Bībeli no galvas, tad nu, tik sāc… „Saistu nemiera garu, Jēzus Kristus vārdā.” un t.t. tad vari būt apmierināts ar sevi un savām garīgām spējām. Bet nedod Dievs, ja to vēl sāksi darīt viņas klātbūtnē, tad zini, tu viņu esi zaudējis. Viņas aizvainojums būs lielāks, nekā jūtas pret Tevi.

Otrs risinājums varētu būt tāds, ka pēc piecām minūtēm uzturēšanās veikalā, Tu viņai jautā: „Nu, vēl ilgi?..” Pirms to dari, aicinu nedaudz „patīt filmu” atpakaļ un atcerēties tos laikus, kad viņa nebija Tev līdzās un Tu izmisīgi negulētajās naktīs stāvēji uz ceļiem un lūdzi Dievu par to, kuru nu, tu esi tagad saņēmis. Njā, varu tev arī piekrist, bieži vien mums ir „īsa” atmiņa, nespējot novērtēt to, ko saņemam… Tad jau labāk, kamēr viņa mēra kārtējo kleitiņu vai svārciņus un uzrīko Tev modes skati, Tu domās pielūdz Dievu un pateicies, par to, ka Tavā priekšā ir tāda kā neviena, tāda, kura personīgi Tev rīko modes skati, personīgi tev izrādās, kā nu spēdama, personīgi Tev klāsta savu dienas romānu, un zini, viss ko viņa dara, tas ir tikai un vienīgi Tevis dēļ. Novērtē un pieņem. Jo viņa ir radīta personīgi Tev.

Trešais risinājums varētu būt -iedot viņai savu naudas maku un priecāties par to, ka kaut uz brīdi pārtrauksies tā „mušas dīkšana” pie ausīm un Tu tajā laikā varēsi kārtot savas biznesa darīšanas, pa mobilo telefonu, bet ja godīgi, tas nav pareizs risinājums, jo galu galā arī viņai ir savs maciņš, kaut arī varbūt plānāks, bet toties rozā. Tāds risinājums viņu varētu aizvainot līdz visdziļākajām dvēseles „stigām”, jo kā jau Tu atceries, viņas gadījumā – galvenais ir process. Viņa vēlas apspīdēt ar savām degošām acīm, Tavu ceļu un izjust, ka kaut arī viņas kurpju papēdītis iesprūdīs kādā flīžu caurumā, Tu tajā brīdī pieturēsi viņas smalko rociņu un tad pirmo reizi par visām reizēm viņa nebalstīsies pret aukstā veikala sienu, bet pret tavu silto, spēcīgo, bet tajā pat laikā maigo vīrieša roku. To viņa atcerēsies daudz ilgāk, nekā nopirkto nieciņu.

Iemācies būt džentlmenis un novēlu tev lielu, jo lielu pacietību, tā tev vēl noderēs. Tādas, kā viņa ir ļoti jūtīgas personas un kāds lieks rājiens vai neapmierinātības izrādīšana var lauzt viņas sirdi.

Tādēļ, Tavai sirdij ir jābūt gudrai un mīlestības pārpilnai, lai spētu ietekmēt arī savu „nemiera garu”. Ja Tu manā stāstā saskati arī savas skaistules raksturīgās pazīmes, tad zini, viņa ir radoša personība un kā jau radošai personībai tas pienākas, viņa sirgt no uzmanības trūkuma. Viņa alkst, lai Tu pievērstu savu uzmanību.
Kāds cits risinājums varētu būt, tāds, ka viņa tipina no viena veikala uz otru, bet Tu nopakaļus ej savā nodabā kā aukstasinīgs un lepns „pāvs”, kurš uzskata sevi par viss-viss…nepievēršot viņas darbībām nekādu uzmanību un interesi. Radošā tipinātāja, varētu būt kautrīga, kura redzot to, ka no Tavas puses nav nekādas reakcijas un rīcības, sāks nodarboties ar paš-dedzināšanos, nocietinot savu sirdi, domājot, ka Tev viņa vairs neinteresē, burtiski ātri novīst kā gerberas zieds. Kļūstot klusa, nepamanāma un auksta. Vai arī, viņa darīs visu, lai pievērstu Tavu uzmanību, līdz pat skandāla celšanai, lai panāktu, kaut vienu Tavu skatienu, vai emocijas izrādīšanu, tāpēc vārdi: „Vai iesim uz veikalu?” nozīmē, ka viņai trūkt nevis kārtējais nieciņš, bet Tu. Jo pamatā nieciņa iegādāšanās ir pozitīvas emocijas, bet ja tās spēsi sagādāt Tu, tad viņa ātri aizmirsīs iepirkšanos veikalā, vai arī kādu citu atkarības pilno nodarbi, jo to viņa ieraudzīs Tevī.


Neaizmirsti, viņa ir emociju medniece. Un brīžiem akla medniece, noķerot negatīvu emociju, attopas, bet jau par vēlu, viņas pasaulē jau ir iestājusies katastrofa. Tāpēc, Tev jābūt iecietīgam. Viņa taču saprot, ka ir auzās, bet nezin, kur automašīnai atrodas bremžu pedālis. Vai Tu spēsi nobremzēt viņas vietā, kad atkal priekšā auzas? Pamatā, viņa no sirds vēlas, lai Tu piesaisti savu uzmanību. Tu teiksi: „Šausmas, cik viņa ir atkarīga.” Bet es iestājos kļūt par viņas advokātu un Tev argumentēt. Kā Tu vēlies lai būtu, vai, lai viņa ir atkarīga no Dieva un no Tevis, vai arī, lai viņa būtu atkarīga no narkotikām un prostitūcijas? Arī tās ir spēcīgas emocijas.
Viņa vēlas, ne tikai apspīdēt Tavu ceļu savām degošām acīm, bet redzēt degsmi un ieinteresētību arī Tevī, ja tas ilgstoši nenotiek, tad viņa pārslēdzas uz kaut ko citu, kas spēs sniegt gaidīto. Ja notiek pārslēgšanās, zini, esi izdarījis kaut ko nepareizu, vai arī visbiežākos gadījumos, neesi izdarījis neko. Tas viņu satrauc visvairāk un liek domāt, ka tava interese par viņu ir zudusi, vai pat nav bijusi vispār. Viņa atgriežas pie savām atkarībām un viss sākas atkal no jauna.
Nu jā, aizmirsu pateikt tiem, kuri mani vēlēsies nomētāt akmeņiem, jo neesmu uzrakstījusi nevienu garīgu rindiņu, protams, jebkura atkarība nav laba un vienīgai atkarībai ir jābūt Dievs, bet dārgais, topošais vai arī esošais džentlmeni, Tev jāsaprot arī to, ka Jēzus vispirms apmierināja cilvēku dvēseliskās vajadzības un pēc tam tikai garīgās. Viņš neteica: „Tev ir jāizdara kaut kas, lai dzertu no Manas akas.” Jēzus neko nedara ar varu un spēku, bet ar mīlestību. Tāpēc varbūt tomēr nepārsteidzies savās dusmās ar vārdu birumu, ka viņa ir „tāda” un „šitāda”, ka viņai ir jāmainās, ka viņai ir „jāapgraizās”, jānocērt „radziņi” un no „kaut kā” jāuztaisa par „neko”, bet saprast, ka šo radošo personību, ir radījis Dievs un Tu viņu radīt no jauna nespēsi, ja pats Dievs pie viņas „trauslajām stigām” pieskaras pacietībā un mīlestībā, zinot to, ka ja pēkšņi uz kādu no tām uzspiest par daudz, tad tā var pārtrūkt. Tad arī Tev vajadzētu iemācīties darīt tāpat. Vai nu arī, ja Tu vēlies sev klusu, mierīgu un uz vārdu paklausīgu un lai nesagādātu Tev liekas galvas sāpes, tad iesaku, iegādājies sev mājas pelīti trīs litru burkā, tā neprasīs nekādu īpašu apkalpošanu, turklāt lieku reizi nepīkstēs. Jo Tava izredzētā, nekad tāda nekļūs, nu, ja vienīgi Tu ar savu autoritatīvo garu nesalauzīsi un nepiespiedīsi pie zemes tā, lai viņa nespētu vairs elpot, toties tiktu apmierinātas tavas sadistiskās tieksmes. Tad jā, tu esi panācis savu. Viņa būs klusa, mierīga, vienmēr paklausīga, bet mirusi…
Viss ir atkarīgs no tavas attieksmes. Pirms mikrofonu nododu Tavās rokās, gribu pateikt, vēl kaut ko svarīgu. Varbūt tu esi pieradis, ka pasaulē valda vara, nauda un sekss, bet attiecībā pret Tevis izvēlētajām „trauslajām stīgām” tādas metodes nedarbojas.

IDEĀLS RISINĀJUMS

Šajā gadījumā darbojās: mīlestība – ne spēks, žēlastība – ne vara, gudrība – ne viltība, pacietība – ne dusmas, miers – ne agresija. Kad viņa ieraudzīs Tevī to, ko vienmēr ir alkusi saņemt, tici man, visas viņas atkarības pazudīs pašas no sevis, jo viņa redzēs, ka Tava galva ir Jēzus, bet viņas galva Tu.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.