Izraēlas zinātnieki demonstrēja eksperimentu, pierādot, ka dezoksiribonukleinskābes analīzes var safabricēt. Tāda iespējamība var būtiski iedragāt uzticību DNS testiem, kas līdz šim tika uzskatīti par neapgāžamu pierādījumu kriminālistikā.
Eksperiments
Zinātnieki safabricēja viena cilvēka asins un siekalu paraugus tā, ka pie atkārtotās testēšanas tos varēja pieņemt par cita cilvēka analīzēm. Turklāt eksperimenta dalībnieki uzskata, ka, ja viņiem būtu iespēja piekļūt pie datu bāzes, tad varētu “konstruēt” jebkura cilvēka identisku DNS paraugu, pat, ja viņu rīcībā nebūtu pieejami audu paraugi.
“
Var vienkārši “uztaisīt” nozieguma vietu. Un vispār jebkurš bioloģiskās fakultātes absolvents varētu to izdarīt”., – pārliecināti skaidro atskaites vadošais autors un kompānijas Nucleix dibinātājs dr. Dens Framkins, kura publikācija atrodama žurnālā Forensic Science International.
Doktors Framkins kopā ar savu komandu izstrādājuši īpašu testu, ar kura palīdzību var atšķirt īstu DNS paraugus no viltotiem.
Bet savukārt eksperti brīdina, ka viltoti DNS apdraud ne tikai uzticību kriminālistikai, bet arī “zvaigžņu”, jeb atpazīstamu cilvēku mieru tuvākajā nākotnē, izveidojot jaunu biznesa struktūru “ģenētiskie –paparaci “, kuri dzīsies pēc „zvaigžņu” izsmēķētās cigaretes, vai arī izdzertās kafijas tases, lai paņemtu siekalu paraugu.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā