Materiālu sagatavoja ICEJ pārstāvis Hovards Flauers
Tulkoja ICEJ pārstāve Latvijā Ilze Saulīte
Kopš 2009. gada alija (izceļošana) uz Izraēlu ir dramatiski pieaugusi pasaulē. Globālā ekonomikas lejupslīde un nesenais antisemītisma vilnis ir izraisījis negaidītu vēlmi ebreju tautas sirdī atgriezties savā vēsturiskajādzimtenē. Savukārt, Izraēlas stabilā ekonomika un cerīgais darba tirgus ir kā bāka ebrejiem no citām pasaules malām, kas aicina mājās.
Pagājušā gada karš Gazā izraisīja naidīgus anti-Izraēlas protestus pasaulē, kas noveda līdz vardarbības incidentiem pret ebreju kopienām, tajā skaitā Eiropā un Amerikā. Anti-semītiskie uzbrukumi Francijā ir divkāršojušies 2009. gada laikā. Francijas ebreji, kas bēga no Ziemeļāfrikas 1950. gados, atrada tur patvērumu, līdz pār valsti nāca musulmaņu imigrantu vilnis, sagādājot raizes ebrejiem. Tagad alija no Francijas ir strauji palielinājusies. Ieilgusī ekonomiskā lejupslīde ir mudinājusi ebrejus izceļot arī no ziemeļiem un Dienvidamerikas, īpaši no Argentīnas.
Līdz ar ekonomiskajām grūtībām tika samazināts budžets organizācijām, kas iesaistītas alijas darbā. Izraēlas Ebreju aģentūra ir lūgusipalīdzību Starptautiskajai kristiešu vēstniecībai Jeruzālemē – asistēt programmuīstenošanu, kas paredz jauno imigrantu aprūpi Izraēlā. Šī gada jūlijā ir paredzēts lidojums no Brazīlijas, kad liels skaits ebreju izceļos no Latīņamerikas.
Lūdzu, atbalstiet mūs šajā darbā!
Grūtos laikos ebreji meklē patvērumu Izraēlā. Pašlaik mēs atrodamies vienā no šādu laiku periodiem, kad ir nepieciešama nopietna palīdzība.
Pagājušajā decembrī ICEJ atbalstīja 85 Dienvidāfrikas ebrejus absorbcijas procesā, kuri bija aizbēguši no biedējošā noziegumu uzliesmojuma savā zemē.
Baltkrievijā ICEJ ir atbalstījusi 500 ebreju gadā, palīdzot viņiem atstāt šo represīvo zemi, kuru vada Eiropā pēdējais palikušais diktators. Arī Baltijas valstīs smagā ekonomiskā situācija liek daudziem ebrejiem izceļot.
Zviedrijā ICEJ ir sponsorējusi lidojumus ebreju ģimenēm, kuras bija spiestas izceļot dēļ musulmaņiem un kreisajiem antisemītiem, kam simpatizē palestīnieši, bet „neliek mieru” vietējie ebreji. Daudzi no viņiem ir bijušie Dānijas ebreji, kas nokļuva Zviedrijā II Pasaules kara laikā plaši pazīstamās glābšanas nakts laikā.
ICEJ strādā Uzbekistānā, kur situācija ebrejiem kļūst arvien saspringtāka un jaunie likumi ierobežo ebreju izglītības iespējas.
Krievijā valdība ir ierobežojusi ebreju izceļošanu, ļaujot strādāt tikai diviem konsulātiem, kas izdod imigrācijas vīzas. Tas sarežģī daudzu ebreju emigrācijas procesu. Cilvēkiem jāceļo garas stundas pāri 11 laika zonām plašajā Krievijā, lai nokļūtu Maskavā. Neskatoties uz to, alija no bijušās Padomju Savienības ir palielinājusies par 20% katrā no pagājušajiem diviem gadiem.
Tikko iebraukušie ebreji ir laimīgi Izraēlā. Viņi jūtas droši un pasargāti starp saviem ļaudīm. Šeit viņu ģimenēm ir lielākas darba un izglītošanās iespējas, ikviens var kopt ebrejisko dzīves veidu.
Taču ārpus Izraēlas pasaule kļūst aizvien bīstamāka vieta ebrejiem. Pēc neseniem statistikas datiem 2009. gadā ir notikuši 1129 vardarbīgi antisemītisma incidenti pasaulē, bet 2008. gadā bijuši 559 šādi gadījumi.
Šodien kristiešiem ir iespēja atbalstīt Izraēlu, atvedot vairāk ebreju mājās. Ekonomisko grūtību un atdzimstošā antisemītisma laikā tūkstošiem ebreju ģimeņu atgriezīsies Izraēlā.
Atbalstiet ICEJ alijas darbu, ziedojot
www.icej.org/donate.php
atzīmējot sadaļu “Aliyah and Absorption”.
„Word From Jerusalem”
2010. gada jūnijs
tulkoja ICEJ pārstāve Latvijā Ilze Saulīte
Info: [email protected]
www.icej.org
0 komentāri
Uzraksti, ko domā