„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Dž. AVANZINI – spridzeklis ar laika degli

17. oktobrī trešdienas vakarā draudzē “Labā vēsts” notika ekonomikas lekcija Bībeles skatījumā, kuru vadīja Džons Avanzini  (John Avanzini) Džona Avanzini mērķis, kā teikts ielūguma bukletā, ir iemācīt Dieva tautu dzīvot vadoties pēc Bībeliskiem ekonomikas principiem, kas palīdzētu neieiet kompromisos, sasniedzot uzplaukuma virsotnes. Labs mērķis! Palūkosimies vai tas bija sasniegts.

Kā zināmas patiesības padarīt par jaunatklājumiem

1. Lielāko daļu lekcijas lektors pievērsa īpašu uzmanību izdalītajām aploksnēm. Dž. Avanzini stāstīja par upurēšanas nozīmi, iegalvojot klātesošajiem, ka Bībeliskā ekonomika ir atkarīga no upurēšanas spējas, tas ir īpaši ziedojot pienesumus savās baznīcās.
Šķiet, ka ar to jau pietiekami nodarbojas mācītāji savās draudzēs. Bet varbūt es maldos..
2. Tika pievērsta uzmanība arī Latvijas ekonomikai. Piemēram, Avanzini kungam bija nācies braukt pa kādām no Rīgas centrālām ielām un ieraudzīt automašīnu skatlogu, kā viņš pats teica: „ Pie Jums ir liels autodileru placis ar skaistām un dārgām automašīnām”. Tādējādi droši vien lektors ir secinājis, ka mūsu valstī ir tikai viens autoveikals, no tā arī izriet pēc viņa teiktā, ka pie mums nav attīstīta konkurence. Kaut gan Latvijas ekonomikas eksperti uzskata, ka Latvijas tirgus ir pārkarsis! Bet varbūt es atkal maldos.
3. Lekcijas laikā Džons Avanzīni stāstīja, ka viņš ir bagāts cilvēks un viņam pieder šis un tas.. Dievs viņa dzīvi mainījis vienā mirklī, bet tomēr nepastāstīja tiešāk, kā tad tas ir noticis. Džons Avanzini akcentēja, ka palīdzēs klātesošiem saprast kā izkļūt no finansiālā trūkuma. Kā? Atbilde: „Nekas nemainīsies Tavā dzīvē, kamēr nemainīsi savu domāšanas veidu!” Paldies! Bet vai šo principu nemāca, draudžu mācītāji, kad cilvēkus ved pie pestīšanas sliekšņa?
Iespēju zeme!
 
Lektors stāstīja, ka mūsu valsts ir iespēju pilna. Nu, tad parādiet, lūdzu, valsti, kurā nav iespēju. Ir cilvēks ir iespēja, nav cilvēka, nav iespējas..
 
Dievs ir bagāts!
 
Dž. Avanzini teica: „Vai bagāts Dievs vēlas, lai viņa bērns būtu nabags? tas ir līdzīgi kā mocīt savus personīgos bērnus”. Vai nav arī tāda mocīšanās, ka bagāta Tēva bērns zina, ka Tēvam pieder visas zemes bagātības, bet savas aprobežotības dēļ, vai precīzāk izsakoties, tādēļ, ka nav mācīts par šo tēmu, neprot to saņemt? Varbūt Avanzini kungs, mums kā Dieva bērniem varēja pamācīt, kā tad saņemt?

 
Redzējums!
 
Dž. Avanzini teica: „Es jūtu dārgas automašīnas! Es redzu dārgas mašīnas, daudz naudas, jauni dzīvokļi jūsu dzīvēs!” Jauki! Bet vai tad var būt savādāk, ja ekonomika valstī ceļas?
 
Sālamana upuris
 
Avanzīni kungs stāstīja par Salamana upurēšanu Dievam. Viņš teica: „Salamans ir devis Dievam lielu upuri 1000 dedzināmo upuru. Tajos laikos tas bija ļoti, ļoti daudz un arī mums ir jāspēj upurēt lielu upuri, lai Dievs varētu atmaksāt”. Fantastiska doma! Vienīgi gribu pievienot šīs domas otro daļu. Dievam patika Salamana upuris, jo tas tika dots no visas sirds. Dievs teica Salamanam, lai prasa Viņam par to visu, ko vien vēlas. Nezinu kādēļ, bet Salamans neprasīja dārgu un skaistu automašīnu „T”, neprasīja (Latvijas zemi par savu kājslauķi) un neprasīja viesnīcu sev par mājokli, bet gan GUDRĪBU! „…dod savam kalpam gaišu sirdsprātu…”(1Ķēn. 3: 9)
Manai tautai ir jāiemanto gudrība, lai zinātu kā pacelt ekonomiku savā Latvju zemē. Manai tautai jāiemanto redzīgas acis, lai redzētu kādā augsnē sēt, lai izaugtu laba un veselīga raža. Manai tautai jāiemācās Dieva bijība un Godināt Viņu, nevis Latvijā iesēto elkdievību, mums jātiek skaidrībā ar ko mums ir darīšana un iznīcināt to saknē. Gars ir gars un zelts ir tikai līdzeklis. Ja manai tautai nav Gara atziņas, tad arī zelts nepalīdzēs. Manai tautai ir vajadzīga gudrība!
Bībeles neprecīzais tulkojums sakarā par finansēm
 
            „Vecos laikos, kad tika tulkota Bībele, cilvēki neticēja uzplaukumam un tādēļ to tulkoja attiecīgi savai saprašanai. Vienkārši, jeb parasti cilvēki neticēja, ka viņi var būt bagātāki par aristokrātiem, ja tagad būtu aristokrātu laiki, mēs būtu daudz bagātāki par viņiem.” -Teica Avanzini. Visu cieņu! Loģiski! Bet ja mēs ņemam vērā pasaules ekonomikas attīstību, tad varam izsekot tai līdzi un secināt, ka katru gadu naudas plūsma palielinās un naudas nozīme mainās ar katru jaunu gadu. Bet sakarā par Bībeles tulkojumu, varbūt Avanzini kungam vajadzēja paskaidrot, ka tulkotājiem bija svarīgāka garīgā informācija, nevis materiālā. Kaut gan, protams, arī tā ir svarīga. Pretējā gadījumā garīgi nenobrieduši klausītāji var nepareizi izprast Avanzini vēsti.
Iedrošinājums
 
Ļoti veiksmīgā veidā Avanzīnī kungs iedrošināja cilvēkus ziedot. Klātesošajiem piedāvājot ar upurēto naudu ievietotos konvertos nākt uz skatuvi, lai Avanzīni varētu uzlikt roku uz aploksnes un pajautāt ziedotājam „Vai tas ir īpašs ziedojums?” Jocīgi, vai tad nav jāaizlūdz par pašu ziedotāju? Šādu metodi redzēju pirmo reizi, vai tā ir Bībeliska?
Ko Avanzīnī vēlējās panākt? Psihologi to dēvē par psiholoģisko iespaidošanu. Manipulējot ar cilvēka kauna sajūtām un bailēm. Kāpēc aicinājums nākt pie skatuves? Jo visu klātesošo priekšā ziedotājam būtu kauns teikt, ka konvertā ir ielicis tik lielu ziedojumu, cik nu varējis atļauties un tik, cik sirds ir vēlējusies to darīt.
 
Laimīga sieviete?
 
Starp citu, novēroju netālu no sevis sēdošu sievieti, kura konvertā lika aptuveni 50Ls un nostājās rindā. Sieviete pamanīja, ka Avanzīnī aizlūdz par konvertu uzliekot uz tā roku. Droši vien sievietei sametās kauns, par to, ka Avanzīnī varētu sataustīt konverta saturu un tādēļ ātriem riksīšu solīšiem atgriezās savā vietā. Sieviete atvēra somu un izvilka maku un no tā izkratīja visas atlikušās birstošās naudiņas un atplēsa „zelta” konvertu, lai tajā iebērtu maciņa saturu. To izdarījusi viņa atgriezās rindā. Es viņu turpināju vērot. Stāvot rindā viņa izskatījās kā „izpērts suns”, es neredzēju laimes sajūtu. Kad pienāca viņas kārta sniegt „Jēzus kalpam” konvertu uz viņa uzdoto jautājumu: „Vai tas ir īpašs?” Viņa ļoti nepārliecināti atbildēja: „Jā!”. Atgriezusies savā vietā sieviete izskatījās sarūgtināta un jāsaka godīgi nožēlojami. Vai to, ko viņa darīja bija tas, ko no sirds ir vēlējusies?
Vai tāds ir Dievs? Vergu uzraugs?
Zelta atradnes Latvijā
 
Vai Latvijā dzīvo vientieši?
Savulaik uz Latviju brauca Kanādas latvieši un Vācijas latvieši, lai mācītu vientiešus latviešus Latvijā, kā jādzīvo. Piekukuļojot manu tautu ar banāniem, lai saņemtu balsojumu vēlēšanu laikā. Tagad… Jā! Mēs tiešām esam bagāta tauta un mums ir zelta atradņu bagāta zeme! Vienīgi, runājot par tām zelta atradnēm, vai gadījumā nav tā, ka, ja cilvēki atrodot zelta iedomu atradnes, sējot – upurējot, ieguldot finanses, zaudējot laiku un pat prātu pavadot vai pat pus mūžu, lai beidzot atrastu tajā zeltu, bet, ja tās tur dabā vienkārši nav? Tad vari visu mūžu sēt un rakt, bet tomēr neizrakt. Varbūt, ja manai tautai kāds no brīvas gribas vēlas iemācīt Bībelisku un latvisku ekonomiku, tad vispirms iemācīt, kā iegūt zeltu, nevis raut no nabaga tautas, to pašu pēdējo kreklu iemetot iedomu zelta atradnēs.
Runājot līdzībā, gotiņa ir jāpabaro, lai no viņas varētu izslaukt pienu, nevis otrādi.
Uzskatu, ka manai tautai ir jāprot nevis upurēt-ziedot, bet gan jāiemācās iegūt finanses, lai upurētu.
Tādēļ, tomēr atbraukušie „slaucēji” un pēc tam aizbraukušie brendi „miljonāri” nespēj atbildēt uz mūžīgi uzdoto vienu vienīgo jautājumu KĀ?
            Ja Avanzini lekcija tiktu dēvēta par dievkalpojumu, tad nebūtu tik ļoti vīlusies, bet par cik pasākums tika dēvēts „Bībeles ekonomika”, tad biju cerējusi, ka vairāk dzirdēšu par ekonomikas jautājumiem. Tādēļ manas cerības neattaisnojās.
Starp citu, tieši tāda paša lekcija tikko bija notikusi Maskavā.
Nobeigumā vēlos atvainoties, ja esmu pārāk kritiski izteikusies, bet „Īstā gudrība tomēr skaļi pauž savu nemieru un liek uz ielām atskanēt savai balsij..” (Sal.pam. 1: 20)
 
Pārdomām
 
„Neapzodz manu tautu!
Mana tauta ir dārgāka par $ zīmi.
Mana tauta ir svarīgāka par aploksni!
Manai tautai piemīt arī citas vērtības,
Ne tikai nauda, kā domā Tu.
Es vēlos brīvas gribas upuri, nevis piespiedu kārtā!
Tas neesmu Es!
Tas esi Tu!
Apstājies!
Vai apstādināšu Tevi ES!
Zini, lielāks par upura jēru Jēzus neviena nav!”

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.