„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

“Dienas” visatļautība

Evaņģēliskā kristiešu baznīca „Jaunā Paaudze” 29. janvārī iesniedza laikraksta „Diena” galvenajai redaktorei Sarmītei Ēlertei protesta vēstuli par 16. janvārī interneta portālā diena.lv publicēto karikatūru. Baznīca rīkojusi protesta piketu pie laikraksta izdevniecības no lpkst 11: 00 līdz 12: 00, lai paustu sašutumu par avīzē sistemātiski kristīgo vērtību noniecināšanu. Arī ārvalstīs ir notikuši piketi, atbalstot draudzes „Jauna paaudze” mācītāju A. Ļedājevu un nosodot karikatuūru par J. Kristu. Sarunā aicināju vēstules sastādītāju baznīcas preses sekretāru un piketa organizētāju Rolandu Braču, kā arī uzzināju dažādu kristīgās pasaules ietekmīgo personību viedokļus.

PIKETS LATVIJĀ

SPEKTRS: Pastāstiet, lūdzu, Roland Brača kungs kāpēc Jūs ar saviem atbalstītājiem esat šeit sapulcējušies pie laikraksta „Diena” redakcijas?

R. Bračs: Esam pulcējušies protesta piketā, kuras galvenā tēma ir laikraksta interneta portālā diena.lv aizskarošā publicētā karikatūra, kura grauj kristīgās pasaules svētumu Jēzus Kristus autoritāti. Šis pikets tiek vērsts pret šo pozīciju, ka „Diena” pēdējā laikā ļoti konsekventi grauj kristietības autoritāti, nomelno kristīgās vērtības bradājot kājām to, kas ir svēts kristiešiem.  Ielaužoties baznīcas iekšējos notikumos, vēlāk komentē redzēto un dzirdēto neprofesionāli un diemžēl arī nekompetenti. Mēs vēlamies vērst sabiedrības uzmanību par notiekošo, tādēļ iesniedzam arī vēstuli, kurā pieprasām 2 nedēļu laikā publisku atvainošanos, pretējā gadījumā mēs atstājam aiz sevis tiesības vērsties starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās, gan Amerikā gan arī Eiropā, lai darītu šim precedentiem galu. Mēs cīnīsimies, lai aizstāvētu kristīgās vērtības un savus svētumus.

SPEKTRS: Arī iepriekš un, proti, 15. datuma laikrakstā 2.lpp. tika publicēts diezgan agresīvi izaicinoši vērsts raksts pret draudzi „Jaunā Paaudze” citēju: „Jaunā paaudze gatavojas mainīt Satversmi” un „ pārveidot to par desmit baušļu sistēmu” kā Jūs varētu komentēt teikto?

R. B: Es kā Latvijas pilsonis nesaskatu tajā nekādas problēmas, jo Konstitūcija man kā pilsonim ļauj mainīt Satversmi un, ja kāda laužu grupa ar laikraksta palīdzību vēlas norobežot likumdošanas ietekmēšanu, tad jāsaka atklāti, ka šis laikraksts ir ļoti tālu no demokrātiskiem principiem.

SPEKTRS: Zem uzraksta šajā pašā rakstā bija teikts, ka pēc nedēļas gavēņa draudzē „Jaunā paaudze” citēju: „Aleksejs Ļedjajevs aicina pazemot homoseksuāļus un liberāļus”.

R. B: Tā ir „Dienas” politika, sakāpināt un vērst uzmanību, svara kausus nosverot nepareizā virzienā. Jebkurš draudzes mācītājs runā par garīgām lietām nevis fiziskām. Par to, ko pēdējā laikā runā draudžu mācītāji ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē un tas ir par homoseksuālistu ideoloģijas izplatīšanos. Neviens netaisās ielauzties viņu privātajā dzīvē, bet man kā pilsonim rada bažas, ka šie cilvēki ir sākuši ielauzties manā privātajā dzīvē un šodien jābūt nomodā par to, ko māca maniem bērniem skolā, kādi jauni priekšmeti un skolotāji parādījušies skolā un ko tieši viņi māca. Tās ir reālas briesmas šodienas sabiedrībā un tādēļ arī ir radusies tāda sakāpināta reakcija. Negribētos, lai sanāktu tāds piemērs, kā gadu atpakaļ konflikts starp Izraēlu un Palestīnu, kad tiek sodīts provokatoru, tikai tad sabiedrība sāka vaimanāt, cik viss tas ir slikti un nožēlojami. Šajā gadījumā provokators sevi skaidri nodefinējis bradājot lielākas Latvijas daļas tradicionālos uzskatus un morālās vērtības un nezin kāpēc tagad provokators un homoseksuālisti ir sašutuši, kad izjutuši pretsparu. Bet mīļie draugi ir jāsaprot, ka jebkurš spiediens izraisīs pretspiedienu. Un kamēr šīs provokācijas nebeigsies es saprotu, ka nekāda tolerance un iecietība Latvijā nav sagaidāma. Nevajag provocēt naidu. Nevajag provocēt izvirtības izpausmes ielās, skolās un sabiedrībā tad arī nebūs nekādas pretreakcijas.

Vēstules

Neskaitāms klāsts vēstuļu katru dienu tiek nosūtīts redakcijai „Diena”, no ārvalstu organizācijām un draudzēm. Amerikas cilvēktiesības aizsardzības organizācijas” un kustības „Sardze uz sienām”

Ar baznīcas „Jaunā paaudze” atļauju publicējam vēstuli adresētu laikrakstam „Diena” :

„Pēdējā laikā laikraksts Diena sistemātiski publicē rakstus, kas aizskar mūsu reliģiskās jūtas, kā arī kurina naidu pret kristiešiem Latvijas sabiedrībā, pazemo un aizskar mūsu godu un cieņu. Tas ir nopietns drauds demokrātijai un ticības brīvībai, ko garantē Vispārējās Cilvēktiesību deklarācijas 18.pants, Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 9.pants, kā arī LR Satversmes 89., 95. un 99. pants. Arī 2007.gada 16.janvārī oficiālajā mājas lapā www.diena.lv publicētā karikatūra ir rupjš šo normatīvo aktu pārkāpums un nepārprotami demonstrē laikraksta cinisko attieksmi pret kristiešu svētumiem, kultivējot kristianofobiju.
Jūs aiciniet būt tolerantiem un iecietīgiem, taču publikācijas liecina par pretējo, tā pierādot Jūsu dubultmorāli.
Pieprasām pārtraukt aizskart un izsmiet reliģiskās jūtas un rituālus, kurināt reliģisko naidu sabiedrībā, neobjektīvi un neprofesionāli interpretēt draudzes dievkalpojumus,kas robežojas ar zaimiem, un publiski atvainoties laikrakstā „Diena” līdz 12.02.2007. Latvijas kristīgajai sabiedrībai un draudzes Jaunā paaudze locekļiem.Gadījumā, ja Jūsu vadītais laikraksts līdz norādītajam termiņam neņems vērā mūsu prasību, tad mēs vērsīsimies tiesībsargājošās institūcijās un starptautiskajās cilvēktiesību aizstāvības organizācijās, lai panāktu mūsu tiesību ievērošanu. prezidents, kā arī „Antioch Bible Church” vecākais mācītājs Dr. Kenets Hačersons ir nosūtījis protesta vēstuli ne tikai izdevniecībai, bet arī Latvijas Republikas Prezidentei Vairai – Vīķei Freibergai un ministru – premjeram Aigaram Kalvītim.

Piketi ārvalstīs pret “Diena”publikāciju

Kijeva

22. janvārī Kijevā notika protesta akcija „NĒ karikatūrām par Kristu!”
Aptuveni 50 cilvēku no dažādām kristīgām denominācijām sapulcējās pie Latvijas – Ukrainas vēstniecības protestējot pret karikatūras publikāciju.
Protesta akcijā piedalījās: Ukrainas kristiešu baznīca „Jaunā paaudze”;
Ukrainas apustuļu draudze;
„Ukrainas Kristīgās Evaņģēliskās Garīgās Valdes” pārstāvji;
Sabiedriskās organizācijas:
Kijevas „Bērnu un jauniešu Sociālais Aizsardzības Centrs”;
„Tilts”;
Ukrainas reabilitācijas centrs „Jaunā Dzīve”;
„Ukrainas Kristīgā – liberālā partija”.

Lietuva

23.o1.2007. Kristīgā baznīca „Jaunā Paaudze” Viļņā pie Latvijas – Lietuvas vēstniecības 10: 00 novadīja protesta – piketu. Paužot sašutumu par J. Kristus karikatūru un baznīcas mācītāju A. Ļedjajevu. Latvijas Vēstniecības vēstniekam Hardijam Baumanim tika iesniegta vēstule, to parakstīja baznīcas mācītājs Vaidas Višņauskas.

Viedokļi

Luterāņu draudzes arhibīskapa vietnieks Pavels Brūveris:

„Uzskatu, ka šāda veida rīcībai ir jābūt kādai pretreakcijai. Latvijas likumdošana aizliedz aizvainot iedzīvotāju reliģiskās jūtas. Domāju, ka ja A. Ļedjajevs iesūdzēs laikrakstu tiesā, viņam būs taisnība. Jo likuma 86. pants aizliedz reliģisko jūtu aizskaršanu.”

Sant-pēterburgas pareizticīgās apustuļu draudzes diakons Ivans Krivokoņens:

„Skumji noskatīties. Skaidrs ir viens, ka cilvēki, kuri to ir izdarījuši nevēlas mieru sabiedrībā. Provocējot cilvēkus uz konfliktu. Tagad mēs varam redzēt viņu īsto seju: parādot Jēzu dēmona veidolā, viņi ir izrādījuši savu naidu pret citu vēlmi kļūt brīviem no grēka. Mums kristiešiem nevajadzētu par to bēdāties, jo mēs vienmēr esam dzīti par Jēzus vārdu un tagad gluži tāpat, kā 2000.gadu atpakaļ. Jēzus aicinājums nožēlot grēkus tagad ir kļuvis vēl aktuālāks. Un neaizmirstiet Skolotāja vārdus svētīt savus ienaidniekus.”

Draudzes „Labā vēsts” mācītājs Andrejs Čebotarevs:

„Uzskatu, ka tā neapdomīga un negudra rīcība no redakcijas „Diena” puses. Tas ir pilnīgi nepieņemami. Jā! Piekrītu, arī kristieši dažkārt izvirza straujus paziņojumus.

Bet šis solis, aizvaino daudzus kristiešus. Avīze noteikti pazaudēs daudzus lasītājus. Es pat aicinātu kristiešus vispār šo avīzi ignorēt un vairs nelasīt. Es savā draudzē aicinu nelasīt „Dienu” ne tikai šā atgadījuma, bet arī antikristietiskās propagandas dēļ.”

Floridas – Vašingtonas Fonda prezidents„Garīgā diplomātija” Maikls Morgulis:

„Diemžēl mēs dzīvojam laikā, kad vairs nav saprotama atšķirība starp pieklājību un nepieklājību. Šis ir laiks, kad slepkavu bērniem un teroristiem glaimo dēvējot tos par revolucionāriem. Pataloģijas propagandu un nešķīstību dēvējot par brīvību sabiedrībā. Laiks, kad zaimojot un izsmejot kristīgas personības, raksturo kā izvirtuļu cieņas aizsargāšanu. To saucot par toleranci. Degradējusī cilvēce izkropļojusi skaistos vārdus: mīlestība, draudzība, ticība, iecietība – tolerance. Šie vārdi ir zaudējuši savu skaisto nozīmi, kļūstot par kroplīgiem vārdiem – surogātiem. Tādēļ arī sauc nešķīstību, grēku un vardarbību par toleranci un politkorektumu.”

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.