„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

BĒRNU IZVAROŠANA, KUR BIJA DIEVS?

Marina Podorožnaja

Marina Podorožnaja vada sieviešu kalpošanu un ir pazīstama ar saviem dievkalpojumiem kristīgajā televīzijas kanālā CNL.

Iepazīstot Dievu un Viņa Tēva sirdi, mēs formējam savu attieksmi pret apkārtējiem. Tie, kuri neiepazīst Dievu un nav mātišķas un tēvišķas pieredzes nonāk strupceļā. Nolādētā un nezālēm aizaugušā vietā.

VECĀKI VARMĀKAS

Cik daudz vecāku ir šodien, kuri atsakās no saviem bērniem? Bērni dzīvo bērnu namos vai internātos kaut arī viņiem ir dzīvi vecāki. Citi dzīvo nemierīgās pilsētas ielās nakšņojot pagrabos un vilciena stacijā. Cik ir šo nelaimīgo, kuri cieš no vecāku vardarbības, tā arī neiepazīstot patieso vecāku mīlestību.
Vecāki bērniem ir miers un drošība. Bet pie kā griezties un lūgt palīdzību, kad bērns kļūst par upuri savu vecāku rokās? Un nav svarīgi, kurš ir kļuvis par ļaunuma iesācēju tēvs, kurš izvaro savu meitu vai māte, kura par to klusē vai izliekas, ka par to nezina.

Līdzīgi noziegumi ģimenēs ir iemesls bērnu pārbiedēšanā, emocionālā uzbudinātībā, nepārliecinātībā un pat cietsirdībā. Man ir nācies runāt ar tādiem bērniem un viņi ir atzinušies par to, ka vēlas sev nogriezt dzimumorgānus. Viņi paši sev nosaka sodu. Viņu vecāki no ārienes pat šķiet respektabli un izglītoti, bet iekšēji nožēlojami izvirtuļi, kuru dzīves ir bezprātīgas un savu dzīvi tā arī nobeigs ar nolādētu nāvi. Viņi nedzird bērnu vaimanas un asaras, sāpes un ciešanas. Viņi piedzeras ar savu grēku un iztukšo nevainīga bērna sirdi.

NOZIEDZISKĀ KLUSĒŠANA

Kāds varētu teikt: „Kur ir Dievs? Kāpēc Viņš klusē?” Bet kur tad esam mēs? Kur ir radinieki un draugi? Kur ir kaimiņi un skolotāji? Un galu galā kur ir draudze? Vai tiešām neviens neko nesaprot un nezin? Vai arī nevēlas zināt? Acīm redz – un neredz, ausīm dzird un neko nedzird un nesaprot? „Jo šo ļaužu sirds ir apcietināta, un viņu ausis ir nedzirdīgas, un savas acis tie ir aizdarījuši, ka tie ar acīm neredz un ar ausīm nedzird un sirdī nesaprot un neatgriežas, ka Es tos dziedinātu. „ (Mat.13:15)

Aizmirsuši, ka Dievs ir taisnīgs. Dievs ir taisnīgs tiesnesis ne tikai mirušo, bet arī dzīvo dvēselēm. Un sodīs visus, arī tos, kuri vienaldzīgi noraudzījušies, kā cieš citi un nav aizstāvējis un nav cēlis savu balsi un griezies ne pie Dieva, ne pie mācītāja, ne pie augstākās varas. Jo ir rakstīts: “jo tā ir Dieva kalpone tevis labā. Bet, ja tu dari ļaunu, tad bīsties; ne velti tā nes zobenu, jo tā ir Dieva kalpone, atriebēja un soda nesēja tam, kas dara ļaunu.”(Rom.13:4).

Kāpēc daudzi klusē? Iespējams, ka tās ir bailes zaudēt ģimeni un šādos apstākļos dzīvojoša sieva domā: „Ja nu viņš mani pamet un nepiedod manu nodevību? Kurš tad rūpēsies par mani un bērniem? Kur es atradīšu darbu un kur dabūšu naudu?” – Mokoties ar savu ne izlēmību, zaudējot saprātu viņa veido savu privāto dzīvi tā, kā viņai ir izdevīgi. Izvēloties komfortu un personīgo mieru, māte vai tēvs nepamana savu bērnu sāpes un bailes, bezizeju un naidu. Pārkāpjot pāri svēto lietu robežai padarot nevērtīgu pašu svarīgāko – saprašanu par mātišķīgumu un tēvišķīgumu. Bērns dzīvu vecāku klātbūtnē mokās bailēs un vientulībā, nāve seko tam pa pēdām un dzīvei vairs neredz nekādu jēgu. Vai ir kāda izeja un vai vēl nav zaudēta jebkāda cerība?

MŪSU DIEVS NAV KLUSĒTĀJS!

„Tā tu dari, un, kad Es ciešu klusu, tu domā, ka Es esmu tāds pats kā tu. Tādēļ Es pārmācīšu tevi un turēšu to tev acu priekšā. Ievērojiet jel to jūs, kas Dievu aizmirsuši, lai Man jūs nav jāsaplosa, un glābēja jums nebūs! „ (Psalms 49:21,22).

Dievs neredzamu padara par redzamu: „Atmaskošu tevi”,-lasām Svētajos Rakstos.

Kāds no upura apkārtējiem – tuvi draugi, kaimiņi, skolotāja, mācītājs vai kāds cits kļūst par dzīvu varmācības liecinieku ģimenē. Nelaimīgais neiztur, nasta kļūst par smagu bērna pleciem. Un ar sāpošu sirdi un asarām acīs viņš dalās savos pārdzīvojumos ar svešinieku vai arī ar tādu, kuram uzticas.

Pirmajai reakcijai cilvēkiem, kuri varētu palīdzēt glābt pazudušo dvēseli nevajadzētu būt nosodošai. Piemēram: „Es nezinu kā tev palīdzēt… Varbūt mēs varētu lūgt un iespējams, Dievs aizstāvēs tevi un glābs tevi. Tev vajadzētu mīlēt savus vecākus un pašam nedot viņiem iemeslu grēkot pret tevi.” Šāda veida reakcija no netīša liecinieka puses liecina par viņa iekšēju morālu netīrību. Vai arī, ka šādās lietās nav nekādas pieredzes.

Pateicaties Dievam, ka Viņš slepeni tīto padarījis redzamu. Pateicaties arī par to, ka Viņš iejaucās situācijā, lai ar Jūsu vai citu palīdzību glābtu nevainīgo dvēselīti.  Tas nozīmē, ka šādā situācijā vajadzētu ne tikai lūgt, bet reāli iestāties par bērnu un aizstāvēt to. Tā kā Rakstos teikts:  „Glāb tos, kurus nevainīgus taisās nonāvēt, un neatraujies no tiem, kurus paredz nomākt un nožņaugt. Kad tu saki: “Redzi, mēs to nesaprotam!” – vai tad tev nešķiet, ka Viņš, kas sirdis sver, to novēro, un Viņš, kas uzmana tavu dvēseli, zina to un atmaksā cilvēkam pēc viņa darba?”  (Sal.pam.24: 11).


0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.