„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Baltijas Evaņģelizācijas konference par Billija Grehema vadīto Cerības festivāla organizēšanu

Baltijas Evaņģelizācijas konferencē tikās Latvijas evanģēliski luteriskās, baptistu, vasarsvētku, metodistu, brīvo evaņģēlisko un citu draudžu pārstāvji, lai apspriestu Billija Grehema vadīto Cerības festivāla organizēšanu.

Rīgā viesnīcā Radisson SAS no 29. līdz 31. oktobrim notika Baltijas Evaņģelizācijas konference, kuras laikā vairāk kā 300 baznīcu vadītāju un mācītāju piedalījās divdesmit semināros un vairākās diskusijās par evaņģēlija pasludināšanas tēmu. Konfereces laikā notika arī Latvijas draudžu vadītāju tikšanās, kurā pārrunāja nākamajā gadā no 5. līdz 7. novembrim Rīgā gaidāmā Cerības festivāla organizatoriskās komandas strukturizēšanu un 20 speciālo komiteju kandidātu izvēlēšanu.
Iedrošinošas uzrunas no dažādu pasaules valstu mācītājiem un kristīgo organizāciju darbiniekiem lika konferences dalībniekiem vēl vairāk sajust sirdssāpes par pasaules bezcerīgo stāvokli un domāt kā labāk stāstīt par Jēzu Kristu mūsu paaudzei, mūsu līdzcilvēkiem.

Intervija ar Viktoru Hammu (mp3 rus.val.)

Intervija ar Robertu Čerenkovu (Igaunijas metodistu draudzes mācītājs mp3 rus.val.)

Latvijas Kristīgā Radio raidījums “Pilsoņa pozīcija” par tēmu “Baltijas evaņģelizācijas konference” rus.val.
Konferences galvenais mērķis: sagatavoties Franklina Grehema Evaņģelizācijas festivālam, kas notiks nākamajā gadā (2010. g. 5. – 7. novembrī). Baltijas Evaņģelizācijas konference ir bijusi pirmais sagatavošanās solis šim valsts mēroga evaņģelizācijas pasākumam.
Atklāšanas vakarā piedalījās un uzrunu teica Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, kā arī Billija Grehema evaņģelizācijas asociācijas vārdā sveicienus nesa Viktors Hamms.
Vakara gaitā klātesošie kopīgi slavēja Dievu ar mūziķiem no Latvijas un Lietuvas. Atklāšanas vakara plenārsēdes tēma bija „Evaņģelizācijas perspektīvas“.

Jānis Vanags:
„Diemžēl mēs esam nonākuši līdfz tam, ka Latviju vairs nevar nosaukt par kristīgu zemi, bet gan post-kristīgu valsti. Vai mēs varam iedomāties, cik ļoti sāpīgi uz to raugās debesis? Šodien mēs uz Latviju raugāmies ar cerību, tāpēc arī esam visi sapulcējušies kopā, lai meklētu kādu risinājumu. Domāju, ka uz mums ir uzlikta liela atbildība un bieži vien Jēzus tic mums vairāk nekā mēs spējam ticēt paši sev. Šodien mūs var uzskatīt kā mironitātes. Bet mums nevajadzētu aizmirst, ka vecās derības laikā Dievs uz tautu runāja pateicoties Dieva vīriem, bet šodien jaunās derības laikā mēs tiekam uzrunāti caur Jēzu Kristu , kas dzīvo mūsos. Jēzus mūs iedrošina sakot, es esmu vīna koks, bet jūs mani zari” viņš nesaka, ka es esmu sakne, bet jūs mani zari, nē! Jēzus mums uzticēja pats sevi caur mums, tāpēc no mums ir atkarīgs iet un sludināt Dieva vārdu. No mums ir atkarīga, lai mēs uznēmtos atbildību par evangelizēšanu. Tāpēc Jēzus teica: „Kā Viņš mani ir sūti’jis, tā es Jūs sūtu!”

Pēteris Sproģis:
Ķad es augu padomju gados, tad laba ziņa bijā tā kur var dabūt deficīta preces. Šī ziņa izplatījās ātri, cilvēki zināja labu ziņu un nespēja klusēt.
Kāpēc padomju gados bija grūti noklusēt labu ziņu, kur var iegādāties deficīta preces, bet šodien neskaitāmi kristieši izjūt diskomforta sajūtu zinot, bet nesakot- kur var saņemt piedošanu un Mūžīgo dzīvi.
Šīs atbildes reizē ir gan ļoti daudzšķautnainas un sarežģītas, gan arī nežēlīgi vienkāršas. Tāpēc arī notiek „Baltijas Evaņģēlizācijas konference”un man ir prieks tevi tajā sveikt!

Viktors Hamms kristīgā centra „Atjaunotne” padomes priekšsēdētājs un Billija Grehema Rietumeiropas Evaņģelizācijas asociācijas kalpošanas direktors.

Laikā, kad ļaudīm visā pasaulē neklājas viegli, tas Kungs mums ir ļāvis šeit pulcēties, lai mēs kopīgi lūgtu par evaņģelizāciju Latvijā un pārējās Baltijas valstīs, un saņemtu jaunu iedvesmas lādiņu turpmākajam darbam Dieva druvā.
Konferences dalībnieku sastāvs atspoguļo visu daudzveidīgo Dieva žēlastību. Mēs nākam no dažādām tautām, dažādām paaudzēm, mums ir atšķirīgs garīgais stāžs, mēs esam dažādu vietējo draudžu locekļi. Bet mēs visi esam uzņemti Dieva ģimenē, mēs visi esam Kunga Jēzus Kristus Vispasaules draudzes locekļi. Mūs saista Jēzus Kristus asinis, kas izlietas pie krusta Golgātā.
Esmu pārliecināts, ka Baltijas evaņģelizācijas konference pagodinās Kungu Jēzu Kristu un nāks par svētību jums.
Papildus bildes no konferences

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.