12.Saeimas deputāte Inga Bite: „Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm var tikt radīts pienākums
juridiski atzīt viena dzimumu laulību, kas noslēgta ārpus viņu teritorijas.
To var saukt par “ideoloģisko kolonizāciju”.
Vakar, pēc 12.Saeimas deputātes Ingas Bites no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas iniciatīvas 30 Latvijas Saeimas deputāti parakstīja vēstuli Eiropas Savienības tiesai un Eiropas Savienības institūciju vadītājiem,-ziņo spektrs.com
Vēstulē izteiktas bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu. Šīs lietas ietvaros divi vīrieši, kuri apprecējušies Beļģijā, pieprasa savas “laulības” atzīšanu arī Rumānijā. Ja Eiropas Savienības tiesa uzspiestu šādu risinājumu Rumānijai, tas faktiski būtu jāpieņem arī Latvijā.
Savā vēstulē deputāte Inga Bite uzsver: “Mēs – Latvijas deputāti – aicinām Eiropas Savienības Tiesu un citas Eiropas Savienības institūcijas būt piesardzīgām un neveicināt Eiropas Savienības šķelšanos. Eiropas Savienības ideja sākotnēji bija balstīta uz kultūras, reliģiskās un nacionālās daudzveidības ievērošanu, taču šobrīd demokrātiskā procesā neievēlētas Eiropas Savienības insitūcijas jau apdraud valstu suverēno kompetenci, uzspiežot tām savu vērtību sistēmu, savu ģimenes un laulības definējumu, un apejot dalībvalstu demokrātiskās procedūras.”
Coman lieta attiecas uz viena dzimuma pāri, kurš Beļģijā saņēma laulības apliecību, un pēc tam pieprasīja atzīšanu Rumānijā. Kad Rumānija atteicās uzskatīt viņus par precētu pāri saskaņā ar valsts iekšējiem tiesību aktiem, šie cilvēki vērsās tiesā pret Rumānijas valdību. Galu galā šī lieta tika iesniegta Eiropas Savienības Tiesā, kurai lūdza definēt jēdzienu “laulātie” Eiropas Savienības tiesību aktu izpratnē.
Deputāte Inga Bite atklāj, ka šobrīd 6 Eiropas Savienības dalībvalstīs (Rumānijā, Bulgārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā) nav viena dzimumu partnerattiecību. Četrpadsmit Eiropas Savienības dalībvalstīs laulības savienība tiek noteikta starp vienu vīrieti un vienu sievieti. Sešas no šīm valstīm ir nostiprinājušas šo definīciju savās konstitūcijās. Tomēr, ņemot vērā iespējamo Eiropas Savienības Tiesas nolēmumu Coman lietā,
visām Eiropas Savienības dalībvalstīm var tikt radīts pienākums juridiski atzīt viena dzimumu laulību, kas noslēgta ārpus viņu teritorijas. To var saukt par “ideoloģisko kolonizāciju”.
Inga Bite atgādina pozitīvu piemēru Latvijā, kad nesenā veiksmīgā Eiropas pilsoņu iniciatīva “Mamma, Tētis un Bērni”, kas neilgā laikā Eiropas Savienībā savāca teju 1 000 000 pilsoņu parakstu. Latvijā īpašā akcijā ar šīs iniciatīvas nozīmītēm bija gatavi nofotografēties vairāk kā puse parlamenta deputātu (Sk. Šeit: http://spektrs.com/visas-zinas/latvijas-saeimas-deputati-izsaka-atbalstu-eiropas-pilsonu-iniciativai-mamma-tetis-un-berni/), kā arī sabiedrība bija ļoti atsaucīga, savācot ap 20 000 parakstu. Turklāt, Latvijas Republikas Saeima demokrātiska procedūrā 2018.gada 15.martā noraidīja ideju par atsevišķa Kopdzīves likuma pieņemšanu. Minētais pierāda, ka ģimenes jēdziena pārdefinēšana Eiropas Savienības līmenī būtu pretēja Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts demokrātiskai gribai, sabiedrības un demokrātiski ievēlēta parlamenta lēmumiem.
Latvijas Saeimas deputātu parakstītā vēstule aicina Eiropas Savienības Tiesu un citas Eiropas Savienības institūcijas būt piesardzīgām un neveicināt Eiropas Savienības šķelšanos. Eiropas Savienības ideja sākotnēji bija balstīta uz kultūras, reliģiskās un nacionālās daudzveidības ievērošanu, taču šobrīd demokrātiskā procesā neievēlētas Eiropas Savienības institūcijas jau apdraud valstu suverēno kompetenci, uzspiežot tām savu vērtību sistēmu, savu ģimenes un laulības definējumu, un apejot dalībvalstu demokrātiskās procedūras.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā