„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

27.12.2010. Nacionala identitate: Par nacionālā naida kurināšanu attaisnotajam Jordanam valsts maksās 1000 latu kompensāciju

Tieslietu ministrija piešķīrusi vairāk nekā 1000 latu lielu kompensāciju nacionālā naida kurināšanā attaisnotam un sevi par neonacistu nodēvējušam vīrietim.

Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Pakalne apstiprināja, ka Andris Jordans, izmantojot savas tiesības, vērsās ministrijā ar lūgumu piešķirt 1380 latu lielu kompensāciju. Ministrija pieprasījumu izvērtējusi un vīrietim piešķīrusi 1179 latus.
Latvijā likums paredz, ka savulaik apsūdzētie un pēc tam attaisnotie, kā arī nepamatoti aizturētie var vērsties Tieslietu ministrijā, lai viņiem piešķirtu kompensāciju, piemēram, par advokātiem iztērētajiem līdzekļiem vai nesaņemto darba samaksu. Šogad Tieslietu ministrijā šādiem mērķiem bija plānoti 45 556 lati, bet no tiem izmaksāti 43 665 lati.
Pēc pāris gadu ilgas tiesāšanās maijā Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā apelācijas instances attaisnojošo spriedumu Jordanam. Viņam izvirzītajā apsūdzībā nav norādītas darbības, kas vērstas uz rasu naida vai nesaticības izraisīšanu.
Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2008.gada 6.martā Jordanu atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz gadu, taču, tā kā Jordanam jau bija neizciesta sodāmība, galīgais sods Jordanam tika noteikts brīvības atņemšana uz pusotru gadu. Grozītā drošības līdzekļa dēļ viņam vajadzēja pat vairākus mēnešus atrasties cietumā.
Prokuratūra iepriekš norādīja, ka 2007.gada februārī Jordans pēc paša iniciatīvas ieradies uz Latvijas Antifašistiskās komitejas organizēto diskusiju “Nacisma, neonacisma un ksenofobijas problēmas Latvijā”, kur paudis viedokli. Diskusijas beigās, kad Jordanam uzdoti jautājumi, viņš sevi nodēvējis par neonacistu. Savukārt uz jautājumu, cik ebreju un čigānu ir viņa pārstāvētajā organizācijā, Jordans krievu valodā vairāku desmitu cilvēku klātbūtnē atbildējis: “Ebreji, žīdi un čigāni – viņi nav cilvēki. Tāpēc viņu nav mūsu organizācijā.”
Uz jautājumu par neofašistisko un neonacistisko organizāciju darbošanos Krievijā Jordans atbildējis: “Jā, pareizi, viņi darbojas!” Savukārt uz jautājumu, vai cilvēku nogalināšanu viņš uzskata par normālu, vīrietis attraucis: “Protams. Ja jūs gribat mieru, gatavojieties karam.” Jordans atzinis, ka “tas būtu ideāls variants”, ja viņa pārstāvētā organizācija varētu Latvijā veikt etnisko tīrīšanu, nogalinot tos, kurus viņi neuzskata par cilvēkiem.
Ja Jordans Otrā pasaules kara laikā dienētu fašistu karaspēkā un būtu jāatved cilvēki uz nošaušanu, viņš tos arī mierīgi nogalinātu. “Jā, protams… Es varu jums paskaidrot, kāpēc. Ja cilvēkam ir gangrēna, ko jūs darīsiet? Šo roku centīsieties ārstēt vai uzreiz nogriezīsiet? Ja ir tāda gangrēna iedzīvotāju vidū, tā ir jānogriež,” teicis neonacists.
Prokuratūra uzskata, ka Jordans ar saviem izteikumiem apzināti publiski paudis uzskatus, kas provocē nacionālo naidu un nesaticību, pauž necieņu pret cilvēkiem viņu etniskās piederības dēļ, kurina nacionālo naidu. Viņa ārēji neagresīvie izteikumi pauž naidīgu attieksmi pret atsevišķu tautu pārstāvjiem, proti, čigāniem un ebrejiem, to etniskās piederības dēļ, neatzīstot viņu tiesības dzīvot.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.