„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

23.02.2012. Latvija: (SC) izvirza Ziemassvētkus kā ultimātu

biede_ar_bibeli_foto_f64_photo_agency

Apvienības “Saskaņas centrs” (“SC”) Saeimas frakcija, izmantojot pēcreferenduma rosību, kārtējo reizi virza likumprojektu, lai pareizticīgo Ziemassvētki tiktu atzīti par oficiālu svētku dienu. Tas kalpošot kā sākums starpnacionālajam dialogam,-ziņo spektrs.com/la.lv- Ģirts Zvirbulis

“Pareizticīgo Ziemassvētku oficiālā atzīšana nav etnisks vai lingvistisks jautājums, jo pareizticīgajās draudzēs ir gan latvieši, gan krievi, gan citu tautību pārstāvji, tomēr šo svētku oficiāla atzīšana kļūtu par ļoti svarīgu pozitīvu signālu tieši krieviski runājošiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vairākumā ir pareizticīgie vai vecticībnieki,” uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Viņaprāt, šāds solis kalpošot par labu sākumu daudz piesauktajam dialogam.

Arī Valsts prezidents Andris Bērziņš vakar paziņoja, ka “tīri cilvēcīgi” atbalstītu pareizticīgo Ziemassvētku iekļaušanu svinamo dienu sarakstā. “Tā kā pie mums vēsturiski dzīvo tik liels skaits cilvēku, kas svin šo dienu, tostarp vecticībnieki, mums tā jāiezīmē kā brīvdiena un jāiet uz priekšu,” teica valsts galva, piebilstot, ka šis jautājums jāizlemj parlamentam.

Lēmums par pareizticīgo Ziemassvētku statusu Saeimā tiek skatīts vismaz reizi gadā un līdz šim vienmēr ticis noraidīts. Visticamāk, tā notiks arī šoreiz, un tas spriedzi sabiedrībā tikai pastiprinās. Tomēr “SC” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs uzskata, ka šoreiz varētu būt cerība savākt atbalstam nepieciešamās deputātu balsis.

“Pēc Valda Zatlera un Augusta Brigmaņa publiskajiem paziņojumiem esam secinājuši, ka viņu vadītās frakcijas gatavas atbalstīt šīs dienas noteikšanu par svinamu. Mēs pat nogaidījām vairākas dienas, jo pieļāvām, ka viņi paši šādu priekšlikumu sagatavos. Tas diemžēl nenotika, un ilgāk vilcināties mums neļauj mūsu atbalstītāji, no kuriem daudzi ir pareizticīgie un vecticībnieki,” skaidroja J. Urbanovičs.

Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Brigmanis apstiprināja, ka zaļie un zemnieki, visticamāk, šādu iniciatīvu atbalstīs. Viņam pievienojās arī apvienības deputāts Ingmārs Līdaka, kurš pats sevi dēvē par “zaļo ateistu”, bet nesen Preiļos ticies ar vietējiem vecticībniekiem un bijis patīkami pārsteigts, cik lojāli un uzticami Latvijai ir šie cilvēki.

Arī Zatlera Reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zatlers nesen minēja, ka svētku dienas statusa piešķiršana pareizticīgo Ziemassvētkiem varētu būt viens no sabiedrības saliedēšanas pasākumiem. Tomēr pēc saskaņiešu uzstādītajiem noteikumiem gan ZRP nedomā spēlēt. “Šis “SC” gājiens tikai vairos spriedzi un nepanāks ne saskaņu viņu izpratnē, ne saliedētību mūsu izpratnē,” uzskata V. Zatlers. Viņaprāt, politiķiem par šo jautājumu vajadzētu vismaz divus trīs mēnešus paklusēt un ļaut runāt pašai sabiedrībai, piemēram, diskutējot medijos un apaļā galda diskusijās, uzklausot konfesiju un nevalstisko organizāciju viedokļus. Referenduma saistīšana ar pareizticīgo Ziemassvētkiem, viņaprāt, no politiķu puses ir, mazākais, nekorekta rīcība.

Pārējo frakciju pārstāvji ir kategoriski noraidoši pret “SC” piedāvājumu un uzsver, ka Latvijā svinamo dienu kalendārā tiek ierakstīti valsts svētki, nevis reliģiskie svētki. “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa spriež, ka šobrīd piekāpšanās šādām prasībām tikai veicinātu sabiedrības sašķeltību.

Savukārt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) par pilnīgi nepieņemamu uzskata Ušakova ieceri sākt dialogu ar ultimātu no sērijas “Atbalstiet mūsu priekšlikumus, un tad runāsim”.

____Līdzīga ziņa________________

21.02.2012. Cilvēktiesību komisija: Pareizticīgo Ziemassvētku atzīšana par svinamu dienu šķeltu sabiedrību

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.