„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

21.02.2012. Cilvēktiesību komisija: Pareizticīgo Ziemassvētku atzīšana par svinamu dienu šķeltu sabiedrību

biede_ar_bibeli_foto_f64_photo_agency

Pērn decembrī Saeima kārtējo reizi noraidījaSaskaņas centrarosinātos grozījumus likumāPar svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredzēja atzīt par svinamu dienu pareizticīgo Ziemassvētkus 7.janvārī.

„Garīgās dimensijas un politika” diskusijas laikā no jauna tika aktualizēts jautājums.

Luterāņu un katoļu konfesijas garīdznieki atbalsta ideju, lai Pareizticīgo Ziemassvētki būtu valsts svinami svētki.

Taču vairāki Cilvēktiesību komisijas deputāti gan saka, ka pareizticīgajiem neviens nav liedzis svinēt Ziemassvētkus arī tāpat, taču, ja pareizticīgo Ziemassvētki tiktu atzīti par svinamu dienu, tas vēl vairāk šķeltu sabiedrību.

“Pareizticīgo Ziemassvētki nebūtu atzīstami par svinamu dienu, tāpēc ka valsts ir šķirta no baznīcas. Tas vēl vairāk sašķeltu sabiedrību. Jebkurā gadījumā, ja cilvēks vēlas svinēt Ziemassvētkus, viņiem neviens nav liedzis to darīt,” pauž Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Viņa norāda, ka cilvēkiem ir dažādas izvēles iespējas, kā nokārtot šo situāciju, piemēram, vienojoties ar darba devēju un ņemot apmaksātu vai neapmaksātu atvaļinājumu.

Arī Cilvēktiesību komisijas sekretārs Dzintars Ābiķis (Vienotība) uzskata, ka pareizticīgo Ziemassvētkiem nevajadzētu būt svinamai dienai, jo tad Latvija būšot vienīgā valsts pasaulē, kurā oficiāli tiks svinēti divi Ziemassvētki.

“Latvijā ir arī musulmaņi, kuri citur Eiropā kļūst arvien vairāk un vai tad mēs viņu reliģiskos svētkus arī svinēsim? Pareizticīgie var svinēt savus Ziemassvētkus, bet tas nenozīmē, ka tiem ir jābūt valsts svētku statusā. Viņi taču var svinēt, viņiem nav liegts. Musulmaņi var svinēt savus svētkus, pareizticīgie var svinēt savus,” pauž Dz. Ābiķis.

Arī Dz. Ābiķis uzsver, ka šāda ideja nevienos sabiedrību, turklāt viņš aicina atcerēties, ka papildus svētku dienas kalendārā nozīmēs, ka valsts budžetam aizies garām desmitiem miljonu latu.

2 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.