„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

14.06.2010.Lieliska dāvana IZLAIDUMĀ! Dr. Džeimsa Dobsona grāmata “Gatavojoties pusaudža vecumam”

drdzeims_dobsons_gatavojoties_pusaudza_vecumam

GATAVOJOTIES pusaudža vecumam
Šajā izlaidumu laikā vēlējāmies atgādināt par kādu izcilu grāmatu, ko ir sarakstījis  viens no vadošajiem un ietekmīgākajiem Amerikas ģimenes psihologiem Dr. Džeimss Dobsons – “Gatavojoties pusaudža vecumam”,-spektrs.com ziņo Gita Jeske no Prieka Vēsts.

Tas ir vairāk nekā miljons eksemplāros ASV pārdots bestsellers pusaudžiem par pusaudžiem – lieliska dāvana skolēniem skolas izlaidumā.
Savu grāmatu Dobsons ir adresējis, pirmkārt, visiem padsmitgadniekiem, kuri saskaras ar dažādām pārmaiņām un izaicinājumiem savā dzīvē. Viņš prot tieši un sirsnīgi runāt ar pusaudžiem par jautājumiem, kas visvairāk viņus satrauc.
• Kā izvairīties no mazvērtības sajūtām un kļūt pārliecinātam par sevi?
• Kā uzvarēt vienaudžu spiedienu un narkotiku un alkohola draudus?
• Kā saprast fiziskās pārmaiņas un  seksuālo attīstību?
• Desmit izplatītākie mīti par mīlestību.
• Kā izdarīt gudrus lēmumus, izprast savas emocijas, uzvarēt vilšanos un pareizi kļūt neatkarīgam?
Džeimss Dobsons, Ph.D. ir “Focus on the Family” dibinātājs un prezidents. Viņa radio programmu pārraida vairāk nekā 4000 radio stacijās. Viņš ir bijis padomdevējs trijiem ASV prezidentiem un ir daudzu bestselleru autors.

Piedāvājam jūsu uzmanībai nelielu izvilkumu no šīs grāmatas:

BAILES NO PLATĀM BIKSĒM
Spiediens pakļauties apkārtējo viedoklim ir tik stiprs, ka daži cilvēki jūtas nekomfortabli, pat ja viņi kaut nedaudz atšķiras no pārējiem. Ja patlaban puišiem modē  ir apspīlētas bikses, tad bēdas tam, kurš to nesaprot un atļaujas staigāt platās biksēs! Ja meitenei ir neparasta gaita vai viņa šļupst, viņa katru dienu var piedzīvot dzēlīgas piezīmes. Katras izmaiņas un mazākā atkāpe no tā, ko grupa paziņo par normu, tiek uzskatīta par etiķetes laušanu. Uz pārkāpēju rāda ar pirkstiem, pret viņu izturas ar necieņu, liekot viņam justies ļoti nekomfortabli.
Es gribu, lai tu saproti, ka šis spiediens pakļauties citiem savu kulmināciju sasniedz tieši pusaudžu vecumā. Tāpēc pusaudži tik bieži ir sastopami “baros” kā  avju ganāmpulkos, kā mēs to vēlāk redzēsim.
KARTĪŠU SPĒLE
Vairāki ārsti nolēma veikt eksperimentu, lai izpētītu, kā grupas spiediens ietekmē jaunus cilvēkus. Viņi uzaicināja desmit pusaudžus un pastāstīja viņiem, ka pārbaudīs viņu uztveres spējas, lai noskaidrotu, cik labi katrs no viņiem redz to, kas atrodas viņiem priekšā.
Īstenībā telpa bija maza, un viss bija ļoti labi redzams. Tas, ko ārsti būtībā pētīja, bija nevis pusaudžu redze, bet gan grupas spiediena ietekme.
Ārsti teica: “Mēs jums parādīsim vairākas kartītes. Uz katras kartītes ir trīs dažādu garumu līnijas – A līnija, B līnija un C līnija. Uz dažām kartītēm A līnija ir visgarākā, uz citām B līnija ir garākā, uz citām – C līnija. Mēs jums rādīsim šīs kartītes un norādīsim katrā kartītē uz kādu no šīm līnijām. Kad mēs rādīsim jums uz garāko līniju, lūdzu, paceliet roku, lai parādītu, ka jūs uzskatāt to par garāko līniju. Viņi atkārtoja šo uzdevumu, lai pārliecinātos, ka visi ir to sapratuši, tad pacēla pirmo kartīti un norādīja uz augšējo līniju.

SPĒLES MĒRĶIS
Tomēr pirms spēles sākuma tika izdarīts kaut kas, ko viens pusaudzis nezināja – tas, ka pārējiem deviņiem pusaudžiem bija pirms spēles sākuma slepeni pateikts, lai viņi balsotu par otro garāko līniju. Citiem vārdiem, viņiem tika dots uzdevums balsot nepareizi.
Ārsts pacēla pirmo kartīti un norādīja uz A līniju, kas bija acīmredzami īsāka nekā B līnija. Šajā brīdī visi deviņi pusaudži rīkojās saskaņā ar iepriekšējo norunu un pacēla roku. Desmitais pusaudzis, kura uzvedību šeit pētīja, neizpratnē paskatījās visapkārt. Bija acīmredzami, ka B līnija bija garāka, taču visi nez kāpēc pacēla roku, uzskatot A līniju par visgarāko. Vēlāk viņš atzinās, ka bija pie sevis tajā mirklī padomājis: “Laikam jau es pietiekami uzmanīgi neieklausījos tajā, kas jādara. Acīmredzot es esmu kaut ko palaidis garām, tāpēc man jādara tas, ko dara visi citi, citādi viņi par mani smiesies.” Tāpēc viņš pacēla roku, gluži kā to bija darījuši visi pārējie.
Eksperimenta veicēji paskaidroja vēlreiz: “Balsojiet par garāko līniju; paceliet roku, kad mēs norādām uz garāko līniju!”

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.