Vakar, 13. martā, Rīgā notika starptautiska konference „Ģimene un dzīves stils mūsdienu pasaulē”. Konferences goda viesu vidū bija tieslietu ministre Baiba Broka, katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis un pareizticīgo priesteris Jānis Dravants. Visi tika aicināti parakstīt “Ģimenes tiesību deklarāciju”, kas līdz vasaras sākumam tikšot iesniegta ANO.
Konferenci, atklāja KDS valdes priekšsēdētāja Dr. Māra Viktorija Zilgalve un labdarības fonda „Prioritāte” valdes priekšsēdētājs Armands Agrums. Pēc tam vārds tika dots Latvijas kristīgo konfesiju vadītājiem un Latvijas Tieslietu ministrei Baibai Brokai. Konfesiju vadītāji uz ģimeni un tās tradicionālajām vērtībām raudzījās no Bībeles viedokļa,- spektrs.com ziņo Laila Ozola no baltic-ireland.ie
Tieslietu ministre Baiba Broka, pauda šā brīžā valsts politiku. Tieslietu ministre iestājās par tradicionālām ģimenēm. Cita starpā ministres kundzei nācās atzīt, ka ar izpratni par ģimeni, tās pienākumiem un uzdevumiem ne viss ir kārtībā un valstij ir vēl daudz darāmā, jo Latvijā ir 29 tūkstoši uzturlīdzekļu nemaksātāju, kas nozīmē, ka katru sešpadsmito bērnu uztur valsts.
Pēc amatpersonu uzrunām vārds tika dots sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, kuru vidū bija arī ĪLNP valdes locekle un Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) Īrijas latviešu draudzes priekšniece Inguna Mieze. Savā runā Inguna Mieze pastāstīja par latviešu diasporu Zaļajā salā un raksturoja vispārīgo situāciju Īrijā, t.sk. neviennozīmīgo situāciju katoļu baznīca. Miezes kundze atzīmēja, ka starp latviskajām vērtībām un ģimenes tradīcijām var likt vienlīdzības zīmi, jo tautas dainās vienam bērnam nav minēti nedz divi tēti, nedz divas mammas.
Arī pārējie konferences dalībnieki, kas bija ieradušies ne tikai no Latvijas, bet arī no Polijas, Vatikāna, Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Baltkrievijas, Moldovas un Beļģijas, savās runās pauda viennozīmīgu atbalstu tradicionālajām ģimenes vērtībām, sprieda par cēloņiem un pārmaiņām sabiedrībā, kas novedušas līdz tam, ka valstis viena pēc otras atzīst viendzimuma laulības, ka māte kļuvusi par vecāku nr.1, bet tēvs – par vecāku nr.2, uzsvēra, ka ne viss, ko mums piedāvā rietumi, ir jāpieņem bez ierunām.
Tradicionālās ģimenes nozīme mūsdienu pasaulē tika aplūkota no daudziem un dažādiem aspektiem, t.sk. no ekonomiskā, demogrāfiskā, sociālā, morālā, juridiskā, kultūras, bērnu tiesību u.t.t..
“Ejot līdzi laikam, saprotams, ka pārmaiņas ir neizbēgamas, tomēr atklāts paliek jautājums, cik daudz var legalizēt un kur ir robeža, jo ģimene nav tikai sekss, tā ir sabiedrības šūniņa, kurā sava noteikta loma ir sievietei – mātei un vīrietim – tēvam. Ja šodien atzīsim viendzimuma laulības, vai nākamais solis nebūs pedofīlijas legalizēšana?”, tā un līdzīgi sprieda konferences dalībnieki.
Noslēgumā starptautiskās konferences dalībnieki parakstījās zem “Ģimenes tiesību deklarācijas”, cerot, ka viņu viedoklis tiks sadzirdēts.
Nobeigumā vēl tikai citāts no Baltkrievijas pārstāvja runas: “Neatkarīgi no tā, kādus likumus pieņems valstu parlamenti, mūsu bērni dzīvos tādā pasaulē, kādu ar savas dzīves reālo piemēru viņiem rādīs māte un tēvs”.
Konferenci rīkoja Latvijas labdarības fonds „Prioritāte” sadarbībā ar Kristīgi Demokrātisko Savienību (KDS), Itālijas fondu „Novae Terrae” un Eiropas Kristīgi Politisko Kustību (Nīderlande). Zaļo salu konferencē pārstāvēja Īrijas latviešu nacionālā padome (ĪLNP).
0 komentāri
Uzraksti, ko domā