„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kreacionisms (mācība par pasaules radīšanu). Visuma Radītājs (Dievs)

Kreacionisms (mācība par pasaules radīšanu). Visuma Radītājs (Dievs)

Ilvars Mičs

5 komentāri

#1Juris CeplisNovember 10, 2015, 7:48 am

Svētais Augustīns ir teicis, ka kristieši nedrīkst turēties pie it kā bibliskām, tomēr acīmredzami aplamām "patiesībām", lai nekļūtu par apsmieklu pagāniem.
Es kā profesionāls fiziķis skaidri zinu, ka starp mūsdienu dabaszinātniekiem ļoti grūti būs atrast kādu, kurš atbalsta teoriju, ka Zemei ir 7000 gadu.
Mēness virsma ir caurcaurēm sabombardēta ar meteorītiem. Grūti noticēt, ka tas varēja notikt nieka 7000 gados.
Radioaktīvā oglekļa metode (kuras rezultāti sakrīt ar citu nesaistītu metožu rezultātiem) parāda, ka daudzi organiskas izcelsmes priekšmeti ir VAIRĀK kā 7000 gadus veci.
Kolorādo kanjons nevarēja tikt ūdens "izgrauzts" īsā laika posmā.
Austrālijas aborigēni un Amazones indiāņi nevarēja ierasties (pāri jūrām) no Tuvajiem Austrumiem pāris tūkstošu gadu laikposmā.
Šādi var turpināt bezgalīgi.
Ja pieņemam, ka, piemēram, Dievs vienā mirklī radīja iegulas ar dinozauru kauliem un Mēnesi ar visiem meteorītu krāteriem, tad rodas jautājums – kāpēc Dievs, kurš ir Absolūtā Patiesība, vēlas maldināt praktiski visus mūsdienu zinātniekus!?
"Jaunās Zemes" kreacionisma teorija ir tiešas sekas tam, ka fundamentālistiskie protestanti par ticības autoritāti atzīst vienīgi Bībeli. Ja zinātne nesaskan ar fundamentālistisku Bībeles interpretāciju, tad jo sliktāk zinātnei! Ja protestanti atgrieztos Kristus dibinātās VIENĪGĀS un REDZAMĀS Baznīcas klēpī, tad viņiem nevajadzētu nodarboties ar pašiem sevis muļķošanu.

  #2Ilvars MičsNovember 11, 2015, 11:23 am

  1.Svētais Augustīns bija evolūcijas teroijas pretinieks un uzskatīja, ka zemes vēsture viņas dzīveslaikā nepārsniedz 6000 gadus.(Augustine. The City of God, translated by G. G. Walsh and G. Monahan (1952), Book 12, Chapter 11, p. 263. Washington, D.C.: Catholic University of America Press.)
  2.Kodolfiziķis Dr Jim Mason atbalsta, ka zemei ir ap 6000 gadu.
  2.Kents Hovinds saka: „Oglekļa metode nav ne tuvu precīza. To var saukt par precīzu līdz dažiem gadu tūkstošiem, bet ne vairāk. 30 000 gadu ir maksimums. Tomēr, tas nenozīmē, ka zeme ir 30 000 gadus veca. Tā ir daudz jaunāka. Jo zemes magnētiskais lauks mazinās, kā rezultātā zemes atmosfērā ienāk vairāk radiācijas (kas rada C14).” [1]

  Vilibards Libijs (Williard Libby) un viņa kolēģi 1949.gadā atklāja radiaktīvā oglekļa datēšanas metodi. Libijs zināja, ka atmosfēras ogleklis sasniegtu savu balansu 30 000 gadu laikā. Pieņemot, ka zeme ir miljoniem gadu veca, viņš ticēja, ka oglekļa daudzums jau ir sasniedzis savu balansu. Tomēr katru reizi veicot oglekļa testēšanu, viņi atklāja, ka C14 daudzums atmosfērā atkal ir palielinājies. Tā nu viņi nāca pie slēdziena, ka zemes atmosfērā ogleklis ir veicis tika trešdaļu ceļa līdz savam balansam. [1]

  Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka pamatojoties uz C14 veidošanos, zemei jābūt mazāk nekā trešdaļai no 30 000 gadiem. Tātad – zemei ir mazāk nekā 10 000 gadu!
  4. Austrālijas aborigēniem ir saglabājušies stašti par radīšanu līdzīgi Bībeles stāstam. Starp Austrāliju un Tuvajiem austrumiem ir ļoti daudz mazāku salu, kuras var sasniegt ar mazāka izmēra laivām.

  #3Juris CeplisNovember 14, 2015, 8:25 pm

  RE:Ilvars Mičs
  Protams, tā kā nedz evolūcijas teorija, nedz Zemes rašanās gaita nav tiešā veidā verificējama (respektīvi, reproducējama laikā), tad daudzmaz atjautīgs cilvēks ar mērenu zināšanu bagāžu ir spējīgs izveidot puslīdz koherentu uzskatu sistēmu, kura spēj pamatot jebkuru pašu eksotiskāko teoriju.
  Šādas dīvainas teorijas var eksistēt tikai tādēļ, ka pašreizējā bojātas dabas stāvoklī ikviena cilvēka prāts ir vairāk vai mazāk aptumšots. Zinātnes jomas ir ārkārtīgi specializētas un mūsdienu cilvēks nespēj redzēt vispārēju pasaules ainu.
  Protams, Visvarenais Dievs varēja bez pūlēm īsā laikā radīt tādu Universu, kāds tas ir šobrīd – ar miljardiem gaismas gadu tālām galaktikām un apraktiem dinozauru kauliem. Tomēr jautājums paliek neatbildēts – ja Zemei ir 6000 gadu, tad kāpēc gandrīz 100% zinātnieku tiek no Dieva apzināti maldināti? Negribētos piekrist apgalvojumam, ka visi zinātnieki-speciālisti, kuri it kā alojas, neņem nopietni Bībeles burtisku interpretāciju tikai un vienīgi tādēļ, ka viņiem patīk būt par neatgriezīgiem grēciniekiem!
  Patiesībā faktu daudzums, kas noliedz Jaunās Zemes kreacionismu ir tik milzīgs un nospiedošs, ka tie nedaudzie zinātnieki, kas šo teoriju atbalsta, visdrīzāk savus argumentus paši uzskata par neko vairāk, kā tikai vingrināšanos asprātībā.

  #4Juris CeplisNovember 14, 2015, 8:39 pm

  RE:Ilvars Mičs
  Baznīca pat "tumšajos" viduslaikos neizsludināja dogmu, ka pasaule ir 6000 gadus veca. Augustīns bija grandioza mēroga teologs un filozofs, tomēr dabaszinātnēs viņa ieguldījums ir nulle. Savukārt, cits superteologs Akvīnas Toms neizslēdza pat tādu domu, ka Visums varētu būt mūžīgs.
  http://www3.nd.edu/Departments/Maritain/ti/carroll.htm

#5Ilvars MičsDecember 1, 2015, 3:04 pm

Svētais Augustīns pārzināja Svētos Rakstus ļoti labi un Bībeles teksts viņam, kā arī citiem tā laika Bībeles teksta studētājiem, atklāja kreacionisma un jaunas zemes perspektīvu. Akvinas Toms jau daudz ko domāja, taču ir jāizšķir domas no mācības. Bībele māca par kreacionismu un tas ir, ko uzsver daudzi pētnieki.

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.