„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

18.10.2013. „Par ģimeni” iniciatore Ieva Brante diskusijā ar LGBT par nereģistrētām attiecībām

„Par ģimeni” iniciatore Ieva Brante 

ĢIMENE IR VALSTS PAMATS

Šonedēļ, kā projekta un kustības “PAR ģimeni” iniciatore, piedalījos diskusijā par nereģistrētām attiecībām.

Lai gan sākotnēji vienojāmies runāt par nereģistrētām attiecībām starp vīrieti un sievieti, tomēr diskusija tika novirzīta uz tēmu par viendzimuma attiecībām, jo diskusiju finansēja Eiropas Padomes LGBT projekts. Tāpēc šāda atkāpe bija pašsaprotama un paredzama, neskatoties uz vienošanos.

Projekts „PAR ģimeni” tiek veidots ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību ģimenei kā visa pamatvērtībai, kā arī veicināt atbalstu uzskatam, ka ģimenei būtu jābūt balstītai laulībā. Jautājums par ģimenes institūta aizsardzību ir ļoti aktuāls, jo mūsdienu pasaulē nevis attīstība, bet pārmaiņas ir modes lieta. Un ģimenes institūts tiek aizstāts ar partnerattiecībām, bet laulība ar kopdzīvi pēc fakta.

Satversmē nav noteikts, kas ir ģimene, un tāpēc šo jēdzienu interpretē dažādi, arī attiecinot uz viendzimuma attiecībām. Šādas interpretācijas liek aizdomāties, vai Satversmi ir nepieciešams papildināt ar jēdziena „ģimene” definīciju, tādā veidā izslēdzot jebkādas manipulācijas ar šo vārdu. No vienas puses, šādai iniciatīvai varētu arī piekrist. No otras – Satversmē nav arī norādīts, kas ir vīrietis un kas ir sieviete. Un pēc diskusijas politika.lv sapratu, ka LGBT ir strīds arī par to. Piemēram, man centās iestāstīt, ka neesmu sieviete un pati varu izvēlēties sev atbilstošu dzimumu. Mani izsmēja par komentāru, ka par vīrieti un sievieti mūs radījusi daba. Tad rodas jautājums, varbūt Satversmē jānosaka arī tādas lietas, kas ir vīrietis un sieviete? Ir dīvaini, ka rodas diskusijas par pašsaprotamām lietām: kas ir ģimene, vīrietis, sieviete –  lietām, kurām būtu jābūt ieliktām jau šūpulī.

Uzskatu, ka ir jāveicina sabiedrības izpratne par ģimeni un laulību. Par tradicionālās jeb dabiskās ģimenes nozīmi valsts pastāvēšanā. Jo tikai saprotot un izprotot tradicionālās ģimenes nozīmīgumu un laulības vērtību, mēs – visa sabiedrība – varēsim tās aizsargāt un pasargāt no mūsdienu „modernā trakuma”. Arī bez īpaša likuma.

Nesen runāju ar savu kolēģi un viņa man pastāstīja lielisku piemēru, kā paskaidrot ģimenes nozīmīgumu valsts pastāvēšanā. Ja, piemēram, uz neapdzīvotas salas izsēdināt piecus vīriešus un piecas sievietes, tad atgriežoties uz šīs salas pēc pieciem gadiem, mēs ieraudzīsim tur izveidojušās dabiskas ģimenes. Tas būs divu iemeslu dēļ: pirmkārt, vīrieša un sievietes dabiskā dziņa veidot pārus un vairoties, un, otrkārt, cilvēka dabiskā dziņa dzīvot sabiedrībā, un ģimene ir pirmā elementārā sabiedrības struktūra. Uz salas neizveidosies politiskās partijas, arodbiedrības vai reliģiskās draudzes. Tur būs izveidojušās dabiskas ģimenes. Augot un plaukstot ģimenēm izveidosies arī valsts.

Visi pārējie veidojumi ir un paliks tikai veidojumi. Mēs nevaram šos veidojumus saukt par ģimenēm, jo ģimene nevar būt bez pretēja dzimuma pārstāvja līdzdalības. Kā „skaļais klusums”, tā arī „viendzimuma ģimene” vai „viendzimuma laulība” – ir oksimorons, t.i., pretējo vārdu savienojums – lieta, kas vienkārši nepastāv un nevar pastāvēt.

Neaicinu vērsties pret citādi orientētiem cilvēkiem un respektēju viņu tiesības veidot savas attiecības, izvēloties sev partnerus. Ar šo skaidrojumu aicinu nejaukt ģimenes jēdzienus un saprast, cik svarīga ir dabiska ģimene mūsu pastāvēšanā.

Cilvēces attīstības pamatā ir dabiska ģimene. Tikai augot un plaukstot ģimenēm, augs un plauks mūsu valsts. Dabiska ģimene ir valsts pamats. Graujot dabiskas ģimenes, mēs graujam mūsu valsti.

Paldies par asu viedokļu apmaiņu politika.lv diskusijā ar LGBT. Diskusija apliecināja, ka, diemžēl, ar LGBT cilvēkiem normāla, kultūras rāmjos paliekoša diskusija nav iespējama. Esmu pateicīga par šīm ugunskristībām, jo diskusija ir vairojusi un stiprinājusi manu pārliecību, ka ģimene ir īpaši sargājama un projekts „PAR ģimeni” ir ārkārtīgi nepieciešams.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.