Deputāta Veiko Spolīša iesniegto priekšlikumu Saeimas Juridiskajā komisijā par jaunu civiltiesisku institūciju – partnerību – komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība) vērtē kā pretrunu ar Satversmē noteikto ģimenes jēdzienu. Norādot uz nokavēto termiņiem, Bērziņš pauda, ka iniciatīva netiks virzīta tālākai izskatīšanai,-ziņo spektrs.com/lsm.lv
Veiko Spolīša ierosinājums paredz tiesību un pienākumu ziņā partnerību pielīdzināt laulībai.
„Man ātrais vērtējums, ka Spolīša kunga ierosinājums grozīt vienu Civillikuma normu ir pretrunā ar Satversmē noteikto ģimenes jēdzienu, ģimenes izpratni,” norāda Bērziņš. Komisijas priekšsēdētājs pauž, ka Spolīša ierosinājumā nav norādīts, par kādām partnerattiecībām ir runa: dažāda vai viendzimuma.
Savukārt Spolīša ieskatā, Satversmes 110.panta piesaukšana attiecībā uz minētajiem priekšlikumiem esot nevietā.
Turklāt iniciatīvai nav pievienota anotācija, kurā būtu aprakstīts likumprojekta mērķis. Iniciatīva iesniegta ar nokavēšanos un netiks virzīta tālākai izskatīšanai.
„Spolīša kunga priekšlikums, kas, cita starpā, ir iesniegts gandrīz mēnesi pēc tam, kad ir priekšlikumu iesniegšanas termiņš grozījumiem Civillikumā, kurā šobrīd mēs plānojam skatīt ļoti būtiskus jautājumus, kas ir saistīti ar bērnu tiesību nodrošināšanu. Konkrēti: saskarsmes tiesības, aizgādnība, audžu ģimenes. Mums būs noteikti arī plaša diskusija.
Es ļoti ceru, ka ar šo priekšlikumu Spolīša kungs nav vēlējies kaut kādā veidā ietekmēt šo bērnu tiesību nostiprināšanu šobrīd Civillikumā kontekstā ar regulējumu, ko ir izstrādājusi arī Tieslietu ministrija.
Ņemot vērā, ka šis priekšlikums ir iesniegts pēc termiņa, man nav nekādu tiesību to iekļaut šobrīd arī šajā likumprojekta priekšlikumu sarakstā,” skaidro Bērziņš. Iniciatīva paredz partnerattiecību legalizāciju Latvijas Civillikuma Ģimenes tiesību sadaļā.
Satversmes 110.pants
Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā