„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Zibens Radītāja lomā (video)

Foto: NASA Fermi Gamma-ray Space Telescope (Video lejā)

„Un pēc zibens ierūcas pērkons; Dievs liek nodārdēt tad Savai varenai godības balsij, un Viņš neaiztur zibeņus, tiklīdz kā kļūst dzirdami Viņa pērkona grāvieni.” (Ījaba 37: 4)

Kopš seniem laikiem cilvēce ir centusies saprast prātam neaptveramo, acīm neredzamo, ausīm nedzirdamo. Būtībā cilvēks nojauš, ka eksistē kaut kas vairāk par to, ko spēj saredzēt, sadzirdēt vai apjaust. Vienīgi centieni garīgās lietas pārnest fiziskajās, lai kādam kaut ko pierādītu, nav tik vienkārši. Cilvēks ir tik pretrunīga būtne, ka brīžiem jābrīnās, kā viņš spēj ar to sadzīvot. Jābrīnās uz ko aiziet cilvēces laiks un dzīve. Mācās teoloģiju, lai apliecinātu, ka Dieva nav. Aizstāj kreacionismu ar evolūciju, jo daudzi tā dara. Cenšas ar varu izzināt garīgās dimensijas, lai pierādītu apkārtējiem, ka tādu nav. Izanalizēt Radītāja darba gaitu radījuma acīm. Šķietami brīžiem tik uzjautrinoši, bet citu reizi apbēdinoši ir šāda veida pūliņi. Taču neredzams kļūst redzams, kad to patiesi vēlas.

Negaisa laikā zibens rada antimaterijas kosmosa telpā. Pie šāda jauna secinājuma nonākuši astrofiziķi.Jāteic, ka septiņdesmitajos gados zinātnieki uzzināja, ka zibens ir saistīts ar gamma staru uzliesmojumiem (gamma ray) TGF.

Bet 1994, satelītu sensori pirmo reizi konstatēja, ka gamma stari rodas tieši negaisa, proti, zibens laikā.Vēlāk pētnieki ir pieņemuši domu, ka zibens saistīts ne tikai ar gamma stariem, bet arī ar X- staru fotonu-rentgenstariem (X-ray).

Kopš 2008. gada zinātnieki jūtas laimīgi, kad tikuši pie jaunā teleskopa Fermi, ar kura palīdzību var uztvert gamma starus. (visaugstākās enerģijas gaismas paveids.) bet kāds ir bijis zinātnieku pārsteigums, ka ar jaunās ierīces palīdzību ieraudzījuši kaut ko tādu, kas ir patiesi prātam neaptverams.

Starp citu, tas jau nav pirmo reizi, kad zinātnieki meklēdami vēl neatklātās zvaigznes un iegrimuši galaktiku virpuļos vēl pie reizes atklāj kaut ko tuvākajos apvāršņos.

Izrādās, ka visam ir savs laiks un vieta. Šķiet, ja Dievs atklāj, tad Viņš atklāj pēc pilnas programmas. Un atklāj tā, ka smadzenes kūp no informācijas pārplūdes un sirds satraukti bauda, cik liels ir Dievs un Viņa darbi un Viņa žēlastība pār mums- neizmērojama.

Zinātnieki konstatējuši, ka antimatērijas daļiņas rodas kā īslaicīgi uzliesmojumi, kas rodas negaisa-zibens parādīšanās laikā. Teorētiskie aprēķini liecina, ka 24 stundu laikā uz Zemes notiek aptuveni 500 TGF.

Pateicoties Fermi pilnīgi nejauši izdevies ieraudzīt un pēc tam konkrtēti pastiprināti novērot, ka tie rodas virs negaisa mākoņiem un tiek raidīti kosmosā.

“Šie signāli ir pirmie tiešie pierādījumi, ka negaisa laikā rodas antivielas daļiņu kūļi,” teica Maikls Brigs (Michael Briggs) Alabamas universitātes. (University of Alabama)

Kad, kā jau minējām, pirmo reizi nejauši tika pamanīts, ka negaisa laikā, kādas antivielas daļiņas trāpīja pa Fermi teleskopu, kas ir veidots no parastās matērijas daļiņām, abas daļiņas acumirklī tiek iznīcinātas un izdalītā enerģija pārveidojas gamma starojumā. Fermi GBM instruments ir uztvēris gamma starus, kuru enerģijas līmenis ir 511 000 elektronvolti, kas norāda uz to, ka elektrons ir saticis savu antivielas pāri pozitronu.

Lielākajā daļā gadījumu, kad tika novēroti TGF, Fermi atradās tieši virs negaisa. Četros gadījumos vētras atradās tālu no Fermi, kad zibens radīto radiosignālu analīze norādīja, ka zibeņošana notika simtiem kilometru attālumā.             Džozefs Dvaijers no Floridas Tehnoloģiju institūta paskaidroja: “TGF laikā radās ļoti ātri elektroni un pozitroni, kas pa Zemes magnētiskā lauka līnijām sasniedza Fermi. Starā esošie pozitroni sadūrās ar Fermi virsmas elektroniem, iznīcinot abas daļiņas un radot gamma starojumu, kuru uztvēra instruments.”

Jau labu laiku zinātnieki domā, ka TGF rodas spēcīgajos elektriskajos laukos, kas izveidojušies negaisu augšpusē. Pastāvot konkrētiem apstākļiem, lauks kļūst tik spēcīgs, ka izraisa elektronu lavīnu kosmosa virzienā. Elektroni, kuru ātrums tuvs gaismas ātrumam, izstaro gamma starus, kad tie atsitas pret gaisā esošajām molekulām. Parasti šos notikumus reģistrē kā TGF.Elektronu plūsmas rezultātā rodas tik daudz gammas staru, ka tie izsit elektronus un pozitronus no atmosfēras. Tas notiek tad, kad gamma staru enerģija pārveidojas par elektronu un pozitronu, kuri sasniedz Fermī teleskopa orbītu.

Pozitronu klātbūtne norāda, ka no atmosfēras tiek izmestas ļoti daudzas augstas enerģijas daļiņas. Zinātnieki šobrīd uzskata, ka praktiski visos TGF rodas elektronu/pozitronu stari.”Fermi rezultāti mums ļauj labāk izprast, kā darbojas TGF mums joprojām jānoskaidro, kas šajās vētrās ir tik īpašs, un kāda tieši ir zibens loma šajā procesā,”-teica Stīvens Kammers Steven Cummer no Djūka universitātes.( Duke University)
Bet varbūt zibens atdarina Dieva radīšanas procesu?!..
Viņš, kas padara lielas lietas, ko mēs nespējam saprast (Ījaba 37:6)

VIDEO

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.