„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

VISU REDZĪGĀ ACS

Dažādu zemju kultūrās to saukuši dažādi, bet principā, tās nozīme ir viena. Visuvarenā aptverošā un zīmīgā Dieva acs, kas redz ne tikai Visuma tāles, bet arī novēro cilvēces gaitu.

                 Džesija

Džesija redzēja daudz ko. Viņa vienmēr bija gatava reaģēt un bija starta pozīcijā, ja Tu viņu „it kā” nepamani, viss bija izdarīts tā, lai Tu viņu pamanītu, solīdā un pat nepiespiestā veidā, labām manierēm un uzvedības kultūru… Tu pat nepamani, ka esi lamatās. Suņu psihologi uzskata, ka suņi attēlo saimnieku raksturus un pat ir līdzīgi tiem. Var jau būt, nestrīdēšos ar speciālistiem, bet tad, kad parasti nācu apciemot mammīti, notika divkauju cīņas, vai nu Džesija vai nu Es, kurš kuru?! Bija dažādi varianti… Džesija… bija DIEVA DĀVANA mūsu ģimenē.

             Mētelis

Visu redzīgā „acs” ir dažāda. Bet mūsu „melnā acs” Džesija zināja vairākus gājienus uz priekšu. Viņu piemuļķot? Da, nekad! Bet, ja padomāt nopietni, ziniet, ir tāda „acs” simboliskā plastmasas ūdens trijstūrī un tajā vēl monētiņas peld, tiek lēsts, ka tās esot „uz” paļiņu. Interesanti, bet tomēr,” ja to apvest ap stūri”, tā „peldošā” pat nenojautīs, ka ir jau miskastē. Nezinu kādu tur peļņu var sniegt vienkāršs priekšmets uz galda, bet zinu kādu citu „aci” kurš spēj man dot ne tikai peļņu, uzvaru, bet arī mierinājumu zaudējot savu cīņas draudziņ.

Tā „Acs” redz ne tikai cilvēces dzīves fragmentus, bet arī atsevišķu cilvēka pūles un sāpes. Viņš nav tikai vienkārši „visuresošā acs”, Viņš ir tas, kurš vēlas iesaistīties Tavā un manā dzīvē. Viņam nav vienalga, ka Tu zaudē draugu, kaut arī garāmgājēji iet garām vienaldzīgām sejām. Nav ne līdzjūtības, ne uzmundrinoši vārdi no citiem. Viens. Nesaprasts. Pilnīgi viens. Izvēle?… Kāda? Vai „acs” to redz? Skatoties kāda? Bet krustcelēs, vien Tu un Viņš – acs– Dievs, sauc kā Tu viņu gribi, bet ierasts Viņu saukt par Jēzu Kristu Dieva Vienpiedzimušo dēlu. Vien Viņš Tevi atrod nelaimē, vien Viņam nav nospļauties par Tev nozīmīgām un vērtīgām lietām. Vien Viņš Tevi šajā skumjajā un lietainā dienā apskauj, ar savu ūdensnecaurlaidīgo, silto, zelta cīpariem un briljantiem darināto, mīksto, samtaino mēteli. Tas smaržo tā, it kā visas zemes puķu smaržas būtu savienotas un iekļautas tajā. Bet tas miers, kas no Viņa nāk?… Vai Tu jūti? Viņš zina, kā Tev sāp par zaudēto, Viņš zina. Bet tikai viens solis un Tu esi viņa apskāvienos, miers, siltums, mīļums un klusi nenosodoši vārdi, pēc kuriem tu visu mūžu tik ļoti esi kārojis, viss ir Viņā, viss ir apslēpts Viņā!. Un Jūs ejat. Lēni nesteidzoties it kā uz nekurieni.

Visiem šajā laikā ir savs dzīvošanas laiks. Ērkšķi vai rozes. Viņu sauca par Džesiju. Ja suns spēj just savu saimnieka katru emocijas stīgu, tad iedomājies, kā to spēj Viņš- kurš Tevi ir Radījis?

            MŪŽĪBA! Un kosmiskais kuģis

Dažam vajadzīgas, kādas „acs” paredzētās un ātri aizejošas lietas, bet citu interesē neredzami tāli horizonti, piedzīvojumu degsme un saprotoša komanda, paļaušanās cits uz citu –uzticība un ar laiku pārbaudīta saliedētība, nosēsties tikko visu pārbaužu izturētā un pārbaudītā kosmosa kuģa galvenajā tiltiņā un ja palaimējas pieskarties vadošai stūres – pultij, kuru vada Pats Viņš. Un cerēt, ka uz tiltiņa varētu atrasties vēl kāds, kurš prastu novērtēt, vēlēsies iet idejas spēkā, nepametīs grūtā nozīmīgā laikā, izvilks no degošas pekles un būtu vienmēr klāt esošs patiess draugs.

Latvijai ir vajadzīgi varoņi un es ticu, ka dzirdot un pildot solījumus nepametot savus posteņus, mēs KOPĀ un VIENOTĪBĀ varam kļūt par šī kosmiskā kuģa sastāvdaļu, kas ved uz MŪŽĪBU!

Un tomēr komanda ir vai nav, bet kuģa kurss ir nemainīgs. Viens vienīgs uz MŪŽĪBU!

Pēc aptaujas vadoties jautājot dažādus cilvēkus, kāpēc viņi vēlas sasniegt mūžību un kas viņuprāt ir mūžība? Par to skaidrojums apšaubāms, bet sasniegt mūžību pārsvarā vēlas nezināmu bagātību dēļ. Citi – naudas dēļ. Bet vēl citi ar savu bagāžu grib paspēt uz dažkārt apstājošo milzīgo kosmosa kuģi, lai piepildītos ar nepieciešamo un atkal dotos ceļā, bet nelaimīgie skrējēji ar saviem koferiem, tā arī nepaspēj uz kuģa bortu. Ja vien zinātu, ka pametot bagāžu un skrienot paspētu, bet…acīmredzot katram savs ceļš.

Cik vajadzīgs Tev naudas, lai Tu būtu apmierināts? Vai kopumā tai ir kāda vērtība? Bet vēl kādi varas vīri steidzas paspēt apmierināt savu varaskāri. Saņemt balvu bez darba un pat uz pensionāru un invalīdu rēķina. Vai „varenos” par šādu rīcību sagaida svētība? Laiks rādīs. Daudzi elku puvekļu piebāzti entuziasti cenšas sasniegt nesasniedzamo. Bet viss tas ir velti.

Interesanti kāda ir Tava motivācija, lai sasniegtu Mūžību?

Tikai tīra un neviltota sirds ir laipni lūgta uz bortu, ķer manu roku un dosimies kopā turp, kas ir saukta par MŪŽĪBU.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.