„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

VISPIRMS DARU – TAD DOMĀJU!

Mūsu valsts īpaši izceļas uz citu valstu fona, ar moto „Vispirms darīt un tad domāt!” Piemēru ir daudz, bet šīs pēdējās jaunākās ziņas, saistībā ar vēžu lietu, pārsteidz… Nevar saprast – smieties vai raudāt. Reāli draudi vai kārtējais bizness?

Par ko sacelta jezga?

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā Salacas upes lejtecē no 1. jūlija notiks līdz šim nebijis projekts – signālvēža licencēta ķeršana. Signālvēzis ir viena no Latvijā ievestajām vēžu sugām, kas ir krietni agresīvāka par vietējo sugu, kas atšķirībā no mūsu platspīļu vēzi ir izturīgs pret vēžu mēri un vienlaikus to pārnēsā, līdz ar to tie izspiež vietējos vēžus. Piemēram, Salaces upes lejtece platspīļu vēzis praktiski vairs nav sastopams. Viņu vietā tagad sastopami signālvēži kuplā skaitā. Tādēļ augstākstāvošās instances ir devusi atļauju no 1. jūlija līdz 30. septembrim ķert signālvēžus.

 

Latvijas tauta pirms dodies vēžu medījumos, paķer līdzi ķešā vienreizējās licences iegādāšanai 10 Ls, ģimenes licences apmaksāšanai 17Ls, bet sezonas licencei 30 Ls.

 

Nu redzi kā sanāk, lai palīdzētu tev vēl jāpiemaksā, lai kādam piepildītu kabatas – kā lai nesmejas?! Arī garantijas par to, ka varēsi savus bērneļus papriecēt ar prāvu spaini vēžu, mazticams. Vienīgi, ja nav žēl sava dārgā laika un benzīnu – gribas tāpat vien paklaiņot un iepazīt Latvijas upes, tad nu, kāpēc ne?!

 

Zināšanai – restorānā vēžu maltīte maksā vidēji 7-10 Ls.

 

Kā tas varēja notikt?

 

          Signālvēži pirmoreiz Latvijā parādījās 1983. gadā, tie tika ievesti no Lietuvas un ielaisti Primmas ezeriņā Limbažu rajonā. No turienes signālvēži arī izplatījās Salacas lejtecē, tos izplatīja lielākoties cilvēki. Tagad tie ir ari Vaidavas ezerā, Braslas upē un citur.

 

Absurds

 

          Sākotnēji signālvēži tika ielaisti Latvijas ūdeņos tāpēc, ka tie neslimo ar vēžu mēri. Izrādījās, ka viņi ir šīs slimības pārnēsātāji un aplipina ar to mūsējos vēžus.

 

Vai nevajadzēja vispirms eksperimentālā ceļā pārbaudīt platspīļu vēžu un signālvēžu saderību? Lai varētu tik droši iejaukties dabas izveidotajos procesos un tēlot no sevis mazos un visvarenos dieviņus? Kāpēc ātro neprofesionālu ideju realizētāju dēļ, jācieš citiem, šajā gadījumā rāpuļiem?

 

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Leonards Inkins: kas ir valsts?

Leonards Inkins: kas ir valsts?(0)

18.11.2020. Pie Kārļa Ulmaņa. Foto: Marlēna Pirvica Bieži dzirdu, ka: valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga uc. Par to, kas ir valsts, kopš Platona ir daudz grāmatu uzrakstīts, daudz filmu uzņemts un daudz skaidrots. Bieži par valsti grāmatās paustais,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.