„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

VISPIRMS DARU – TAD DOMĀJU!

Mūsu valsts īpaši izceļas uz citu valstu fona, ar moto „Vispirms darīt un tad domāt!” Piemēru ir daudz, bet šīs pēdējās jaunākās ziņas, saistībā ar vēžu lietu, pārsteidz… Nevar saprast – smieties vai raudāt. Reāli draudi vai kārtējais bizness?

Par ko sacelta jezga?

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā Salacas upes lejtecē no 1. jūlija notiks līdz šim nebijis projekts – signālvēža licencēta ķeršana. Signālvēzis ir viena no Latvijā ievestajām vēžu sugām, kas ir krietni agresīvāka par vietējo sugu, kas atšķirībā no mūsu platspīļu vēzi ir izturīgs pret vēžu mēri un vienlaikus to pārnēsā, līdz ar to tie izspiež vietējos vēžus. Piemēram, Salaces upes lejtece platspīļu vēzis praktiski vairs nav sastopams. Viņu vietā tagad sastopami signālvēži kuplā skaitā. Tādēļ augstākstāvošās instances ir devusi atļauju no 1. jūlija līdz 30. septembrim ķert signālvēžus.

 

Latvijas tauta pirms dodies vēžu medījumos, paķer līdzi ķešā vienreizējās licences iegādāšanai 10 Ls, ģimenes licences apmaksāšanai 17Ls, bet sezonas licencei 30 Ls.

 

Nu redzi kā sanāk, lai palīdzētu tev vēl jāpiemaksā, lai kādam piepildītu kabatas – kā lai nesmejas?! Arī garantijas par to, ka varēsi savus bērneļus papriecēt ar prāvu spaini vēžu, mazticams. Vienīgi, ja nav žēl sava dārgā laika un benzīnu – gribas tāpat vien paklaiņot un iepazīt Latvijas upes, tad nu, kāpēc ne?!

 

Zināšanai – restorānā vēžu maltīte maksā vidēji 7-10 Ls.

 

Kā tas varēja notikt?

 

          Signālvēži pirmoreiz Latvijā parādījās 1983. gadā, tie tika ievesti no Lietuvas un ielaisti Primmas ezeriņā Limbažu rajonā. No turienes signālvēži arī izplatījās Salacas lejtecē, tos izplatīja lielākoties cilvēki. Tagad tie ir ari Vaidavas ezerā, Braslas upē un citur.

 

Absurds

 

          Sākotnēji signālvēži tika ielaisti Latvijas ūdeņos tāpēc, ka tie neslimo ar vēžu mēri. Izrādījās, ka viņi ir šīs slimības pārnēsātāji un aplipina ar to mūsējos vēžus.

 

Vai nevajadzēja vispirms eksperimentālā ceļā pārbaudīt platspīļu vēžu un signālvēžu saderību? Lai varētu tik droši iejaukties dabas izveidotajos procesos un tēlot no sevis mazos un visvarenos dieviņus? Kāpēc ātro neprofesionālu ideju realizētāju dēļ, jācieš citiem, šajā gadījumā rāpuļiem?

 

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam(0)

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē. Jānis valkāja kamieļa vilnas drēbes un bija apjozies ar ādas jostu, viņš ēda siseņus un savvaļas bišu medu.

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā(0)

Sarunā „Cīņai sveiks!”  ar NA RD deputātu Daini Loci un Leonardu Inkinu, sarunas vadītāja Marlēna stāstīja par latviešu nodevību nerunājot latviski Latvijā. „Es aicinu latviešus Latvijā runāt latviski,” pauda Marlēna. Leonards Inkins piebilda: „Vai Jūs saprotat, ko šāds aicinājums dažkārt nozīmē latvietim?”.. Marlēna: „Pazemojumu?” Leonards: „Bieži arī pazemojumu..” Sarunas „Cīņai sveiks!” ierobežotā laika dēļ nav

Leonards Inkins: Runā, ka…

Leonards Inkins: Runā, ka…(0)

Cilvēce vēl nav noskaidrojusi kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja? Daudzi vēl šodien strīdas, kur un kā radās dzīvība un no kā ir cēlies cilvēks. Ir tādi, kuri uzskata, ka Radītājs radīja Visumu, Zemi, cilvēku un to, kas plaši aprakstīts un vēl neminēts Vikipēdijā.

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)(0)

Ar vērienīgu kaujas šaušanu noslēdzas militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, ziņo „Latvijas armija”, kuru laikā pirmo reizi visa apvienotā 12 valstu karavīru,  (vairāk nekā 3000 karavīru), brigāde devusies operācijā reālajā vidē – ārpus Ādažu poligona. Pēc vingrinājuma tika parakstīti dokumenti, kas darbam NATO operācijās sertificē apvienoto Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jeb Baltijas bataljonu.    Kārlis

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors. Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd, rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt šobrīd spējat būt objektīvi, pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.