„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Rehabilitācijas centrs „TEEN CHALLENGE LATVIA”

Pašlaik draudzes „Dzīvības avots” mācītājs Modris Ozolinkevics ar saviem domubiedriem un atbalstītājiem ceļ Rehabilitācijas centru – māju ar nosaukumu „Teen Challenge Latvia” jeb „Izaicinājums jaunatnei”, lai pieņemtu narkotisko vielu atkarīgos un palīdzētu atbrīvoties no šīs slimības.

Kas ir „Teen Challenge Latvia”?
Darbību Latvijā uzsāka 2002. gada decembrī. Tā ir sabiedriskā organizācija, kas 2004. gada 10. februāri oficiāli tika reģistrēta Uzņēmumu reģistrā. Tās dibinātāji ir „Teen Challenge Europe” un četras reliģiskās organizācijas:

Jaunatne ar misiju, Latvijas Baptistu draudžu savienība, Latvijas vasarsvētku draudžu apvienība.
Žurnāls „SPEKTRS” vadība tika uzaicināta uz oficiālām organizācijas „Teen Challenge Latvia” pusdienām, kurās stāstīja par rehabilitācijas centra plāniem un attīstību, kā arī sniegt interviju.
Pie bagātīgi klātiem galdiem tika apspriestas ne tikai centra nākotnes vīzija, bet par ko tieši tika runāts lasi šajā intervijā.

Modris Ozolinkevičs: Nav cita ceļa pie Dieva kā pieņemt Kristu un nav cita ceļa kā saņemt brīvību. Jo Jēzus ir – ceļš patiesība un brīvība. 
Ja jebkurš atkarīgais iet pa neredzamu un slidenu ceļu viņš nonāk grāvī, tāpēc lai redzētu ceļu ir nepieciešama Jēzus palīdzība. Ir vajadzīga patiesība. Patiesība par sevi. Patiesība par ceļu, kuru Dievs tev ir sagatavojis. Tavs ceļš nav atkarība uz mūžu! Jo Jēzus pieņemšana savā sirdī – sākums izmaiņām. Tas ir pamatu pamats. Mums ir bijis gadījums, kad cilvēks atteicās pieņemt Jēzu, pēc pirmās rehabilitācijas trīs mēnešu kursu, viņš atsāka veco dzīvi. Jo jāņem vērā, ka Jēzus izmaina cilvēka sirdi tā, ka viņam vairs nerodas vēlēšanās grēkot. Salīdzinājumā, kā cilvēks apmeklē ārstu, kurš izraksta zāles un pacients tās nelieto.

S: Narkomāniem piedāvā arī kādus medicīniskos pretlīdzekļus, interesanti kāda ir to efektivitāte?

Modris O: Medicīniski atkarība nav ārstējama.
Var aizbraukt uz slimnīcu un izskalot organismu, jā, fiziski atvieglota sajūta, bet vēlme taču paliek. Tikai Jēzus spēj tevi atbrīvot no vēlmes.

 S: Esmu dzirdējusi, ka jūsu gaidāmā centra projekts ir stāvējis uz vietas apmēram divus gadus. Kā Jūs jutāties un kādas bija pārdomas par to, ka iesāktais darbs ir apstājies? Vai neradās šaubas par to, vai tas ir Dieva darbs un Viņa apsolījums, kas jāpilda?

Modris O: Ir skaidri jāapzinās, ka Dievs ir tas, kas to teica. Un ka tas ir Dieva apsolījums. Piemēram, 2004. gadā vajadzēja nopirktā zemes teritorijā ielikt mājas pamatus. Tā bija grūta diena. Vajadzēja sagatavot Līgumu ar firmu, kura uzņemtos ielikt pamatus. Par Līguma realizēšanu vajadzēja maksāt vairākus tūkstošus latu, bet man kontā bija 9 Ls. Manā sirdī notika cīņa vai parakstīt Līgumu vai nē, es lūdzu Dievu lasīju Bībeli un centos tikt skaidrībā ar šo jautājumu. Man nav naudas, bet es apņemos nomaksāt līdz noliktajam laikam. Bet arī negribētos lai tā būtu vienkārši mana personīgā vēlēšanās, lai tā būtu.Es centos iedziļināties sevī, vai man gribās būt varonim un to izdarīt, vai pagodināt Dievu un redzēt kā cilvēki iepazītu Kristu. Kad palūdzu Dievu un pārdomāju visu es sievai teicu, ka parakstīšu Līgumu, bet viņa neizrādījās izbrīnīta, viņa bija pārliecināta, ka es parakstīšu. Tad kad es parakstīju Līgumu manī ienāca miers. Brīnumaini bija tas, ka mēs tā vietā, lai samaksātu uzreiz Dievs pavērsa apstākļus un celtniecības kompānijas prezidenta sirdi tā, ka viņš mums atļāva vajadzīgo summu samaksāt divu gadu garumā.

Protams, bija dažādas domas, kad viss apstājās, bet atceroties Abrahamu, kurš domāja, ka nu viss cauri ir. Paliek aizvien sliktāk. Arī es braucu uz objektu un redzēju, ka viss paliek aizvien sliktāk, rūsē, zālīte un krūmiņi jau aug. Nu un citi jau par mani smējās. Nu še tev ir ticības vīrs. 

S: Tādi, kas apsmej vienmēr atradīsies.

Modris O: Bet es zināju, tad kad es pieņēmu šo lēmumu, tā bija un ir Dieva griba. Fakts ir tāds, ka Dieva griba nemainās. Ja Dievs ir pateicis tev jau iepriekš tas nenozīmē, ka tagad Viņš teiks: “Tu zini Es pārdomāju”. Viņš var solīt 10 gadus atpakaļ un Dievs neizmainīs savu prātu.

S: Cilvēki jau tā vēlās, ja Dievs ir apsolījis, tad man jau sevi nevajag piepulēt, man tas tāpat pienākas un lai tas viss notiek pēc iespējas ātrāk. Jūsu gadījumā kā mācītājs būdams tie ir 2 gadi. Diezgan liels laiks.

Modris O: (smaids) Nu, ja es esmu mācītājs, tad man ir blats pie Dieva?

(smaids) S: Jā! jā! kā tad!

Modris O: Nu tā jau gluži nebija, ka mēs neko nedarījām. Mēs darījām sagataves darbus un runājām ar cilvēkiem, vienīgi tas process viss bija kā pret sienu.

S: Bet kāpēc tā notiek? ja tā ir Dieva griba, tad jāiet uz priekšu un visam taču jānotiek.

Modris O: Nu redzi, apustuļiem arī tika dots apsolījums, kad Jēzus taisījās iet uz Debesīm Viņš viņiem teica: „Jūs saņemsiet spēku kad Svētais Gars nāks pār Jums.” (Ap. darbi 1 nod.) Mācekļi uzdeva arī tādu jautājumu: „Vai tu šajā laikā uzcelsi Izraēlai Valstību? Un ko Viņš atbildēja? Nav jūsu ziņā šie laiki un sprīži. Jo Dievam pieder laiks un apstākļi. Mans uzdevums lemšanas laikā paklausīt Dievu. Un Dievs rada apstākļus, lai lietas notiktu. Dievs šajā laikā strādā ar cilvēkiem un veido situāciju, lai Viņš varētu paveikt to ko tu lūdz. Un Dievs strādā arī ar manu sirdi, protams, ka uznāk kādas šaubas, bet iet runa, ko tu ar tām dari. Pārbaudi savu sirdi. Dievs dod tev mieru. Un tu savukārt centies darīt to labāko tam Kungam. Tu Viņam uzticies tas veido tevī ticību.
Ir viegli ticēt tam, kas ātri notiek. Tad kad tu lūdz dziedināšanu tad tā notiek. Kad tas nenotiek tik ātri kā tu biji paredzējis, tad grūtāk ticēt, vai ne? Redzi, Dievam nav pirmā vietā ēkas, bet gan cilvēks. To ko es pa šiem diviem gadiem esmu redzējis tas ir Dievs ceļ cilvēkus. Vilnis, Jānis, Oļegs, Ilmārs, Mārtiņš, Jānis. Tas ir veidojās komanda.

S: Esmu dzirdējusi runas par to, ka cilvēks noliek Dievam laiku, piemēram, ja kaut kas nenotiek 2 mēnešu laikā, tātad tas nav no Dieva. Kādas ir jūsu domas par šāda veida paziņojumiem.

Modris O: Tā ir ultimāta uzstādīšana Dievam. Es tā neesmu darījis. Šāda vaida lūgšanas nepiespiedīs Dievu darboties. Situācijā ar rehabilitācijas centra celšanu es, protams, vēlētos, lai tā jau būtu sen uzcelta un tā darbotos. Salīdzinājumā, tas pats piemērs ar Abrahamu, Dievs teica tev būs. Abrahams jautāja kad? Dāvidam arī teica, ka viņš būs ķēniņš, bet nepateica kad? Arī mācekļiem Jēzus nepateica kad atnāks Svētais Gars, Viņš vienkārši pateica palieciet Jeruzālemē. Un tas arī bija viss. Arī piemēra, kad ļaudīm nācās iet apkārt Jērihai 7 reizes, lai Dievs darītu brīnumu, bet, kaut gan Dievs to varēja izdarit jau pirmajā dienā. Dievs vēlas redzēt mūsu uzticēšanos Viņam arī grūtā laikā. Mums jābūt pacietīgiem un neatlaidīgiem.

S: Tad gaidīsim, kad tiks uzcelts rehabilitācijas centrs „TEEN CHALLENGE LATVIA” bez laika ierobežojumiem, lai Jums veicas!

Lai rehabilitācijas centrs „TEEN CHALLENGE LATVIA” tiktu uzcelts pēc iespējas ātrākā laikā, tad Tev SPEKTRS lasītāj, ir iespēja ielikt arī savu ieguldījumu Dieva lietā ziedojot:

Teen Challenge Latvija
Reg.nr.: LV 40008080199
Konta nr.LV92HABA0551007198671
HANSABANKA S.W.I.F.T HABALV22

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Ilmārs Hiršs par bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanos „Saskaņai”: “Pārsteigums un šoks”

Ilmārs Hiršs par bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanos „Saskaņai”: “Pārsteigums un šoks”(1)

“Vai Dievs sūta mani tieši šajā vidē darboties? Vidē, kuras pārstāvji pagātnē ir nodarījuši daudz posta un sāpju mūsu tautai. Pie ļaudīm, kur mana izvirzīšana tiek apstiprināta Krievijas Ārlietu ministrijā?” Prof. Ilmārs Hiršs,. Mg.sc.ing., Dr. theol. Šajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par mūsu savienības bijušā bīskapa Pētera Sproģa pēkšņo un negaidīto iesaistīšanos politikā un vēl

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis  Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņas dievkalpojumā. Lieldienu rīta galvenā ziņa: kaps ir tukšs! Notikuma konteksts ir šāds: bija uzmodinātas lielas cerības – gan mācekļos, gan tautā – kuras bija sabrukušas Lielajā Piektdienā. Tukšais kaps bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Neviens to negaidīja. Pirmā reakcija bija neticība, bailes, bet arī

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis Lielās Ceturtdienas vakara dievkalpojumā, 29. martā Kāpēc mēs esam radīti? Vai varat atbildēt uzreiz. Kāda ir pirmā atbilde, kas nāk prātā? Man grūti katru tagad uzklausīt, bet gribu, lai mēģināt atbildēt sevī vai arī to izdarāt kā mājasdarbu. Gribu pateikt, ka esam radīti laimei. Ticat? Bet vai jūtaties laimīgi?

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”(0)

Aktieris Džeimss Kevizels, kurš populārajā Mela Gibsona filmā “Kristus ciešanas” atveidojis Jēzu Kristu, ir nācis klajā ar savu liecību  ASV Katoļu universitāšu studentu asociācijas forumā, kas janvāra sākumā norisinājās Čikāgā. Viņš pastāstīja par savu aicinājumu, par to, kā Gibsona filmas uzņemšanā gūtā pieredze ir ietekmējusi viņa garīgo dzīvi, un aicināja jauniešus kļūt par bezbailīgiem Kristus

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.