„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Politiķi Pakistānā – asinsliecinieki

„Un visi jūs ienīdīs Mana Vārda dēļ.” (Lūk. 21:17)
„Tie jūs izslēgs no draudzes, un nāks stunda, kad tas, kas jūs nonāvēs, domās ar to Dievam kalpojis. Bet to viņi darīs tāpēc, ka tie nav atzinuši ne Dievu, ne Mani. (Jāņa 16:2)

Foto: Asija Bibi

Pakistānā pieņemtais likums, kas aizsargā un pastiprina islāma kultūru valstī aizliedzot islāma pravieša Muhameda zaimošanu un atļaujot diskriminēt kristiešus, izraisa asinspirti. Pakistānā apcietināta un piespriests nāves sods sievietei-kristietei par zaimošanu.
Kristīgie līderi pasaulē nav stāvējuši malā un ir iestājušies par Asiju Bibi, kas dažiem tuvāk stāvošajiem ir maksājusi dzīvību. Savukārt netaisnīgais likums ir piesaistījis plašsaziņas līdzekļus un izvērsis plašas diskusijas. Likuma kritiķi norāda, ka tas tiek izmantots reliģisko minoritāšu vajāšanai, reliģiskā ekstrēmisma uzkurināšanai un personisko rēķinu kārtošanai.
Apžēlot uz nāvi notiesāto sievieti aicināja daudzi politiskie un sabiedriskie līderi, tajā skaitā pāvests Benedikts XVI, Itālijas ārlietu ministrs Franko Fratīni. Organizācija Amnesty International izplatīja preses relīzi ar prasību atcelt nāvessodu.

Lietas būtība:

Asija Bibi (45 gadus veca kristiete, piecu bērnu māte) pirmā sieviete Pakistānā, kurai piespriests augstākais soda mērs atsaucoties uz likumu par zaimošanu. Viņa tika arestēta 2009. gada jūnijā. Pirms aresta viņa sastrīdējās ar sava ciemata iedzīvotājiem, kuri paziņoja, ka dzert ūdeni ko pasniedz kristiete ir grēks, jo citas ticības sekotāji ir “nešķīsti”. Bibi apgalvoja, ka kristieši ir “tādi paši cilvēki kā musulmaņi”. Pēc tam satrakojies pūlis ielauzās Bibi mājā, piekāva viņas bērnus un draudēja izrēķināties ar Asiju pašu, bet viņu izglāba laikā ieradusies policija. Pēc piecām dienām sieviete tika arestēta. Asijas vīrs liecināja, ka ne viņš, ne viņa sieva nekad nav apvainojuši pravieti Muhamedu un Korānu.

Pendžabas provinces gubernators un kristietis Salmans Tasīrs vērsies pret diskriminējošo likumu- nošauts


Foto: Pendžabas provinces gubernators Salmans Tasīrs

Pendžabas provinces gubernators Salmans Tasīrs (Salmaan Taseer) bija pret šo likumu un mēģināja panākt, lai valsts prezidents apžēlotu notiesāto sievieti. Gubernatoru 4.janvārī nošāva viens no viņa miesassargiem. Slepkavība notika Islamabadas centrā. Apcietināšanas brīdī 26 gadus vecais apsargs atzina savas rīcības motīvu: „Salmans Tasirs zaimoja un tāpēc saņēma sodu kāds pienākas zaimotājiem”. 65 gadus vecais politiķis bija viens no valdošās Tautas partijas ietekmīgākajiem biedriem. Viņš publiski aicinājis prezidentu apžēlot kristieti Asiju Bibi, kurai Pakistānas tiesu sistēma piespriedusi nāvessodu par pravieša Muhameda vārda zaimošanu. Piebildīsim, ka viens no musulmaņu politiķiem bija apsolījis izmaksāt 230 tk. dolāru par Tasira nogalināšanu. Pakistānas plašsaziņas līdzekļi arī informē, ka Maliks Muntazs Huseins Kadri, gubernatora slepkava, nav islāma fundamentālists, lai gan izceļas ar lielu dievbījību. Viņam ir pieci brāļi un četras māsas. Divas dienas pirms slepkavības viņš bija brīdinājis savus kolēģus, ka nošaus Tasiru. Gubernatora noslepkavošanas dēļ visā Pakistānā izsludinātas trīs dienu ilgas sēras. Par lielu zaudējumu Salmana Tasīra nāvi nosaukusi ASV Valsts sekretāre Hilarija Klintone, kas nogalināto politiķi raksturojusi kā cilvēku, kurš darījis apbrīnojamu darbu, veicinot toleranci un Pakistānas nākamo paaudžu izglītošanu. Slepkavību nosodījuši arī ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns un britu ārlietu ministrs Viljams Heigs.

Draudi tautai netiek ņemti vērā

Vairāki simti sunnītu reliģisko līderu piedraudējuši iedzīvotājiem, lai tie nekādā gadījumā neizrāda savas sēras par Tasīra nāvi. Pretējā gadījumā viņiem draudot tāds pats liktenis kā politiķim. Par spīti šiem draudiem uz Salmana Tasīra bērēm Lahoras pilsētā bija pulcējušies tūkstošiem cilvēku.

Prezidents apžēlo taču tiesas lēmums spēkā


Runga ar diviem galiem. Pakistānas prezidents Asifs Ali Zardari pieņēma lēmumu apžēlot un atbrīvot Asiju Bibi. Pēc atbrīvošanas Asija Bibi tika pārvesta uz drošu patvērumu, lai pasargātu viņu no vajāšanām, kuras varētu uzsākt neapmierinātie ar Pakistānas prezidenta lēmumu, vēsta Agnuz.info.
Tas, ka pašlaik Asija Bibi ir apžēlota un atbrīvota no ieslodzījuma nebūt nenozīmē, ka viņa var atgriezties pie iepriekšējās dzīves un, ka viņas dzīvībai vairs nedraud briesmas. Neskatoties uz to, ka viņu ir apžēlojis Pakistānas prezidents, islāma tiesas lēmums, kas atzinis viņu par vainīgu zaimošanā paliek spēkā, un tas nozīmē, ka ikviens musulmanis satiekot Asiju Bibi ne tikai var viņu nogalināt, bet tas pat ir viņa pienākums.
Pakistānas ministrs kristietis, grozījumu likuma veicinātājs – nošauts


Pēc jaunākām ziņām Pakistānas galvaspilsētā Islāmabadā nošauts minoritāšu lietu ministrs sociālists Šahbazs Bhati, no Pakistānas Tautas partijas, kurš bija vienīgais kristiešu kopienas pārstāvis valdībā un vērsās pret islama reliģiju aizstāvošu likumu, informē raidsabiedrību BBC.
Divi ar automātiem bruņoti vīrieši šāvuši uz ministra automašīnu, ceļā uz darbu.
Iepriekš Bhati bija atzinis žurnālistiem, ka saņēmis nāves draudus no islamistiem par ieceri – veikt grozījumus likumā par islāma zaimošanu. Ministrs norādīja, ka šis likums bieži tiek izmantots, lai apspiestu citu reliģisko kopienu ticības brīvību.
Pāvests aicina Pakistānu atcelt likumu par zaimošanu

Pāvests Benedikts XVI pirmdien nāca klajā ar aicinājumu Pakistānai atcelt likumu par islāma zaimošanu, norādot, ka tas kalpo par pamatojumu “netaisnībai un vardarbībai”.
“Es atkārtoti mudinu valsts līderi spert nepieciešamos soļus šā likuma atcelšanai,” uzsvēra katoļu baznīcas galva. “Pendžabas gubernatora traģiskā slepkavība liecina par steidzamo nepieciešamību panākt progresu šajā virzienā.”
Tradicionālās Jaungada tikšanās laikā ar ārvalstu vēstniekiem pāvests norādīja, ka Pakistānas likums par zaimošanu ir piemērs “normām, kuras kaitē reliģijas brīvībai”.

Pakistānas deputāte, kura bija strādājusi pie likuma “par zaimošanu” grozījumiem – tagad pati ir apsūdzēta “zaimošanas” likuma pārkāpšanā


Pakistānas parlamenta deputāte no „Pakistānas tautas partijas”, kura bija strādājusi pie likuma “par zaimošanu” grozījumiem, lai to vēlreiz pārskatītu, un, ja iespējams, atceltu – tagad pati ir apsūdzēta “zaimošanas” likuma pārkāpšanā,- teikts lkr.lv.

Šerija Rehmena (Sherry Rehman), no Pakistānas Tautas partijas, apvainota islāma un pravieša Muhameda zaimošanā par to, ka pērnā gada novembrī viņa teica runu, ar aicinājumu vēlreiz izskatīt zaimošanas likumu, kas valstī ir pastiprinājis kristiešu vajāšanas musulmaņu personīgo interešu nokārtošanai.

„Kas mūs šķirs no Kristus mīlestības? Vai ciešanas, izbailes, vajāšanas, bads, plikums, briesmas vai zobens?” (Rom.8:35)


 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.