„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Politiķi Pakistānā – asinsliecinieki

„Un visi jūs ienīdīs Mana Vārda dēļ.” (Lūk. 21:17)
„Tie jūs izslēgs no draudzes, un nāks stunda, kad tas, kas jūs nonāvēs, domās ar to Dievam kalpojis. Bet to viņi darīs tāpēc, ka tie nav atzinuši ne Dievu, ne Mani. (Jāņa 16:2)

Foto: Asija Bibi

Pakistānā pieņemtais likums, kas aizsargā un pastiprina islāma kultūru valstī aizliedzot islāma pravieša Muhameda zaimošanu un atļaujot diskriminēt kristiešus, izraisa asinspirti. Pakistānā apcietināta un piespriests nāves sods sievietei-kristietei par zaimošanu.
Kristīgie līderi pasaulē nav stāvējuši malā un ir iestājušies par Asiju Bibi, kas dažiem tuvāk stāvošajiem ir maksājusi dzīvību. Savukārt netaisnīgais likums ir piesaistījis plašsaziņas līdzekļus un izvērsis plašas diskusijas. Likuma kritiķi norāda, ka tas tiek izmantots reliģisko minoritāšu vajāšanai, reliģiskā ekstrēmisma uzkurināšanai un personisko rēķinu kārtošanai.
Apžēlot uz nāvi notiesāto sievieti aicināja daudzi politiskie un sabiedriskie līderi, tajā skaitā pāvests Benedikts XVI, Itālijas ārlietu ministrs Franko Fratīni. Organizācija Amnesty International izplatīja preses relīzi ar prasību atcelt nāvessodu.

Lietas būtība:

Asija Bibi (45 gadus veca kristiete, piecu bērnu māte) pirmā sieviete Pakistānā, kurai piespriests augstākais soda mērs atsaucoties uz likumu par zaimošanu. Viņa tika arestēta 2009. gada jūnijā. Pirms aresta viņa sastrīdējās ar sava ciemata iedzīvotājiem, kuri paziņoja, ka dzert ūdeni ko pasniedz kristiete ir grēks, jo citas ticības sekotāji ir “nešķīsti”. Bibi apgalvoja, ka kristieši ir “tādi paši cilvēki kā musulmaņi”. Pēc tam satrakojies pūlis ielauzās Bibi mājā, piekāva viņas bērnus un draudēja izrēķināties ar Asiju pašu, bet viņu izglāba laikā ieradusies policija. Pēc piecām dienām sieviete tika arestēta. Asijas vīrs liecināja, ka ne viņš, ne viņa sieva nekad nav apvainojuši pravieti Muhamedu un Korānu.

Pendžabas provinces gubernators un kristietis Salmans Tasīrs vērsies pret diskriminējošo likumu- nošauts


Foto: Pendžabas provinces gubernators Salmans Tasīrs

Pendžabas provinces gubernators Salmans Tasīrs (Salmaan Taseer) bija pret šo likumu un mēģināja panākt, lai valsts prezidents apžēlotu notiesāto sievieti. Gubernatoru 4.janvārī nošāva viens no viņa miesassargiem. Slepkavība notika Islamabadas centrā. Apcietināšanas brīdī 26 gadus vecais apsargs atzina savas rīcības motīvu: „Salmans Tasirs zaimoja un tāpēc saņēma sodu kāds pienākas zaimotājiem”. 65 gadus vecais politiķis bija viens no valdošās Tautas partijas ietekmīgākajiem biedriem. Viņš publiski aicinājis prezidentu apžēlot kristieti Asiju Bibi, kurai Pakistānas tiesu sistēma piespriedusi nāvessodu par pravieša Muhameda vārda zaimošanu. Piebildīsim, ka viens no musulmaņu politiķiem bija apsolījis izmaksāt 230 tk. dolāru par Tasira nogalināšanu. Pakistānas plašsaziņas līdzekļi arī informē, ka Maliks Muntazs Huseins Kadri, gubernatora slepkava, nav islāma fundamentālists, lai gan izceļas ar lielu dievbījību. Viņam ir pieci brāļi un četras māsas. Divas dienas pirms slepkavības viņš bija brīdinājis savus kolēģus, ka nošaus Tasiru. Gubernatora noslepkavošanas dēļ visā Pakistānā izsludinātas trīs dienu ilgas sēras. Par lielu zaudējumu Salmana Tasīra nāvi nosaukusi ASV Valsts sekretāre Hilarija Klintone, kas nogalināto politiķi raksturojusi kā cilvēku, kurš darījis apbrīnojamu darbu, veicinot toleranci un Pakistānas nākamo paaudžu izglītošanu. Slepkavību nosodījuši arī ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns un britu ārlietu ministrs Viljams Heigs.

Draudi tautai netiek ņemti vērā

Vairāki simti sunnītu reliģisko līderu piedraudējuši iedzīvotājiem, lai tie nekādā gadījumā neizrāda savas sēras par Tasīra nāvi. Pretējā gadījumā viņiem draudot tāds pats liktenis kā politiķim. Par spīti šiem draudiem uz Salmana Tasīra bērēm Lahoras pilsētā bija pulcējušies tūkstošiem cilvēku.

Prezidents apžēlo taču tiesas lēmums spēkā


Runga ar diviem galiem. Pakistānas prezidents Asifs Ali Zardari pieņēma lēmumu apžēlot un atbrīvot Asiju Bibi. Pēc atbrīvošanas Asija Bibi tika pārvesta uz drošu patvērumu, lai pasargātu viņu no vajāšanām, kuras varētu uzsākt neapmierinātie ar Pakistānas prezidenta lēmumu, vēsta Agnuz.info.
Tas, ka pašlaik Asija Bibi ir apžēlota un atbrīvota no ieslodzījuma nebūt nenozīmē, ka viņa var atgriezties pie iepriekšējās dzīves un, ka viņas dzīvībai vairs nedraud briesmas. Neskatoties uz to, ka viņu ir apžēlojis Pakistānas prezidents, islāma tiesas lēmums, kas atzinis viņu par vainīgu zaimošanā paliek spēkā, un tas nozīmē, ka ikviens musulmanis satiekot Asiju Bibi ne tikai var viņu nogalināt, bet tas pat ir viņa pienākums.
Pakistānas ministrs kristietis, grozījumu likuma veicinātājs – nošauts


Pēc jaunākām ziņām Pakistānas galvaspilsētā Islāmabadā nošauts minoritāšu lietu ministrs sociālists Šahbazs Bhati, no Pakistānas Tautas partijas, kurš bija vienīgais kristiešu kopienas pārstāvis valdībā un vērsās pret islama reliģiju aizstāvošu likumu, informē raidsabiedrību BBC.
Divi ar automātiem bruņoti vīrieši šāvuši uz ministra automašīnu, ceļā uz darbu.
Iepriekš Bhati bija atzinis žurnālistiem, ka saņēmis nāves draudus no islamistiem par ieceri – veikt grozījumus likumā par islāma zaimošanu. Ministrs norādīja, ka šis likums bieži tiek izmantots, lai apspiestu citu reliģisko kopienu ticības brīvību.
Pāvests aicina Pakistānu atcelt likumu par zaimošanu

Pāvests Benedikts XVI pirmdien nāca klajā ar aicinājumu Pakistānai atcelt likumu par islāma zaimošanu, norādot, ka tas kalpo par pamatojumu “netaisnībai un vardarbībai”.
“Es atkārtoti mudinu valsts līderi spert nepieciešamos soļus šā likuma atcelšanai,” uzsvēra katoļu baznīcas galva. “Pendžabas gubernatora traģiskā slepkavība liecina par steidzamo nepieciešamību panākt progresu šajā virzienā.”
Tradicionālās Jaungada tikšanās laikā ar ārvalstu vēstniekiem pāvests norādīja, ka Pakistānas likums par zaimošanu ir piemērs “normām, kuras kaitē reliģijas brīvībai”.

Pakistānas deputāte, kura bija strādājusi pie likuma “par zaimošanu” grozījumiem – tagad pati ir apsūdzēta “zaimošanas” likuma pārkāpšanā


Pakistānas parlamenta deputāte no „Pakistānas tautas partijas”, kura bija strādājusi pie likuma “par zaimošanu” grozījumiem, lai to vēlreiz pārskatītu, un, ja iespējams, atceltu – tagad pati ir apsūdzēta “zaimošanas” likuma pārkāpšanā,- teikts lkr.lv.

Šerija Rehmena (Sherry Rehman), no Pakistānas Tautas partijas, apvainota islāma un pravieša Muhameda zaimošanā par to, ka pērnā gada novembrī viņa teica runu, ar aicinājumu vēlreiz izskatīt zaimošanas likumu, kas valstī ir pastiprinājis kristiešu vajāšanas musulmaņu personīgo interešu nokārtošanai.

„Kas mūs šķirs no Kristus mīlestības? Vai ciešanas, izbailes, vajāšanas, bads, plikums, briesmas vai zobens?” (Rom.8:35)


 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO(0)

Rinta Bružēvica :Pāri mums pašiem Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās. “Mēs nākam no saknēm, un vainagu visa pasaule sauc par Latviju. Mēs to apdzīvojam un piepildām. Te noris mūsu dzīves ar to priekiem un skumjām. Uz mums guļ seno laiku svētība. Tāpēc mēs esam. Un esam tik gudri, talantīgi, varoši,

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.