„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Patiesība par alu

Dr. Z. Korobkina (tehniskās zinātnes profesors)

Vasara Latvijā ir tiešām izdevusies, saule, zaļa zāle, puķu lauki un atrakcijas. Jūrmalā, braucot jūras viļņos ar ūdens motocikliem jādomā par to, kā glābties no svelmainās saules. Daudziem ir savas ierastās metodes, bērnu rokas sniedzas pēc saldējuma, bet tēva roka pēc kārtējās alus pudelītes, vai tas veldzē?

Daudzi dzerot alu taisnojas: „Es nelietoju alkoholu, nesmēķēju, esmu godīgs…alus taču nav nekāds alkohols un kas tur slikts, ka brīvdienās ar draugiem iedzeram pa kādai pudelītei?…”

Alus nav nekāds nekaitīgs mazalkoholisks dzēriens

Zinātnieki, pētot alkoholisma problēmu, ir nākuši pie secinājuma, ka nav jēgas spirtotos dzērienus nodalīt – vairāk kaitīgs vai mazāk kaitīgs, kategorijās, jo visi alkoholiskie dzērieni ir kaitīgi. Nepastāv tāda jēdziena, nekaitīgs alkoholisks dzēriens.

Par spīti tam alus ražotāji, reklamējot savu preci, tiecoties palielināt pircēju pieplūdumu, raksta, ka alus ir nevis alkoholisks, bet gan mazalkoholisks dzēriens, tādējādi radot ilūziju par alus kaitīgo iedarbību. Kaut gan pēdējos gados alkohola saturs alū ir sasniedzis pat līdz 14% likmi, līdzinoties spirtotiem dzērieniem.

Alus alkoholisms

Par to, ka eksistē arī alus alkoholisms zināms sen. Un kaut arī mietpilsoņu acīs šķietami  mazāk bīstams, par vīnu un degvīnu, tomēr sekas ir postošas. XIX gadsimtā angļi, cīnoties pret alkoholismu, nolēma ieviest alternatīvu, izspiežot spēcīgu alkoholisku izstrādājumus, kuru vēlāk nosaukuši par alu. Bet drīz vien saprazdami kļūdu nācās atcelt “alus likumu”, tā kā viņu ieviestais likums tikai padziļināja žūpību. Apvienotās Vācijas pirmais kanclers Oto Eduards Leopolds fon Bismarks, http://lv.wikipedia.org/wiki/Oto_fon_Bismarks zinot par alus lietošanas kaitīgām sekām, alu alkoholismu definēja šādi: “No alus lietošanas cilvēki kļūst slinki, aprobežoti un impotenti.”

Alus kaitē sirdsdarbībai

Nemērena alus lietošana ir postoša sirds darbībai, vācu ārsts profesors Bolingers to dēvēja par Bavārijas “alus sirds”. Tas izpaužams sirds dobumu paplašinājumā un sieniņu paresninājumā.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)(0)

Pamācības Laikam nav neviena vīriešu kārtu un bieži vien arī sieviešu kārtu dzimuma cilvēku, kuri jaunībā nebūtu, kaut dienu nodarbojušies ar kādu no cīņas veidiem. Nav neviena, kurš nebūtu kaut pagalma līmenī mācījies atvairīt sitienu, sist tā lai krīt un, dažādus paņēmienus pret uzbrucēju ar nazi. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir gana daudz tīmeklī dažādu video

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?(0)

Pagājušā 2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmēja ASV ekonomiku un tika radīts vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas apmēros, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tajā skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV sen.

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš(0)

Noslēdzas 1991. gada Janvāra barikāžu aizstāvju kalendārā atcere. Mēdz sacīt, ka no vēstures jāmācās, visbiežāk gan diemžēl nepasakot, ko tieši. Ko varam secināt no šīs savas vēsturiskās pieredzes? Toreiz, pirms 28 gadiem mūsu stratēģiski svarīgo infrastruktūru – valdības iestādes, TV, Daugavas tiltus, uc. izgāja sargāt daudzi tūkstoši brīvprātīgo aizstāvju kailām rokām. Tika veikts milzu organizatoriskais

Leonards Inkins: Kremļa ierocis

Leonards Inkins: Kremļa ierocis(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Māksla Lai ilustrētu, ne tikai mākslas, bet arī plašāk – kultūras un cilvēka attiecības Jānis Miezītis savā grāmatā «Būt latvietim» runā par ūdeni peldošu cilvēku. Viss, kas palīdz cilvēkam, peldot, noturēties virs ūdens ir māksla (kultūra), bet viss, kas to

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu(1)

Raksta autori: Miezislavs Piotrovskis (ks. Mieczysław Piotrowski TChr);  Miroslavs Ruckis (dr hab. inż. Mirosław Rucki) ; “Mīliet viens otru!” Euharistijas brīnums Sokulkā, tāpat kā citi Euharistijas brīnumi, kas notikuši Baznīcas vēsturē, ir visvarenā Dieva īpašas zīmes, kas aicina mūs uz grēku nožēlu, kā  arī māca un audzina mūs. Caur šīm zīmēm – Euharististijas brīnumiem – Kristus apstiprina, ka

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.