„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

PATI PIEVILCĪGĀKĀ UN SKAISTĀKĀ

Jevgēņija Černova

Domājot par šo tēmu prātā nāk jūnija mēnesī notikušie divi sieviešu kustību dievkalpojumos teiktais.

Draudzes „Prieka vēsts” sieviešu dievkalpojumā tika minēts, ka sieviešu kustībai jāiet divos virzienos. 1. žēlsirdība – labdarība. 2 . viena otru atbalsts.

Savukārt „Labās vēsts” sieviešu dievkalpojuma viesis no Jēkabpils draudzes „Labā vēsts” valdonīgā, bet vienlaikus maigā mātes mīlestībā Marina Sporans akcentu lika uz to, ka no pašas sievietes ir atkarīgs, kā Bībelē teikts: „Negudra sieva sagrauj savu namu, bet gudra ceļ”.

Bet vai mēs pašas aptveram gudru sieviešu teikto nozīmi un vai sekojam līdzi mācībām, kas palīdzētu kļūt par gudru un skaistu sievu?  

Kāda mana paziņa (simpātiska jauniete) ļoti pārdzīvoja par savu ārējo izskatu. Turklāt centās sekot līdzi modes tendencēm. Bet mode kā jau zināms mainās ātri. Viņai patika tērpties attiecīgi vienai sezonai. Protams, ka nauda sezonas tērpu iegādei nepietika. Žēl bija noskatīties, kā viņa laiski šķirstīja modes žurnālus un apģērbu mainīja ar draudzenēm. „Nav taču vērts, tādām lietām pievērst uzmanību, vai tad tajā ir laime?!”- teica viņai citi. Bet centieni palīdzēt, beidzās ar neveiksmi. Viņa bija skaudības un greizsirdības apmāta uz savām draudzenēm. Fanātiska tieksme izskatīties labi un bagāti neļāva viņai dzirdēt citu domas. „Pats svarīgākais ir mans ārējais izskats” -teica viņa.

Interesanti vai atrastos jauniete, kura būtu pilnībā ar sevi apmierināta? Ja jā! tad viņa ir vai nu ideāls, vai nu arī ne stulba un lielas gribas cilvēks. Kāpēc ne stulba? Tādēļ, ka ir maz tādu cilvēku, kuri būtu apmierināti ar to, kas viņiem pieder. Manā dzīvē tādu nav gadījies satikt. Mūs sievietes praktiski vienmēr kaut kas neapmierina savā ārējā izskatā. Iemeslu ir daudz: āda, mati, nagu forma un t.t. Lai noslēptu defektus sievietes iziet uz dažādām viltībām. Sievietēm ir noslieces koncentrēt uzmanību uz saviem defektiem, nevis Dieva svētītiem efektiem..

Iedomājies:

Katru gadu 350 tūkstošu amerikāņu sieviešu dara sejas plastiskās operācijas.
300 tūkstošu sieviešu palielina krūtis.
30 tūkstošu sieviešu samazina krūtis.
No 9 gadu vecuma 4 no 5 meitenēm sēž uz diētas.
 
Finansiālie upuri – gludas ādas dēļ. Protams, par gaumi nestrīdas. Iespējams, ka skaista sieviete jūtas laimīgāka un sevī pārliecinātāka, nekā neskaista sieviete. Bet varbūt tomēr nē?

Ko nozīmē skaistums?

Vārdnīcā teikts, ka skaistums – varētu būt viss kaut kas: dziesma, māja, daba, dvēsele…
Starp citu, par dvēseli. Vai tev nešķiet, ka dzenoties pakaļ ārējam skaistumam, mēs no redzesloka palaižam garām daudz ko svarīgāku?
Tā jauniete, par kuru stāstīju sākumā, beigu beigās atrada iespēju piepildīt savu sapni, izvēloties pašu senāko profesiju pasaulē. Piederēt visiem un nevienam. Tagad viņai ir tik daudz apģērbu un dārgās kosmētikas cik vien vēlas. Vienīgi nezinu, par cik ērtāka, bagātāka un skaistāka ir kļuvusi viņas iekšējā pasaule.
Iekšējās pasaules standarti ir kļuvuši neskaidri, bet jaunības skaistums īslaicīgs. Un kādreiz spogulītis noklusēs atbildes vietā, kad koķetīgi pajautāsi: „Vai es esmu pasaulē visskaistākā?” Kur likties no sirmiem matiem, slimībām un atvainojiet par izteicienu, liekiem zobiem?
Prātā nāk, mana vecmāmiņa. Viņa ir bijusi tik maziņa un salīkusi, bet tik ļoti skaista! Viņas acis vienmēr maigi lūkojušās atnākot un aizejot. Viņas smalkās rociņas neskaitāmas reizes mīlestībā ir adījusi zeķes un teikusi iedvesmojušus vārdus. Viņa mira 97 gadu vecumā. Izaudzinot sešus mazbērnus un astoņus maz-mazbērnus. Un atstājusi par sevi gaišas un labas atmiņas.

Kā tad saglabāt skaistumu 40, 60 un pat 85 gados? Katrai sievietei ir savs skaistuma noslēpums, padalīšos ar to arī es. Pat no agras jaunības man atmiņā saglabājusies Šekspīra teiktie vārdi: „Sātana ērmīgais izskats ir nekas salīdzinājumā ar ļaunas sievietes kroplīgumu”. Tā ir spēcīga un patiesa frāze. Tā ir patiesība. Pat visskaistāko sievieti dusmas un ļaunums padara ne tik pievilcīgu, bet pacietība un laipnība padara sievieti skaistāku.
Bieži vien mēs nedomājam par tādiem sīkumiem. Un spogulis spēj uztvert vienīgi neaicinātās grumbiņas un lieko svaru. Jo tas taču ir diezgan grūti neskatoties ne uz ko palikt laipnai, maigai, mierīgai. Biežāk smalkai sievietei gribas šņākt un iedzelt. Bet tomēr ļaunumā nav skaistuma.
Un tā pavedinātāja – mode? Vai tas nav smieklīgi, ka jaunais kaimiņienes kažociņš spēj izbojāt mūsu garastāvokli? Un mēs skaudīgi šķirstām modes žurnālus ar lūkojamies skaistuļu fotogrāfijās un krājam naudu, lai apmeklētu modes salonus un turpinām meklēt, meklēt un meklēt…
Tad tomēr ko nozīmē skaistums? Kā to saglabāt? Kad gadi iet un paņem sev līdzi svaigumu un jaunības skaistumu, kas tad atliek?
Ir kāda sena recepte: „Lai Tavs skaistums nav atkarīgs ne tikai no ārienes – ne frizūrā, ne zelta rotaslietās vai skaistā apģērbā, bet gan iekšējā skaistumā – tajā kas ir sirdī, lēnprātīgā garā. Tā ir dārgāka Dieva acīs”.

 

 

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam(0)

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē. Jānis valkāja kamieļa vilnas drēbes un bija apjozies ar ādas jostu, viņš ēda siseņus un savvaļas bišu medu.

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā(0)

Sarunā „Cīņai sveiks!”  ar NA RD deputātu Daini Loci un Leonardu Inkinu, sarunas vadītāja Marlēna stāstīja par latviešu nodevību nerunājot latviski Latvijā. „Es aicinu latviešus Latvijā runāt latviski,” pauda Marlēna. Leonards Inkins piebilda: „Vai Jūs saprotat, ko šāds aicinājums dažkārt nozīmē latvietim?”.. Marlēna: „Pazemojumu?” Leonards: „Bieži arī pazemojumu..” Sarunas „Cīņai sveiks!” ierobežotā laika dēļ nav

Leonards Inkins: Runā, ka…

Leonards Inkins: Runā, ka…(0)

Cilvēce vēl nav noskaidrojusi kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja? Daudzi vēl šodien strīdas, kur un kā radās dzīvība un no kā ir cēlies cilvēks. Ir tādi, kuri uzskata, ka Radītājs radīja Visumu, Zemi, cilvēku un to, kas plaši aprakstīts un vēl neminēts Vikipēdijā.

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)(0)

Ar vērienīgu kaujas šaušanu noslēdzas militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, ziņo „Latvijas armija”, kuru laikā pirmo reizi visa apvienotā 12 valstu karavīru,  (vairāk nekā 3000 karavīru), brigāde devusies operācijā reālajā vidē – ārpus Ādažu poligona. Pēc vingrinājuma tika parakstīti dokumenti, kas darbam NATO operācijās sertificē apvienoto Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jeb Baltijas bataljonu.    Kārlis

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors. Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd, rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt šobrīd spējat būt objektīvi, pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.