„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

PATI PIEVILCĪGĀKĀ UN SKAISTĀKĀ

Jevgēņija Černova

Domājot par šo tēmu prātā nāk jūnija mēnesī notikušie divi sieviešu kustību dievkalpojumos teiktais.

Draudzes „Prieka vēsts” sieviešu dievkalpojumā tika minēts, ka sieviešu kustībai jāiet divos virzienos. 1. žēlsirdība – labdarība. 2 . viena otru atbalsts.

Savukārt „Labās vēsts” sieviešu dievkalpojuma viesis no Jēkabpils draudzes „Labā vēsts” valdonīgā, bet vienlaikus maigā mātes mīlestībā Marina Sporans akcentu lika uz to, ka no pašas sievietes ir atkarīgs, kā Bībelē teikts: „Negudra sieva sagrauj savu namu, bet gudra ceļ”.

Bet vai mēs pašas aptveram gudru sieviešu teikto nozīmi un vai sekojam līdzi mācībām, kas palīdzētu kļūt par gudru un skaistu sievu?  

Kāda mana paziņa (simpātiska jauniete) ļoti pārdzīvoja par savu ārējo izskatu. Turklāt centās sekot līdzi modes tendencēm. Bet mode kā jau zināms mainās ātri. Viņai patika tērpties attiecīgi vienai sezonai. Protams, ka nauda sezonas tērpu iegādei nepietika. Žēl bija noskatīties, kā viņa laiski šķirstīja modes žurnālus un apģērbu mainīja ar draudzenēm. „Nav taču vērts, tādām lietām pievērst uzmanību, vai tad tajā ir laime?!”- teica viņai citi. Bet centieni palīdzēt, beidzās ar neveiksmi. Viņa bija skaudības un greizsirdības apmāta uz savām draudzenēm. Fanātiska tieksme izskatīties labi un bagāti neļāva viņai dzirdēt citu domas. „Pats svarīgākais ir mans ārējais izskats” -teica viņa.

Interesanti vai atrastos jauniete, kura būtu pilnībā ar sevi apmierināta? Ja jā! tad viņa ir vai nu ideāls, vai nu arī ne stulba un lielas gribas cilvēks. Kāpēc ne stulba? Tādēļ, ka ir maz tādu cilvēku, kuri būtu apmierināti ar to, kas viņiem pieder. Manā dzīvē tādu nav gadījies satikt. Mūs sievietes praktiski vienmēr kaut kas neapmierina savā ārējā izskatā. Iemeslu ir daudz: āda, mati, nagu forma un t.t. Lai noslēptu defektus sievietes iziet uz dažādām viltībām. Sievietēm ir noslieces koncentrēt uzmanību uz saviem defektiem, nevis Dieva svētītiem efektiem..

Iedomājies:

Katru gadu 350 tūkstošu amerikāņu sieviešu dara sejas plastiskās operācijas.
300 tūkstošu sieviešu palielina krūtis.
30 tūkstošu sieviešu samazina krūtis.
No 9 gadu vecuma 4 no 5 meitenēm sēž uz diētas.
 
Finansiālie upuri – gludas ādas dēļ. Protams, par gaumi nestrīdas. Iespējams, ka skaista sieviete jūtas laimīgāka un sevī pārliecinātāka, nekā neskaista sieviete. Bet varbūt tomēr nē?

Ko nozīmē skaistums?

Vārdnīcā teikts, ka skaistums – varētu būt viss kaut kas: dziesma, māja, daba, dvēsele…
Starp citu, par dvēseli. Vai tev nešķiet, ka dzenoties pakaļ ārējam skaistumam, mēs no redzesloka palaižam garām daudz ko svarīgāku?
Tā jauniete, par kuru stāstīju sākumā, beigu beigās atrada iespēju piepildīt savu sapni, izvēloties pašu senāko profesiju pasaulē. Piederēt visiem un nevienam. Tagad viņai ir tik daudz apģērbu un dārgās kosmētikas cik vien vēlas. Vienīgi nezinu, par cik ērtāka, bagātāka un skaistāka ir kļuvusi viņas iekšējā pasaule.
Iekšējās pasaules standarti ir kļuvuši neskaidri, bet jaunības skaistums īslaicīgs. Un kādreiz spogulītis noklusēs atbildes vietā, kad koķetīgi pajautāsi: „Vai es esmu pasaulē visskaistākā?” Kur likties no sirmiem matiem, slimībām un atvainojiet par izteicienu, liekiem zobiem?
Prātā nāk, mana vecmāmiņa. Viņa ir bijusi tik maziņa un salīkusi, bet tik ļoti skaista! Viņas acis vienmēr maigi lūkojušās atnākot un aizejot. Viņas smalkās rociņas neskaitāmas reizes mīlestībā ir adījusi zeķes un teikusi iedvesmojušus vārdus. Viņa mira 97 gadu vecumā. Izaudzinot sešus mazbērnus un astoņus maz-mazbērnus. Un atstājusi par sevi gaišas un labas atmiņas.

Kā tad saglabāt skaistumu 40, 60 un pat 85 gados? Katrai sievietei ir savs skaistuma noslēpums, padalīšos ar to arī es. Pat no agras jaunības man atmiņā saglabājusies Šekspīra teiktie vārdi: „Sātana ērmīgais izskats ir nekas salīdzinājumā ar ļaunas sievietes kroplīgumu”. Tā ir spēcīga un patiesa frāze. Tā ir patiesība. Pat visskaistāko sievieti dusmas un ļaunums padara ne tik pievilcīgu, bet pacietība un laipnība padara sievieti skaistāku.
Bieži vien mēs nedomājam par tādiem sīkumiem. Un spogulis spēj uztvert vienīgi neaicinātās grumbiņas un lieko svaru. Jo tas taču ir diezgan grūti neskatoties ne uz ko palikt laipnai, maigai, mierīgai. Biežāk smalkai sievietei gribas šņākt un iedzelt. Bet tomēr ļaunumā nav skaistuma.
Un tā pavedinātāja – mode? Vai tas nav smieklīgi, ka jaunais kaimiņienes kažociņš spēj izbojāt mūsu garastāvokli? Un mēs skaudīgi šķirstām modes žurnālus ar lūkojamies skaistuļu fotogrāfijās un krājam naudu, lai apmeklētu modes salonus un turpinām meklēt, meklēt un meklēt…
Tad tomēr ko nozīmē skaistums? Kā to saglabāt? Kad gadi iet un paņem sev līdzi svaigumu un jaunības skaistumu, kas tad atliek?
Ir kāda sena recepte: „Lai Tavs skaistums nav atkarīgs ne tikai no ārienes – ne frizūrā, ne zelta rotaslietās vai skaistā apģērbā, bet gan iekšējā skaistumā – tajā kas ir sirdī, lēnprātīgā garā. Tā ir dārgāka Dieva acīs”.

 

 

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.