„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

PATI PIEVILCĪGĀKĀ UN SKAISTĀKĀ

Jevgēņija Černova

Domājot par šo tēmu prātā nāk jūnija mēnesī notikušie divi sieviešu kustību dievkalpojumos teiktais.

Draudzes „Prieka vēsts” sieviešu dievkalpojumā tika minēts, ka sieviešu kustībai jāiet divos virzienos. 1. žēlsirdība – labdarība. 2 . viena otru atbalsts.

Savukārt „Labās vēsts” sieviešu dievkalpojuma viesis no Jēkabpils draudzes „Labā vēsts” valdonīgā, bet vienlaikus maigā mātes mīlestībā Marina Sporans akcentu lika uz to, ka no pašas sievietes ir atkarīgs, kā Bībelē teikts: „Negudra sieva sagrauj savu namu, bet gudra ceļ”.

Bet vai mēs pašas aptveram gudru sieviešu teikto nozīmi un vai sekojam līdzi mācībām, kas palīdzētu kļūt par gudru un skaistu sievu?  

Kāda mana paziņa (simpātiska jauniete) ļoti pārdzīvoja par savu ārējo izskatu. Turklāt centās sekot līdzi modes tendencēm. Bet mode kā jau zināms mainās ātri. Viņai patika tērpties attiecīgi vienai sezonai. Protams, ka nauda sezonas tērpu iegādei nepietika. Žēl bija noskatīties, kā viņa laiski šķirstīja modes žurnālus un apģērbu mainīja ar draudzenēm. „Nav taču vērts, tādām lietām pievērst uzmanību, vai tad tajā ir laime?!”- teica viņai citi. Bet centieni palīdzēt, beidzās ar neveiksmi. Viņa bija skaudības un greizsirdības apmāta uz savām draudzenēm. Fanātiska tieksme izskatīties labi un bagāti neļāva viņai dzirdēt citu domas. „Pats svarīgākais ir mans ārējais izskats” -teica viņa.

Interesanti vai atrastos jauniete, kura būtu pilnībā ar sevi apmierināta? Ja jā! tad viņa ir vai nu ideāls, vai nu arī ne stulba un lielas gribas cilvēks. Kāpēc ne stulba? Tādēļ, ka ir maz tādu cilvēku, kuri būtu apmierināti ar to, kas viņiem pieder. Manā dzīvē tādu nav gadījies satikt. Mūs sievietes praktiski vienmēr kaut kas neapmierina savā ārējā izskatā. Iemeslu ir daudz: āda, mati, nagu forma un t.t. Lai noslēptu defektus sievietes iziet uz dažādām viltībām. Sievietēm ir noslieces koncentrēt uzmanību uz saviem defektiem, nevis Dieva svētītiem efektiem..

Iedomājies:

Katru gadu 350 tūkstošu amerikāņu sieviešu dara sejas plastiskās operācijas.
300 tūkstošu sieviešu palielina krūtis.
30 tūkstošu sieviešu samazina krūtis.
No 9 gadu vecuma 4 no 5 meitenēm sēž uz diētas.
 
Finansiālie upuri – gludas ādas dēļ. Protams, par gaumi nestrīdas. Iespējams, ka skaista sieviete jūtas laimīgāka un sevī pārliecinātāka, nekā neskaista sieviete. Bet varbūt tomēr nē?

Ko nozīmē skaistums?

Vārdnīcā teikts, ka skaistums – varētu būt viss kaut kas: dziesma, māja, daba, dvēsele…
Starp citu, par dvēseli. Vai tev nešķiet, ka dzenoties pakaļ ārējam skaistumam, mēs no redzesloka palaižam garām daudz ko svarīgāku?
Tā jauniete, par kuru stāstīju sākumā, beigu beigās atrada iespēju piepildīt savu sapni, izvēloties pašu senāko profesiju pasaulē. Piederēt visiem un nevienam. Tagad viņai ir tik daudz apģērbu un dārgās kosmētikas cik vien vēlas. Vienīgi nezinu, par cik ērtāka, bagātāka un skaistāka ir kļuvusi viņas iekšējā pasaule.
Iekšējās pasaules standarti ir kļuvuši neskaidri, bet jaunības skaistums īslaicīgs. Un kādreiz spogulītis noklusēs atbildes vietā, kad koķetīgi pajautāsi: „Vai es esmu pasaulē visskaistākā?” Kur likties no sirmiem matiem, slimībām un atvainojiet par izteicienu, liekiem zobiem?
Prātā nāk, mana vecmāmiņa. Viņa ir bijusi tik maziņa un salīkusi, bet tik ļoti skaista! Viņas acis vienmēr maigi lūkojušās atnākot un aizejot. Viņas smalkās rociņas neskaitāmas reizes mīlestībā ir adījusi zeķes un teikusi iedvesmojušus vārdus. Viņa mira 97 gadu vecumā. Izaudzinot sešus mazbērnus un astoņus maz-mazbērnus. Un atstājusi par sevi gaišas un labas atmiņas.

Kā tad saglabāt skaistumu 40, 60 un pat 85 gados? Katrai sievietei ir savs skaistuma noslēpums, padalīšos ar to arī es. Pat no agras jaunības man atmiņā saglabājusies Šekspīra teiktie vārdi: „Sātana ērmīgais izskats ir nekas salīdzinājumā ar ļaunas sievietes kroplīgumu”. Tā ir spēcīga un patiesa frāze. Tā ir patiesība. Pat visskaistāko sievieti dusmas un ļaunums padara ne tik pievilcīgu, bet pacietība un laipnība padara sievieti skaistāku.
Bieži vien mēs nedomājam par tādiem sīkumiem. Un spogulis spēj uztvert vienīgi neaicinātās grumbiņas un lieko svaru. Jo tas taču ir diezgan grūti neskatoties ne uz ko palikt laipnai, maigai, mierīgai. Biežāk smalkai sievietei gribas šņākt un iedzelt. Bet tomēr ļaunumā nav skaistuma.
Un tā pavedinātāja – mode? Vai tas nav smieklīgi, ka jaunais kaimiņienes kažociņš spēj izbojāt mūsu garastāvokli? Un mēs skaudīgi šķirstām modes žurnālus ar lūkojamies skaistuļu fotogrāfijās un krājam naudu, lai apmeklētu modes salonus un turpinām meklēt, meklēt un meklēt…
Tad tomēr ko nozīmē skaistums? Kā to saglabāt? Kad gadi iet un paņem sev līdzi svaigumu un jaunības skaistumu, kas tad atliek?
Ir kāda sena recepte: „Lai Tavs skaistums nav atkarīgs ne tikai no ārienes – ne frizūrā, ne zelta rotaslietās vai skaistā apģērbā, bet gan iekšējā skaistumā – tajā kas ir sirdī, lēnprātīgā garā. Tā ir dārgāka Dieva acīs”.

 

 

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.