„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Maskava: Priesteris ielaiž templī no AMON bēgošos protestētājus un kopā aizlūdz par MIERU un MĪLESTĪBU

No krievu valodas tulkoja spektrs.com

Foto: МБХ медиа

Pie Maskavas mērijas, kur Krievijas opozīcija sestdien plkst.14:00 plānojusi protesta akciju pret varasiestāžu atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus galvaspilsētas domes vēlēšanām, pārvērtusies par ielu protestu vairāku dienu garumā.

Varasiestādes atkārtoti paziņojušas, ka paredzētā nesankcionētā akcija esot nelikumīga, un Maskavas mērs aicinājis pilsētniekus tajā nepiedalīties, taču brīdinājums nav ņemts vērā.Pagājušās nedēļas nogalē, protestējot pret atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus, Maskavā uz varasiestāžu sankcionētu mītiņu pulcējās vairāk nekā 20 000 cilvēku, un tas izvērtās par plašāko protesta akciju, kādu Krievijas galvaspilsēta pieredzējusi pēdējo gadu laikā.

Varas iestādes pirms mītiņa aizturējuši Opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju. Aizturēts arī Navaļnija vadītā Korupcijas apkarošanas fonda direktors Ivans Ždanovs, kā arī nereģistrētie neatkarīgie kandidāti Dmitrijs Gudkovs un Jūlija Gaļamina.

Šodien, Telekanāls Dožd (Дождь) ziņo, ka Navaļnijs no aizturēšanas vietas ir pārvests uz slimnīcu alerģiskas reakcijas dēļ. Taču portāls Dožd izsaka minējumu, ka opozicionārs ir tīšuprāt saindēts. [Papildināts]: Krievijas opoziconāra Navaļnija ārste uzskata, ka viņš ir saindēts ar “nenosakāmu ķimisku vielu”.

Nesankcionētās ielu protesta laikā, demonstranti nokļuva nepatīkamā situācijā, kas norisinājusies tempļa tuvumā. No vienas puses policijas dzīvā ķēde un no otras puses tauta un starp abiem  „Храм Косьмы и Дамиана” templis.

Telekanāls Дождь 

ziņo, ka 80 gados Krievijā pārcēlies Itālijas izcelsmes priesteris John (Guaita) palīdzējis protestētājiem glābties no AMON vardarbības. Tas esot neraksturīgi, jo pastāv nerakstīts likums, ka Maskavas pareizticīgā baznīca ciešas sadarbības ar Kremli rezultātā pārstāv Varas pozīciju.

Dožd korespondents: Pastāstiet, lūdzu, kas vakar notika?

Priesteris John. Foto: www.pravmir.ru

Priesteris John (Guaita): „Vakar pēc dievkalpojuma un kristībām apmēram ap plkst. 14:OO Templī ieskrēja ielu mītiņa dalībnieki slēpjoties no AMON. Taču īsi pēc tam AMON aizvēra temļa durvis un kādu zināmu laika sprīdi no temļa nevarēja ne iziet, ne ieiet. Taču tas nebija ilgi. Acīm redzot vēlāk uz ielas notikušas nekārtības, jo mītiņa dalībnieki sākuši bēgt no AMON cauri pagalmiem un nonāca pie mūsu temļa žoga, kas šķērso vienu no pagalmiem, taču tajā nav vārtiņu un mītiņa dalībniekiem nācās rāpties uz žogu un pārkāpt, lai nonāktu tempļa pusē. Es pārdzīvoju, jo žogs ir augsts un, tāpēc mēs no otras puses sākām viņiem palīdzēt nokļūt pie mums. Tādējādi aptuveni 200 jauniešu nokļuva mūsu pagalmā un pēc tam arī templī un plaika tajā. Ņemot vēra, ka tas ir templis es piedāvāju viņiem aizlūgt par mieru, nocietinātām sirdīm. Vairākums no jauniešiem piedalījās lūgšanā.

Dožd korespondents: Aprakstītā situācija līdzinās Bībeles laikiem, kad cilvēki vajāšanas laikā atrod patvērumu baznīcā..

Maskava: protestētāji patveras baznīcā. Foto: Lida Moniava

Priesteris John (Guaita): Tas ir, ne tikai Bībeliski, bet arī raksturīgi baznīcas vēsturē, jo baznīcā vienmēr ir vieta visiem cilvēkiem, arī tie, kuri pārcieš nopietnas grūtības. Tas ir pilnīgi normāli. Kādreiz ir pastāvējis tāds noteikums, ja cilvēks atrodas baznīcā, viņu nedrīkst aizturēt, taču šodien šāda noteikuma nepastāv. Tomēr jebkuram cilvēkam ir tiesības ierasties baznīcā un jebkurš tiek pieņemts ar mīlestību. Mēs pieņemam jebkuru neatkarīgi no tā kādi ir politiskiem uzskati, vai arī kādai politiskai partijai pieder. Mēs pieņemam arī bezpajumtniekus, tāpēc tā ir normāla situācija.

Dožd korespondents: Bet, ja AMON vēlētos iekļūt templī?

Priesteris John (Guaita): Viņi ienāca. Taču vēlā vakarā, kad viss bija beidzies un arī vakara dievkalpojums. AMON joprojām atradās mūsu krustojumā. Jāņem vērā, ka arī tie ir jauni cilvēki, kuri bija spiesti atrasties apgrūtinātā situācijā. Visu dienu atradās tiešas saules staros un apbruņojumā. Daži no viņiem ienāca templī un palūdza ūdeni un nokļūšanu labierīcībās.

Dožd korespondents: Vai viņi sastapās ar mītiņa dalībniekiem?

Priesteris John (Guaita): Nē. AMON atnāca daudz vēlāk.

Dožd korespondents: Ko šādi laiki mums norāda globālā mērogā?

Maskava: protestētāji patveras baznīcā. Foto: Lida Moniava

Priesteris John (Guaita): Acīmredzot tagad ir sarežģīts laiks. Mēs pārdzīvojām neparastu situāciju un laiku, taču kristietis ir aicināts dzīvot jebkādā situācijā un censties atrast atbildes šā laikmeta vajadzībām.

Dožd korespondents: Ko Jūs vēlētos papildināt iepriekš teiktajam?

Priesteris John (Guaita): Vēlos teikt, ka tad, kad mēs ar jauniešiem kopā lūdzām Dievu mēs lasījām arī Evaņģēliju, proti, Jauno Derību. Jēzus mums atstāja galveno bausli „Mīliet cits citu, kā es Jūs esmu mīlējis.” Es saprotu, ka dotā kontekstā grūti runāt par MĪLESTĪBU, taču vakar mēs ar šiem jauniešiem lūdzām Dievu par MĪLESTĪBU un MIERU visu sirdīs, ne tikai mītiņa dalībnieku sirdīs, bet arī varas pārstāvju sirdīs.

Dožd korespondents: Vai Jūs neuzskatāt, ka no mītiņa dalībnieku puses tā ir parazitēšana ienākot baznīcā zinot, ka saņems patvērumu, jo no varas pārstāvju puses domājot, mītiņš bija nesankcionēts?

Maskava: protestētāji patveras baznīcā. Foto: Lida Moniava

Priesteris John (Guaita): Jā, mītiņš bija nesankcionēts, taču baznīca pieņem visus, tos kuri kļūdās un, kuri grēko. Tas, ka viņi meklēja glābšanu baznīcā, ir normāla situācija un var to saprast un nesaskatu tajā neko kriminālu. Bet pretēji, Slava Dievam, ka viņi atnāca uz baznīcu

Dožd korespondents: Vai Jūs nebaidāties sankciju piemērošanu no varas pārstāvju puses?

Priesteris John (Guaita): Nē! Jo es uzskatu, ka Dieva priekšā mēs esam rīkojušies atbilstoši sirdsapziņai un tā kā jārīkojas jebkuram kristietim.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Svētā inkvizīcija

Leonards Inkins: Svētā inkvizīcija(0)

Inkvizicija. Māslinieks: Joseph Nicolas Robert-Fleury. Avots: Wikipedia Attieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas? Pat ja netici maģiskām, darbībām, ja netici, ka kāds ar maģijas palīdzību spēj ietekmēt tevi un citus, arī tad ir iemesls

Trauksmes vēstule par bezprecedenta draudiem latviešu valodas nākotnei

Trauksmes vēstule par bezprecedenta draudiem latviešu valodas nākotnei(0)

Priekšlikumu izstrāde jaunam doktora līmeņa studiju un promocijas sistēmas modelim ministrijas darba grupā tika sākta jau pavasarī, bet tieši valsts svētku nedēļā iekšējai lietošanai tika izplatīts šī darba melnraksts – konceptuālais ziņojums Par konceptuāli jauna doktorantūras ietvara un jauna promocijas procesa ieviešanu Latvijā. Runa ir par visaugstākās raudzes zinātniskajiem darbiem – promocija ir šo darbu

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam(0)

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē. Jānis valkāja kamieļa vilnas drēbes un bija apjozies ar ādas jostu, viņš ēda siseņus un savvaļas bišu medu.

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā(0)

Sarunā „Cīņai sveiks!”  ar NA RD deputātu Daini Loci un Leonardu Inkinu, sarunas vadītāja Marlēna stāstīja par latviešu nodevību nerunājot latviski Latvijā. „Es aicinu latviešus Latvijā runāt latviski,” pauda Marlēna. Leonards Inkins piebilda: „Vai Jūs saprotat, ko šāds aicinājums dažkārt nozīmē latvietim?”.. Marlēna: „Pazemojumu?” Leonards: „Bieži arī pazemojumu..” Sarunas „Cīņai sveiks!” ierobežotā laika dēļ nav

Leonards Inkins: Runā, ka…

Leonards Inkins: Runā, ka…(0)

Cilvēce vēl nav noskaidrojusi kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja? Daudzi vēl šodien strīdas, kur un kā radās dzīvība un no kā ir cēlies cilvēks. Ir tādi, kuri uzskata, ka Radītājs radīja Visumu, Zemi, cilvēku un to, kas plaši aprakstīts un vēl neminēts Vikipēdijā.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.