„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Maskava: Priesteris ielaiž templī no AMON bēgošos protestētājus un kopā aizlūdz par MIERU un MĪLESTĪBU

No krievu valodas tulkoja spektrs.com

Foto: МБХ медиа

Pie Maskavas mērijas, kur Krievijas opozīcija sestdien plkst.14:00 plānojusi protesta akciju pret varasiestāžu atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus galvaspilsētas domes vēlēšanām, pārvērtusies par ielu protestu vairāku dienu garumā.

Varasiestādes atkārtoti paziņojušas, ka paredzētā nesankcionētā akcija esot nelikumīga, un Maskavas mērs aicinājis pilsētniekus tajā nepiedalīties, taču brīdinājums nav ņemts vērā.Pagājušās nedēļas nogalē, protestējot pret atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus, Maskavā uz varasiestāžu sankcionētu mītiņu pulcējās vairāk nekā 20 000 cilvēku, un tas izvērtās par plašāko protesta akciju, kādu Krievijas galvaspilsēta pieredzējusi pēdējo gadu laikā.

Varas iestādes pirms mītiņa aizturējuši Opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju. Aizturēts arī Navaļnija vadītā Korupcijas apkarošanas fonda direktors Ivans Ždanovs, kā arī nereģistrētie neatkarīgie kandidāti Dmitrijs Gudkovs un Jūlija Gaļamina.

Šodien, Telekanāls Dožd (Дождь) ziņo, ka Navaļnijs no aizturēšanas vietas ir pārvests uz slimnīcu alerģiskas reakcijas dēļ. Taču portāls Dožd izsaka minējumu, ka opozicionārs ir tīšuprāt saindēts. [Papildināts]: Krievijas opoziconāra Navaļnija ārste uzskata, ka viņš ir saindēts ar “nenosakāmu ķimisku vielu”.

Nesankcionētās ielu protesta laikā, demonstranti nokļuva nepatīkamā situācijā, kas norisinājusies tempļa tuvumā. No vienas puses policijas dzīvā ķēde un no otras puses tauta un starp abiem  „Храм Косьмы и Дамиана” templis.

Telekanāls Дождь 

ziņo, ka 80 gados Krievijā pārcēlies Itālijas izcelsmes priesteris John (Guaita) palīdzējis protestētājiem glābties no AMON vardarbības. Tas esot neraksturīgi, jo pastāv nerakstīts likums, ka Maskavas pareizticīgā baznīca ciešas sadarbības ar Kremli rezultātā pārstāv Varas pozīciju.

Dožd korespondents: Pastāstiet, lūdzu, kas vakar notika?

Priesteris John. Foto: www.pravmir.ru

Priesteris John (Guaita): „Vakar pēc dievkalpojuma un kristībām apmēram ap plkst. 14:OO Templī ieskrēja ielu mītiņa dalībnieki slēpjoties no AMON. Taču īsi pēc tam AMON aizvēra temļa durvis un kādu zināmu laika sprīdi no temļa nevarēja ne iziet, ne ieiet. Taču tas nebija ilgi. Acīm redzot vēlāk uz ielas notikušas nekārtības, jo mītiņa dalībnieki sākuši bēgt no AMON cauri pagalmiem un nonāca pie mūsu temļa žoga, kas šķērso vienu no pagalmiem, taču tajā nav vārtiņu un mītiņa dalībniekiem nācās rāpties uz žogu un pārkāpt, lai nonāktu tempļa pusē. Es pārdzīvoju, jo žogs ir augsts un, tāpēc mēs no otras puses sākām viņiem palīdzēt nokļūt pie mums. Tādējādi aptuveni 200 jauniešu nokļuva mūsu pagalmā un pēc tam arī templī un plaika tajā. Ņemot vēra, ka tas ir templis es piedāvāju viņiem aizlūgt par mieru, nocietinātām sirdīm. Vairākums no jauniešiem piedalījās lūgšanā.

Dožd korespondents: Aprakstītā situācija līdzinās Bībeles laikiem, kad cilvēki vajāšanas laikā atrod patvērumu baznīcā..

Maskava: protestētāji patveras baznīcā. Foto: Lida Moniava

Priesteris John (Guaita): Tas ir, ne tikai Bībeliski, bet arī raksturīgi baznīcas vēsturē, jo baznīcā vienmēr ir vieta visiem cilvēkiem, arī tie, kuri pārcieš nopietnas grūtības. Tas ir pilnīgi normāli. Kādreiz ir pastāvējis tāds noteikums, ja cilvēks atrodas baznīcā, viņu nedrīkst aizturēt, taču šodien šāda noteikuma nepastāv. Tomēr jebkuram cilvēkam ir tiesības ierasties baznīcā un jebkurš tiek pieņemts ar mīlestību. Mēs pieņemam jebkuru neatkarīgi no tā kādi ir politiskiem uzskati, vai arī kādai politiskai partijai pieder. Mēs pieņemam arī bezpajumtniekus, tāpēc tā ir normāla situācija.

Dožd korespondents: Bet, ja AMON vēlētos iekļūt templī?

Priesteris John (Guaita): Viņi ienāca. Taču vēlā vakarā, kad viss bija beidzies un arī vakara dievkalpojums. AMON joprojām atradās mūsu krustojumā. Jāņem vērā, ka arī tie ir jauni cilvēki, kuri bija spiesti atrasties apgrūtinātā situācijā. Visu dienu atradās tiešas saules staros un apbruņojumā. Daži no viņiem ienāca templī un palūdza ūdeni un nokļūšanu labierīcībās.

Dožd korespondents: Vai viņi sastapās ar mītiņa dalībniekiem?

Priesteris John (Guaita): Nē. AMON atnāca daudz vēlāk.

Dožd korespondents: Ko šādi laiki mums norāda globālā mērogā?

Maskava: protestētāji patveras baznīcā. Foto: Lida Moniava

Priesteris John (Guaita): Acīmredzot tagad ir sarežģīts laiks. Mēs pārdzīvojām neparastu situāciju un laiku, taču kristietis ir aicināts dzīvot jebkādā situācijā un censties atrast atbildes šā laikmeta vajadzībām.

Dožd korespondents: Ko Jūs vēlētos papildināt iepriekš teiktajam?

Priesteris John (Guaita): Vēlos teikt, ka tad, kad mēs ar jauniešiem kopā lūdzām Dievu mēs lasījām arī Evaņģēliju, proti, Jauno Derību. Jēzus mums atstāja galveno bausli „Mīliet cits citu, kā es Jūs esmu mīlējis.” Es saprotu, ka dotā kontekstā grūti runāt par MĪLESTĪBU, taču vakar mēs ar šiem jauniešiem lūdzām Dievu par MĪLESTĪBU un MIERU visu sirdīs, ne tikai mītiņa dalībnieku sirdīs, bet arī varas pārstāvju sirdīs.

Dožd korespondents: Vai Jūs neuzskatāt, ka no mītiņa dalībnieku puses tā ir parazitēšana ienākot baznīcā zinot, ka saņems patvērumu, jo no varas pārstāvju puses domājot, mītiņš bija nesankcionēts?

Maskava: protestētāji patveras baznīcā. Foto: Lida Moniava

Priesteris John (Guaita): Jā, mītiņš bija nesankcionēts, taču baznīca pieņem visus, tos kuri kļūdās un, kuri grēko. Tas, ka viņi meklēja glābšanu baznīcā, ir normāla situācija un var to saprast un nesaskatu tajā neko kriminālu. Bet pretēji, Slava Dievam, ka viņi atnāca uz baznīcu

Dožd korespondents: Vai Jūs nebaidāties sankciju piemērošanu no varas pārstāvju puses?

Priesteris John (Guaita): Nē! Jo es uzskatu, ka Dieva priekšā mēs esam rīkojušies atbilstoši sirdsapziņai un tā kā jārīkojas jebkuram kristietim.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

“Cīņai sveiks!”: Jaunlatvieši pret Brāļu draudzēm jeb hernhūtiešiem
Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)(0)

Ar vērienīgu kaujas šaušanu noslēdzas militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, ziņo „Latvijas armija”, kuru laikā pirmo reizi visa apvienotā 12 valstu karavīru,  (vairāk nekā 3000 karavīru), brigāde devusies operācijā reālajā vidē – ārpus Ādažu poligona. Pēc vingrinājuma tika parakstīti dokumenti, kas darbam NATO operācijās sertificē apvienoto Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jeb Baltijas bataljonu.    Kārlis

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors. Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd, rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt šobrīd spējat būt objektīvi, pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā

Kārlis Krēsliņš: Budžeta pieņemšana, atkritumu sāga un partiju finansēšanas plāns

Kārlis Krēsliņš: Budžeta pieņemšana, atkritumu sāga un partiju finansēšanas plāns(0)

Patlaban norisinās budžeta pieņemšanas laiks. Sarunas starp Saeimas deputātiem noritējušas visas vasaras garumā ņemot vērā, ka piecām partijām ir dažādas intereses un lai tās apvienotu vienkopus un izstrādātu budžetu, kas oktobrī jāiesniedz Saeimā process nav vienkāršs. Sadale notiek ar 130-150 miljoniem eiro. Kopīgi jāvienojas par lielāku nodokli azartspēlēm, mazāks pieaugums pašvaldību finansēšanā, bezdarbnieku pabalstu samazināšana

Leonards Inkins: „Tvaika nolaišana” nešķiro ne svešos, ne savējos

Leonards Inkins: „Tvaika nolaišana” nešķiro ne svešos, ne savējos(0)

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk. Kamēr skrūves ir kārtīgi pievilktas, sakarsušajam gaisam nav cerību izkļūt, un tikai tad, kad palaiž skrūves vaļīgāk, spēkam, kas koncentrējies tvaikā un ieslodzīts katlā, rodas iespēja izlauzties brīvībā. Izlaužoties tas ārda visu, ko satop, un to

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.