„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Lietu verdzība

Nesen iepazinos ar kādu kristieti – lieli mērķi un centieni. Apsveicami, bet… Sarunas laikā viņš dalījās savos pārdzīvojumos saistībā ar parādiem. Tagad raujoties un ir gatavs piestrādāt jebkādu darbu. Kad sāku prašņāt kādā veidā parādi radušies, viņš sāka lepni izrādīt savu jauniegādāto pēdējā izlaiduma pārnēsājamo datoru, jaunu pēdējā modeļa izlaiduma mobilo telefonu un vēl dažādas lietas. Stāstīja par funkcijām, ērtībām un iespējām, viņam tas likās saistoši, bet man gan ne, jo neredzēju pielietojumu. Par cik viņš neprasīja nekādu padomu, es nevēlējos graut puiša pašcieņu un neiejaucos ar saviem prātojumiem, par tēmu ko nozīmē viens parāds, aiz kura seko otrs… Tomēr vēlētos brīdināt tos, kuri apzinās parādu slogu un patiesi vēlas no tā atbrīvoties.

Materiālo vērtību iegūšana – viens no daudziem pārbaudījumiem.
Mums pieder brīnišķīgs mantojums – Dieva svētīti darbi, brīnumi un zināšanas par apsolīto zemi. Mūsu sirdsapziņa saka priekšā, ka tādēļ jau neesamam nekādi vinnētāji. Mūsu laiks un zināšanas ir tikpat izlietotas kā kaimiņiem. Un dziļi sirdī apzināmies, ka nespējam pilnībā pakļauties Dieva aicinājumam.

Pat lielākais gandarījums nespēj sniegt apmierinājumu, bet tikai liecina par to, cik ļoti mums nepieciešams garīgais pacēlums. Kad mēs apzināmies, cik tālu atrodas apsolītā zeme un mantojums, verdzība bieži vien tiek pacelta un apbrīnota Dieva vietā. Bet gluži tāpat kā Dievs nāca palīgā savai tautai Ēģiptē, tieši tāpat arī mūsdienās Dievs sūta savu ziņu Faraonam; Atlaid manu tautu!”

Bieži vien mums nākas redzēt kristiešus strādājot materiālo vērtību dēļ. Mēs dzīvojam ērtību un nodrošinājumu ērā. Visur dominē augsti dzīves apstākļi. Daudzi no mums inficējas ar šo vīrusu. Un esam gatavi maksāt par to lielu cenu. Līdzinoties stāstam par cīruli.
Stāsts par cīruli
Kā zināms, cīrulim ļoti garšo tārpiņi un kādu reizi tas ieraudzīja mazu melnu cilvēciņu stumjot „tačku” pilnu ar tādu labumu. „Vai drīkst man vienu apēst?” jautāja cīrulis lidinoties pie kāruma. „Pārdodu! Divi tārpiņi par vienu spalviņu” atbildēja cilvēciņš. Cīrulis bez nekādas domāšanas aši izrāva no sava spārna spalviņu un iegādājās divus tārpiņus. Nākošā dienā cīrulis atlidoja pie cilvēciņa no jauna un atkal tieši tāpat kā iepriekš nopirka tārpiņus. Vēlāk tas kļuva par paradumu. Un pamazām, nemanot cīrulis palika bez nevienas spalvas un arī lidot vairs nespēja, tā viņam nācās lēkāt pa dubļiem kļūstot par ērmīga izskata klaidoni, kurš savu skaistumu un lidošanas prasmi ir atdevis par tārpiem.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam(0)

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē. Jānis valkāja kamieļa vilnas drēbes un bija apjozies ar ādas jostu, viņš ēda siseņus un savvaļas bišu medu.

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā(0)

Sarunā „Cīņai sveiks!”  ar NA RD deputātu Daini Loci un Leonardu Inkinu, sarunas vadītāja Marlēna stāstīja par latviešu nodevību nerunājot latviski Latvijā. „Es aicinu latviešus Latvijā runāt latviski,” pauda Marlēna. Leonards Inkins piebilda: „Vai Jūs saprotat, ko šāds aicinājums dažkārt nozīmē latvietim?”.. Marlēna: „Pazemojumu?” Leonards: „Bieži arī pazemojumu..” Sarunas „Cīņai sveiks!” ierobežotā laika dēļ nav

Leonards Inkins: Runā, ka…

Leonards Inkins: Runā, ka…(0)

Cilvēce vēl nav noskaidrojusi kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja? Daudzi vēl šodien strīdas, kur un kā radās dzīvība un no kā ir cēlies cilvēks. Ir tādi, kuri uzskata, ka Radītājs radīja Visumu, Zemi, cilvēku un to, kas plaši aprakstīts un vēl neminēts Vikipēdijā.

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)(0)

Ar vērienīgu kaujas šaušanu noslēdzas militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, ziņo „Latvijas armija”, kuru laikā pirmo reizi visa apvienotā 12 valstu karavīru,  (vairāk nekā 3000 karavīru), brigāde devusies operācijā reālajā vidē – ārpus Ādažu poligona. Pēc vingrinājuma tika parakstīti dokumenti, kas darbam NATO operācijās sertificē apvienoto Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jeb Baltijas bataljonu.    Kārlis

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors. Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd, rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt šobrīd spējat būt objektīvi, pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.