„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kristus dzimšanas svētki Betlemē

Kā ik katru gadu svētku laikā, arī šoreiz Starptautiskā kristiešu vēstniecība Jeruzalemē (ICEJ) atbalstīja trūcīgās izraēliešu ģimenes, sponsorējot Hanukas svētku pasākumus ebreju veciem ļaudīm, kā arī iepriecinot arābu kristiešus Ziemassvētkos.

Betlemē tika sarīkoti līdz šim plašākie Kristus dzimšanas svētki, ko organizēja vietējā baptistu draudze. Vairāki simti dāvanu tika sarūpētas arābu bērniem no Betlemes līdz Jērikai.

Sadarbībā ar vietējām kristīgo arābu kalpošanām, ICEJ sagādāja svētku kuponus pārtikas iegādei trūcīgajām Libānas bēgļu ģimenēm, kuras apmetušās uz dzīvi Galilejā. Pārtiku svētkos saņēma arī kristīgās arābu ģimenes Nacaretē. Bet vairākiem simtiem vecāka gadu gājuma arābu ticīgajiem, kuri dzīvo Jeruzalemes vecpilsētas kristiešu kvartālā, tika pasniegtas dāvanas – pārtika, segas, sildītāji un citas.

Sirsnīgi pateicamies par Jūsu ziedojumiem, kas ļauj mums dalīties mīlestībā!

Uguns Karmela kalnā

Uguns atkal nākusi pār Karmela kalna reģionu Izraēlas ziemeļos, kur reiz Elija izsauca uguni no debesīm (1.Ķēn.18) pret Baāla viltus praviešiem. Taču šoreiz uguns radītais posts bija cilvēka roku darbs. 2. decembrī kāds 14 gadus vecs drūzu zēns kopā ar trīs draugiem Karmela mežā pīpēja ūdens pīpi. Kad viņi bija beiguši, zēns izbēra ogles no ūdens pīpes mežā. Gaisā pacēlās milzīgas uguns liesmas. Bērni panikā aizskrēja, nevienam par to nestāstot. Tāds bija lielās nelaimes iesākums.

Četras dienas Karmela mežā plosījās mežonīga uguns. Nodega vairāk nekā 5 miljoni koku. 12,300 akri valsts visvērtīgāko mežu zemes tika nopostīti. 17 000 cilvēku tika evakuēti, vairākas saimniecības un uzņēmumi izputināti. 219 ļaužu palika bez mājām un 42 zaudēja dzīvību liesmās.

Ugunsgrēks izvērsās traģēdijā jau pirmajās stundās, kad 36 cietumsargi – mācekļi tika nosūtīti evakuēt briesmās esošo cietumu. Uguns izplatījās tik strauji, ka aprija autobusu, kurā atradās sargi. Pirmās dienas vakarā Izraēlas amatpersonas atzina, ka nespēj cīnīties ar uguni un lūdza pēc starptautiskās palīdzības. Daudzas valstis sūtīja ugunsdzēsības ekipējumu un brīvprātīgie palīdzēja pēc četrām dienām uguni apdzēst. Taču tiem, kuri zaudēja savas mājas, uzņēmumus vai tuviniekus, bēdas ir tikai sākušās.

Ugunsgrēks Karmela mežā pie Haifas 2010. gada decembrī ir atzīts par lielāko dabas katastrofu mūsdienu Izraēlas vēsturē.

Pateicoties atbalstītājiem pasaulē, Starptautiskā kristiešu vēstniecība Jeruzalemē (ICEJ) ziedoja līdzekļus glābšanas darbiem. Haifas māja, kas tika uzcelta Holokaustā izdzīvojušajiem sirmgalvjiem, tika atvērta simtiem bez pajumtes palikušajiem, evakuētajiem reģiona iedzīvotājiem. Sadarbībā ar labdarības organizāciju “Yad Ezer”, cietušajiem tika nodrošināta pārtika, apģērbs, pajumte, atbalsts bērniem un medicīniskā aprūpe tiem, kurus bija skārusi uguns. Mūsu palīdzība joprojām ir nepieciešama Karmela nelaimē cietušajiem. Jūs esat aicināti piedalīties šajā palīdzības kalpošanā, ziedojot https://www.icej.org/donate.php/, atzīmējot sadaļu “Israel Crisis Fund”.

Atjaunosim Izraēlas ziemeļus

Sadarbībā ar „VisionforIsrael” mums ir iespēja atjaunot Karmela kalna skaistumu, kas ticis pārvērsts pelnos.

„Priecāsies tuksnesis un izkaltusī nora, klajums līksmos un ziedēs kāpuķu lauks! Tie ziedēs un līksmospriekā un ar gavilēm! Tiem ir dota Libāna godība, Karmela kalnakošums un Saronas līdzenumaglītums; tie redzēs Tā Kunga godību, mūsu Dieva jaukumu.”Jes.35:1-2

Lai gan nav iespējams atgriezt dzīvē bojā gājušos, mēs varam palīdzēt viņu tuviniekiem un nelaimē cietušajiem. „Vision forIsrael” ir uzsākusi arī jaunu koku stādīšanu reģionā, lai kādreiz pazīstamais Karmela meža skaistums varētu tikt nodots arī nākamajai paaudzei.

„…tiem, kas skumst Ciānas dēļ, dāvāt galvas rotu pelnu vietā, prieka eļļu sēru drēbju vietā, svētku drānas noskumuša gara vietā, lai viņus varētu saukt par taisnības kokiem, kas Tā Kunga dēstīti Viņam par godu. Viņi liks atzelt vecajām posta vietām, uzcels, kas agrākos laikos sagrauts, atjaunos izpostītās pilsētas, kas jau no cilšu ciltīm bijušas pamestas postā.”Jes.61:3-4

Mēs varam būt Dieva mīlestības instrumenti tautā, kura ir aicināt uzraudzīt Bībeles zemi un ļaut Dieva Vārdam tajā īstenoties.

Jūs varat atbalstīt zemes atjaunošanas procesu, ziedojot www.visionforisrael.com Karmela iedzīvotāju atbalstam.

Materiālu sagatavoja Estera Wieja (ICEJ), Barry & Batya Segal (Vision for Israel), tulkoja Ilze Saulīte. „Word From Jerusalem” Janvāris 2011 www.icej.org [email protected]

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis  Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņas dievkalpojumā. Lieldienu rīta galvenā ziņa: kaps ir tukšs! Notikuma konteksts ir šāds: bija uzmodinātas lielas cerības – gan mācekļos, gan tautā – kuras bija sabrukušas Lielajā Piektdienā. Tukšais kaps bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Neviens to negaidīja. Pirmā reakcija bija neticība, bailes, bet arī

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis Lielās Ceturtdienas vakara dievkalpojumā, 29. martā Kāpēc mēs esam radīti? Vai varat atbildēt uzreiz. Kāda ir pirmā atbilde, kas nāk prātā? Man grūti katru tagad uzklausīt, bet gribu, lai mēģināt atbildēt sevī vai arī to izdarāt kā mājasdarbu. Gribu pateikt, ka esam radīti laimei. Ticat? Bet vai jūtaties laimīgi?

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”(0)

Aktieris Džeimss Kevizels, kurš populārajā Mela Gibsona filmā “Kristus ciešanas” atveidojis Jēzu Kristu, ir nācis klajā ar savu liecību  ASV Katoļu universitāšu studentu asociācijas forumā, kas janvāra sākumā norisinājās Čikāgā. Viņš pastāstīja par savu aicinājumu, par to, kā Gibsona filmas uzņemšanā gūtā pieredze ir ietekmējusi viņa garīgo dzīvi, un aicināja jauniešus kļūt par bezbailīgiem Kristus

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(0)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.