„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kristus dzimšanas svētki Betlemē

Kā ik katru gadu svētku laikā, arī šoreiz Starptautiskā kristiešu vēstniecība Jeruzalemē (ICEJ) atbalstīja trūcīgās izraēliešu ģimenes, sponsorējot Hanukas svētku pasākumus ebreju veciem ļaudīm, kā arī iepriecinot arābu kristiešus Ziemassvētkos.

Betlemē tika sarīkoti līdz šim plašākie Kristus dzimšanas svētki, ko organizēja vietējā baptistu draudze. Vairāki simti dāvanu tika sarūpētas arābu bērniem no Betlemes līdz Jērikai.

Sadarbībā ar vietējām kristīgo arābu kalpošanām, ICEJ sagādāja svētku kuponus pārtikas iegādei trūcīgajām Libānas bēgļu ģimenēm, kuras apmetušās uz dzīvi Galilejā. Pārtiku svētkos saņēma arī kristīgās arābu ģimenes Nacaretē. Bet vairākiem simtiem vecāka gadu gājuma arābu ticīgajiem, kuri dzīvo Jeruzalemes vecpilsētas kristiešu kvartālā, tika pasniegtas dāvanas – pārtika, segas, sildītāji un citas.

Sirsnīgi pateicamies par Jūsu ziedojumiem, kas ļauj mums dalīties mīlestībā!

Uguns Karmela kalnā

Uguns atkal nākusi pār Karmela kalna reģionu Izraēlas ziemeļos, kur reiz Elija izsauca uguni no debesīm (1.Ķēn.18) pret Baāla viltus praviešiem. Taču šoreiz uguns radītais posts bija cilvēka roku darbs. 2. decembrī kāds 14 gadus vecs drūzu zēns kopā ar trīs draugiem Karmela mežā pīpēja ūdens pīpi. Kad viņi bija beiguši, zēns izbēra ogles no ūdens pīpes mežā. Gaisā pacēlās milzīgas uguns liesmas. Bērni panikā aizskrēja, nevienam par to nestāstot. Tāds bija lielās nelaimes iesākums.

Četras dienas Karmela mežā plosījās mežonīga uguns. Nodega vairāk nekā 5 miljoni koku. 12,300 akri valsts visvērtīgāko mežu zemes tika nopostīti. 17 000 cilvēku tika evakuēti, vairākas saimniecības un uzņēmumi izputināti. 219 ļaužu palika bez mājām un 42 zaudēja dzīvību liesmās.

Ugunsgrēks izvērsās traģēdijā jau pirmajās stundās, kad 36 cietumsargi – mācekļi tika nosūtīti evakuēt briesmās esošo cietumu. Uguns izplatījās tik strauji, ka aprija autobusu, kurā atradās sargi. Pirmās dienas vakarā Izraēlas amatpersonas atzina, ka nespēj cīnīties ar uguni un lūdza pēc starptautiskās palīdzības. Daudzas valstis sūtīja ugunsdzēsības ekipējumu un brīvprātīgie palīdzēja pēc četrām dienām uguni apdzēst. Taču tiem, kuri zaudēja savas mājas, uzņēmumus vai tuviniekus, bēdas ir tikai sākušās.

Ugunsgrēks Karmela mežā pie Haifas 2010. gada decembrī ir atzīts par lielāko dabas katastrofu mūsdienu Izraēlas vēsturē.

Pateicoties atbalstītājiem pasaulē, Starptautiskā kristiešu vēstniecība Jeruzalemē (ICEJ) ziedoja līdzekļus glābšanas darbiem. Haifas māja, kas tika uzcelta Holokaustā izdzīvojušajiem sirmgalvjiem, tika atvērta simtiem bez pajumtes palikušajiem, evakuētajiem reģiona iedzīvotājiem. Sadarbībā ar labdarības organizāciju “Yad Ezer”, cietušajiem tika nodrošināta pārtika, apģērbs, pajumte, atbalsts bērniem un medicīniskā aprūpe tiem, kurus bija skārusi uguns. Mūsu palīdzība joprojām ir nepieciešama Karmela nelaimē cietušajiem. Jūs esat aicināti piedalīties šajā palīdzības kalpošanā, ziedojot https://www.icej.org/donate.php/, atzīmējot sadaļu “Israel Crisis Fund”.

Atjaunosim Izraēlas ziemeļus

Sadarbībā ar „VisionforIsrael” mums ir iespēja atjaunot Karmela kalna skaistumu, kas ticis pārvērsts pelnos.

„Priecāsies tuksnesis un izkaltusī nora, klajums līksmos un ziedēs kāpuķu lauks! Tie ziedēs un līksmospriekā un ar gavilēm! Tiem ir dota Libāna godība, Karmela kalnakošums un Saronas līdzenumaglītums; tie redzēs Tā Kunga godību, mūsu Dieva jaukumu.”Jes.35:1-2

Lai gan nav iespējams atgriezt dzīvē bojā gājušos, mēs varam palīdzēt viņu tuviniekiem un nelaimē cietušajiem. „Vision forIsrael” ir uzsākusi arī jaunu koku stādīšanu reģionā, lai kādreiz pazīstamais Karmela meža skaistums varētu tikt nodots arī nākamajai paaudzei.

„…tiem, kas skumst Ciānas dēļ, dāvāt galvas rotu pelnu vietā, prieka eļļu sēru drēbju vietā, svētku drānas noskumuša gara vietā, lai viņus varētu saukt par taisnības kokiem, kas Tā Kunga dēstīti Viņam par godu. Viņi liks atzelt vecajām posta vietām, uzcels, kas agrākos laikos sagrauts, atjaunos izpostītās pilsētas, kas jau no cilšu ciltīm bijušas pamestas postā.”Jes.61:3-4

Mēs varam būt Dieva mīlestības instrumenti tautā, kura ir aicināt uzraudzīt Bībeles zemi un ļaut Dieva Vārdam tajā īstenoties.

Jūs varat atbalstīt zemes atjaunošanas procesu, ziedojot www.visionforisrael.com Karmela iedzīvotāju atbalstam.

Materiālu sagatavoja Estera Wieja (ICEJ), Barry & Batya Segal (Vision for Israel), tulkoja Ilze Saulīte. „Word From Jerusalem” Janvāris 2011 www.icej.org [email protected]

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Uzvarētāju ticība

Guntis Kalme: Uzvarētāju ticība(0)

„Viss, kas ir dzimis no Dieva, uzvar pasauli, un šī ir tā uzvara, kas uzvarējusi pasauli – mūsu ticība.” (1 Jņ 5, 4). „Tamdēļ Dieva Dēls atnācis, lai Viņš iznīcinātu velna darbus.” (1 Jn 3, 8b) Lectio: „Viņš gāja pēc Sava ieraduma uz Eļļas kalnu, un Viņa mācekļi Viņam gāja līdzi. Un, tai vietā nonācis, Viņš

Leonards Inkins: „Dvēseli atdod Dievam, sevi dzimtenei, bet godu nedod nevienam.”

Leonards Inkins: „Dvēseli atdod Dievam, sevi dzimtenei, bet godu nedod nevienam.”(0)

Ir teikts: “Ko jūs esat darījuši vienam no šiem Maniem vismazākajiem brāļiem, to jūs esat Man darījuši” (Mt. 25:40). Ar šo būtu skaidrs, un domstarpību nav. Vienkāršā valodā tas nozīmē, ka ikviens, kurš ir palīdzējis, tam, kurš ir trūkumā, ir palīdzējis Man, teica Jēzus. No tā izriet, ka ikviens, kurš ir palīdzējis kaut vienam latvietim,

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)(0)

Pamācības Laikam nav neviena vīriešu kārtu un bieži vien arī sieviešu kārtu dzimuma cilvēku, kuri jaunībā nebūtu, kaut dienu nodarbojušies ar kādu no cīņas veidiem. Nav neviena, kurš nebūtu kaut pagalma līmenī mācījies atvairīt sitienu, sist tā lai krīt un, dažādus paņēmienus pret uzbrucēju ar nazi. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir gana daudz tīmeklī dažādu video

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?(0)

Pagājušā 2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmēja ASV ekonomiku un tika radīts vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas apmēros, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tajā skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV sen.

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš(0)

Noslēdzas 1991. gada Janvāra barikāžu aizstāvju kalendārā atcere. Mēdz sacīt, ka no vēstures jāmācās, visbiežāk gan diemžēl nepasakot, ko tieši. Ko varam secināt no šīs savas vēsturiskās pieredzes? Toreiz, pirms 28 gadiem mūsu stratēģiski svarīgo infrastruktūru – valdības iestādes, TV, Daugavas tiltus, uc. izgāja sargāt daudzi tūkstoši brīvprātīgo aizstāvju kailām rokām. Tika veikts milzu organizatoriskais

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.