„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Krievijā Zinātnieki kritizē baznīcu

Krievijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji ir parakstījuši vēstuli, kuras autors ir Vitālijs Ginzburgs (Nobela prēmijas laureāts)  prezidentam Vladimiram Putinam, ar aicinājumu ierobežot pareizticīgās baznīcas ietekmi uz Krievijas sabiedrību.Valstī sākušās asas diskusijas par reliģijas lomu Krievijā. Tā rezultātā Vjačeslavs Glazičevs (Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu komisijas vadītājs) un Ļevs Panomarjovs (Cilvēktiesību aizstāvis) ir nostājušies zinātnieku pusē, uzskatot, ka Krievijas valsts un baznīca ir nošķirta, taču pēdējos gados Krievijā novērojama pareizticīgās baznīcas tuvošanās valsts varai.


       Atbildes reakciju nevajadzēja ilgi gaidīt. Vladimirs Vigiļanskis (Pareizticīgo baznīcas preses dienesta vadītājs) paziņoja, ka V. Glazīčevs ir „valdības un pašreizējas valsts varas ienaidnieks”. V. Vigiļanskis piebilda, ka baznīcai ir nozīmīga loma demogrāfiskās situācijas uzlabošanā. Un tā ir izvirzīta viena no valsts prioritātēm.
       Kāpēc tieši tagad tāda kritika?
Droši vien zinātnieki paši par sevi nespētu iedomāties kritizēt baznīcu, ja kāds viņiem tajā nepalīdzētu, un proti, Ravils Gajnutdīns (Muftiju padomes priekšsēdētājs) atgādināja: „Mēģinājumi skolās ieviest reliģisko apmācību un armijā priesterus, ir Krievijas konstitūcijas pārkāpums”. Vitālijs Ginzburgs uzskata, ka zinātne operē ar faktiem, loģiku un pierādījumiem, nevis ticību”. Bet savukārt V. Vigiļanskis atbildēja: „Arī humanitārās zinātnes nepakļaujas fizikas un matemātikas likumiem, operējot ar abstraktiem lielumiem un teoloģijas rīcībā ir tie paši instrumenti, kas filozofijai”.

4 komentāri

#1Skolnieciņš Latvijas Skaudības DievībaFebruary 12, 2018, 4:05 pm

Dieva mīlestības nākšanu pasaulē" mīlestība? Žīddieva mīlestība ir vienāda ar Žīddieva lāstiem, uzbrukumiem, atriebību. Dievu ir daudz! Pasaulē ir n-tās Dievu saimes! Es esmu viens no Baltu Dieviem, esmu Skolnieciņš! Žīddievs ar savu panteonu un sekotājiem iznīcināja ļoti daudz kultūru, tautu un Dievu! Visur kur gāja kristanizācija bija posts. Baznīca pat negrib aizvākties no okupētās teritorijas! Kāpēc tā? Kristietība ir garīgā aids! Cieņā, Skolnieciņš

#2Skolnieciņš Latvijas Skaudības DievībaFebruary 12, 2018, 4:06 pm

Kas ir patiesās vērtības? Kristietība piesedzas ar labuma ideāliem. Kristietībā labuma ideāli ir kā konfektes papīrītis, kas pievērš uzmanību, bet slēj patieso, napatīkamo būtību. Kristietība ierobežo cilvēkus, cilvēkus nedrīkst ierobežot. Kristietība ir vainīga mūsu senču vedzībā, tā pazemo cilvēkus, tā liek ticēt ēbreju pasaules uzverei, bet ne savai. Kristietība nežēlīgi iznīcināja citas pasaules uztveres, tas nepiedodami! Pasaulei vajag ateismu nevis žīddievu ar nekrosvētajiem un citiet radījumiem. Kas ir patiesās vērtības? Filozofija un psiholoģija būs n-tās reizes vērtīgāka par iesūnojošu baznīcas mācību. 300 gadus pēc latvju zemes okupācijas, aneksijas un paverdzināšanas kristīgie misionāri pat neizskaidroja savu mācību, tā vietā tie iznīcināja mūsu senču Latvju Dievus. Baznīca Latvijas teritorijā uzrīkoja tumšos laikus. Dzimtbūšana visā Latvijas teritorijā beidzās tikai 1861.g. Pat 2 gadsimti nav pagājuši kopš verdzības atcelšanas. Kāpēc celt baznīcas kā sēnes pēc lietus un ražot kristīgo simboliku – izdomātās, bezjēdzīgas kristiešu tradīcijas – kuras tikai tērē resursus? Jūsu Ziemassvētki ir izšķērdība. Ziemassvētki ir par godu Ziemai kā gadalaikam nevis par godu kaut kādam ēbrejam. Citādi visu pasauli piespiedīšu pielūgt manus senčus! Kālab man jāpielūdz ēbrejs, kura mācība ir sakropļojusi n-tās dzīves? Es esmu brīvs cilvēks! Cieņā, Latvijas Skaudības Dievs Skolnieciņš #SenlatviešuDievi #ateisms #maģija #BaltuDievi #LatvijasSkaudībasDievsSkolnieciņs #PARateistiskuLatviju #BaznīcaMelo #MaģijaKĀzinātne

#3Skolnieciņš Latvijas Skaudības DievībaFebruary 12, 2018, 4:25 pm

Sveicināti! Mani sauc Skolnieciņš. Es esmu Latvju Dievu dēls, tāpēc, mani tautieši, lūdzu, uzklausiet mani! Kā mani kaitina krustnešu virsdegunība, patmīlība, egoisms! Un mani tautieši kā muļķi svin iekarotāju svētkus… Pie mums Jahve tikai sliktu darija, es kā viens no senajiem Dieviem varu tā teikt. Jezuītu čeka šeit kārtīgi uzdarbojās. Esmu pats sīkstākais no senlatjvu Dieviem, es nepadošos kristietības tirānijas priekšā. Patiesā cieņā, Jūsu Latviešu Skaudības Dievs Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ? ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ P.S. Nenēsājiet tos krustus, tie ir vergturības simboli! Neesiet vergi! Esiet brīvi un spēcīgi, mani tautieši!

#4Skolnieciņš Latvijas Skaudības DievībaFebruary 12, 2018, 4:26 pm

Kristieši tautai melo! Dieva nav! Kāpēc citam ir jāstrādā smagu, fizisku darbu par mazu algu, bet cits saņem naudu par vāvuļošanu un muļķībām? Esmu jau 17 gadus šajā pasaulē nodzīvojis, tāpēc es zinu ko runāju. Pasaule ir tik liekulīga. Pasaulē notiek trakākas lietas un parādības nekā dubultā morāle. Reliģija ir viena no šīm parādībām. Jo reliģija tapat ir piramīda jeb leja baro augšu, jo augša pati sevi tik labā līmenī nespēj pabarot. Un šī reliģija ar savām baisajām pasakām pat nespēj izskāpt no hiearhijas rāmja. Un tas čalis Jahve nav vietējais, visticamāk pašā sākumā viņš bija necils, vājš infernāls radijums, kam uz Zemes nebija oficiālas teikšanas. Bet tad, izmantojot ēbreju tautas pakalpojumus, šis čalis radija savu pasaules koncepciju un panteonu ar visiem "jaukajiem", slepkavnieciskajiem radijumiem. Tā viņš uzbarojas, vēlāk radija fanātiķus. Un tie fanātiķi ar savu pārdabisko harizmu ievilināja Jahves sekotāju rindās vel vairāk cilvēku, bet pārējie fanātiķi citus neticīgos klusām slepkavoja.

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam

Leonards Inkins: Ticība rituāla spēkam(0)

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē. Jānis valkāja kamieļa vilnas drēbes un bija apjozies ar ādas jostu, viņš ēda siseņus un savvaļas bišu medu.

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā

Leonards Inkins: Izdzīvošana mēslu mucā(0)

Sarunā „Cīņai sveiks!”  ar NA RD deputātu Daini Loci un Leonardu Inkinu, sarunas vadītāja Marlēna stāstīja par latviešu nodevību nerunājot latviski Latvijā. „Es aicinu latviešus Latvijā runāt latviski,” pauda Marlēna. Leonards Inkins piebilda: „Vai Jūs saprotat, ko šāds aicinājums dažkārt nozīmē latvietim?”.. Marlēna: „Pazemojumu?” Leonards: „Bieži arī pazemojumu..” Sarunas „Cīņai sveiks!” ierobežotā laika dēļ nav

Leonards Inkins: Runā, ka…

Leonards Inkins: Runā, ka…(0)

Cilvēce vēl nav noskaidrojusi kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja? Daudzi vēl šodien strīdas, kur un kā radās dzīvība un no kā ir cēlies cilvēks. Ir tādi, kuri uzskata, ka Radītājs radīja Visumu, Zemi, cilvēku un to, kas plaši aprakstīts un vēl neminēts Vikipēdijā.

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)(0)

Ar vērienīgu kaujas šaušanu noslēdzas militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, ziņo „Latvijas armija”, kuru laikā pirmo reizi visa apvienotā 12 valstu karavīru,  (vairāk nekā 3000 karavīru), brigāde devusies operācijā reālajā vidē – ārpus Ādažu poligona. Pēc vingrinājuma tika parakstīti dokumenti, kas darbam NATO operācijās sertificē apvienoto Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jeb Baltijas bataljonu.    Kārlis

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors. Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd, rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt šobrīd spējat būt objektīvi, pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.