„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kā sasniegt maksimumu?

Daugavpils draudzes “Dieva Derība” mācītājs un konsaltinga aģentūras “Maximum Development” prezidents Staņislavs Zlobins māca cilvēkiem dzīvē sasniegt maksimālus rezultātus un neapstāties pie tā, kas jau ir sasniegts dotajā brīdī.

Sportists trenējas rezultātu dēļ. Uzņēmējs savu uzņēmumu virza tā, lai iegūtu peļņu. Rezultāts ir tas, kā dēļ mēs dzīvojam.

Kāda interese ar kaut ko nodarboties, ja tas nevainagojas ar panākumiem. Jūs droši vien piekritīsiet, ka ir prātīgi, pirms kādu lietu uzsākt, noskaidrot: “Ko tas man dos?”
Cilvēkam vajadzētu atbrīvoties no neauglīgas steigas, kad rezultāts ir tikai enerģijas izsīkums un “nosēdušies putekļi”. Bet ir cilvēki, kas, šādi darbodamies, patiešām domā, ka viņi ir lieli strādnieki, citus kritizē un nosoda par bezdarbību. Vienmēr esmu vēlējies tāda tipa cilvēkiem pajautāt: “Lūk, tu esi tāds gudrs, garīgs un svēts. Cik daudz labu un nozīmīgu darbu esi izdarījis? Kur ir redzami tavi darba augļi?!” Kā teica kāds cilvēks: “Vārdiem nav vērtības, parādi darbus!”

Dari nevis darba, bet rezultāta dēļ

Dieva darbos mums vajadzētu būt auglīgiem, sasniegt augstus rezultātus. Ko tieši tu dari, lai nostiprinātu Dieva Valstību šeit uz Zemes un grautu sātana darbus cilvēku dzīvēs?

Veiksme nāk no Dieva.
Pieņemsim, ka kristīgs uzņēmējs ir veiksmīgs savos darījumos. Viņš, pelnot naudu, var celt klubus bērniem, jauniešu centrus, iespiest grāmatas, apmaksāt kristīgo radio un televīziju programmas, kā arī ziedot baznīcai.
Tas pats attiecas arī uz izglītības sistēmu, politiku, medicīnu un citām dzīves sfērām. Ja kristieši ir veiksmīgi, sātana darbi tiek grauti.
Tas ir iespējams tad, ja katrs no mums ir veiksmīgs tajā vietā, kurā viņu ir nolicis Dievs. Katrs savā vietā strādā kopīgam mērķim – atmodai. Tieši tāpat kā sporta komandā: katrs savā atrašanās vietā strādā par labu komandas uzvarai. Lai arī kādas profesijas pārstāvis tu būtu, strādā kā Dievam, esi gaisma pasaulei, dari labus darbus!

Dievs nevēlas, lai mēs būtu neauglīgi.
Dievs nevēlas redzēt mūs kā “neauglīgu vīnakoku”. Jēzus ir vīnakoks, bet mēs Viņa zari. Un visi zari radīti tam, lai nestu augļus. Pretējā gadījumā, kādēļ tad ir vajadzīgi šie zari?
Ja zari nenes augļus, tad vīndaris tos nocērt, lai tie neatņemtu spēku auglīgajiem zariem. Bet tos zarus, kuri nes augļus, viņš attīra un kopj.
Tā ir arī ar cilvēkiem: tos, kuri nes augļus Dieva Valstībai, Viņš attīra un svētī, paceļ augstāk un ved pa dzīvi tālāk.

Princips: pēc veiksmes seko nākošā veiksme.
Ja cilvēks nav sasniedzis pirmā līmeņa panākumus – tad nebūs arī otrā. Cilvēkam nebūs nopietnu, vērienīgu sasniegumu dzīvē, ja viņš nespēs sasniegt mazos katrā dzīves etapā.

Pēc mazām uzvarām seko lielas uzvaras.
Pēc lielām uzvarām seko lielākas uzvaras. Bet pēc lielām uzvarām seko liela veiksme. Viss notiek likumsakarīgi, soli pa solim.
Dievs vēlas, lai tieši tā notiktu mūsu dzīvē.
Mēs varam sapņot par lielām lietām, nepievēršot uzmanību tām, kuras mums šķiet nevajadzīgas un mazas. Bet tieši no tām sākās mūsu lidojums. Jo lidmašīna uzsāk lidojumu no zemes, nevis no desmitā stāva.
Katram ir sava atbildības sfēra – ģimene, finanses utt. Un visās šajās lietās ir jāievieš kārtība.
Ieviešot kārtību šajā mazumiņā, uzveicot to nekārtību, kura valda darba vietā, uzveicot dezorganizāciju un haosu, saņemsim no Dieva vairāk. Dieva griba ir, lai viņa tauta būtu veiksmīga un dzīvotu pārpilnībā. Lai Dieva bērni līdzinātos Viņam.
Vai tad Tēvs nevēlas svētīt savus bērnus? Viņš vēlas!
Bet kuram lai Viņš dod, ja kabatas “cauras”. Kuram lai dod, ja cilvēks bieži vien uzvedas kā bērns?  Dievs spēj iedot miljonu vai pat divus, bet vai cilvēks ir gatavs to pieņemt? Nu, iedod tagad to cilvēkam ar neattīrītu sirdi, egoistiskam, kurš nespēj pareizi pielietot šo naudu… Kur viņš to liks? Kāds labums būs no šīs bagātības? Un kam?
Dievs mūs māca savest kārtībā visu, kas mums pieder – savas domas, vēlēšanās, savu dzīvi. Kārtībai jābūt gan ģimenē, gan darbā, gan  kalpošanā un naudas lietās.
Un tad, kad visās šajās dzīves sfērās būs kārtība, tad iespējams cerēt uz izaugsmi.
Par to esmu pārliecinājies savā dzīvē. Ievēroju, ka mana veiksme ir atkarīga no tā, cik lielā mērā es esmu spējis savu dzīvi savest kārtībā. Dievs gaida, kad cilvēks spēs savu dzīvi savest kārtībā, bet cilvēks gaida un lūdz Dievu par to, lai Dievs svētītu un izvirzītu to. Bet bez kārtības nebūs izaugsmes. Tā arī sanāk, ka mēs gaidām no Dieva, bet Dievs gaida no mums. Nē, mani dārgie, kamēr mēs neizdarīsim to, kas ir atkarīgs no mums, Dievs nevarēs izdarīt to, kas ir atkarīgs no Viņa.

Dievs svētī mūsu darbus.
Neizposti  savu veiksmi nākotnē, saved kārtībā to, kas tev pieder.
Ja šo domu pārvērš formulā, tad tā izskatās šādi.

P + O = V1
V1 + (P + O) = V2
V1 + V2 + (P + O) = V3 utt.

P – Cilvēka potenciāls
O – Organizācija un kārtība
V – Veiksme
V1 + V2 + V3 + … +Vn + (P + O) = V

Ja tu nesasniegsi V1, tad nav ko cerēt uz V2. Protams, tu vari sapņot par lielu kalpošanu, bet ja tu neej un nesludini Dieva Vārdu saviem kaimiņiem, tad kāda runa var būt par kontinentu evanģelizēšanu?

Jā! Tev jau ir dotības un ir zināma pieredze, bet ja tu vēlies virzīties tālāk, tev ir vajadzīga kārtība tavās lietās, lai tu varētu virzīties tālāk.
Tas ir līdzīgi kā iet pa kāpnēm. Ievies kārtību uz pirmā pakāpiena, Dievs tevi pacels uz otra pakāpiena. Ievies kārtību uz otrā pakāpiena un virzies uz nākamo pakāpienu utt. Ļoti svarīgi savest kārtībā katru dzīves pakāpienu. Tikai tad ir iespēja pretendēt uz augstāku līmeni. Bet ja tu centīsies pārlēkt pāri, izlaižot kādu pakāpienu, tad diez vai kaut kas labs no tā sanāks. Lieta ir tāda, ka katrs lielais līmenis prasa spēcīgu sagatavošanos. Ja tu neesi gatavs, tas ir, tu neesi izgājis cauri tam, kas bija nepieciešams, tad kā tu tiksi galā ar kaut ko lielāku?
Tātad saved kārtībā visās savas dzīves sfēras. Bez tā, kaut arī ar savām lielajām spējām un grandiozajiem talantiem, nespēsi sasniegt neko.
Kārtība un disciplīna padara mūsu dzīvi veiksmīgu.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.