„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Jauna interešu grupa – KRISTIEŠI vai FARIZEJI

Internetā, dažādās iepazīšanās un bildīšu apmaiņu mājas lapās, ir paredzēti atsevišķi profili – reliģija, kristietība vai ticība, kurās veidojās atsevišķas interešu grupas.

Saprotams, ka tajās rosās kristieši un kristiešiem lojāli interesenti, bet ir novērota tāda īpatnēja parādība, pirmkārt – neiecietība, egoisms, sevis pierādīšana. Vienu vārdu sakot akmeņu mētāšana pretēja viedokļa dārziņā. Ja kāds nav kristieti „noglaudījis pa spalvai” un izteicies kristīgā terminoloģijā, tad momentāli tiek izdzēsts nelabvēļa komentārs vai arī persona tiek izdzēsta no grupas vispār.

Varbūt vispirms jāatgriežas pie pamatjautājuma, kādēļ domātas šāda veida interešu grupas? Vai kristiešu savstarpējai evanģelizēšanai, vai arī lai norobežotos no ārpasaules? Taču patiesība ir zināma, bet kas tālāk?

Tālāk tā jāietērpj „tusiņa” formātā, jāieslēdz važās un nevienam nav jādod. Ja kāds centīsies uz to uzglūnēt, tad ietērpties visos Dieva ieročos –„gurnus apjožot ar patiesību,” jo mēs taču esam patiesības nesēji,  paņemt „ticības vairogu”, neļaujot pretējam spēkam izteikties. Bet ar „Gara zobenu, tas ir Dieva Vārds” rokās jānocērt pretinieka izteikšanās gribēšana.

Interesanti, tad ar ko mēs atšķiramies no musulmaņiem – islāma? Stāv rakstīts: Patiesība dara brīvus. Vai mūsu patiesība dara brīvus?

Otrkārt – kristīgais tusiņš jaunā gaismā, tas ir, kristīgā publika īpaši ir iecienījusi spēles. Paskaidrošu spēļu būtību. Viens saka vārdu, bet citam jāturpina teikums, vai arī viens saka jautājumu, bet otrs atbild ar pretjautājumu, ja vien Jūs zinātu, kāda šīm spēlēm ir popularitāte, jāatdzīst milzīga.

Paradoksāli, ka kristieši labprāt tērē savu Dieva doto dārgo laiku, lai to lietotu „tukšās runās” un nenozīmīgā laika tērēšanā. Nevis sekot Dieva aicinājumam – mīlestībā un žēlastībā ganīt Viņa avis. Tas tik tiešām ir pārsteidzoši. Bet, kad kādam no diskutētājiem, kāds kaut ko palūdz, piemēram, pakalpojot Dieva darbā, teiksim tā, kas nebūtu grūti izpildāms, tad seko atbilde: ”Man nav laika!” un turpina „tusēt”.

Pretreakcija

Iespējams tieši tādēļ „atstumtie” veido savas interešu grupas ar gluži līdzīgiem interešu grupu nosaukumiem, vienīgi, lai noniecinātu kristīgās vērtības, apspriestu kristiešus un jautājumus saistītus ar ticību, kā vien paši to izprot. Runā par dažādām anomālijām. Dalās ar savu personīgo pieredzi sastopoties ar eņģeļiem vai NLO. Vienīgi šīs parādības aicina cilvēkus uz kādām ne tik labām rīcībām, vai arī lietot narkotiskās vielas, lai vairāk iedziļinātos un labāk redzētu šo garīgo pasauli. Diemžēl šajās diskusijās nepiedalās tie Patiesības paudēji, kuri „ar putām uz lūpām” savus spriedelējumus aizstāv kristīgajās domu grupās.

Kur tad Jūs esat taisnības mīļotāji? Kāpēc nelaimīgajiem sātana tīklos sapinušajiem netiek teikts, ka NLO ir sātana dēmoniskā ietekme uz cilvēku apziņu un, ka redzētie eņģeļi nav Dieva sūtņi cilvēka dzīvē, bet gan dēmoni, kuru uzdevums ir zagt un nogalināt.

Kur jūs esat kristieši?

Kur jūs esat gaismā staigātāji?

Kādu ceļu labprātīgi izvēlaties Jūs Patiesības zinātāji, šauro vai plato?

Padomājiet par to!

Veidojas apburtais loks – viņējie un savējie. Vienīgi vai tie savējie nav tie paši farizeji, liekuļi un meļi?

Ja Jums nav laika ieskatīties drukātā Bībelē, tad varbūt liksies interesantāk uzklikšķināt uz www.bibele.lv un ieskatīties, ko šajā lietā saka Jēzus?

„Un Levijs taisīja Viņam lielu mielastu savā namā, un tur bija liels pulks muitnieku un citu, kas kopā ar viņiem sēdēja pie galda. Un rakstu mācītāji un farizeji kurnēja pret Viņa mācekļiem un sacīja: “Kāpēc jūs ēdat un dzerat ar muitniekiem un grēciniekiem?” Un Jēzus atbildēja un tiem sacīja: “Veseliem ārsta nevajag, bet slimiem.

Nevis taisnus esmu nācis aicināt uz atgriešanos no grēkiem, bet grēciniekus.” (Lūkas 5:29-32)

Draudzes jauniešu mācītājs teica patiesus un dziļus vārdus. Viņš ar asarām acīs sacīja, ka vērojot draudzes jauniešus ir pamanījis, cik ļoti daudz starp tiem ir „tukšu” cilvēku. Vārdi bez seguma, rīcība bez rezultāta, dzīve bez jēgas un sirds bez Dieva. Viņi iet uz draudzi, bet nepiepildās ar Dieva atziņām. Ja vien draudzes mācītājs būtu apmeklējis šos interneta „tušiņus” viņam nāktos raudāt, gluži kā Jēzum par savu tautu, atklājot, ka „tukšie” ir ne tikai starp draudzes jauniešiem, bet ar tādiem ir pilns internets.

Jautājums „Tusētājiem”

Jūs lūdzat Dievu, lai Viņš dotu veselību, svētību, panākumus, algas palielināšanu un dažādas lietas. Vai esat pārliecināti, ka Dievs Jums to dos? Dievs runā skaidri: „Gani manas avis!” Kāda ir Jūsu reakcija? Es lieki neapgrūtināšu un atbildēšu Jūsu vietā: ”Nē, Dievs, es viņas padzenu no patiesības ceļa, lai atbrīvotu to sev.” Vai Jūs joprojām esat pārliecināti, ka Dievs atbildēs Jūsu lūgšanā un dos to, ko Jūsu sirds kāro?

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

“Kristus pasaulei”: Dziedināta caur kalpošanu cilvēkiem

“Kristus pasaulei”: Dziedināta caur kalpošanu cilvēkiem(1)

Juvenīlais artrīts ir slimība, kas var parādīties bērniem līdz 16 gadu vecumam. Tas ir locītavu iekaisums, kā rezultātā veidojas pietūkums, sāpes un kustību ierobežojumi. Šīs slimības cēloņi vēl nav īsti noskaidroti,-ziņo spektrs.com/draudze “Kristus paaulei”, Vēsmas Lazdiņas liecību pierakstīja Kristīne Krapāne Vēsmai artrīts nebija nekāds jaunums – viņas ģimenē tas pāriet no paaudzes paaudzē, arī mammai

Teoloģijas elks Lielajā talkā

Teoloģijas elks Lielajā talkā(0)

Latvijas simtgades gaidās sirds priekā līksmo, ka mēs, Latvijas tauta, dažādos valsts nostūros piedalāmies „Lielajā talkā”. Talkošana vieno un ir lielisks iemesls izjust kopības sajūtu. Cenšoties ātrāk sākt un ātrāk pabeigt ieplānoto Lielās talkas laikā, pie manis pienāca kāda sieviete, uzsākot sarunu. Protams, ka darbs apstājās. Nespējot koncentrēties darbam, jo tēma -garīga, iekarsām diskusijā. Uzzinot,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.