„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Jauna interešu grupa – KRISTIEŠI vai FARIZEJI

Internetā, dažādās iepazīšanās un bildīšu apmaiņu mājas lapās, ir paredzēti atsevišķi profili – reliģija, kristietība vai ticība, kurās veidojās atsevišķas interešu grupas.

Saprotams, ka tajās rosās kristieši un kristiešiem lojāli interesenti, bet ir novērota tāda īpatnēja parādība, pirmkārt – neiecietība, egoisms, sevis pierādīšana. Vienu vārdu sakot akmeņu mētāšana pretēja viedokļa dārziņā. Ja kāds nav kristieti „noglaudījis pa spalvai” un izteicies kristīgā terminoloģijā, tad momentāli tiek izdzēsts nelabvēļa komentārs vai arī persona tiek izdzēsta no grupas vispār.

Varbūt vispirms jāatgriežas pie pamatjautājuma, kādēļ domātas šāda veida interešu grupas? Vai kristiešu savstarpējai evanģelizēšanai, vai arī lai norobežotos no ārpasaules? Taču patiesība ir zināma, bet kas tālāk?

Tālāk tā jāietērpj „tusiņa” formātā, jāieslēdz važās un nevienam nav jādod. Ja kāds centīsies uz to uzglūnēt, tad ietērpties visos Dieva ieročos –„gurnus apjožot ar patiesību,” jo mēs taču esam patiesības nesēji,  paņemt „ticības vairogu”, neļaujot pretējam spēkam izteikties. Bet ar „Gara zobenu, tas ir Dieva Vārds” rokās jānocērt pretinieka izteikšanās gribēšana.

Interesanti, tad ar ko mēs atšķiramies no musulmaņiem – islāma? Stāv rakstīts: Patiesība dara brīvus. Vai mūsu patiesība dara brīvus?

Otrkārt – kristīgais tusiņš jaunā gaismā, tas ir, kristīgā publika īpaši ir iecienījusi spēles. Paskaidrošu spēļu būtību. Viens saka vārdu, bet citam jāturpina teikums, vai arī viens saka jautājumu, bet otrs atbild ar pretjautājumu, ja vien Jūs zinātu, kāda šīm spēlēm ir popularitāte, jāatdzīst milzīga.

Paradoksāli, ka kristieši labprāt tērē savu Dieva doto dārgo laiku, lai to lietotu „tukšās runās” un nenozīmīgā laika tērēšanā. Nevis sekot Dieva aicinājumam – mīlestībā un žēlastībā ganīt Viņa avis. Tas tik tiešām ir pārsteidzoši. Bet, kad kādam no diskutētājiem, kāds kaut ko palūdz, piemēram, pakalpojot Dieva darbā, teiksim tā, kas nebūtu grūti izpildāms, tad seko atbilde: ”Man nav laika!” un turpina „tusēt”.

Pretreakcija

Iespējams tieši tādēļ „atstumtie” veido savas interešu grupas ar gluži līdzīgiem interešu grupu nosaukumiem, vienīgi, lai noniecinātu kristīgās vērtības, apspriestu kristiešus un jautājumus saistītus ar ticību, kā vien paši to izprot. Runā par dažādām anomālijām. Dalās ar savu personīgo pieredzi sastopoties ar eņģeļiem vai NLO. Vienīgi šīs parādības aicina cilvēkus uz kādām ne tik labām rīcībām, vai arī lietot narkotiskās vielas, lai vairāk iedziļinātos un labāk redzētu šo garīgo pasauli. Diemžēl šajās diskusijās nepiedalās tie Patiesības paudēji, kuri „ar putām uz lūpām” savus spriedelējumus aizstāv kristīgajās domu grupās.

Kur tad Jūs esat taisnības mīļotāji? Kāpēc nelaimīgajiem sātana tīklos sapinušajiem netiek teikts, ka NLO ir sātana dēmoniskā ietekme uz cilvēku apziņu un, ka redzētie eņģeļi nav Dieva sūtņi cilvēka dzīvē, bet gan dēmoni, kuru uzdevums ir zagt un nogalināt.

Kur jūs esat kristieši?

Kur jūs esat gaismā staigātāji?

Kādu ceļu labprātīgi izvēlaties Jūs Patiesības zinātāji, šauro vai plato?

Padomājiet par to!

Veidojas apburtais loks – viņējie un savējie. Vienīgi vai tie savējie nav tie paši farizeji, liekuļi un meļi?

Ja Jums nav laika ieskatīties drukātā Bībelē, tad varbūt liksies interesantāk uzklikšķināt uz www.bibele.lv un ieskatīties, ko šajā lietā saka Jēzus?

„Un Levijs taisīja Viņam lielu mielastu savā namā, un tur bija liels pulks muitnieku un citu, kas kopā ar viņiem sēdēja pie galda. Un rakstu mācītāji un farizeji kurnēja pret Viņa mācekļiem un sacīja: “Kāpēc jūs ēdat un dzerat ar muitniekiem un grēciniekiem?” Un Jēzus atbildēja un tiem sacīja: “Veseliem ārsta nevajag, bet slimiem.

Nevis taisnus esmu nācis aicināt uz atgriešanos no grēkiem, bet grēciniekus.” (Lūkas 5:29-32)

Draudzes jauniešu mācītājs teica patiesus un dziļus vārdus. Viņš ar asarām acīs sacīja, ka vērojot draudzes jauniešus ir pamanījis, cik ļoti daudz starp tiem ir „tukšu” cilvēku. Vārdi bez seguma, rīcība bez rezultāta, dzīve bez jēgas un sirds bez Dieva. Viņi iet uz draudzi, bet nepiepildās ar Dieva atziņām. Ja vien draudzes mācītājs būtu apmeklējis šos interneta „tušiņus” viņam nāktos raudāt, gluži kā Jēzum par savu tautu, atklājot, ka „tukšie” ir ne tikai starp draudzes jauniešiem, bet ar tādiem ir pilns internets.

Jautājums „Tusētājiem”

Jūs lūdzat Dievu, lai Viņš dotu veselību, svētību, panākumus, algas palielināšanu un dažādas lietas. Vai esat pārliecināti, ka Dievs Jums to dos? Dievs runā skaidri: „Gani manas avis!” Kāda ir Jūsu reakcija? Es lieki neapgrūtināšu un atbildēšu Jūsu vietā: ”Nē, Dievs, es viņas padzenu no patiesības ceļa, lai atbrīvotu to sev.” Vai Jūs joprojām esat pārliecināti, ka Dievs atbildēs Jūsu lūgšanā un dos to, ko Jūsu sirds kāro?

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.