„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Īsts vīrietis

Foto: FOTOSTUDIJA Dmitrijs Bindemanis  Fotomodelis: Andrejs Bogdanovs 

Sagatavoja: Sergejs un Zinaida Fiļipovi

             VĪRIŠĶĪBA – viena no sfērām, kuru spēcīgi bojājis grēks. Tādēļ jauni cilvēki dodas melu ceļu, tiecoties paust savu vīrišķību līdzinoties(sportistiem, televīzijas zvaigznēm, muzikantiem). Bet kādam jābūt īstam vīrietim?

Daži izplatītie priekšstati:

VĪRIETIS KARAVĪRS - kaujinieks; plecīgs, pārliecināts par sevi, cilvēks, kurš ir spēcīgs uz ainu. Viņš viegli sadauza ar roku ķieģeli un atliec pakavus. Līdzīgi zirgam, kurš ir aprakstīts Iova, viņš «. jūsmo par spēku; iet pretī ierocim. smejas pār bīstamību, nekautrējas un nenovēršas no šķēpa». (39:21-22). Vīrišķība šajā gadījumā ir izmērāms ar spēku.

VĪRIETIS IEGUVĒJS - mednieks, «sponsors». Agrāk viņš stiepa mājup mamutus, šodien –maku. Jo resnāks mamuts (maks), jo vairāk viņa vērtē. Vīrišķīgs vīrieša ir izmērāms darba algas lielumu.

VĪRIETIS LABS MĪĻĀKAIS - «seksuāls gigants». Viņš ir populārs sieviešu vidū. Viņš tāpat lieto pašas skaistākās sievietes. Vīrišķība ir izmērāms ar sieviešu daudzums, (dzimumdzīve un dzimumakta ilgumu).

Dažas no pārskaitītajām īpašībām vīriešiem nepatraucētu. Garīgums – pirmajā vietā, bet mēs pazaudējam pat otršķirīgo. Kur ir vīriešu spēks, greizsirdība, ģimenes nodrošinājumā, spēja pastāvēt par līdzcilvēkiem, mīlestību pret sievu? Kur mednieki uz mamutiem? Kur ir bruņinieki? Kur ir džentlmeņi?

TITANIKS

Kad „Titanik” kuģis sadūrās ar aisbergu ziemeļu Atlantijā, ieskanējās tradicionālie vārdi «sievietes un bērni – pirmie». Gandrīz 80% noslīkušie bija vīrieši, daudzi no kuriem citiem atdeva savējās vietas glābšanas laivās. Nesens pētījums Amerikā parādīja, ka šodien tikai 35% vīrieši būtu gatavi piekāpties un palaist savās vietās sievietes un bērnus (no citām ģimenēm). (66%) būtu gatavi sevi upurēt sievas dēļ. Bet (54%)savas mātes dēļ.

Šodien grūti atrast īstus vīriešus. Ir tādas būtnes ar līkām kājām, matainu krūti un platiem pleciem. Bet vai var tādu būtni nosaukt par vīrieti? Un vai drīkst viņu nosaukt par vīrieti no Dieva redzes viedokļa? Vai var viņš pieņemt lēmumus, pārvaldīt ģimeni un nest atbildību.

AUDZINĀŠANA

Par neatbilstību nedrīkst vainot tikai vīriešus. Tādi tika audzināti. Šodienas dzīvē uz vīrieša pleciem gulstas sarežģīti uzdevumi, iespējas, kuras ir pārākas par viņu spējām. Mamutu medībās – daudz prāta nevajag. Bet saņemt cienīgu darba algu ekonomiskas krīzes nosacījumos ir sarežģītāk. Bet iztēlojieties, kā jūtas vīrietis, kurš pelna mazāk par sievu?

Tādos apstākļos grūti būt ģimenes noteicējam. Grūti vajadzīgā momentā sist ar dūri pa galdu. Bet ja vēl sieva «nolaiž»? «Vai tad tu esi vecis? Naglu vajadzīgā vietā iesist nevari (vai vairāk mūsdienu: nespēj pārinstalēt datora programmu). Un citiem laba mašīna. Paskaties, kā kaimiņiene ģērbjas! Un katru gadu atvaļinājumu pie jūras pavada. Bet tu.»

Ko izjūt tādos gadījumos vīrietis? Kā viņš reaģē uz apsūdzībām? Baidoties izrādīties nespējīgs, nevarīgs, nevajadzīgs?

Kāds nodzeras. Vai atspēlējas uz tiem, kas ir vājāks. Var uz bērniem uzkliegt un spārdīt kaķi. Pie vakariņu galda izlamāt priekšnieku ar pēdējiem vārdiem. Atriebt nevar, bet var iztēloties, kāds viņš ir spēcīgs un vīrišķīgs.

Vīrieši grib izskatīties pēc varoņiem kaut vai draugu – neveiksminieku vidū. Tie izrādas draugu priekšā («es viņam kā došu/pateikšu»), lielās ar savējiem fantāziju stāstiņiem («kā es ar viņu gulēju»). Draugs draugam melo, plātās ar varoņdarbiem. Vīrietim, kurš ir spēcīgs, pārliecināts par sevi, nav jāplātās. Viņa lietas runā pašas par sevi.

Kāds gremdējas biznesā. Variants kristiešiem – ierakties kalpošanā, lai nepaliktu laiks uz bērnu audzināšanu. Bet pēkšņi sieva paprasīs veikt ar bērniem sarunu par seksuālas audzināšanas tēmu?

Sliktākā gadījumā – aizraušanās pie televizora, dažāda veida fantāzijām (domām par materiālu labklājību, labu mašīnu, panākumiem). Kāds sapņo par skaistām sievietēm.

ĪSTS VĪRIETIS – JĒZUS

Par to labi runā Geri Inrig savā grāmatā «Veselīga laulība saplēstajā pasaulē».. Vai domājāt jūs par Viņu, kā par vīrieša piemēru? Ja vien Viņš nebija tāds, tad 12 cilvēku nesekotu Viņam un 5 000 vīriešu neatnāktu tuksnesī, lai klausītos, kā Viņš sprediķo.

JĒZUS Spēka Vīrs (lauva no Jūdejas; vīrišķīgs vīrietis).

Jēzus bija ļoti vīrišķīgs un spēcīgs. Ne jau velti no Viņa baidījās garīgie līderi. Ar Viņu nebija vienkārši vienoties. Viņš bija nelokāms un sīvs pretinieks, cilvēks ar dzelžainu raksturu.

JĒZUS KONTROLĒJA SEVI

Vīrieša spēks bieži vien izpaužas agresijā, varmācībā un nežēlībā. Bet Kristus kontrolēja sevi: «Lēnprātība ir labāka par drosmīgu, un sevis pārvaldīšana labāk nekā pilsētas iekarotājs» (Ps. 16:32). Vai vīrieši spēj par sevi valdīt?

 «Iespējams, esam pārspilējusi ar nežēlību, – runā Edvins Kouls, – bet tas, kas nogalina vīriešus šodien, tas ir tas, ka vīrietis kļuvis par mīkstmiesi». Vispirms, attiecībā uz sevi. Disciplīnas, paškontroles un pašsavaldīšanās neesamība – bojā vīriešus.

KRISTUS MĀCĒJA RISINĀT PROBLĒMAS UN ŅEMT ATBILDĪBU (tas ir tas, kas šodien tā nepietiek vīriešiem).

“Kur bija Ādams, kad pūķis kārdināja Ievu? ( «ar viņu»), kāpēc viņš nav paziņojis savu nostāju? – jautā Lerri Krabb. – Kas pieņēma lēmumu?” – Sieva («kuru Tu man devi»).

Kāda pazīstama sieviete sūdzējās. Vīrs viņai saka: «Tu pieņem lēmumu». Esams ainā: «Tu un atbildēsi». Bet pats slēpjas televizora aizsegā, pie avīzes, futbola, aizbildinoties, ka tā ir kalpošana. Sievām nekas neatliek, kā pieņemt lēmumus. Ieva lēma. Ādams sekoja. Sara lēma. Ābrams piekrita. Ko domāja Ābrams, ieejot pie Agarijas?..

Piemērs: vīrieši – kalpotāji emigranti. «Kā tu šeit nokļuvi?» – «Sieva aizpildīja anketu». Vai tiešām? Kas pieņem mājas lēmumu?

Vīrieši atsakās būt mājas līderis. (no atbildības smagā sloga) un varas. Viss beidzas ar to, ka arī noņemt no sevis atbildības slogu baznīcā.

(Tie lūdz Dievu mazāk). Bet nedrīkst taču aizmirst, ka baznīca, ģimene un nācija ir spēcīgas tik daudz, cik ir spēcīgi vīrieši.

Mēs esam gatavi komandēt. Mēs neesam gatavi pieņemt lēmumus, kuri nestu labumu citiem. Katra normāla sieviete gribētu, lai mājās būtu vīrietis ar raksturu. Vīrs, kurš spējīgs uzņemties atbildību un atskaitīties Dieva un ģimenes priekšā.

ĪSTS VĪRIETIS VELTA SAVI KALPOŠANAI (noved lietu līdz galam)

«Vai tiešām Man nedzert kausu, kuru devis Man Tēvs?» – Jautā Jezus (In. 18:11). Uzdevums ir jāizpilda līdz beigām. Vai vīrieši ir gatavi izpildīt Dieva gribu, neskatoties ko tas maksātu?

Nesen es uzzināju pārsteidzošu piemēru. Šo piemēru pasniedza man sieviete. (Ir no kā pamācīties. No sievietēm!)

Vienā no lielām baznīcām Rietumos ir īpaša kalpošana vecākiem, kuriem ir mazi bērni. Jūs atnākat uz baznīcu un varat nodot bērnistabā zīdaini pat sešu mēnešu vecumā. Tādējādi, vecāki var pilnvērtīgi piedalīties dievkalpojumā. Šo istabu vada māsa, kurai nesen palika 80 gadi! Šai kalpošanai (nepārtraukti, atvaļinājumu) viņa ir veltījusi 40 gadus. Tās pirmajiem audzēkņiem jau sen ir savi bērni, bet viņa turpina kalpot. Dievkalpojumu pēc tam noklausās audiokasetē.

Rakstos teikts: «Esat ciets un vīrišķīgs». Pieņemiet lēmumu, kā Navins: «Es un mans nams kalposim tam Kungam». Vai Jums ir pietiekami autoritātes savā namā? Esat vīrišķīgs kā Jānis Kristītājs, kurš nebaidījās atmaskot pat valdnieku. Viņš zināja, ka pasaulē ir lietas, kuras ir svarīgākas, nekā pati dzīve. Vai esi gatavs paust savus uzskatus savam priekšniekam?

Esat stingrs un vīrišķīgs, kā Daniels, kurš bija gatavs satikties ar lauvu aci pret aci. Dievs meklē tādus vīriešus. Bieži neatrod. Un tāpēc izmanto sievietes.

Īsts vīrietis zina savu vietu dzīvē, zina, kā deļ viņš ir sutits (līdzīgi kā Jēzus), un konsekventi panāk mērķi, pildot Dieva gribu no sirds. Viņš pieņem lēmumus un arī nes atbildību par šiem lēmumiem.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.