„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Gribu šķirties

Jautājums: Esmu precējies ceturto gadu. Jo tālāk jo sarežģītāk, galvenā problēma- raksturu nesaderība. Varbūt traucēklis ir arī gadu starpība? Man ir 35 gadi. Esmu uzņēmuma (nodaļas priekšnieks) daudz strādāju. Sieva sēž ar bērnu mājās (vairāk neko nedara) pastāvīgi ir neapmierināta. Kad jautāju, kas noticis? Tad atbild, ka viņa pati nezinot. Mājup iet negribas, pēdējā laikā domāju par šķiršanos. Saprotu, ka grēks, bet esmu jau uz robežas. Ko Jūs varētu ieteikt? Paldies. Ar cieņu, Viktors.

Atbilde: Denis Podorožnijs: (Draudzes „Māja uz Klints” sludinātājs. Zināms arī kā CNL televīzijas kanāla raidījuma vadītājs.)

Sveicināti, Viktor! Varu kaut ko ieteikt, bet liela atbildības daļa par notiekošo gulstas uz Jūsu abu pleciem.

Jūsu situācija ir pietiekami nopietna, bet to saku, lai nevis jūs apbēdinātu, bet lai palīdzētu rast risinājumu. Vajadzētu sakārtot prioritātes, lai glābtu Jūsu laulību.

Jums ir ne tikai jāsaprot, ka šķiršanās – tas ir grēks. Bet jābūt pārliecinātam, ka 1) tas ir grēks; 2) tāds ceļš problēmu neatrisina; 3) tas rada tikai jaunas problēmas.

Taču var arī atrunāties, ka pie visa vainīga viņa, raksturs un gadu starpība. Bet vai jūs visu darāt pareizi?…. Tā taču nav.

Kas ir izraisījis neapmierinātību? Kāpēc viņa “pati nezina”? Iespējams viņa zina, bet ir aizvērta – aizvainota, lai runātu par to. Vai pat otrādi, Jūs esat aizvērts un aizņemts, lai izprastu viņu.

Lai vai kā, neapmierinātībai un attiecību atdzišanai vienmēr ir cēloņi. Tieši tas jums būtu jānoskaidro. Nenodarbojaties ar problēmu saknes meklēšanu, koncentrējot uzmanību tikai uz to, jūs vienalga piedzīvosiet tās pašas situācijas atkārtoti un „kāpsiet uz tiem pašiem grābekļiem” Pārstājiet domāt par šķiršanos, jaunas ģimenes dibināšana situāciju nemainīs.

Ja cēloņi paliek, tad sekas būs tādas pašas kā iepriekš.

Kāpēc jūsu sievai ir tāds iekšējs stāvoklis? Vai mēģinājāt runāt ar viņu nevis no jūsu redzes viedokļa, bet gan mēģinot kalpot viņai un palīdzēt?

Kad Jūs jūtaties nelaimīgs un saprotot sevi, droši vien palaižat garām un nepamanāt viņas skumjas un sāpes.

Vai var būt tāda aina? – Jūs apprecējāties 4.gadus atpakaļ, abi kaut kādā veidā iztēlojās kopējo ģimenes dzīvi, lolojāt noteiktus sapņus… Bet, lūk, realitāte. Jūs pats – darbā. Ap jums kūsā dzīve, jums ir katru dienu jāpieņem lēmumi, cilvēku viedokļi, laika, problēmas… Bet viņa – katru dienu mājās. Un katru dienu – viens un tas pats: sakopšana, tīrīšana, ēdiena gatavošana, bērna audzināšana. Katru vakaru jūs atnākat no darba noguris (“Es esmu ģimenes gādnieks” – jūs sev iegalvojat), un tāpēc jums pienākas noteiktas atlaides. Viņa to ļoti labi saprot. Bet iekšēji gribas savādāk? Un kā? Nesaprotami! Izejas nav! Lūk, tā arī rodas iekšēja neapmierinātība. Un nav uz ko to novelt. Viņa arī jūs saprot daļēji, bet daļēji gaida sapratni arī no jums…Bet to nesagaida…

Vai var būt arī tāda jūsu ģimenes aina? Pilnīgi iespējams, ka es kļūdos? Lai Dievs dod!

Tikai, lūdzu, pārbaudiet! Mēģiniet parunāt ar viņu, nevis attiecību (“Kas gan tev nepatīk?”) noskaidrošanas garā, bet gan vaļsirdīgos centienos izprast viņu. Painteresējieties par viņas sapņiem un mērķiem. Dariet to nevis konflikta laikā, bet gan īpaši piemērotā momentā. Nav piemērota momenta? Vēl jo vairāk, tad kļūst skaidra jūsu ģimenes aina. JUMS IR JĀORGANIZĒ MOMENTS: aizvediet savu sievu, piemēram, uz restorānu. Vienojieties ar radiem vai paņemiet auklīti, lai pasēdētu ar jūsu bērnu un pavadiet laiku divatā (ĀRPUS MĀJAS!). Komunicējiet! Ieklausieties viens otrā! Bet pamatvilcienos labāk būtu ja jūs ieklausāties ko runā sieva. Dodiet viņai iespēju izrunāties! Iespējams, ka tikai tad jūs sāksiet kaut ko saprast!

Neiedomājieties ļaut sevī perināties sātana iedīglim par šķiršanos, nocērtiet tās vairošanās spēju saknē! Nožēlojiet to un atstājiet! SĀCIET DARĪT VISU KAS IR ATKARĪGS NO JUMS, lai GLĀBTU JŪSU LAULĪBU!

Es ieteiktu jums izlasīt Uilarda Harli grāmatu “Ģimenes dzīves likumi” un uzmanīgi izprast sievietes lomu laulības dzīvē. Jo sievietes prasības atšķiras no vīriešu prasībām.

Pirms, jūs atradīsiet šo grāmatu, es uzskaitīšu piecas galvenās sievietes

prasības laulībā:

1. Vajadzība – maigumā un romantikā

2. Saskarsme un iespēja runāt ar vīru (bez nosacījumiem)

3. Vajadzība – lai vīrs būtu godīgs

4. Vajadzība – lai vīrs nestu finansiālu atbildību

5. Vajadzība – lai vīrs būtu labs tēvs saviem bērniem.

Pilnīgi iespējams, ka dažus no jūsu dzīvesbiedres prasībām jūs pildījāt, bet tieši tie, kuri ir neaizpildīti, var dot par sevi zināt (Pēc analoģijas: ja jums slāpst, tad ar svaigu gaisu vien nepietiek, lai apmierinātu slāpes.)

Padomājiet par to, kā izdarīt jūsu sievas laulību un dzīvi interesantāku un daudzveidīgāku! Lai Dievs dos jums radošās idejas! Palīdziet viņai realizēt savus sapņus un realizēties pašai. Un atbilde ilgi nebūs jāgaida.

 

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(0)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos(0)

Lai arī Saeimas Sabiedrisko lietu komisijā deputātu vairākums likumprojektu noraidīja, un Atzinumos par likumprojektu Tieslietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Latvijas darba devēju konfederācija, Kultūras ministrija, Latvijas brīvo arodbiedrību sabiedrība, (kaut ar niansēm), visi kā viens iestājušies PRET brīvdienas piešķiršanu Pareizticīgo Ziemassvētkiem, Saeima ceturtdien, 8.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu noteikt brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7.janvārī. Par

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!(0)

“Kristus pasaulei” draudzes mācītājs- Mārcis Jencītis Viss, ko es vēlos, ir lūkoties Dieva sejā, jo nav nekā labāka. Es nezinu, kā tas ir tev, bet manā dzīvē nav nekā labāka par būšanu Dieva klātbūtnē. Pats labākais ir būt vienatnē ar Viņu. Arī dievkalpojumā, kaut arī visi esam kopā, tomēr mēs katrs individuāli, personīgi sastopamies ar

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa(1)

„Tad Viņš tiem teica: “Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder.”” (Mat. 22: 22)   No jauna sabiedrībā uzvirmojusi diskusija par jaunajām Latvijas pasēm, aktualizējoties jautājumam, Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?  Lai rastos skaidrība par to, kāda ir kristīgi- politiska nostāja

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.