„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Gribu šķirties

Jautājums: Esmu precējies ceturto gadu. Jo tālāk jo sarežģītāk, galvenā problēma- raksturu nesaderība. Varbūt traucēklis ir arī gadu starpība? Man ir 35 gadi. Esmu uzņēmuma (nodaļas priekšnieks) daudz strādāju. Sieva sēž ar bērnu mājās (vairāk neko nedara) pastāvīgi ir neapmierināta. Kad jautāju, kas noticis? Tad atbild, ka viņa pati nezinot. Mājup iet negribas, pēdējā laikā domāju par šķiršanos. Saprotu, ka grēks, bet esmu jau uz robežas. Ko Jūs varētu ieteikt? Paldies. Ar cieņu, Viktors.

Atbilde: Denis Podorožnijs: (Draudzes „Māja uz Klints” sludinātājs. Zināms arī kā CNL televīzijas kanāla raidījuma vadītājs.)

Sveicināti, Viktor! Varu kaut ko ieteikt, bet liela atbildības daļa par notiekošo gulstas uz Jūsu abu pleciem.

Jūsu situācija ir pietiekami nopietna, bet to saku, lai nevis jūs apbēdinātu, bet lai palīdzētu rast risinājumu. Vajadzētu sakārtot prioritātes, lai glābtu Jūsu laulību.

Jums ir ne tikai jāsaprot, ka šķiršanās – tas ir grēks. Bet jābūt pārliecinātam, ka 1) tas ir grēks; 2) tāds ceļš problēmu neatrisina; 3) tas rada tikai jaunas problēmas.

Taču var arī atrunāties, ka pie visa vainīga viņa, raksturs un gadu starpība. Bet vai jūs visu darāt pareizi?…. Tā taču nav.

Kas ir izraisījis neapmierinātību? Kāpēc viņa “pati nezina”? Iespējams viņa zina, bet ir aizvērta – aizvainota, lai runātu par to. Vai pat otrādi, Jūs esat aizvērts un aizņemts, lai izprastu viņu.

Lai vai kā, neapmierinātībai un attiecību atdzišanai vienmēr ir cēloņi. Tieši tas jums būtu jānoskaidro. Nenodarbojaties ar problēmu saknes meklēšanu, koncentrējot uzmanību tikai uz to, jūs vienalga piedzīvosiet tās pašas situācijas atkārtoti un „kāpsiet uz tiem pašiem grābekļiem” Pārstājiet domāt par šķiršanos, jaunas ģimenes dibināšana situāciju nemainīs.

Ja cēloņi paliek, tad sekas būs tādas pašas kā iepriekš.

Kāpēc jūsu sievai ir tāds iekšējs stāvoklis? Vai mēģinājāt runāt ar viņu nevis no jūsu redzes viedokļa, bet gan mēģinot kalpot viņai un palīdzēt?

Kad Jūs jūtaties nelaimīgs un saprotot sevi, droši vien palaižat garām un nepamanāt viņas skumjas un sāpes.

Vai var būt tāda aina? – Jūs apprecējāties 4.gadus atpakaļ, abi kaut kādā veidā iztēlojās kopējo ģimenes dzīvi, lolojāt noteiktus sapņus… Bet, lūk, realitāte. Jūs pats – darbā. Ap jums kūsā dzīve, jums ir katru dienu jāpieņem lēmumi, cilvēku viedokļi, laika, problēmas… Bet viņa – katru dienu mājās. Un katru dienu – viens un tas pats: sakopšana, tīrīšana, ēdiena gatavošana, bērna audzināšana. Katru vakaru jūs atnākat no darba noguris (“Es esmu ģimenes gādnieks” – jūs sev iegalvojat), un tāpēc jums pienākas noteiktas atlaides. Viņa to ļoti labi saprot. Bet iekšēji gribas savādāk? Un kā? Nesaprotami! Izejas nav! Lūk, tā arī rodas iekšēja neapmierinātība. Un nav uz ko to novelt. Viņa arī jūs saprot daļēji, bet daļēji gaida sapratni arī no jums…Bet to nesagaida…

Vai var būt arī tāda jūsu ģimenes aina? Pilnīgi iespējams, ka es kļūdos? Lai Dievs dod!

Tikai, lūdzu, pārbaudiet! Mēģiniet parunāt ar viņu, nevis attiecību (“Kas gan tev nepatīk?”) noskaidrošanas garā, bet gan vaļsirdīgos centienos izprast viņu. Painteresējieties par viņas sapņiem un mērķiem. Dariet to nevis konflikta laikā, bet gan īpaši piemērotā momentā. Nav piemērota momenta? Vēl jo vairāk, tad kļūst skaidra jūsu ģimenes aina. JUMS IR JĀORGANIZĒ MOMENTS: aizvediet savu sievu, piemēram, uz restorānu. Vienojieties ar radiem vai paņemiet auklīti, lai pasēdētu ar jūsu bērnu un pavadiet laiku divatā (ĀRPUS MĀJAS!). Komunicējiet! Ieklausieties viens otrā! Bet pamatvilcienos labāk būtu ja jūs ieklausāties ko runā sieva. Dodiet viņai iespēju izrunāties! Iespējams, ka tikai tad jūs sāksiet kaut ko saprast!

Neiedomājieties ļaut sevī perināties sātana iedīglim par šķiršanos, nocērtiet tās vairošanās spēju saknē! Nožēlojiet to un atstājiet! SĀCIET DARĪT VISU KAS IR ATKARĪGS NO JUMS, lai GLĀBTU JŪSU LAULĪBU!

Es ieteiktu jums izlasīt Uilarda Harli grāmatu “Ģimenes dzīves likumi” un uzmanīgi izprast sievietes lomu laulības dzīvē. Jo sievietes prasības atšķiras no vīriešu prasībām.

Pirms, jūs atradīsiet šo grāmatu, es uzskaitīšu piecas galvenās sievietes

prasības laulībā:

1. Vajadzība – maigumā un romantikā

2. Saskarsme un iespēja runāt ar vīru (bez nosacījumiem)

3. Vajadzība – lai vīrs būtu godīgs

4. Vajadzība – lai vīrs nestu finansiālu atbildību

5. Vajadzība – lai vīrs būtu labs tēvs saviem bērniem.

Pilnīgi iespējams, ka dažus no jūsu dzīvesbiedres prasībām jūs pildījāt, bet tieši tie, kuri ir neaizpildīti, var dot par sevi zināt (Pēc analoģijas: ja jums slāpst, tad ar svaigu gaisu vien nepietiek, lai apmierinātu slāpes.)

Padomājiet par to, kā izdarīt jūsu sievas laulību un dzīvi interesantāku un daudzveidīgāku! Lai Dievs dos jums radošās idejas! Palīdziet viņai realizēt savus sapņus un realizēties pašai. Un atbilde ilgi nebūs jāgaida.

 

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO(0)

Rinta Bružēvica :Pāri mums pašiem Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās. “Mēs nākam no saknēm, un vainagu visa pasaule sauc par Latviju. Mēs to apdzīvojam un piepildām. Te noris mūsu dzīves ar to priekiem un skumjām. Uz mums guļ seno laiku svētība. Tāpēc mēs esam. Un esam tik gudri, talantīgi, varoši,

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.