„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

CĪNIES kā sieviete

Autors: Līza Bīvere

Man tik ļoti gribētos šaubīties, attiecībā par to, kas tagad notiek pasaulē. Cilvēku savstarpējās attiecībās. No vīriešiem tiek prasīts, lai viņi būtu maigāki un neaizsargātāki, aicinot vairāk pievērst uzmanību sieviešu dabai viņos. Bet no sievietes tiek prasīts būt neatkarīgākai un valdonīgākai pret vīrieti. Kāpēc tā tas notiek?

Domāju, ka šīs problēmas sakne meklējama feministu kustībā. Sākotnēji šī kustība bija veidota ar mērķi, lai sievietes varētu saņemt līdzvērtīgas vīrietim darba algas. Bet viss beidzās ar to, ka vesela paaudze „brīvās” sievietes audzina savus bērnus vienas. Neviens nav vinnējis.

Dievs nav paredzējis, ka sieviete un vīrietis savstarpēji konfliktētu. Kāpēc tad Ādams deva daļu no sevis, lai tiktu radīta Ieva? Starp citu, Ādams neņēma dalību šajā procesā. Viņš gulēja. Tas nozīmē, ka Ādams nav radīts, lai valdītu par Ievu. Viņa ir daļa no viņa un kopā ir viena miesa, viens otru papildinot. Nevajag tiekties darīt to, ko nav paredzējis Dievs. Esi brīnišķīga un mīļa, gudra un uzticīga. Esi pati.

Sievišķības spēks

Kur ir tās drosmīgā Ievas meita, kura spēj kauties kā skuķe? Tava balss ir viena no uzvaras balsīm. Notici, ka tu esi viena no Visuvarenā Dieva meitām. Un iemācies cīnīties kā sieviete. Pienācis laiks čūskai atņemt to, kas pieder tev. Nospied čūsku ar savu augstpapēžu kurpīti!

Iedvesmojošs redzējums

Man pat grūti saskaitīt, cik daudz jaunu sieviešu ir nākušas pie manis, ar savas taisnības pārliecību. Viņas uzdod pretrunīgus jautājumus, piemēram: „Kāpēc ir labi būt par sievieti? Kāda ir mana vērtība? Kāda ir mana loma? Ko es varu iesākt viena? Ko tad Dievs runā par sievieti? Vai mana dzīve ir vērtīga bez vīrieša? Es jūtu Dieva aicinājumu, bet nezinu vai būšu spējīga tai sekot, jo esmu sieviete. Vai Jūs varat pateikt kādai ir jābūt sievietei, lai Dievam patiktu?

Lai palīdzētu saprast kāda ir sievietes liktenis, ļauj man dalīties savos uzskatos, kādai būtu jābūt sievietei un kā iegūt sievišķīgumu.

Iedomājies savā acu priekšā skaistu pilsētu. Pilsēta ir ļoti neparasta, jo to iespējams redzēt uz horizonta tikai saullēkta laikā. To blāvo mākoņos tīto un ar saulē iesārto diženumu redzi katru rītu. Tev tā šķiet tik ļoti reāla, ka vēlies aizsniegt ar roku un pieskarties tai. Bet tas ir tikai mirklis un tad, kad saule paceļas aizvien augstāk, pilsēta izgaist no redzesloka. Tev vienmēr ir teikuši, ka pilsēta tiešām eksistē, vienīgi tā atrodas ļoti tālu. Tās iemītnieki nelīdzinās mums. Viņi ir spēcīgi un skaisti, laipni un gudri. Pilsētas vērti ir vienmēr atvērti un leģenda vēsta, ka tie cilvēki, kuri tur ir iegājuši nevēlas vairs atpakaļ. Jaunatnācējus burtiski apber ar dāvanām un krājumi neizsīkst. Vietas tajā pietiek visiem. Vienīgi ne katrs tajā nonāk. Bēdīgi, bet ne katrs saņem drosmi doties uz pilsētu, kuru redz katru rītu. Bet tomēr, ja arī kāds turp ir devies neatgriežas. Katru rītu tavas domas koncentrējas uz pilsētas ainu, bet ikdienas rūpes novirza tavu uzmanību. Konflikti un strīdi aizmiglo burvīgo pilsētas skatu un tomēr, kad tava dvēsele ir nomierinājusies, šī vīzija vilina un sauc pie sevis. Varbūt tev liksies, ka es runāju par debesīm, bet tā tas nav. Es runāju par Dieva apsolījumiem un Viņa Valstību šeit uz zemes. (Mat. 6:10)

Būt brīnišķīgai ir unikāla sievietes daba.

Ēdenes dārzā notika kāda problēma, bet Tu esi Dieva risinājums. Padomā par to! Šajā pasaulē pastāv kaut vai viena problēma, kuru atrisināt ir spējīga tikai tu, tava klātbūtne. Tu esi šīs pasaules skaistums. Tu esi risinājums, nevis upuris. Sieviete nav vīrietis, bet sieviete var kļūt par vīrieša risinājumu-atbildi. Sieviete tika radīta, lai būtu atrisinājums. Viņa bija dārgums, kuru Ādams tik ļoti meklēja un nespēja atrast starp visas Dieva radītās pārpilnības. Ieva kļuva par Ādama atbildi. Kad sieviete mīl, viņa kļūst par eļļu dzinējam, lai tas strādātu bez kļūmēm. Kad viņa ir brīva, tad kļūst par dimantu, kas spēj griezt pat cietāko zeltu. Tu esi svarīga daļa un plāna piepildīšana visai cilvēcei. Dievs tevi ir novietojis tieši tur, kur tagad atrodies, lai piepildītos plāns. Un to nespēj piepildīt neviena cita. Pienācis laiks nogriezties no bīstamās trases un atgriezties uz kluso ceļu, kas atvedīs tevi uz pilsētu, kura redzama horizontā. Mums ir doti apsolījumi, kurus piepildīt ir spējīgs tikai Dievs.

Lūgšana

Dārgais Debesu Tēvs! Es vēlos būt tāda sieviete, kādu Tu mani esi radījis. Piedod man lūdzu, ka es vienmēr esmu slēpusies zem vīrieša maskas. Es ticu, ka atklāsmē par manas sievietes dabas varenību slēpjas daudz vairāk spēka. Svētais Gars vadi mani. Es vēlos piedalīties cīņā izmantojot Tavu spēku. Es neatkāpšos bailēs, bet droši cīnīšos par savu godu, ģimeni un attiecībām ar Tevi. Palīdzi man kļūt par tādu sievieti, kādu Tu mani esi paredzējis un piepildīt Tavu plānu. Āmen!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?(0)

  VL-TB/LNNK rosinājusi liegt piemērot atvieglojumus sabiedriskajā transportā trešo valstu pilsoņiem. Likumprojektā noteikts, ka braukšanas maksas atvieglojumus varētu saņemt Latvijas valstspiederīgie, Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices pilsoņi, kā arī bezvalstnieki. Pēc likumprojekta autoru domām, šādas izmaiņas motivēs cilvēkus saglabāt vai iegūt Latvijas valstspiederību, tāpat būšot pozitīva ietekme uz pašvaldību budžetiem. Rīgas domes

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju(0)

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs saistībā ar t.s. Stambulas konvencijas ratifikāciju uzskata, ka vardarbība ir ļaunums, jo īpaši pret bērniem, sievietēm. Taču problēma t.s. Stambulas konvencijas kontekstā rodas, kad sākam iedziļināties, kas tiek saprasts ar vārdu „vardarbība”.  1)Vai piespiest ārsti pretēji savai reliģiskajai pārliecībai izdarīt abortu, t.i. nogalināt mazu neaizsargātu dzīvību nav vēl

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.