„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Lūgšanu diena par mieru Jeruzālemē 2009”

Pēdējo politisko notikumu fonā Izraēla neapskaužamā situācijā. Izraēlai vēlas atņemt Jeruzālemi. Un kārtējo reizi ir jāpierāda, ka ebreju eksistence un atrašanās savā zemē ir likumīga. Provokatīvais viedoklis pasaulē ietekmēts un uzkurināts no musulmaņu nepatiesu ziņu izplatīšanas. Ebreji aicina kristiešus lūgt Dievu, lai Dieva gaisma uzplaukst un tumsa atkāpjas. 
Notikumi Izraēlā šokē un ved neizpratnē sabiedrību visā pasaulē, tāpēc svarīgi kristiešiem neklusēt, bet pacelt savas balsis Dieva priekšā un teikt pārējai sabiedrībai, patiesību, jo no tās ir atkarīga, ne tikai Izreālas nākotne, bet arī kristīgās sabiedrības nākotne kopumā, kura tic Dievam un ir dziedināta, atpestīta un uzklausīta, apžēlota un atbalstīta, pateicoties ebreju (pēc mantojuma) un kristiešu (pēc žēlastības) Visuvarenajam Dievam Tēvam un Dēlam un Svētam Garam.
Dievs, svētī Izraēlu!

Notikusi Starptautiska „Lūgšanu diena par mieru Jeruzālemē 2009”
2009. gada 4.oktobrī vairāki miljoni kristiešu no 175 pasaules tautām pievienojās 8. ikgadējai Lūgšanu dienai par mieru Jeruzālemē. Pēc Eagles’ Wings Ministries rīcībā esošajiem datiem par Jeruzālemi lūdza arī pagrīdes draudzes 7 musulmaņu valstīs un Ķīnā. – ziņo Starptautiskās Kristiešu Vēstniecības Jeruzālemē pārstāve un koordinatore Latvijā -Ilze Saulīte.
Uz Lūgšanu dienas pasākumu Jeruzālemē bija ieradušies ap 2000 cilvēku no Āzijas, Āfrikas, Latīņamerikas, Ziemeļamerikas, Kanādas un Eiropas, – pārsvarā kristiešu, ebreju un arābu draudžu līderi. Starp īpašajiem viesiem bija Izraēlas valsts amatpersonas, kā arī Starptautiskās kristiešu vēstniecības Jeruzālemē direktors Malkolms Hedings, plaši pazīstamais evaņģēlists Moriss Cerulo un daudzi citi. Slavas dziesmas un dejas Izraēla Dievam mijās ar viesu uzrunām un lūgšanām.
„Šī ir jauna diena kristīgajā draudzē”, sacīja viens no pasākuma organizatoriem Roberts Stearns. „Miljoniem kristiešu ir apliecinājuši, ka lūgs par mieru Jeruzalemē. Mēs neesam vērotāji vai malā stāvētāji, mēs neklusēsim… Klusēšanas grēks (holokausta laikā) neatkārtosies… Šalom (miers) Izraēlai nozīmē – šalom visai pasaulei!” – ar skaļām ovācijām klātesošie uzņēma šos vārdus.
Izraēlas infrastruktūras ministrs Uzi Landau sacīja kristiešiem: „Paldies jums par Lūgšanu dienu par mieru Jeruzālemē! Tas ir svarīgi… mums nepieciešams vairāk sargu uz Ciānas mūriem”.
Efratas virsrabīns Šlomo Riskins apliecināja: „Kādēļ es ticu, ka Dievs ir ar mums? Es esmu aculiecinieks jaunai kristietībai – tādai, kas ievēro Dieva derību ar Izraēlu un Dieva derību ar ebreju tautu. Tā ir kristietība, kas ar lepnumu atzīst: „jūs esat sakne un mēs esam zari”… Jūs atbalstāt mūs un par to mēs būsim mūžīgi pateicīgi.”
Ar diennakts Lūgšanu konferences starpniecību 4. oktobra notikumiem pievienojās arī vairāk nekā 1000 zvanītāji no Kanādas, Itālijas, Vācijas, Francijas, Nīderlandes, Malavi, Kenijas, Nigērijas, Austrālijas un ASV. Šofar (rags) un lūgšanas par Jeruzālemi atskanēja nepārtraukti gan ebreju, gan daudzās citās valodās.
192 tautās kristieši sekoja pasākuma norisei tiešraidē no Jeruzālemes. Spilgtākie svētku momenti – skaties.

Liecības un notikumu pārskati no pasaules tautu kristiešiem-lasi.

2003.gada 29.maijā vairāk nekā 450 dažādu tautu kristīgie līderi pulcējās Ņujorkā uz Lūgšanu banketu ar mērķi lūgt par Jeruzālemi un parakstīt Rezolūciju, kas atbalsta ikgadējās Lūgšanu dienas par mieru Jeruzālemē ieviešanu. Šis vēsturiskais brīdis bija sākums tam, ko mēs tagad varam saukt par lielāko Izraēlai veltīto lūgšanu kustību vēsturē.

Politiskais aspekts

Palestīniešu prezidents Muahmud Abbas paziņoja: „Fatah (radikālo islāmistu org.) turpinās palielināt upuru skaitu, kamēr Jeruzāleme netiks atdota (palestīniešiem), atbrīvota no (ebreju) iedzīvotājiem un viņu namiem.”
Obama, ASV prezidents uzskata, ka mieru pasaulē var panākt risinot ebreju apmetņu jautājumu. Viņš pieprasa Izraēlai apturēt ebreju apmetņu celtniecību austrumu Jeruzālemē, Jēdejā, Samerijā, kā arī akceptēt Palestīnas valsts izveidi un sadalīt Jeruzālemi, lai Vecpilsētu pasludinātu par musulmaņu galvaspilsētu. Faktiski savas mājas būtu jāatstāj 200 000 ebrejiem.
Vai Palestīnas valsts izveidi atrisinās mieru Vidējos austrumos? Nekad! Zemi pret mieru sen zināms musulmaņu triks, lai manipulētu ar Izraēlu ar pasaules līderu starpniecību.
Nesen „apmaiņā pret mieru” tika atdota Gaza, vai tagad ir miers? Palestīniešu valdībā „demokrātiski” ievēlēja teroristu organizāciju Hamas, kura pēc tam izmeta vai nogalināja tos palestīniešu politiķus un drošības orgānus, kuri nepiederēja Hamas. Viņu mērķis vienmēr bija iznīcināt Izraēlu, bet palestīnieši tiek izmantoti kā instruments viņu mērķu sasniegšanai. Patiesībā Izraēla daudz vairāk rūpējās par saviem arābu iedzīvotājiem, nekā Palestīnas pašpārvalde, jo viņiem tas nav izdevīgi. Teroristu propagandai nepieciešami palestīnieši, kuri cieš no nabadzības, ebreju „vardarbības”, medicīniskās aprūpes un izglītības trūkuma lai iežēlinātu humānos Rietumus.
Ebreji negrib samierināties ar valsts sadali, jo zina, ka tas neatrisinātu mieru, bet gan gluži otrādi –jaunus upurus abās pusēs.
Izraēla atguva Jeruzālemes vecpilsētu 1967. gadā sešu dienu karā, taču pasaule ir nolēmusi vēlreiz izraut no ebreju rokām. Tādēļ Izraēlieši cīnās par savu vecpilsētu, kuru Dievs viņiem ir devis.
Tomēr, pat ja Izraēlais atkal nāktos ciest, tā izdzīvos! Tas, ka tik daudz Bībeles ticīgo lūdz par Izraēlu šodien, tas dod cerību.

Garīgās Irānas līdera palīgs draud Izraēlai
Mojtab Zolnur, garīgā Irānas līdera Ajatolli Alli Hamenei oficiālais pārstāvis apmeklēja rezervju urāna bagātināšanas rūpnīcu Kūma, un draudēja, ka ja uz Irānu tiks vērstas raķetes, tad viņi atbildēs ar to, ka uzspridzinās “pašu Izraēlas sirdi”.
Dīvaini draudi, ja kā uzskata musulmaņi, viņu Muhameds bija pacēlies debesīs Tempļa kalnā, tas ir tieši „Izraēlas sirdī” un tā „skaitās” svēta vieta musulmaņiem, tad kāpēc viņi vēlas to uzspridzināt? Varbūt tomēr Jeruzāleme nav tik svarīga, kā garīgais, bet gan politiski-ģeogrāfiskais aspekts, varas un okupācijas griba…

Neskatoties uz cīņas sparu Izraēlā, tomēr šajā mēnesī par godu Izraēlai notikuši arī priecīgāki notikumi un, proti, svinības.

 

Gaismas šovs par godu „Gada Notikumam! Pasaules radīšana septiņās dienās.”
„Gada Notikuma! Pasaules radīšana septiņās dienās” projekta ietvaros Izraēlā svētceļotājiem no dažādām pasaules valstīm bija iespēja vērot gaismas šovu uz Davida torņa sienām.
„Tas ir neticami, ko spēj izdarīt mūsdienu gaismas tehnika! Mēs piedzīvojām dažādus vēsturiskus Izraēlas laikmetus. Vēsturiskie notikumi it kā risinājās ap mums”, – stāsta svētceļotāji.
Pirms šova sākuma ar apsveikuma vārdu uzstājās televīzijas TBN (ТБН) kanāla prezidents Igors Nikitins ar dzīvesbiedri Viktoriju, pēc tam savas slavenās dziesmas izpildīja leģendārais dziedātājs no Somijas Viktors Klimenko.
Tūlīt pēc viņa uz skatuvi kāpa Izraēlas varas pārstāvji. Starp tiem bija arī municipālais biedrs Hiliks Bārs, kurš savā uzrunā atzīmēja: „Tas, ka uz šo pasākumu ir atbraukuši arī evaņģēlija kristieši no dažādām pasaules valstīm, ir liels auglis. Es uzskaitu, ka ikvienam evaņģēlija kristietim ir kaut vai vienu reizi jāatbrauc uz Izraēlu. Un es vēlos, lai Jūs zinātu, ka evaņģēlija kristietieši ir mūsu draugi un liels atbalsts Izraēlai kopumā.”

Latvija par Izraēlu!
Latvijā 4.oktobrī “Lūgšanu Dienā par Mieru Jeruzālemē”, piedalījās Draudze „Prieka Vēsts”. Interesanti, ka iepriekš 25 septembrī, draudzē notika koncerts ar dziedātājas Limoras Šapiras (Izraēla), pianista Jurija Kaspera un vijolnieka Jurija Savkina piedalīšanos.
Skanēja pasaulē populārāko mūziklu skaistāko dziesmu izlase, ko izpildīja Dieva tautas pārstāve no Izraēlas! Par to plašāk mums stāsta „Prieka Vēsts” mācītāja Līga Gleške.

Kur gan vēl Latvijā bija iespējams ko līdzīgu dzirdēt! Jāsaka, koncerta laikā kusa ne tikai sieviešu sirdis. Koncerts, un līdz ar to viss pasākums, noslēdzās ar visiem zināmo slavas dziesmu “Ak, lielais Dievs”, kuru izpildīja mūsu slavētāji, koris un Valters Gleške. Starp citu, Valters, kurš kopā ar Limoru dziedāja dziesmu “All I Ask of You” saņēma komplimentus, no kuriem man, viņa mātei, vēl joprojām paliek mazliet baisi: “Mums Izraēlā nav vīriešu dziedātāja ar tādu balsi. Esmu dziedājusi daudzos duetos ar dažādiem māksliniekiem, bet viņš no tiem ir labākais, utt.”. To teica Limora, kuru Izraēlas Vēstniecības kultūras departamenta speciālists pirms diviem gadiem mums ieteica kā pazīstamā Dudu Fišera balss īpašnieku, tikai sievietes versijā, bet pēc koncerta profesionāli mūziķi atzina, ka viņa ne ar ko nav sliktāka par tādām slavenībām kā Sāra Braitmane vai Andrea Bočelli.

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.