„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Ģimenes svētki“ ar prezidentu V.Zatleru

24. maijā Latvijā – Rīgā, notika “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”. Svētku organizātori ir dažādi kristīgo konfesiju pārstāvji, kuriem vālāk piebiedorojās dažādas sabiedriskās organizācijas.

Šajā gadā „Ģimenes svētki“ bija perfekti un apbrīnojami ne tikai ar organizatoriskajiem smalkumiem, bet arī ar Latvijas prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos. Kaut arī Latvijas prezidentam bijis laiks tikai dažas minūtes, tomēr V.Zatlers kopā ar savu dzīves biedri svētkos aizkavējās pusotru stundu. Uz „Doma laukuma” skatuves sapulcējās desmitiem valstī pazīstami cilvēki, kuru vidū bija arī Rīgas mērs Jānis Birks, bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks, kā arī Saeimas un Rīgas domes deputāti.

Pasākums tika tiešraidē translēts pirmajā Latvijas televīzijas kanālā LTV-1.  

Rīta agrumā “Vērmanes dārzs” mazajiem „Ģimenes svētku“ dalībniekiem piedāvāja dažnedažādas spēles un izklaides. Svētku pasākumu vēriens bija iespaidīgs. Parkā uzstājās bērnu kolektīvi, tika rīkots zīmējumu konkurss, dekoratīvo suņu izstāde. Pārsteigums bērniem bija bezmaksas saldējums un konfektes.

Otrajā dienas pusē Svētki pūtēju orķestru pavadībā devās gājienā un lēnām pārvietojās uz „Doma laukumu”. Gājiena priekšgalā bija kristīgo konfesiju vadītāji, kuri cīnās par kristīgo vērtību nostiprināšanu Latvijas sabiedrībā un iestājas par ģimeņu uzplaukumu.

Svētku vakara programmu atklāja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, aicinot visus klātesošos vienoties kopīgā lūgšanā. Šī diena bija nozīmīga arī pašam Jānim Vanagam ar to, ka šodien vienas no ietekmīgākajām valsts konfesijām vadītājs svinēja savu piecdesmit gadu jubileju. Šajos nozīmīgajos svētkos viņu no sirds apsveica gan kolēģi, gan daudzie tūkstoši klātesošo. 

Ar sveicieniem uzstājās Latvijas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, kā arī pārstāvji no citām konfesijām un sabiedriskajām organizācijām, kuri klātesošajiem teica daudz labus vārdus, uzsverot „Ģimenes svētku” svarīgumu un to labdarīgo lomu sabiedrības un valsts uzplaukumā. 

Pasākuma centrālā doma: Ģimene ir Latvijas spēks un cietoksnis. Tā ir valsts tagadne un nākotne.

Šajā vakarā balvas, suvenīri un dāvanas tika pasniegtas uzvarētājiem nominācijās „Lielā ģimene”; „Talantīgā ģimene”; „Zelta pāris” un daudziem citiem. Gaisā tika palaisti gaisa baloni ar uzrakstiem “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”.

Pēc oficiālās daļas beigām Svētki Doma laukumā turpinājās ar neoficiālo daļu. Uz skatuves uzstājās dažādas muzikālās grupas un jaunieši turpināja svētkus. 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Ilmārs Hiršs par bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanos „Saskaņai”: “Pārsteigums un šoks”

Ilmārs Hiršs par bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanos „Saskaņai”: “Pārsteigums un šoks”(1)

“Vai Dievs sūta mani tieši šajā vidē darboties? Vidē, kuras pārstāvji pagātnē ir nodarījuši daudz posta un sāpju mūsu tautai. Pie ļaudīm, kur mana izvirzīšana tiek apstiprināta Krievijas Ārlietu ministrijā?” Prof. Ilmārs Hiršs,. Mg.sc.ing., Dr. theol. Šajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par mūsu savienības bijušā bīskapa Pētera Sproģa pēkšņo un negaidīto iesaistīšanos politikā un vēl

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis  Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņas dievkalpojumā. Lieldienu rīta galvenā ziņa: kaps ir tukšs! Notikuma konteksts ir šāds: bija uzmodinātas lielas cerības – gan mācekļos, gan tautā – kuras bija sabrukušas Lielajā Piektdienā. Tukšais kaps bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Neviens to negaidīja. Pirmā reakcija bija neticība, bailes, bet arī

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis Lielās Ceturtdienas vakara dievkalpojumā, 29. martā Kāpēc mēs esam radīti? Vai varat atbildēt uzreiz. Kāda ir pirmā atbilde, kas nāk prātā? Man grūti katru tagad uzklausīt, bet gribu, lai mēģināt atbildēt sevī vai arī to izdarāt kā mājasdarbu. Gribu pateikt, ka esam radīti laimei. Ticat? Bet vai jūtaties laimīgi?

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”(0)

Aktieris Džeimss Kevizels, kurš populārajā Mela Gibsona filmā “Kristus ciešanas” atveidojis Jēzu Kristu, ir nācis klajā ar savu liecību  ASV Katoļu universitāšu studentu asociācijas forumā, kas janvāra sākumā norisinājās Čikāgā. Viņš pastāstīja par savu aicinājumu, par to, kā Gibsona filmas uzņemšanā gūtā pieredze ir ietekmējusi viņa garīgo dzīvi, un aicināja jauniešus kļūt par bezbailīgiem Kristus

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.