„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Ģimenes svētki“ ar prezidentu V.Zatleru

24. maijā Latvijā – Rīgā, notika “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”. Svētku organizātori ir dažādi kristīgo konfesiju pārstāvji, kuriem vālāk piebiedorojās dažādas sabiedriskās organizācijas.

Šajā gadā „Ģimenes svētki“ bija perfekti un apbrīnojami ne tikai ar organizatoriskajiem smalkumiem, bet arī ar Latvijas prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos. Kaut arī Latvijas prezidentam bijis laiks tikai dažas minūtes, tomēr V.Zatlers kopā ar savu dzīves biedri svētkos aizkavējās pusotru stundu. Uz „Doma laukuma” skatuves sapulcējās desmitiem valstī pazīstami cilvēki, kuru vidū bija arī Rīgas mērs Jānis Birks, bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks, kā arī Saeimas un Rīgas domes deputāti.

Pasākums tika tiešraidē translēts pirmajā Latvijas televīzijas kanālā LTV-1.  

Rīta agrumā “Vērmanes dārzs” mazajiem „Ģimenes svētku“ dalībniekiem piedāvāja dažnedažādas spēles un izklaides. Svētku pasākumu vēriens bija iespaidīgs. Parkā uzstājās bērnu kolektīvi, tika rīkots zīmējumu konkurss, dekoratīvo suņu izstāde. Pārsteigums bērniem bija bezmaksas saldējums un konfektes.

Otrajā dienas pusē Svētki pūtēju orķestru pavadībā devās gājienā un lēnām pārvietojās uz „Doma laukumu”. Gājiena priekšgalā bija kristīgo konfesiju vadītāji, kuri cīnās par kristīgo vērtību nostiprināšanu Latvijas sabiedrībā un iestājas par ģimeņu uzplaukumu.

Svētku vakara programmu atklāja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, aicinot visus klātesošos vienoties kopīgā lūgšanā. Šī diena bija nozīmīga arī pašam Jānim Vanagam ar to, ka šodien vienas no ietekmīgākajām valsts konfesijām vadītājs svinēja savu piecdesmit gadu jubileju. Šajos nozīmīgajos svētkos viņu no sirds apsveica gan kolēģi, gan daudzie tūkstoši klātesošo. 

Ar sveicieniem uzstājās Latvijas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, kā arī pārstāvji no citām konfesijām un sabiedriskajām organizācijām, kuri klātesošajiem teica daudz labus vārdus, uzsverot „Ģimenes svētku” svarīgumu un to labdarīgo lomu sabiedrības un valsts uzplaukumā. 

Pasākuma centrālā doma: Ģimene ir Latvijas spēks un cietoksnis. Tā ir valsts tagadne un nākotne.

Šajā vakarā balvas, suvenīri un dāvanas tika pasniegtas uzvarētājiem nominācijās „Lielā ģimene”; „Talantīgā ģimene”; „Zelta pāris” un daudziem citiem. Gaisā tika palaisti gaisa baloni ar uzrakstiem “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”.

Pēc oficiālās daļas beigām Svētki Doma laukumā turpinājās ar neoficiālo daļu. Uz skatuves uzstājās dažādas muzikālās grupas un jaunieši turpināja svētkus. 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.