„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Ģimenes svētki“ ar prezidentu V.Zatleru

24. maijā Latvijā – Rīgā, notika “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”. Svētku organizātori ir dažādi kristīgo konfesiju pārstāvji, kuriem vālāk piebiedorojās dažādas sabiedriskās organizācijas.

Šajā gadā „Ģimenes svētki“ bija perfekti un apbrīnojami ne tikai ar organizatoriskajiem smalkumiem, bet arī ar Latvijas prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos. Kaut arī Latvijas prezidentam bijis laiks tikai dažas minūtes, tomēr V.Zatlers kopā ar savu dzīves biedri svētkos aizkavējās pusotru stundu. Uz „Doma laukuma” skatuves sapulcējās desmitiem valstī pazīstami cilvēki, kuru vidū bija arī Rīgas mērs Jānis Birks, bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks, kā arī Saeimas un Rīgas domes deputāti.

Pasākums tika tiešraidē translēts pirmajā Latvijas televīzijas kanālā LTV-1.  

Rīta agrumā “Vērmanes dārzs” mazajiem „Ģimenes svētku“ dalībniekiem piedāvāja dažnedažādas spēles un izklaides. Svētku pasākumu vēriens bija iespaidīgs. Parkā uzstājās bērnu kolektīvi, tika rīkots zīmējumu konkurss, dekoratīvo suņu izstāde. Pārsteigums bērniem bija bezmaksas saldējums un konfektes.

Otrajā dienas pusē Svētki pūtēju orķestru pavadībā devās gājienā un lēnām pārvietojās uz „Doma laukumu”. Gājiena priekšgalā bija kristīgo konfesiju vadītāji, kuri cīnās par kristīgo vērtību nostiprināšanu Latvijas sabiedrībā un iestājas par ģimeņu uzplaukumu.

Svētku vakara programmu atklāja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, aicinot visus klātesošos vienoties kopīgā lūgšanā. Šī diena bija nozīmīga arī pašam Jānim Vanagam ar to, ka šodien vienas no ietekmīgākajām valsts konfesijām vadītājs svinēja savu piecdesmit gadu jubileju. Šajos nozīmīgajos svētkos viņu no sirds apsveica gan kolēģi, gan daudzie tūkstoši klātesošo. 

Ar sveicieniem uzstājās Latvijas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, kā arī pārstāvji no citām konfesijām un sabiedriskajām organizācijām, kuri klātesošajiem teica daudz labus vārdus, uzsverot „Ģimenes svētku” svarīgumu un to labdarīgo lomu sabiedrības un valsts uzplaukumā. 

Pasākuma centrālā doma: Ģimene ir Latvijas spēks un cietoksnis. Tā ir valsts tagadne un nākotne.

Šajā vakarā balvas, suvenīri un dāvanas tika pasniegtas uzvarētājiem nominācijās „Lielā ģimene”; „Talantīgā ģimene”; „Zelta pāris” un daudziem citiem. Gaisā tika palaisti gaisa baloni ar uzrakstiem “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”.

Pēc oficiālās daļas beigām Svētki Doma laukumā turpinājās ar neoficiālo daļu. Uz skatuves uzstājās dažādas muzikālās grupas un jaunieši turpināja svētkus. 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.