„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Ģimenes svētki“ ar prezidentu V.Zatleru

24. maijā Latvijā – Rīgā, notika “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”. Svētku organizātori ir dažādi kristīgo konfesiju pārstāvji, kuriem vālāk piebiedorojās dažādas sabiedriskās organizācijas.

Šajā gadā „Ģimenes svētki“ bija perfekti un apbrīnojami ne tikai ar organizatoriskajiem smalkumiem, bet arī ar Latvijas prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos. Kaut arī Latvijas prezidentam bijis laiks tikai dažas minūtes, tomēr V.Zatlers kopā ar savu dzīves biedri svētkos aizkavējās pusotru stundu. Uz „Doma laukuma” skatuves sapulcējās desmitiem valstī pazīstami cilvēki, kuru vidū bija arī Rīgas mērs Jānis Birks, bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks, kā arī Saeimas un Rīgas domes deputāti.

Pasākums tika tiešraidē translēts pirmajā Latvijas televīzijas kanālā LTV-1.  

Rīta agrumā “Vērmanes dārzs” mazajiem „Ģimenes svētku“ dalībniekiem piedāvāja dažnedažādas spēles un izklaides. Svētku pasākumu vēriens bija iespaidīgs. Parkā uzstājās bērnu kolektīvi, tika rīkots zīmējumu konkurss, dekoratīvo suņu izstāde. Pārsteigums bērniem bija bezmaksas saldējums un konfektes.

Otrajā dienas pusē Svētki pūtēju orķestru pavadībā devās gājienā un lēnām pārvietojās uz „Doma laukumu”. Gājiena priekšgalā bija kristīgo konfesiju vadītāji, kuri cīnās par kristīgo vērtību nostiprināšanu Latvijas sabiedrībā un iestājas par ģimeņu uzplaukumu.

Svētku vakara programmu atklāja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, aicinot visus klātesošos vienoties kopīgā lūgšanā. Šī diena bija nozīmīga arī pašam Jānim Vanagam ar to, ka šodien vienas no ietekmīgākajām valsts konfesijām vadītājs svinēja savu piecdesmit gadu jubileju. Šajos nozīmīgajos svētkos viņu no sirds apsveica gan kolēģi, gan daudzie tūkstoši klātesošo. 

Ar sveicieniem uzstājās Latvijas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, kā arī pārstāvji no citām konfesijām un sabiedriskajām organizācijām, kuri klātesošajiem teica daudz labus vārdus, uzsverot „Ģimenes svētku” svarīgumu un to labdarīgo lomu sabiedrības un valsts uzplaukumā. 

Pasākuma centrālā doma: Ģimene ir Latvijas spēks un cietoksnis. Tā ir valsts tagadne un nākotne.

Šajā vakarā balvas, suvenīri un dāvanas tika pasniegtas uzvarētājiem nominācijās „Lielā ģimene”; „Talantīgā ģimene”; „Zelta pāris” un daudziem citiem. Gaisā tika palaisti gaisa baloni ar uzrakstiem “Ģimenes svētki –lepnums un spēks”.

Pēc oficiālās daļas beigām Svētki Doma laukumā turpinājās ar neoficiālo daļu. Uz skatuves uzstājās dažādas muzikālās grupas un jaunieši turpināja svētkus. 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Leonards Inkins: kas ir valsts?

Leonards Inkins: kas ir valsts?(0)

18.11.2020. Pie Kārļa Ulmaņa. Foto: Marlēna Pirvica Bieži dzirdu, ka: valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga uc. Par to, kas ir valsts, kopš Platona ir daudz grāmatu uzrakstīts, daudz filmu uzņemts un daudz skaidrots. Bieži par valsti grāmatās paustais,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.