„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

CEĻVEDIS LABKLĀJĪBĀ

Ekonomistu un pētnieku paustās bažas par demogrāfisko situāciju un to, ka emigrāciju atbalsta arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju, šķiet, ka pēc politiķu uzskata nav steidzami risināma problēma. Patlaban valstij nav reālu piedāvājumu ne tiem iedzīvotājiem, kas jau ilgstoši ir bez darba, ne arī tiem, kas darbu zaudē šodien. Nav iespējams straujā tempā radīt jaunas darba vietas, uzskata valstsvīri.
Šī gada februārī statistika uzrāda, ka bezdarba līmenis bija sasniedzis jau 17,1% no darbspējīgajiem iedzīvotājiem un bez darba bija jau 191,1 tūkstotis cilvēku.

Valsts piedāvājums

Latvija pašlaik saviem bezdarbniekiem kā alternatīvu aizbraukšanai piedāvā mācības, kurās var mainīt vai uzlabot darba prasmes. Vienu no iespējām Ekonomikas ministrija (EM) piedāvā iespēju dibināt uzņēmumus pašiem tādējādi nodrošinot darbu sev un citiem. Tomēr drošības pasākumi, kas ļautu jauniem uzņēmējiem veiksmīgi darboties vienkāršojot grāmatvedības kārtošanu, ieviest vienkāršotu nodokļu režīmu, izveidot jaunu uzņēmējdarbības formu, joprojām nav veikti.

Laba ziņa!

Svētdienas dievkalpojumā šķiet kaut kas mainījās ne tikai garīgā atmosfērā, bet arī manā prātā, es beidzot sapratu, ko tad varētu iesākt reāli, lai palīdzētu latviešu tautai pārdzīvot šo depresijas pilno laiku.
Mācītāja sieva stāstīja kādu piemēru, kas mani atvēsināja, kā ilgi gaidītā lietus gāze vasarā, pēc kuras alkusi saulē izžuvušā lauku zeme.
Ja tik ļoti stāstītais spēja ietekmēt mani, tad es ticu, ka arī Tu kaut ko iegūsi, ne tikai no šī konkrētā piemēra, kas veicināja grūdienu no iestigušās dubļu peļķes, bet arī no tā, par ko mēs rakstīsim arī turpmāk, veltot šai aizraujošai tēmai vairāk laika, kas spēs ietekmēt mūs pašus uz varonīgiem un iedvesmas pilniem soļiem.

Tāpēc, lai mēs paliktu un nepazustu, spektrs.com atver jaunu ziņu sadaļu CEĻVEDIS LABKLĀJĪBĀ.

Bet par ko tad ir šis stāsts? Par Amerikas Lielo Depresiju ekonomikā.
Lielā depresija -saimniecisko grūtību periods Amerikas Savienoto Valstu starpkaru posmā. Šis laiks kopumā bija sociālpsiholoģiska reakcija pēc divu gadu desmitu nemitīgas ražošanas izaugsmes.

Lielās depresijas cēloņi:
ASV bija vājas arodbiedrības, kas necīnījās par lielām algām. Strādnieki par mazām algām nevarēja daudz atļauties un ņēma aizņēmumus no bankām, kuras tiecās pēc peļņas no aizdevuma procentiem, nekontrolējot vai cilvēki spēs atdot parādu.
Uzņēmējiem sāka trūkt līdzekļu, pārtrauca savu darbību, tika atlaisti darbinieki. Bankrotēji veikali, zemniekiem nebija vairs kam pārdot ražu. Valstī veidojās saimniecisks panīkums, kas ilga vairākus gadus.

Picu līnija Amerikā

Acīm redzot tur, kur vienam šķiet, ka peļņa nav iespējama, otram tā ir peļņas iespēja. Piemēram, Amerikas depresijas laikā amerikānis amerikāni iedvesmoja ar vēl lielāku depresijas pieauguma devu. Viens otru iespaidojot ar aizvien jaunākām negatīvām ziņām un visur kur iespējams apgalvoja, „TAS NAV IESPĒJAMS!” Nekas nav iespējams, lai uzlabotu ekonomisko situāciju valstī un ticēja tam, ka depresijas laiks nav piemērots investēšanai.
Vienīgi tas viss neattiecās uz kādu itāli, kurš atbraucis uz Ameriku nezinādams angļu valodu un kuram nebija iespējas lasīt „iedvesmojošās ziņas” atvēra jaunu tirgus daļu, aizpildot to ar Itālijas picām. Interese par picām pieauga un iedzīvotāji labprāt to iegādājās, drīz vien Itālis kļuva par miljonāru.
Kā Tu domā, vai tiešām, NEKAS NAV IESPĒJAMS? Pirms tu sniedz atbildi pārdomā labi! Ja nu tomēr izrādās, ka VISS IR IESPĒJAMS! Tevi tas vēl neiedvesmo un nepārliecina? tad turpini ķert jaunākās ziņas no spektrs.com sadaļas CEĻVEDIS LABKLĀJĪBĀ. Un kas lai to zin, varbūt Latvijā parādīsies kāds jauns miljonārs Tavā izskatā.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā(0)

J. Lee Grady Dž. Lī Grīds, Žurnāla Charisma līdzautors. Kristīgajā žurnālistikā viņš ir iesaistīts kopš 1981. gada. Dzimis Atlantā, Dž. Lī Grīdam un viņa sievai Deborai ir četras meitas. Vairāku grāmatu autors tostarp populārā grāmata “10 meli, ko baznīca stāsta sievietēm”. Dž. Lī Grīds ir apmeklējis 12 valstis, izaicinot draudzi atbrīvot sievietes kalpošanā un izbeigt

Leonards Inkins: Viltus ziņas

Leonards Inkins: Viltus ziņas(0)

Sistemātisku viltus ziņu mērķis esot, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, mēģināt ietekmēt sabiedrības noskaņojumu, mazināt uzticību valsts institūcijām un amatpersonām, kā arī ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Mūsdienu informācijas karā svarīgākais esot nevis fakti, bet emocijas. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas, bailes vai dusmas, pat tad ja publicētie fakti ir tikai daļēji patiesi, viltus

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.