„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

28.03.2011. Latvija/Zviedrija: k/c „Prieka Vēsts” (jauniešu konference) Dzīvesstāsts, kā musulmanis kļuva par kristieti

joakims_lundkvists_foto_ny_generation

Sestdien un svētdien k/c „Prieka Vēsts” notika jauniešu konference, kurā viesojās jauniešu mācītājs no Zviedrijas Joakims Lundkvists organizācijas „New generation” dibinātājs. Viņš bija kopā ar savu draugu, kurš dalījās ar savu aizraujošo un dzīves notikumiem pilno dzīves stāstu,-ziņo spektrs.com

Araš Gilans piedzimis Irānā, bijis musulmanis un ticēja Alaham. No trīs gadu vecuma viņš izteikti tiecās izprast Dieva gribu viņa dzīvē, iepazīt Viņu un kalpot.

Māte to pamanīja tādēļ rūpējoties par puisēna garīgo izaugsmi sešu gadu vecumā to aizsūtīja uz korāna skolu. Deviņu gadu vecumā Araša ģimene no Irānas pārcēlās uz Zviedriju. Piecpadsmit gadu vecumā Araš piedzīvoja Jēzus tuvumu un šodien viņš pārstāv „new generation” kustību Zviedrijā un sludina Prieka Vēsti par Jēzu Kristu.

Dievkalpojums ar Arašu Gilanu

Vispirms Araš uzslavēja draudzi „Prieka Vēsts” un atdzina, ka tā ir ļoti dedzīga. Viņš uzskata, ka Dievs dara lielas lietas visā Eiropā. Cilvēki aizvien vairāk domā par mūžīgām vērtībām un Debesu Valstību.

Vispirms Araš dalījās ar savām musulmaņa bērnības atmiņām un kā viņš kļuva par kristieti, bet dievkalpojuma otrajā daļā runāja par to, kādas varētu izskatīties debesis un kā tās kristiešiem varētu palīdzēt ievest citu cilvēku sirdīs.

Tēma „Debesis” tika sadalīts trīs galvenos punktos. 1. Piedzīvo Debesis. 2. Nofiksē savu skatienu debess virzienā. 3. Novelc debesis lejā.

Araša dzīves stāsts

Kad ģimene pārcēlās dzīvot Zviedrijā mani vecāki izšķīrās. Manas mātes sirds bija salauzta, tādēļ lai spētu pārdzīvot triecienu, viņa atstāja mani un māsu Zviedrijā ar tēvu, bet pati atgriezās Irānā. Neilgi pēc tam, viņa sēdēja dzīvojamā telpā un raudāja.

Pēkšņi viņa ieraudzīja, ka istaba kļūst aizvien gaišāka un viņas priekšā parādījās Jēzus. Skaistu stāju un zaļganām acīm. Viņa uzreiz metās uz ceļiem un pielūdza Jēzu, domādama, ka Viņš ir viens no Dieva praviešiem, kā par to māca korāns. Bet Jēzus steidzās viņu pacelt un teica „Salija, Es esmu Dieva Dēls. Atgriezies Zviedrijā pieņem ūdens kristības, esi pestīta un parūpējies par saviem bērniem. Un lūdz par viņiem.” Viņa visu izdarīja kā Jēzus bija licis. Kad māte atgriezās, kaut arī es biju bērns, taču pamanīju viņā milzīgas pozitīvas pārmaiņas, bet nesapratu kā tās ir notikušas. Jo kā jau Jums ir zināms musulmaņu kultūrā ir pieņemts, ka nedrīkst pāriet citā ticībā. Tāpēc visu ko māte darīja lūdza Dievu par mums. Viņa neuzspieda kristietību.

Kad man bija piecpadsmit gadu es nokļuvu kādā jauniešu konferencē Upsalā.  Turp nebraucu ar prieku un gaidām, jo tajā laikā lietoju narkotikas un alkoholu. Jutos garīgi un morāli iztukšots. Konferencē sludināja Joakims. Es pamanīju jauniešus, kuri man šķita pilnīgi savādāki, nekā ierasts. Sapratu, ka viņiem ir kaut kas tāds, kas man nav. Es gribēju saprast kas tas ir. Konferencē sludināja par Dievu Jēzu Kristu. Noklausījies dievkalpojumu kļuvu apņēmības pilns un teicu: „Jēzu, ja Tu esi, es vēlos Tev atdot savu dzīvi.  Izmaini to. Gribu, lai Tu mani lieto un vēlos izdarīt, kaut ko lielu un nozīmīgu.” Izsakot šos vārdus es sāku tiekties izprast Jēzus personību un sāku lasīt Bībeli. Nonācu līdz rakstu vietai Marka 16 kurā teikts: „Uzlieciet rokas neveselajiem un tie būs dziedināti.” Iepriekš korānā es neko tādu nebiju lasījis. Tur nav teikts, ka Dieva esamību var pārbaudīt. Nolēmu tā darīt, kā teikts Bībelē.

Upsalas rajonā es satikos ar daudz ārzemju jauniešiem. Pazinu arī musulmaņus. Viņi uzzināja, ka esmu kļuvis par kristieti. Viņi ļoti sadusmojās un vēlējās pat mani piekaut. Kaut arī to zināju es turpināju liecināt par Jēzu. Kādā brīdi es teicu, ka varu pierādīt to, ka Jēzus ir dzīvs un Viņš ir reāls. Pēc šādi izteiktiem vārdiem es pats biju nobijies, bet vairs pateikto atgriezt nevarēju. Viņi teica: „Labi, pierādi, ka Jēzus ir Dieva Dēls.” Kompānijas līderis vārdā Alijs, bija sportisks puisis un nodarbojās ar Teikvondo. Viņš teica, ka trīs mēnešus atpakaļ ir satraumējis kāju un tagad nevar sportot. Tādēļ vai Jēzus to var dziedināt? Vienīgais par ko es tajā brīdī varēju domāt, tas ir tikai par to, ko es esmu izdarījis. Bet pārliecinoši teicu: „Jā!”

Es nostājos uz ceļiem un roku uzliku viņam uz kājas, bet savu skatu vērsu durvju virzienā, lai kas, tad varētu pa tām izšmaukt. Lūdzu par viņu. Pēc lūgšanas biju gatavs mukt, bet tad pamanīju Alija sejas izteiksmi un sapratu, ka kaut kas ir noticis. Viņš teica, ka sāpes ir pārgājušas. Apkārtējie puiši pasmējās un teica, lai Alijs beidz muļķoties, bet tad, viņš atbildēja: „Zvēru pie korāna un mātes, esmu dziedināts!” Musulmaņu kultūrā ir pieņemts, ja saka šādus vārdus tas nozīmē, ka tā ir patiesība.

Tāds bija mans pirmais piedzīvojums un pārbaudījums kristieša dzīvē.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā(0)

J. Lee Grady Dž. Lī Grīds, Žurnāla Charisma līdzautors. Kristīgajā žurnālistikā viņš ir iesaistīts kopš 1981. gada. Dzimis Atlantā, Dž. Lī Grīdam un viņa sievai Deborai ir četras meitas. Vairāku grāmatu autors tostarp populārā grāmata “10 meli, ko baznīca stāsta sievietēm”. Dž. Lī Grīds ir apmeklējis 12 valstis, izaicinot draudzi atbrīvot sievietes kalpošanā un izbeigt

Leonards Inkins: Viltus ziņas

Leonards Inkins: Viltus ziņas(0)

Sistemātisku viltus ziņu mērķis esot, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, mēģināt ietekmēt sabiedrības noskaņojumu, mazināt uzticību valsts institūcijām un amatpersonām, kā arī ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Mūsdienu informācijas karā svarīgākais esot nevis fakti, bet emocijas. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas, bailes vai dusmas, pat tad ja publicētie fakti ir tikai daļēji patiesi, viltus

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.