„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

25.10.2010. Nacionālā Identitāte: Vienotība „piešuj” antisemītisma lietu Visu Latvijai un izstumj no valdības

10. Saeimas vēlēšanās uzvarējušās apvienības “Vienotība” valde pirmdien varētu pārskatīt jautājumu par “Visu Latvijai-TB/LNNK” dalību nākamajā valdībā, – ziņo spektrs.com

Pirmdien intervijā Latvijas Radio viena no “Vienotības” vadītājām, partijas “Jaunais laiks” līdere Solvita Āboltiņa pastāstīja, ka viena no apvienības “Vienotība” kodolpartijām “Sabiedrība citai politikai” (SCP) ierosina valdības veidošanā tomēr neiesaistīt VL-TB/LNNK.

Kā iemeslu šim pavērsienam norādīts uz VL publiskajiem izteikumiem, piemēram, VL-TB/LNNK deputāta kandidāta Jāņa Iesalnieka sociālajā tīklā “Twitter” uzsāktā diskusija par “inteliģento antisemītismu”, kas, pēc politiķa raksturojuma, esot tāds “antisemītisms, kas balstās uz kādiem puslīdz intelektuāliem argumentiem, nevis trulu naidu”.
“VL retorika un publiskie izteikumi tracina vienu otru cilvēku,” atzinis “Vienotības” valdes priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis. Pēc viņa teiktā, lēmums par VL-TB/LNNK iesaisti koalīcijā pirmdien tiešām varētu tikt mainīts – un ne bez pamata.

Pamats – antisemītisms

Antisemītisms? Ja nav problēmu, tad tās jārada, lai dzīve „rožaināka” kļūtu. Droši vien pēc tāda principa vadījusies Solvita Āboltiņas kundze un Ģirts Valdis Kristovskis, lai nodrošinātu Kristovska pozīciju nākotnē.
Lai pārliecinātos par dezinformācijas nesēja vīrusu var pārliecināties šeit>> zemessargs.lv

Komentārs Jānis Iesalnieks: Atkal spēlītes ar vārdu izraušanu no konteksta. Varu teikt, ka es NEESMU antisemīts, ne “inteliģentais”, ne kāds cits. Uzskatu, ka antisemītisms ir nepamatots un neracionāls naids. Vārdus “inteliģentais antisemītisms” es lietoju tikai, lai nošķirtu, kuri citu cilvēku rakstīti komentāri ir dzēšami un kuri ne no interneta vietnes, kurā esmu administrators.

Starp citu, es biju viens no tiem, kas VL ierosināja Vislatvijas talkā pavasarī sakopt tieši ebreju kapus. Tā, ka, dārgie Vienotības “kolēģi”, meklējiet sakarīgākus ieganstus.

Kāds vēl ir iemesls?

Reālajam kandidātam uz ārlietu ministra amatu Artim Pabrikam (SCP) būtu grūti gan partneriem Rietumos, gan Austrumos aizstāvēt Latvijas pozīciju, ja valdībā būtu VL, kam pārmests radikālisms nacionālajos jautājumos.

To, ka Arti Pabriku uztrauc vairāk kā uz Latviju raugās Krievija, nekā kā uz to ir izvēlējusies raudzīties Latvijas tauta, ir viennozīmīgi skaidrs un daudzkārt pierādīts.  Varbūt Krievijas simpatizētājam pārcelties uz Krieviju un kalpot tai ar visu savu sirdi?!..

Savukārt Latvijas ārlietu ministra amatu varētu pārstāvēt patiess Latvijas patriots, kurš galvenokārt rūpētos par pamatnācijas primāro interešu pārstāvēšanu starptautiskajā telpā.

Pabriks pavēlēja un Vienotība pakļāvās

Pabrika atklāsme: VL neatbilst “liberālai demokrātijai”. Vienīgi vēlētāji to pirms vēlēšanām jau bija zinājuši par ko vēl, bet tagad pēkšņi Pabrikam tas ir jaunatklājums.
Saprotams, ka dalībpartijai “Sabiedrība citai politikai” (SCP) ir  liela ietekme uz “Vienotību”, lai tā pēkšņi mainītu savu nostāju.

Lai vilks paēdis un kaza dzīva

Svētdien “Vienotība” izgājusi uz kompromisu – ārlietu ministra amatu ieņems Pilsoniskās savienības (PS) līderis Ģirts Valdis Kristovskis.

“Vienotībai” lielāku varu!

Āboltiņa neizslēdza, ka gadījumā, ja VL/TB/LNNK paliek ārpus valdības, “Vienotība” varētu iegūt arī tieslietu ministra posteni. Tāpat viņa izvairīgi komentēja iespēju, ka šo amatu tādā gadījumā varētu ieņemt SCP līderis Aigars Štokenbergs.

Secinājums: Rietumu starpvalstu liberāļi Latviju piespieda pie sienas ar liberālo homoseksuālisma propagandu no vienas puses, savukārt no otras puses austrumi ar krievvalodīgo interešu aizstāvēšanu Latvijā.

Vienīgi paliek atklāts jautājums, bet kur paliek Latvijas tautas vēlētāju intereses?

5 komentāri

#1anonīms komentētājsOctober 25, 2010, 10:03 am

Par SCP nav nekāds pārsteigums – Pabriks un Štokenbergs taču ir no Tautas partijas.
Un savu mērķi viņi iespējams sasniegs, jo Vienotībai visa šī ēšanās nenāks par labu. Ja viņi neiesaistīs valdībā VL/TBLNNK, SC būs lielākas iespējas šūpot valdību un varbūt pat viņi riskēs iziet uz ārkārtas vēlēšanām, jo, lai vai cik paradoksāli tas nebūtu – zaudētāji pilnīgi noteikti būs Vienotība. Tas tādēļ, ka neraugoties uz visiem konfliktiem un cenšanos pieķert VL kādā grēkā, nekādu lielu postu tautas acīs nacionālajai apvienībai tas nenodarīs – tieši pretēji – ar šīm vēlēšanām VL ir izgājusi iesvētības un kļuvusi par vienu no “lielajām” partijām – t.i. – cilvēki zina, ka viņi ir nopietns spēks un nākamajā Saeimā noteikti būs. Līdz ar to arī par šo partiju nākamreiz balsos nacionāli noskaņotie pilsoņi, kuri šoreiz savas balsis atdeva Vienotībai. VL tēlu krietni vien stiprina arī R.Dzintara spēja sniegt pārdomātas un racionālas atbildes uz visu retoriku, kas tiek vērsta partijas virzienā.
Ja pēc gada sekos ārkārtas vēlēšanas, ļoti iespējams, ka SC beidzot uzvarēs, bet tikai tādēļ, ka VL/TBLNNK būs atņēmuši balsis Vienotībai. Šādā gadījumā nākamā valdība būs SC + PLL + ZZS.

#2EdmundsOctober 25, 2010, 11:40 am

Klausos Tomsona raidījumu. Krieviete, krievs… pamatīgs akcents viņu latviešu valodā.
Tiek apskatīts integrācijas temats. Un – tie krievi uzsver tēzi, ka latvieši neintegrējas.
Viņiem vajadzīga starpetniskā integrācija (pārkrievošanu).

Ir tāda sajūta itkā teātra iestudējumu klausoties.

Bet man gribētos paklausīties kādu raidījumu, kur dalībnieki runā pareizā latviešuvalodā.
Gribētos dzirdēt kaut ko par tēmām, kas skar tādu tautu jaukšanas eksperimenta rezultātus.

Starpkultūru kontakti – unsver Nis Muižnieks.

Kā šī kompānija nīst latviešus. Nu, kur tad būs tā nākotnes LATVIJA ???

    #3adminOctober 25, 2010, 12:58 pm

    Raidījumā arī izskanēja interesants jautājums: Ja Krievija uzbruktu Latvijai, ko iesāktu Latvijas krievi, kurus šautu – latviešus vai aizsargātu Latvijas teritoriju no Krievijas…
    Minstināšanās bija pamatīga. Lūk, Jums integrācija, lojalitāte un t.t., kuru terminus tik ļoti ienīst krievvalodīgie Latvijā…

#4adminOctober 25, 2010, 1:13 pm

Bet nu, kamēr mēs neiemācīsimies mīlēt viens otru, kā sevi pašu, tālu netiksim. Kaut gan dažkārt ir sastopamas problēmas arī pašcieņas jautājumā, kas noved pie atklāta jautājuma, ko nozīmē mīlēt sevi, kas diemžēl ir redzams arī uz politiskās skatuves, kura rezultātā jācieš visai tautai. Un šīs pašanalīzes gadījumā visa mūža garumā, mums var palīdzēt tikai un vienīgi Dievs.

#5KarlisOctober 25, 2010, 5:46 pm

No marksistiski noskaņotiem un impēriski orientētiem Štokija un Pabrika visu ko var sagaidīt. Abi zēni ir arī naudas kāri. No Austrumiem var nākt liela nauda. Latviešu intereses – pie sētas staba. Brīnums, ka Vienotība, kuru galvenokārt vēlētāji saistīja ar JL un PS, varēja tā piekāpties kreisai kliķītei? Un tā muldēšana par kaut kādām Visu Latvijai nacionāļu izdarībām – ir tikai pufelis. Paši par saviem sāncešiem laiž miglu uz ārvalstīm.

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

“Cīņai sveiks!”: Jaunlatvieši pret Brāļu draudzēm jeb hernhūtiešiem
Balsošana 2019: parakstīšanai atvērts likums atjaunot pilsoņu tiesības lemt pašiem

Balsošana 2019: parakstīšanai atvērts likums atjaunot pilsoņu tiesības lemt pašiem(0)

No 2019.gada 20.septembra līdz 2020.gada 19.septembrim visās 119 pašvaldībās atvērts vēlētāju parakstīšanai likums – atcelt ierobežojumus tautas tiesībām (atcelt 2012. gada gozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”). Parakstīt var klātienē pašvaldību izpilddirekcijās/pagastu pārvaldēs pie notāriem un internetā – Latvija.lv ar interneta bankas vai eParaksts pieeju. Aicinām ikvienu pilsoni izmantot savas tiesības un iesaistīties – pastāstīt līdzcilvēkiem

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Kārlis Krēsliņš: Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)(0)

Ar vērienīgu kaujas šaušanu noslēdzas militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, ziņo „Latvijas armija”, kuru laikā pirmo reizi visa apvienotā 12 valstu karavīru,  (vairāk nekā 3000 karavīru), brigāde devusies operācijā reālajā vidē – ārpus Ādažu poligona. Pēc vingrinājuma tika parakstīti dokumenti, kas darbam NATO operācijās sertificē apvienoto Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jeb Baltijas bataljonu.    Kārlis

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte

Leonards Inkins: Objektīvā realitāte(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors. Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd, rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt šobrīd spējat būt objektīvi, pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā

Kārlis Krēsliņš: Budžeta pieņemšana, atkritumu sāga un partiju finansēšanas plāns

Kārlis Krēsliņš: Budžeta pieņemšana, atkritumu sāga un partiju finansēšanas plāns(0)

Patlaban norisinās budžeta pieņemšanas laiks. Sarunas starp Saeimas deputātiem noritējušas visas vasaras garumā ņemot vērā, ka piecām partijām ir dažādas intereses un lai tās apvienotu vienkopus un izstrādātu budžetu, kas oktobrī jāiesniedz Saeimā process nav vienkāršs. Sadale notiek ar 130-150 miljoniem eiro. Kopīgi jāvienojas par lielāku nodokli azartspēlēm, mazāks pieaugums pašvaldību finansēšanā, bezdarbnieku pabalstu samazināšana

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.