„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

25.04.2012. Latvija/Baltijas jauniešu festivālu gaidot: jaunu draudžu dibināšanas konference iedvesmo misijai draudzes Baltijā

Gatavojoties Baltijas jauniešu festivālam, 19. un 20. aprīlī Latvijas Baptistu draudžu savienības namā notika Jaunu draudžu dibināšanas konference. Tā pulcēja ap 200 pārstāvju no dažādu konfesiju draudzēm Baltijas valstīs, piedāvājot svaigu skatījumu uz misiju, jaunu draudžu dibināšanu un darbu ar jaunajiem kristiešiem,-spektrs.com ziņo BJF Komunikāciju vadītājs Ivars Kupcis

Konferencē ar uzrunām piedalījās LBDS bīskaps Pēteris Sproģis, LELB arhibīskaps Jānis Vanags, Billija Grehema Evaņģēliskās asociācijas Festivālu viceprezidents Dr. Toms Filips, kā arī lektori un pieredzējuši draudžu dibinātāji no Skandināvijas valstīm: Magnuss Pērsons no Zviedrijas, Oivinds Auglands, Jans Gosners un Helge Standāls no Norvēģijas.
LBDS bīskaps Pēteris Sproģis draudzes salīdzināja ar ābeļdārzu, norādot, ka katrā kristietī ir potenciāls dibināt draudzi. Tāpat kā katrā ābolā slēpjas vesels ābeļdārzs, arī katrā kristietī ir apslēpts Debesu valstības DNS ar iespēju veidot jaunu draudzi. P. Sproģis atgādināja konferences dalībniekiem, ka draudžu dibināšana nav modes kliedziens – tas ir senākais kristīgās misijas veids un Jēzus aicinājums, par ko nereti aizmirstam. Savukārt nākamos draudžu dibinātājus bīskaps aicināja veidot draudzes nevis protestējot, bet sekojot aicinājumam.

Mācītājs un draudžu dibinātājs Magnuss Persons no Zviedrijas klausītājus iepazīstināja ar dažādiem draudžu veidošanas principiem, uzsverot, ka draudzes dibinātājs un aicinātājs ir Jēzus Kristus. Veiksmīgas, ilgtspējīgas draudzes pamatā vispirms ir personīgas attiecības ar līdzcilvēkiem un spēja redzēt baznīcu ne kā institūciju, bet Kristus miesu, kas sastāv no indivīdiem. M. Persons aicināja mainīt domāšanu no kristīguma uz Kristu, no reliģiozitātes uz realitāti, no izolācijas uz iemiesošanos. Evaņģēlijs nav veiksmes, sapņu vai panākumu atslēga, bet nomiršana sev, un baznīcas uzdevums ir nevis mācīt pareizas dzīvošanas principus, bet sludināt Kristu, sacīja M. Persons.

Helge Standāls no Norvēģijas luteriskās baznīcas konferencē runāja par izaicinājumiem, ar ko sastopas konfesijas, kad nepieciešamas izmaiņas tradicionālajās konfesiju struktūrās. Pārmaiņas rada grūtības arī līderiem, taču pārmaiņas ir līderu uzdevums: ja līderi nav spējīgi mainīties, tad to nespēs arī draudzes. Pārmaiņas prasa laiku, un ne visi cilvēki vienlīdz ātri spēj tām pielāgoties. Vadītājam jāspēj atrast individuāla pieeja katram draudzes loceklim, jākomunicē vairāk, kā šķiet nepieciešams. H. Standāls iedrošināja draudzes vadītājus nepadoties pat tad, ja trūkst ticības – Dievam joprojām viss ir iespējams, un maza ticība savienojumā ar lielu Dievu ir ceļš uz ievērojamiem rezultātiem.
Iesākot konferences otro dienu, LELB arhibīskaps Jānis Vanags iedrošināja konferences dalībniekus domāt par to, ko katrs varam darīt Kristus dēļ – ņemot vērā to, ko Viņš ir izdarījis mūsu labā. Tieši rūpes par mūsu dvēselēm ir iemesls, kādēļ Kristus nāca šajā pasaulē. Mūsu līdzība ar Dievu izpaužas tieši tajā, kā mēs spējam dalīties ar Kristu Viņa rūpēs par cilvēku dvēselēm un to glābšanu. Svarīgāko, ko Dievs vēlējās cilvēcei pateikt un paveikt, Viņš paveica ar iemiesošanos, Kristum nākot pasaulē un atstājot šeit Baznīcu kā Kristus miesu pēc augšāmcelšanās. Baznīca ir Kristus miesa, lai turpinātu Viņa darbu – vest cilvēkus pie Dieva, ļaut Viņu sastapt Vārdā un sakramentos.

Velkot paralēles ar draudžu dibināšanu, arhibīskaps norādīja, ka mēs nevaram radīt kādu augu, vien dēstīt tā sēklu zemē un to audzēt. Tāpat arī draudzes mēs nevaram radīt, bet gan dēstīt un audzēt. Mums ir dota Dieva Vārda sēkla un kristību ūdens, ar ko varam iet un darīt Kristus darbu tālāk.
Baltijas Jauniešu festivāla direktors Viktors Hamms aicināja klātesošos būt gataviem uzņemt savās draudzēs jaunus kristiešus pēc festivāla. „Ko jūs darīsiet ar jauniešiem, kas atnāks uz jūsu draudzi?”, vaicāja V. Hamms, aicinot draudzes sekot Bībeles piemēram no līdzības par tēvu un pazudušo dēlu: „Es ceru, ka jūs viņus apskausiet un viesmīlīgi sagaidīsiet”. Mūsu izaicinājums ir uzrunāt jauniešus, jo no viņiem ir atkarīga Baltijas valstu nākotne. Ja viņi netiks glābti šodien, daļa no viņiem rītdienu var arī nesagaidīt, sacīja V. Hamms.
Billija Grehema Evaņģēliskās asociācijas Festivālu viceprezidents Dr. Toms Filips konferencē dalījās ar asociācijas pieredzi evaņģēlija sludināšanā dažādās pasaules zemēs un iedrošināja klātesošos ar liecību, ka viņš savā 30 gadu ilgajā pieredzē nav redzējis Dievu darbojamies tik uzskatāmi, kā tas notiek pašlaik. „Dievs dara savu darbu”, sacīja Toms Filips, „un tajā ir kāds uzdevums, kas mums katram ir jāveic”. T. Filips teica, ka kopš 1. Mozus grāmatas (11:9) laikiem, kad Dievs izklīdināja cilvēkus pa visu zemi, liekot tiem runāt dažādās valodās, nav pastāvējusi viena valoda, kurā visiem saprasties. Šobrīd tāda ir, un tā ir globālā jauniešu kultūra, kas ir homogēna un vienojoša pirmoreiz pasaules vēsturē. Un tās ir arī mūsdienu komunikācijas tehnoloģijas, kas arvien vairāk tiek izmantotas evaņģēlija sludināšanā. „Baltijas Jauniešu festivāls ir Dieva darbs un plāns – mēs tikai esam Viņam paklausīgi. Aicinām jūs nodoties no visas sirds šim darbam”, konferencē sacīja Dr. Toms Filips.
Norvēģijas draudžu dibinātāju tīkla DAWN Norway vadītājs un mācītājs Oivinds Auglands konferencē stāstīja par draudžu veidošanas pieredzi Norvēģijā un par draudžu dibināšanas kustību M4, kas pēc Latvijas Baptistu draudžu savienības iniciatīvas Latvijā aizsākta 2011. gadā. M4 ir draudžu dibinātāju komandu apmācības un sagatavošanas vide, kas palīdz sagatavot komandas jaunu draudžu dibināšanai un to darbības pirmajiem gadiem. Draudžu dibinātājiem, kas iesaistījušies savstarpēja atbalsta un sadarbības tīklā, ir lielākas izredzes sasniegt labus rezultātus, tādēļ M4 radīts, lai sniegtu apmācību un nodrošinātu draudžu dibinātāju sadarbību. LBDS bīskapa vietnieks un viens no M4 apmācību vadītājiem Kaspars Šterns iepazīstināja konferences dalībniekus ar vairākiem draudžu dibināšanas piemēriem Latvijā, norādot, ka apmācības ir atvērtas visu konfesiju interesentiem.
Detalizēti konferences materiāli drīzumā būs pieejami mājaslapā www.jaunasdraudzes.lv.
Šī gada 9. jūnijā Arēnā Rīga notiks Baltijas Jauniešu festivāls – lielākais ticību apliecinošas mūzikas festivāls Baltijā. Aizraujošu mūziku 4 stundu garumā tajā nodrošinās Newsboys, The Parachute Band, Maikls W. Smits, kā arī Vēstviecība no Latvijas un mūsu kaimiņvalstu mākslinieki, Rīgā pulcējot tūkstošiem jauniešu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Festivālu rīko Baltijas valstu baznīcas sadarbībā ar Billija Grehema Evaņģēlisko asociāciju (BGEA) no ASV. Festivāla galvenais mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar Evaņģēlija vēsti tiem saprotamā mūzikas valodā, un rosināt pozitīvas pārmaiņas daudzu jauniešu dzīvēs.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Sids Rots “Tas ir pārdabiski”: ASV nākotne ar prezidentu Donaldu Trampu

Sids Rots “Tas ir pārdabiski”: ASV nākotne ar prezidentu Donaldu Trampu(0)

Sids Rots “Tas ir pārdabiski”: ASV nākotne ar prezidentu Donaldu Trampu

Ukraina: Prezidents sola aizstāvību tiem, kuri nolemj pārcelties uz vienoto Ukrainas pareizticīgo baznīcu

Ukraina: Prezidents sola aizstāvību tiem, kuri nolemj pārcelties uz vienoto Ukrainas pareizticīgo baznīcu(0)

Ukrainas prezidents Petro Porošenko uzsvēra Ukrainas Pareizticīgās Baznīcas neatkarības nozīmi un paskaidroja, ka „valstij nevajadzētu iejaukties Baznīcas darbībā”, -ziņo spektrs.com/risu.org.ua „Jo īpaši, ja tā ir ārvalsts. Ukrainas baznīcu nevar kontrolēt no Maskavas, laikā, kad Krievija mums uzbrūk, okupē Krimu, izraisa agresiju pret mūsu valsti austrumos, nogalina ukraiņus. Un tagad, izmantojot dažādus hibrīda kara elementus, tostarp

Pārdabiski: Svētceļnieks ierakstījis eņģeļu dziesmu

Pārdabiski: Svētceļnieks ierakstījis eņģeļu dziesmu(0)

Pirms dažiem gadiem sensacionāla ziņa ir aplidojusi visu pasauli. To izveidojis viens no svētceļniekiem, kurš atbrauca uz Atonas svēto kalnu Grieķijas austrumos. Pēc pētnieku domām ierakstā dzirdama eņģeļu dziedāšana. . Materiāls sagatavots, izmantojot РЕН ТВ Странное дело un ХВ СОЮЗ Tulkoja: spektrs.com

Leonards Inkins: Kremļa ierocis

Leonards Inkins: Kremļa ierocis(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Māksla Lai ilustrētu, ne tikai mākslas, bet arī plašāk – kultūras un cilvēka attiecības Jānis Miezītis savā grāmatā «Būt latvietim» runā par ūdeni peldošu cilvēku. Viss, kas palīdz cilvēkam, peldot, noturēties virs ūdens ir māksla (kultūra), bet viss, kas to

Iznākusi dokumentālā filma: „Latvijas simtgades lāpu gājiens”

Iznākusi dokumentālā filma: „Latvijas simtgades lāpu gājiens”(0)

Dokumentālā filmā „Latvijas simtgades lāpu gājiens” piedalījās lāpu gājiena dalībnieki, daloties ar savu piedzīvoto gājiena laikā. Filmas ievadā uzrunāja Ivo Pavlovičs, Saulkrastu un Skultes luterāņu baznīcu mācītājs. Filmas dalībnieki: Elīna Boguša, Vladislavs Ķīselis, Rūdolfs Kreislers, Juris Dobelis, Visvaldis Freidenfelds, Ritvars Eglājs, Ādams Lipinskis- Polijas partijas “Likums un taisnīgums” vicepriekšsēdētājs.  

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.