„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

23.11.2009.Latvija-Rīga: 22.11.2009. draudzē „Prieka Vēsts” notika dievkalpojums ar mācītāju no Izraēlas Oren Lev Ari

torra2

Vakar, 22 novembrī draudzē „Prieka Vēsts” notika dievkalpojums, kurā kalpoja mācītājs no Izraēlas Oren Lev Ari. Kurš no 2005. gada kalpo Izraēlas draudzē „Meleh Kavod Rav”,- ziņo spektrs.com.

Mācītājs Oren Lev Ari jau nedēļas laikā apmeklējis vairākas draudzes Latvijā. Viņa pēdējā apstāšanās vieta bija draudzē „Prieka Vēsts”.
Galvenā dievkalpojuma tēma- „Derības zīme”. Dievkalpojuma laikā mācītājs vairākas reizes uzsvēra attiecībā par Dieva derības zīmes būtību. Viņš teica, ka tās sastāv no diviem galvenajiem punktiem.1 derība ar Izraēlu. 2. derība ar draudzi.
Dievs noslēdza derību ar Ābramu ar kura palīdzību svētīja Izraēlas tautu. Ābrams paklausīja Dievu un izgāja no tās zemes, kurā atradās un devās apsolītās zemes virzienā. Kaut arī viņš nezināja kurp iet, viņš tomēr paklausīja Dieva apsolījumam un gāja. Par to vairāk var izlasīt (1.Moz 12: 1-3.)
Izredzētība nāk no Dieva, bet nevis no cilvēka. Dievs ir izredzējis ebreju tautu, lai parādītu savu žēlastību un mīlestību pret to.
Dievs saka: „Celies un ej!” Tas nozīmē, ka nezinot virzienu, Tev jāiet ticībā.
Ja tu ticēsi, Dievs darīs lielas lietas. Dievs meklē cilvēku, kurš ticēs Viņa Vārdam un neiespējamas lietas pārtop par iespējamām. Dievs atver durvis. Paldies, Ābramam, ka viņš ticēja un Dievs viņu darīja par lielu tautu.
Ebrejiem ir savs aicinājums. Dievs saka: „Jūs esat gaisma pasaules tautām.” Nevis tāpēc, ka ebreji ir labāki, bet gan tāpēc, ka ebreji ir izredzēti.
Mācītājs Orens teica: „Es ticu, Jeruzāleme-Izraēla ir kā garīgais pulkstenis, apliecinot to, kas norisinās tagad tuvajos austrumos. Tuvajos austrumos viss notiek ātri. Šovakar tu ej mierīgi gulēt, bet no rīta piecelies no kara trokšņa. Tuvie austrumi ir karstais punkts”.
Atgriežoties pie tēmas mācītājs Orens turpināja, ka Dievs Ābramam atgādināja savu apsolījumu par apsolīto zemi un atgādināja trīs reizes, ka caur viņu būs svētītas visas zemes ciltis. Izraēla ir atgādinājums visām tautām par to, ka cilvēka būtība ir slavēt to Kungu. Un nest labo vēsti visām tautām.
Mācītājs Orens nedaudz pastāstīja par patreizējo stāvokli Izraēlā. Viņš teica: „Iespējams, ka daudzi Izraēlā vēl nesaprot, ka Jēzus ir mesija, bet šodien garīgā atmosfēra Izraēlā mainās. Kaut kas notiek. Kādreiz Izraēlā bija 200 kristiešu draudze, bet tagad ir tik draudžu, ka pat saskaitīt nevar. Un kristiešu draudzes ar ebreju kopienām savienojas. Mums notiek kopēji dievkalpojumi un saprotam, ka mēs nevaram viens bez otra. Es ticu, ka pienāks tā diena, ka Izraēla ieņems savu vietu Dieva aicinājumā. Un ebreju tauta brauks pa visām zemēm sludināt Dieva vārdu. Tas ir Dieva sapnis. Tas ir labi, ka ebreji seko vienam no aicinājumiem un masveidā atgriežas savā dzimtenē no visām pasaules malām, kurās dzīvojuši ebreji.”
Dievkalpojuma otrajā daļā mācītājs Orens Vecās Derības laikus salīdzināja ar ikkatra kristieša tagadējo dzīvi. Viņš stāstīja, par to, ka Vecās Derības laikā Dievs noslēdza derību ar Ābramu, bet šodien Dievs noslēdz derību ar katru no mums ar vakarēdienapalīdzību, tā mēs savienojamies ar Jēzu Kristu. Turklāt Dievs noslēdza derību ar Ābramu un apsolīja viņam dēlu, bet laiks gāja un nekas nenotika, tad Ābrams savienojās ar kalponi un dzemdināja dēlu, bet tas vairs nebija Dieva plāns viņa dzīvē, tas bija Ābrama miesīgs lēmums. Bieži vien tā ir arī mūsu dzīvēs, saņemam apsolījumu un gaidām un nekas nenotiek, pēc kāda laika mēs nolaižam rokas bezspēkā. Bet derība nav atkarīga no mums. Mums jāpaliek uzticīgiem, mēs nedrīkstam atkāpties. Dievs apsolīja, ka neatstās un nepametīs.
Attiecībā par ekskursijām uz Izraēlu, mācītājs Orens piekodināja, lai kristieši, kuri vēlas apmeklēt Izraēlu, nekādā gadījumā nepielūdz tās akmeņus vai zemi, bet gan dzīvo Dievu, protams, ka ikkatrs var piedzīvot Dieva klātbūtni Izraēlā, bet to pašu var piedzīvot arī šeit. Jā, ir skaistas vietas Izraēlā, bet ja mēs uz to skatīsimies miesīgām acīm, tad jutīsimies vīlušies. Jāskatās gara acīm, tad parādīsies cita aina.
Nobeigumā mācītājs Orens aicināja lūgt par Izraēlu, lai ebreji bez torras zināšanu un praviešu grāmatu lasīšanas spētu pieņemt Svēto Garu un dzīvot garā un patiesībā.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā(0)

J. Lee Grady Dž. Lī Grīds, Žurnāla Charisma līdzautors. Kristīgajā žurnālistikā viņš ir iesaistīts kopš 1981. gada. Dzimis Atlantā, Dž. Lī Grīdam un viņa sievai Deborai ir četras meitas. Vairāku grāmatu autors tostarp populārā grāmata “10 meli, ko baznīca stāsta sievietēm”. Dž. Lī Grīds ir apmeklējis 12 valstis, izaicinot draudzi atbrīvot sievietes kalpošanā un izbeigt

Leonards Inkins: Viltus ziņas

Leonards Inkins: Viltus ziņas(0)

Sistemātisku viltus ziņu mērķis esot, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, mēģināt ietekmēt sabiedrības noskaņojumu, mazināt uzticību valsts institūcijām un amatpersonām, kā arī ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Mūsdienu informācijas karā svarīgākais esot nevis fakti, bet emocijas. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas, bailes vai dusmas, pat tad ja publicētie fakti ir tikai daļēji patiesi, viltus

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.