„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

23.04.2010. NACIONĀLĀ IDENTITĀTE: Latvijas ilgtermiņa stratēģija LV 2030 jeb – kurp joņo, Latvija?- ziņo Ieva Leinasare (2.daļa.)

1.daļa.

2.daļa.
Vai par tādu Latviju jūs dzīvojat šodien? – par Latviju, kas ir vien teritorija ar nosaukumu, visiem vējiem caurvējotā atvērtā un pilsoniskā sabiedrība, ar pasaules pilsoņiem piepildīta, bez savas identitātes ar mākslīgu smaidu visiem, kas gatavi maksāt. Kā ielasmeita.. globalizācijas pievārtē,- spektrs.com ziņo Ieva Leinasare
——————-
Mīļie, jūs varat domāt tā vai citādi par ekonomiku, izglītību, veselību, jums var būt tāda vai šāda reliģiskā, politiskā, pat seksuālā piederība. Tomēr šis ir jautājums, kas reāli un neatgriezeniski skars Latviju kopumā, tās nākotni, nācijas pastāvēšanu un jūs personīgi! To ignorēt, nozīmē iebāzt galvu smiltīs un – lai notiek kas notikdams, pēc manis kaut ūdens plūdi. Jā, cits jautājums ir par to, ja NEZINĀM – KO ar to visu darīt! Bet tas nav attaisnojums. Palaižot ātrvilcienu ceļā, skaidri zinot, ka tam ir bojāta bremžu sistēma, bet montieris šobrīd atrodas Havaju salās – ir ļaunprātība un kriminālnoziegums. Tad KĀPĒC mēs šobrīd identiski rīkojamies ar mūsu valsti? Kā teroristi pašnāvnieki vai vergu dvēseles. Pieļaujot šīs ilgtermiņa stratēģijas (LV2030) „palaišanu no stacijas”, apzinoties, ka to plānots pieņemt ar likuma spēku un pēc tās 20 gadu posmā tiks veidoti politiskie dokumenti un vadīsies valdības!
Un nevajadzētu ļauties siltam pašapmānam, ka ekonomika un nauda atrisinās demogrāfiju! Ir vienreiz jāsaprot un jāierauga, ka bērnu skaits NAV atkarīgs no finansu labklājības! Jo, JA tā būtu, tad labklājībā slīkstošā Eiropa neizmirtu. Jo, JA tā būtu, tad treknajos gados dzimstība būtu REĀLI palielinājusies (to, ka 2005.-2008.gadam bērni dzima par dažām koeficienta desmitdaļām vairāk (1.3-1.4) nevar norakstīt uz treknajiem gadiem, jo tā ir likumsakarība pēc 1985.-1989.gadu dzimstības buma (2.2), turklāt tai vajadzēja būt daudz lielākai). Jo, JA tā būtu, tad ģimenēs ar augstākiem ienākumiem vidējais bērnu skaits nebūtu vien 1.1. (tieši šajās ģimenēs ir vislielākais bezbērnu %). Jo, JA tā būtu, tad mūsu miljonāri būtu daudzbērnu tēvi, bet reāli kādiem no viņiem drīz būs jāsastopas ar jautājumu – KAM atstāt savas bagātības?
Un mediķi neļaus man samelot – šis ne tuvu nav vienīgais gadījums, kad slimības cēlonis atrodas citā vietā, kur slimības simptoms. Viss, kas saistīts ar cilvēku, nav tik vienkārši, kā gribētos. Zemās dzimstības cēlonis un problēmas sakne meklējama dziļāk: 1) Cilvēku (īpaši sievietes) nedrošībā par attiecībām, to stabilitāti, ilglaicīgumu (redzot, kas notiek apkārt – laulību šķiršanas 60%, kopdzīve bez laulības, partneru maiņa utt.). 2) Neprasme veidot stabilu laulību, ģimeni, attiecības, jo nav pozitīva piemēra bērnībā, vecāku ģimenē (daudz vecāku audzina bērnus vieni, laulību problēmas, ģimenes kvalitāte, vecāki “Īrijā” uc.). 3) Kā arī tieksme dzīvot vieglu dzīvi, sev, patērēt un baudīt nevis dot, ieguldīt, rūpēties, uzņemties atbildību, kalpot otram un bērns ir vien – traucēklis. Tas nozīmē, ka arī zāles ir jāizraksta šīm lietām. Vai pareizāk sakot – vitamīni. Un vitamīni izmaksās lētāk kā zāles, ja tos uzņemsim savlaicīgi un ar gudrību.
Vienīgais, ko šī stratēģija par šo (straujo nācijas samazināšanās ¹) problēmu pasaka ir – 2030.gadā Latvijā nebūs mazāk kā 2mlj. iedzīvotāju. Jā, mēs varam ievest kaut 5miljonus „iedzīvotāju” no citām valstīm – Āzijā, Āfrikā, Austrumos, tur cilvēku netrūkst. Un viņi brauks kopā ar ģimenēm, jo ģimene viņiem IR vērtība, un viņi būs priecīgi dzīvot šeit, jo šī (Latvija) ir skaista zeme. LV2030 runā vien par labklājīgu valsti un IKP pieaugumu.. Bet, KAM tad būs tā labklājība, un, cik tajā būs latviešu un to cittautiešu, kam Latvija dzimtene šobrīd.
KAS ir mūsu vērtības? Vai joprojām vien nauda un labklājība? Vai tiešām neko neesam sapratuši no šīs krīzes?
Bībelē teikts: “Viņš licis visām tautām celties no vienām asinīm un dzīvot pa visu zemes virsu un nospraudis noteiktus laikus un robežas, kur tiem dzīvot, lai tie meklētu Dievu, vai tie Viņu varētu nojaust un atrast, jebšu Viņš nav tālu nevienam no mums” /Apustuļu darbi 17:26 – 27/

Dieva principi un vērtības nav mainījušās kopš pasaules radīšanas un darbojas arī šodien. Dievs atbild vienkārši un katram cilvēkam saprotami – Viņš ir uzticējis mums katram SAVU zemi un saka „Augļojieties un vairojieties un piepildiet zemi..” „Vairojieties” nenozīmē būt dzīvniekiem, kas neuzņemas atbildību (bet varbūt tieši uzņemas?) par saviem mazuļiem. „Vairojieties” nozīmē vairoties nevis mazināties un ar to NAV domāts Ķīļa kunga paustais par dzimstības palielināšanu apņemot jaunu sievu ik pēc 10 gadiem, tādējādi radot citus bērnus, kaut vai tā, arī starp citu vienkāršā, iemesla dēļ, ka vecāku šķiršanās atstāj uz bērna dzīvi graujošu iespaidu.

„Vairojieties” nozīmē, ka tev ir jārada 1 cilvēks savā vietā (par sevi) un vēl (vismaz) 1 plusā. Lai TU kā vīrietis turpinātos, lai TU kā sieviete turpinātos, lai tava ģimene, dzimta un tavi tēvi turpinātos. Lai Latvija turpinātos. Tātad – katrā ģimenē (un te atkal speciālisti neļaus samelot – ģimenē kā vislabvēlīgākajā vidē bērna pilnvērtīgai attīstībai un audzināšanai) 4 bērni. Mēs Latvijā, protams būtu priecīgi arī par pusīti plusā, tas ir 3 bērni ģimenē. Šobrīd ir 1.3!!!

Mīļie, skaitļi nemelo! Skaitļi ir nepielūdzami. Vārdus var vērpt krellēs un apadīt apkārt zemeslodei, bet te ir viens cipars – 1.3 un 2 vārdi – mēs izmirstam. MĒS.

Es nezinu, ko domā valsts vadītāji, es nezinu, ko domājat Jūs, cienījamais lasītāj. Bet, raugoties uz to no malas, nāk prātā jaunībā skatīta filma „Amazones”, kur savas tiesības izcīnījušas sievietes bērnus kolbās audzēja. Iespējams, ka tā bija filma par Latviju 21.gadsimtā.
Un kamēr mēs gari diskutējam par krīzi kā visu problēmu cēloni nevis sekām, par naudu un ekonomiku, kā visu pamatu pamatu un problēmu risinājumu, tikmēr vilki kauc un karavāna dodas tālāk. Bet mūsu ātrvilciens, sagatavots ātrajam un gludajam ceļam uz bezdibeni, savā stacijā gaida startu. No mūsu pašu ievēlētās Saeimas un ar Prezidenta roku. MK savu pogu par Latvijas nākotni jau nospiedis.
Es kā Latvijas pilsonis un patriots, zinot, ka arī man atļauts brīvi paust savu viedokli, pat, ja tas ir kristīgs viedoklis, redzu šajā visā to, ka Dievs nekad neļaujas apsmieties. Viņš ir dziļi visu lietu kārtībā ielicis principus un likumsakarības, kas darbojas cauri laikiem, un, ignorējot tos, mēs saņemam atbilstošus augļus un sekas. Dievs mūs brīdina un aicina, bet IZVĒLI Viņš atstāj mūsu rokās. Viņš neuzbāžas ar Sevi un atļauj cilvēkam, tautām, valstīm sevi iznīcināt.
Mēs varam darīt, ko gribam, un, kā gribam, bet – Dievs VIENMĒR teiks pēdējo vārdu. Jo Viņš ir VISA Radītājs. Dievs aicina apstāties un padomāt. Un skatīties dziļāk. Dziļāk par naudu un baudu, dziļāk par sevi un šodienu. Dziļāk par ekonomiku un vārdiem. Viņš aicina nebūvēt savu namu uz smiltīm. Bet atgriezties pie Viņa.

P.S. Interesanti un reizē skumji – šis raksts tapa piektdienā (9.04.), bet jau pirmdien delfos lasāmas K.Rozenvalda pārdomas par lielo Polijas traģēdiju, kas liek apklust un aizdomāties visai pasaulei. Arī mums!

„Domāju, ka Lehs Kačinskis noteikti būtu gandarīts par to, ka viņa tauta nu ir kļuvusi daudz vienotāka, daudz iecietīgāka un daudz vairāk aizdomājas par tām vērtībām, kuras Polijā līdz ar Eiropas ietekmētu liberalizāciju, globalizāciju un brīvās ekonomikas ietekmē nācās upurēt. Vienmēr esmu bijis neizpratnē – kāpēc ir vajadzīgi tik nežēlīgi upuri, lai cilvēkus pamudinātu atgriezties pie vērtībām? Kāpēc mācāmies tikai no savām, nevis citu kļūdām? Kāpēc mūsu attīrīšanā nevarētu noderēt citu nestie upuri?”
———-
¹ nācijas samazināšanās – morālā, fiziskā, kvalitatīvā, ekonomiskā. Zema dzimstība, augsta mirstība, škiršanās (sliktākie rādītāji ES), abortu apjoms (aptuveni puse no dzimušajiem!), masveida ģimeņu un speciālistu emigrācija, slima sabiedrība, ģimeņu kvalitātes un pusaudžu problēmas (atkarības, aborti, agras dzemdības, agra (14-15gados) seksuālā dzīve kontracepcijas propogandas skolās rezultātā uc.)

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei(0)

UZMANĪBU! Forumu ciklā eksperti apspriedīs jaunā mācību satura piedāvājumu. Nedēļas laikā to var brīvi apmeklēt arī interesenti izsakot savu vērtējumu  Kristīgās mācības skolotāja Dita Pavloviča paužot nožēlu stāsta: „Mācu šo priekšmetu jau 14 gadus- kopš tas tika ieviests skolu programmā kā obligāts izvēles priekšmets. Trīs gadu garumā reizi nedēļā no 1.-3. klasei bērni apguva pašu kristietības

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.