„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

22.02.2010. Latvija-Rīga: Ušakovs, Šlesere un Vanags sveic „Cerības” festivāla organizēšanas pasākuma dalībniekus

grems

Vakar, 21. februārī, draudzes „Labā vests” telpās, kas atrodas Ūnijas ielā 99, notika plānotā „Cerības” festivāla ar Bilija Grehema piedalīšanos organizēšanas pasākums.
„Cerības festivāls noritēs no 5. līdz 7. novembrim, arēnā „Rīga”.
Uz organizēto pasākumu ieradās ne tikai dažādu konfesiju bīskapi, mācītāji, kalpotāji un viesi no citām valstīm, bet arī Latvijas Valsts politiķi. Rīgas Domes deputāts Jānis Šmits, klātesošajiem lasīja vēstuli no Rīgas mēra Nila Ušakova, bet LPP/LC līdera Aināra Šlesera dzīves draugs un viens no „Cerības” festivāla komitejas pārstāvjiem Inese Šlesere aicināja uz grēku nožēlu,- ziņo spektrs.com

Starpkonfesionālā kora pavadībā pasākumu atklāja Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Galvenā arhibīskapa izteiktā doma bija par festivāla „Cerība” mērķi -evaņģelizēšana, kas balstās uz Bībelē pieminētās rakstvietas, -ejiet un padariet visus par Dieva mācekļiem. „Jēzus sūtīja savus mācekļus grūtā misijā, zinādams, ka tikai viens no visiem mirs dabīgā nāvē, pārējiem bija jāatstāj asins liecība. Un iemesls kādēļ Jēzus sūta savus mācekļus arī šodien ir mūsu pestīšana. Mums jāsaprot šo evaņģelizēšanas nepieciešamību, nevis aizbildinoties ar vārdiem – darīšu to rīt vai parīt, bet gan, lai mūsu vārdi skan – šodien!” – teica Jānis Vanags.
Arhibīskaps ir pārliecināts, ka festivāla „Cerības” rīkotāji zina kā to izdarīt, tāpēc vakara gaitā aicināja klātesošos droši iesaistīties festivāla norisē.
Arhibīskaps minēja trīs iemeslus, kādēļ tas būtu jādara. 1. Tā ir laba iespēja piepildīt draudzes ar jauniem draudzes locekļiem. 2. Mobilizēt draudzēs jau esošos kristiešus.3. pieredzes iegūšana. Arhibīskaps pamudināja nekavēties labos nodomos un nepalaist garām labu izdevību ar nosaukumu „Cerības” festivāls. Runas nobeigumā tika atgādināts, par to, lai mūsu evaņģēlija vēsti spētu sadzirdēt ir jābūt pašiem attīrītiem un svētiem, uzmeklējot savas sirdis esot gataviem pasludināt evaņģēlija vēsti Latvijas tautai. Savus vārdus arhibīskaps apliecināja ar rakstvietu no Bībeles: „ Un Mana tauta, kas ir pēc Mana Vārda nosaukta, tad pazemosies un pielūgs un meklēs Manu vaigu, un atgriezīsies no saviem ļaunajiem ceļiem, tad Es viņus no debesīm uzklausīšu un piedošu viņu grēkus, un dziedināšu viņu zemi” (2. Laiku 7: 14).

Sveiciens no Rīgas mēra Nila Ušakova. (Vēstuli nolasīja Jānis Šmits). „Dārgie klātesošie, cienījamās dāmas un kungi. Rīgas Domes vārdā vēlos pateikties Kristīgām draudzēm Latvijā par ražīgo darbu uzturot garīgās un morālās vērtības, stiprinot ģimenes vērtības īpaši jauniešu vidū. Kā arī saglabājot mieru Latvijas sabiedrībā šajā mums visiem ne pārāk vieglajā laikā. Jūs apvienojat spēkus Lai kopīgi Rīgā noturētu „Cerības” festivālu. Mēs esam priecīgi, ka festivāls notiks tieši Rīgā. Rīdzinieki viesmīlīgi uzņems visus, kas ieradīsies uz šo festivālu no dažādām Latvijas malām un kaimiņu valstīm. Vēlu Jums cerīgi un ražīgi pavadīt šo laiku Rīgā.
Ar cieņu, Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.”

Inese Šlesere lielu uzmanību veltīja ne tikai „Cerības” festivāla norisēm, bet arī topošajam Latvijas mēroga pasākumam Lielās Piektdienas Krusta gājienam, kas norisināsies šā gada 2. aprīlī, plkst. 12 : 00 pie Brīvības pieminekļa. Aicinājums bija par to, lai tauta meklētu Dieva vaigu un izmeklētu savu sirdi šķīstoties un atgriežoties no grēkiem.
Šlesere apzinājās, ka šis ir žēlastības laiks, tautas vešanā pie Dieva. Šlesere papildināja, ka klātesošo uzdevums ir sagatavot Viņam ceļu. Atmodas vērtību nosaka ikkatra grēku nožēla, jo Atmoda sākas no sevis.
Tā ir arī spēja attīrīties no saviem grēkiem un uzņemties arī savu tēvu grēkus, lai pāri visam varētu uzlūkot visu Latvijas tautu kopumā un aizlūgt par savu tautu un par savu zemi. Savas domas Šlesere apstiprināja ar Bībeles pantu: „Es pielūdzu To Kungu, savu Dievu, un izsūdzēju savus grēkus, sacīdams: ak, Kungs, Tu lielais un bijājamais Dievs, kas uzturi Savu derību un parādi Savu žēlastību tiem, kas Tevi mīl un pilda Tavus baušļus! Mēs grēkojām un darījām netaisnību, mēs bijām bezdievīgi un nepaklausīgi un atkāpāmies no Taviem baušļiem un likumiem; mēs neklausījām arī Taviem kalpiem, praviešiem, kuri runāja Tavā Vārdā uz mūsu ķēniņiem un mūsu valdniekiem, mūsu tēviem un uz visu tautu. Ak, Kungs! Mums jānosarkst aiz kauna, mūsu ķēniņiem, valdniekiem un mūsu tēviem, ka mēs pret Tevi esam apgrēkojušies. (Daniela 9: 11)
Uzrunas nobeigumā Šlesere teica, ka ikkatram jāiemācās nevis uzrādīt uz citu grēkiem, bet būt dziļā pazemībā un dziļā pielūgsmē uzņemoties arī svešus grēkus kā savus grēkus, jo mēs visi esam vienoti. Mēs visi esam Viņa tauta. Tad mēs spēsim saskatīt, kā Dievs dziedina mūsu zemi un tautu un ka Viņš dāvā galvas rotu pelnu vietā un prieka eļļu sēru drānu vietā. Inese Šlesere cer, ka sagatavojot savas sirdis Jēzus atnākšanai, Latvija sagaidīs lielu dvēseļu ražu.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Norisināsies konference „Reformācijas krāsas”

Norisināsies konference „Reformācijas krāsas”(0)

“Reformācijai 500″ un Rīgas reformācijas 500. gadadienas pasākumu ietvaros Latvijas Evaņģēliskā alianse š. g. 26.oktobrī rīko 2. konferenci „Reformācijas krāsas”. Konference norisināsies Rīgas Domes sēžu zālē no 10:00 līdz 16:00. Šā gada moto: „Reformācija pirms un pēc Reformācijas”. Apskatīsim Reformāciju arī kā procesu vēsturē un sabiedrībā. Nešaubīgi Reformācijas centrālais notikums bija Mārtiņa Lutera Baznīcas reformācija 1517. gadā, kam sekoja politiskā reformācija. Tomēr Reformācijas

Diskusija: Ārvalstu propagandas ietekme uz vēlēšanām

Diskusija: Ārvalstu propagandas ietekme uz vēlēšanām(0)

Šī brīža situācija Rietumu pasaulē un Latvijā ir aktualizējusi jautājumu par ārvalstu propagandu – kāda ir tās ietekme uz neatkarīgu valstu vēlēšanām? Kā demokrātiskai valstij cīnīties pret dezinformāciju un viltus ziņām? Vai vēlēšanas Latvijā varētu tikt ietekmētas no ārpuses? Uz šiem jautājumiem mēģināsim rast atbildi diskusijā jauniešu auditorijai. Piedalījās: Dr. theol. Guntis Kalme, Dr.sc.pol., LĀI

Gudrais meklē zināšanas – nāc mācīties uz Latvijas Bībeles Centru!

Gudrais meklē zināšanas – nāc mācīties uz Latvijas Bībeles Centru!(0)

Augošas draudzes ir augošu kristiešu veidotas, apmācītu līderu vadītas, Dieva Vārdā balstītas, pasaulei liecību nesošas. Ja Tu vēlies saņemt Dieva Vārdā balstītas zināšanas, attīstīt savas kalpošanas prasmes un kļūt par vēl noderīgāku instrumentu Dievam Viņa darbā savā draudzē, tad aicinām, izaicinām un iedrošinām sākt mācības Latvijas Bībeles Centrā. Šī gada septembrī mācības sāksies sertifikāta programmā

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Rīgas GETO muzejs: Holokausta upuru piemiņai- Maršs “Dzīvo gājiens”

Rīgas GETO muzejs: Holokausta upuru piemiņai- Maršs “Dzīvo gājiens”(0)

4. jūlijā, no plkst. 09:45 līdz 11:45 norisināsies ikgadējais pasākums – Maršs “Dzīvo gājiens”, gājiens pa bijuša Rīgas geto ielām – no Vecā Ebreju kapsētas līdz sadedzinātas Horālas sinagogas memoriālam. Šis pasākums veltīts Holokausta upuru piemiņai. Šajā gājienā piedalīsies izdzīvojošo pēcnācēji un tie, kam nav vienaldzīga atmiņa par katastrofu, kas notika te, Latvijā, pirms 77 gadiem. Lai tas

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.