„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

17.12.2009.Ārvalstīs – Francija: prezidenta partija gatavojas aizliegt parandžas ar likuma palīdzību

musulman

Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī valdošā partija ir apņēmības pilna ar likumu panākt, ka  tiek aizliegta tradicionālā musulmaņu sieviešu apģērba parandžas (tradicionālo musulmaņu tērpu) valkāšana, tādējādi pasargājot valsti no ekstrēmistiem, -ziņo spektrs.com atsaucoties uz laikrakstu “Figaro”
Trešdien  partijas parlamenta frakcijas līderis Žans Fransuā Kops norāda: “Jautājums nav par to, cik daudz sieviešu valkā parandžu, bet gan ir apdraudēti principi. Ekstrēmisti pārbauda republiku, popularizējot paražas, par kurām viņi labi zina, ka tās ir pretrunā ar mūsu valsts pamatprincipiem.”
Kops piebilst, ka Francijā neviens, arī ne musulmaņu līderi, neuzskata, ka šo paražu vajadzētu pieļaut turpināt.
Jaunais likums tiks ieviests pēc tam, kad būs notikušas konsultācijas ar Francijas musulmaņu kopienām, “lai būtu saprotams, kas ir šis solis – atbrīvošanas likums, nevis aizliegums”.
Aizliegums būs spēkā sabiedriskās vietās. Kā norādīja deputāts, “slēpt sabiedrībā seju” nav vis izvēle, bet gan atvērtas sabiedrības noraidīšana.
Kaut arī pret parandžu un burku valkāšanu Eiropā cīnās vairāku gadu garumā, musulmaņi turpina dzīvot savu paražu ietvaros.
Arī Eiropas sabiedrības viedoklis ir līdzīgs valdības viedoklim, uzskatot, ja musulmaņi vēlas dzīvot Eiropā, tad arī jārēķinās ar Eiropas pieņemamiem standartiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei(0)

UZMANĪBU! Forumu ciklā eksperti apspriedīs jaunā mācību satura piedāvājumu. Nedēļas laikā to var brīvi apmeklēt arī interesenti izsakot savu vērtējumu  Kristīgās mācības skolotāja Dita Pavloviča paužot nožēlu stāsta: „Mācu šo priekšmetu jau 14 gadus- kopš tas tika ieviests skolu programmā kā obligāts izvēles priekšmets. Trīs gadu garumā reizi nedēļā no 1.-3. klasei bērni apguva pašu kristietības

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.