„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

17.12.2009.Ārvalstīs – Francija: prezidenta partija gatavojas aizliegt parandžas ar likuma palīdzību

musulman

Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī valdošā partija ir apņēmības pilna ar likumu panākt, ka  tiek aizliegta tradicionālā musulmaņu sieviešu apģērba parandžas (tradicionālo musulmaņu tērpu) valkāšana, tādējādi pasargājot valsti no ekstrēmistiem, -ziņo spektrs.com atsaucoties uz laikrakstu “Figaro”
Trešdien  partijas parlamenta frakcijas līderis Žans Fransuā Kops norāda: “Jautājums nav par to, cik daudz sieviešu valkā parandžu, bet gan ir apdraudēti principi. Ekstrēmisti pārbauda republiku, popularizējot paražas, par kurām viņi labi zina, ka tās ir pretrunā ar mūsu valsts pamatprincipiem.”
Kops piebilst, ka Francijā neviens, arī ne musulmaņu līderi, neuzskata, ka šo paražu vajadzētu pieļaut turpināt.
Jaunais likums tiks ieviests pēc tam, kad būs notikušas konsultācijas ar Francijas musulmaņu kopienām, “lai būtu saprotams, kas ir šis solis – atbrīvošanas likums, nevis aizliegums”.
Aizliegums būs spēkā sabiedriskās vietās. Kā norādīja deputāts, “slēpt sabiedrībā seju” nav vis izvēle, bet gan atvērtas sabiedrības noraidīšana.
Kaut arī pret parandžu un burku valkāšanu Eiropā cīnās vairāku gadu garumā, musulmaņi turpina dzīvot savu paražu ietvaros.
Arī Eiropas sabiedrības viedoklis ir līdzīgs valdības viedoklim, uzskatot, ja musulmaņi vēlas dzīvot Eiropā, tad arī jārēķinās ar Eiropas pieņemamiem standartiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Izraēlas kino dienās aicina apmeklēt bezmaksas kino un ekskursiju uz sinagogu

Izraēlas kino dienās aicina apmeklēt bezmaksas kino un ekskursiju uz sinagogu(0)

Izraēlas kino dienas 21. oktobrī Izraēlas filmu dienu ietvaros kinoteātrī K.Suns pl. 15:30 būs skatāma detektīvkomēdija “Strausa sindroms” (Režisors: Amirs I. Volfs). Upē tiek atrasts kāda vecāka vīra līķis, kam uz rokas ir mistiskas izcelsmes tetovējums. Jauns policijas detektīvs uzņemas izmeklēt šo lietu. Amikams ir atradis iespēju pievienoties baisākajam klubam pasaulē: holokaustā izdzīvojušo klubam. Neraugoties

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana(0)

Profesora Roberta Feldmaņa fonds jūs sirsnīgi aicina uz mācītāja Dr. theol. Roberta Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma “PAR SEVI UN SEV” atvēršanu 31. oktobrī pulksten 17.00 Lutera akadēmijā (Rīgā, Alksnāja ielā 3)

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām(0)

Katoļu baznīcas pasākumā desmitiem tūkstoši cilvēku sestdien Polijā pulcējās uz valsts robežām, lai vienotos kopīgās lūgšanās. Kaut arī šis bija reliģisks pasākums, taču kritiķi tajā saskata atbalstu valdības atteikumam ielaist valstī musulmaņu imigrantus,-ziņo spektrs.com/lkr.lv  Cilvēki ar autobusiem tika nogādāti no vairāk nekā 300 baznīcām uz iepriekš izvēlētām vietām pie robežas. Vairāki priesteri atzina, ka šis

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”(0)

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē NA deputāti Nauris Puntulis un Dainis Locis neatbalstīja finansējuma piešķiršanu Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” dalības nodrošināšanai Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādē,-ziņo spektrs.com/Nacionālā Apvienība Visi pārējie komitejas locekļi vienbalsīgi atbalstīja finansējuma piešķiršanu. Atgādināsim, ka šī kora dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir bēdīgi slavenais GKR valdes loceklis, miljonārs,

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi(0)

Portāls Tuvumā.lv veicis kriestiešu aptauju saistībā ar referendumu Katalonijā, tostarp arī viedokli izteikuši Latvijas arhibīskapi,-ziņo spektrs.com Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags: “Es tik labi nepārzinu Spānijas lietas, lai pēc būtības spriestu par Katalonijas neatkarību. Atminoties mūsu tautas pašnoteikšanās centienus, simpātijas ir katalāņu pusē, bet atceros arī savas negatīvās izjūtas pret V.Lindermaņa un I.Girsa rosināto Latgales autonomiju. Lai arī

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.