„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

16.03.2011. Latvija-Rīga: Ekonomika atjaunojas? (LPCS) Jānis Šolks: No Latvijas ik dienu uz Lietuvu izved 450 tonnas svaigpiena, radot apmēram 4 miljonus Ls zaudējumus valsts budžetā

janis_solks_foto_leta

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, uzskata, ka ekonomika pakāpeniski atjaunojas, paskaidroja valdības Komunikācijas departamentā, taču kādā veidā netiek komentēts.

Lai pārliecinātos par Ministra prezidenta uzskatiem, SPEKTRS veica savu informatīvo pētījumu pateicoties preses konferencei, kura tika veltīta vienā no Latvijā nozīmīgām tautsaimniecības nozarēm PIENSAIMNIECĪBA.

No Latvijas ik dienu uz Lietuvu izved 450 tonnas svaigpiena, radot vismaz četru miljonu latu zaudējumus valsts budžetā, otrdien preses konferencē pastāstīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks (LPCS apvieno 19 piena pārstrādes uzņēmumu, kas realizē aptuveni 94% no Latvijā pārstrādātā piena.), -ziņo spektrs.com

„Analizējot 2010.gada rezultātus un iegūstot informāciju no statistikas pārvaldes un Zemkopības ministrijas attiecīgajiem datiem, konstatēts, ka joprojām 450 tonnas svaigpiena dienā tiek izvestas uz Lietuvu.”-teica Jānis Šolks.

“Jāsaprot, ka tikai vājas valstis ir gatavas neko nedarīt, redzot, ka izejviela tiek izvesta, savukārt stiprās valstis dara visu, lai izejviela tiktu pārstrādāta konkrētajā valstī, joprojām slikti tiek pildīta Latvijas Ekonomikas atveseļošanās programma.” -turpina  Šolks

LPCS vadītājs informēja, ka tas ir tikai mīts, ka piens uz Lietuvu tiek izvests tāpēc, ka tur ir augstākas piena iepirkumu cenas un ka kooperatīvi ar savu darbību nodrošina augsto piena cenu Latvijā. “Realitāte ir pavisam cita,” teica Šolks un paskaidroja, ka patiesībā Lietuvas un Latvijas piena iepirkuma cenas ir ļoti līdzīgas, taču lietuvieši par Latvijas pienu piedāvā krietni augstāku iepirkuma cenu nekā ir Lietuvā.

Tās ir aktivitātes, lai grautu vietējo pārstrādi,” norādīja Šolks un uzsvēra, ka piena cena Latvijā 2010.gadā ir bijusi visstabilākā no visiem iepriekšējiem gadiem. “Piena cena bijusi stabila ar tendenci paaugstināties. Gada beigās tie jau bija 20 santīmu par vienu kilogramu jeb 200 latu par tonnu, un šā gada februārī jau ir 207 lati par vienu tonnu,” apliecināja valdes priekšsēdētājs.

Piena izvešanas uz Lietuvu dēļ valsts nesaņem vismaz četrus miljonus latu gadā, atzina Šolks un piebilda, ka līdz ar piena izvešanu tiek zaudētas arī aptuveni 450 darbavietas piena pārstrādes uzņēmumos un līdz ar to valsts nesaņem nodokļu ieņēmumus par 450 strādājošiem.

„Lai gan Latvijas piena produktu eksports uz Lietuvu ir pieaudzis un pārsniedz importu, tas nav iemesls priekam. 2010.gadā importa eksporta bilance mums ir bijusi pozitīva, tikai jāņem vērā, ka tas nav iemesls priekiem. Eksporta apmēri pieauguši Latvijas pārstrādātāju aktīvās darbības eksporta tirgos dēļ un tādēļ, ka ir samazinājies pārdotās produkcijas apmērs vietējā tirgū.”-skaidro Šolka kungs.

Lai novērstu piena izvešanu uz Lietuvu un stabilizētu nozari Latvijā, LPCS vadītājs ieteica valsts līmenī radīt apstākļus piena lopkopības attīstībai, līdz piena kvotu atcelšanas brīdim sasniedzot vismaz 300 tūkstošu govju lielu ganāmpulku, lai nodrošinātu pieaugošo piena produktu pieprasījumu galvenokārt eksporta tirgos, kā arī rast iespēju atbalstīt tos piena ražotājus, kuru saražoto pienu pārstrādā Latvijas piena pārstrādes uzņēmumos.

Kā panākama piensaimniecības attīstība?

Ir nepieciešamība pēc tādiem finanšu instrumentiem kā eksporta garantijas, līdzfinansējumi inovatīvu, ar augstu ražotās produkcijas pievienoto vērtību eksportspējīgu produktu ražošanas projektu realizācijai un papildu finanšu resursu pieejamība ātrai jaunu eksporta tirgu apgūšanai un krīzes situāciju risinājumiem. Daži no šiem instrumentiem darbojas arī pašlaik, taču ļoti neefektīvi. Valdes priekšsēdētājs izteica arī priekšlikumu nodrošināt ražotājiem nodokļu atlaides vai nodokļu brīvdienās, kā arī ieteica ieviest fiksētus nodokļus mazajiem piena ražotājiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.