„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

15.04.2010. Ārvalstīs: Ukrainā aizliegs ekstrasensus un zīlnieces

ukraina

2010. gada 13. aprīlī 7 deputāti, kuri pārstāv visas Ukrainas parlamenta frakcijas, reģistrēja likumprojektu Nr6299 „Par grozījumiem dažos likumdošanas aktos attiecībā uz darbības aizliegumu ekstrasensiem, dziedniekiem, zīlniekiem, psalmistiem un nākotnes (likteņa) pareģotājiem”,- ziņo spektrs.com atsaucoties uz marcisjencitis.lv

Likumprojekta autors ir deputāts, frakciju parlamentārās grupas „Par garīgumu, morāli un Ukrainas veselību” priekšsēdētājs Pāvels Ungurjans.
Jaunās likuma normas nodrošina aizliegumu ekstrasensu, dziednieku, zīlnieku un psalmistu darbībai, kā arī nākotnes un likteņa pareģošanas pakalpojumiem. Šis likums aizliedz šo arī iepriekš minēto darbību propagandu un reklāmu plašsaziņas līdzekļos un tādu pārraižu, programmu vai videoierakstu translāciju, kur piedalās iepriekšminēto „profesiju” pārstāvji.

Ir arī paredzēts izņemt no Ukrainas valsts profesiju kvalifikācijas saraksta DK 003-95 šādas profesijas: 5151 – astrologs, 5152 – zīlniece, 5152 – vārdotājs (hiromants).
Saskaņā ar P. Ungurjana preses dienestu, likumprojekts uzsākts sakarā ar daudzajām sūdzībām un faktiem par ļaunprātīgu šīs jomas izmantošanu un daudziem Ukrainas sabiedrībai, tās garīgajai un morālajai veselībai (pirmkārt jau jaunatnes veselībai), ko izraisījuši minēto „profesiju” pārstāvji ar savu nekontrolēto un kaitīgo darbību.

„Ukrainas valdības pārstāvji un arī pārējie deputāti jau ilgu laiku saņem daudzus iedzīvotāju, kristīgo konfesiju, reliģisko un sabiedrisko organizāciju lūgumus pievērst uzmanību kaitējumiem, kurus izraisa ekstrasensi, dziednieki, vārdotāji un psalimisti. Sūdzības saņemtas arī par to, ka iepriekš minētais dominē Ukrainas plašsaziņas līdzekļos- televīzijas reklāmās piedāvā šo apšaubāmo dziednieku, burvju un ekstrasensu maksas pakalpojumus,” atbild likumprojekta autors Pavels Ungurjans.
Deputāts uzsver, ka daudzus cilvēkus, saskaņā ar policijas datiem, ir finansiāli apkrāpuši iepriekš minētie darboņi. Situācijas nopietnību, viņaprāt, pastiprina būtiskas šo darbību atstātās negatīvās psiholoģiskās un morālās sekas.
Likumprojekta ieviešana paredz izmaiņas Ukrainas likumā „Par aizsargātu sabiedrības morāli”, Ukrainas administratīvo pārkāpumu kodeksā, Ukrainas reklāmas likumā, Ukrainas drukāto plašsaziņas līdzekļu likumā un Ukrainas likumā „Par televīziju un radio”.

1 komentārs

Citi rakstiSākumlapa

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei(0)

UZMANĪBU! Forumu ciklā eksperti apspriedīs jaunā mācību satura piedāvājumu. Nedēļas laikā to var brīvi apmeklēt arī interesenti izsakot savu vērtējumu  Kristīgās mācības skolotāja Dita Pavloviča paužot nožēlu stāsta: „Mācu šo priekšmetu jau 14 gadus- kopš tas tika ieviests skolu programmā kā obligāts izvēles priekšmets. Trīs gadu garumā reizi nedēļā no 1.-3. klasei bērni apguva pašu kristietības

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.