„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

15.04.2010. Ārvalstīs: Ukrainā aizliegs ekstrasensus un zīlnieces

ukraina

2010. gada 13. aprīlī 7 deputāti, kuri pārstāv visas Ukrainas parlamenta frakcijas, reģistrēja likumprojektu Nr6299 „Par grozījumiem dažos likumdošanas aktos attiecībā uz darbības aizliegumu ekstrasensiem, dziedniekiem, zīlniekiem, psalmistiem un nākotnes (likteņa) pareģotājiem”,- ziņo spektrs.com atsaucoties uz marcisjencitis.lv

Likumprojekta autors ir deputāts, frakciju parlamentārās grupas „Par garīgumu, morāli un Ukrainas veselību” priekšsēdētājs Pāvels Ungurjans.
Jaunās likuma normas nodrošina aizliegumu ekstrasensu, dziednieku, zīlnieku un psalmistu darbībai, kā arī nākotnes un likteņa pareģošanas pakalpojumiem. Šis likums aizliedz šo arī iepriekš minēto darbību propagandu un reklāmu plašsaziņas līdzekļos un tādu pārraižu, programmu vai videoierakstu translāciju, kur piedalās iepriekšminēto „profesiju” pārstāvji.

Ir arī paredzēts izņemt no Ukrainas valsts profesiju kvalifikācijas saraksta DK 003-95 šādas profesijas: 5151 – astrologs, 5152 – zīlniece, 5152 – vārdotājs (hiromants).
Saskaņā ar P. Ungurjana preses dienestu, likumprojekts uzsākts sakarā ar daudzajām sūdzībām un faktiem par ļaunprātīgu šīs jomas izmantošanu un daudziem Ukrainas sabiedrībai, tās garīgajai un morālajai veselībai (pirmkārt jau jaunatnes veselībai), ko izraisījuši minēto „profesiju” pārstāvji ar savu nekontrolēto un kaitīgo darbību.

„Ukrainas valdības pārstāvji un arī pārējie deputāti jau ilgu laiku saņem daudzus iedzīvotāju, kristīgo konfesiju, reliģisko un sabiedrisko organizāciju lūgumus pievērst uzmanību kaitējumiem, kurus izraisa ekstrasensi, dziednieki, vārdotāji un psalimisti. Sūdzības saņemtas arī par to, ka iepriekš minētais dominē Ukrainas plašsaziņas līdzekļos- televīzijas reklāmās piedāvā šo apšaubāmo dziednieku, burvju un ekstrasensu maksas pakalpojumus,” atbild likumprojekta autors Pavels Ungurjans.
Deputāts uzsver, ka daudzus cilvēkus, saskaņā ar policijas datiem, ir finansiāli apkrāpuši iepriekš minētie darboņi. Situācijas nopietnību, viņaprāt, pastiprina būtiskas šo darbību atstātās negatīvās psiholoģiskās un morālās sekas.
Likumprojekta ieviešana paredz izmaiņas Ukrainas likumā „Par aizsargātu sabiedrības morāli”, Ukrainas administratīvo pārkāpumu kodeksā, Ukrainas reklāmas likumā, Ukrainas drukāto plašsaziņas līdzekļu likumā un Ukrainas likumā „Par televīziju un radio”.

1 komentārs

Citi rakstiSākumlapa

Izraēlas kino dienās aicina apmeklēt bezmaksas kino un ekskursiju uz sinagogu

Izraēlas kino dienās aicina apmeklēt bezmaksas kino un ekskursiju uz sinagogu(0)

Izraēlas kino dienas 21. oktobrī Izraēlas filmu dienu ietvaros kinoteātrī K.Suns pl. 15:30 būs skatāma detektīvkomēdija “Strausa sindroms” (Režisors: Amirs I. Volfs). Upē tiek atrasts kāda vecāka vīra līķis, kam uz rokas ir mistiskas izcelsmes tetovējums. Jauns policijas detektīvs uzņemas izmeklēt šo lietu. Amikams ir atradis iespēju pievienoties baisākajam klubam pasaulē: holokaustā izdzīvojušo klubam. Neraugoties

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana

Norisināsies Dr theol R.Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma atvēršana(0)

Profesora Roberta Feldmaņa fonds jūs sirsnīgi aicina uz mācītāja Dr. theol. Roberta Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejoļu krājuma “PAR SEVI UN SEV” atvēršanu 31. oktobrī pulksten 17.00 Lutera akadēmijā (Rīgā, Alksnāja ielā 3)

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām

Polijas katoļi pulcējas uz masu lūgšanu pie valsts robežām(0)

Katoļu baznīcas pasākumā desmitiem tūkstoši cilvēku sestdien Polijā pulcējās uz valsts robežām, lai vienotos kopīgās lūgšanās. Kaut arī šis bija reliģisks pasākums, taču kritiķi tajā saskata atbalstu valdības atteikumam ielaist valstī musulmaņu imigrantus,-ziņo spektrs.com/lkr.lv  Cilvēki ar autobusiem tika nogādāti no vairāk nekā 300 baznīcām uz iepriekš izvēlētām vietām pie robežas. Vairāki priesteri atzina, ka šis

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”

RD finansiāli atbalstīja Aleksandra Brandava vadīto Rīgas pareizticīgo kamerkori “Blagovest”(0)

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē NA deputāti Nauris Puntulis un Dainis Locis neatbalstīja finansējuma piešķiršanu Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” dalības nodrošināšanai Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādē,-ziņo spektrs.com/Nacionālā Apvienība Visi pārējie komitejas locekļi vienbalsīgi atbalstīja finansējuma piešķiršanu. Atgādināsim, ka šī kora dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir bēdīgi slavenais GKR valdes loceklis, miljonārs,

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi

Katalonijas šķiršanās no Spānijas. Latvijas arhibīskapu vērtējums par referenduma norisi(0)

Portāls Tuvumā.lv veicis kriestiešu aptauju saistībā ar referendumu Katalonijā, tostarp arī viedokli izteikuši Latvijas arhibīskapi,-ziņo spektrs.com Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags: “Es tik labi nepārzinu Spānijas lietas, lai pēc būtības spriestu par Katalonijas neatkarību. Atminoties mūsu tautas pašnoteikšanās centienus, simpātijas ir katalāņu pusē, bet atceros arī savas negatīvās izjūtas pret V.Lindermaņa un I.Girsa rosināto Latgales autonomiju. Lai arī

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.