„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

14.06.2010.Lieliska dāvana IZLAIDUMĀ! Dr. Džeimsa Dobsona grāmata “Gatavojoties pusaudža vecumam”

drdzeims_dobsons_gatavojoties_pusaudza_vecumam

GATAVOJOTIES pusaudža vecumam
Šajā izlaidumu laikā vēlējāmies atgādināt par kādu izcilu grāmatu, ko ir sarakstījis  viens no vadošajiem un ietekmīgākajiem Amerikas ģimenes psihologiem Dr. Džeimss Dobsons – “Gatavojoties pusaudža vecumam”,-spektrs.com ziņo Gita Jeske no Prieka Vēsts.

Tas ir vairāk nekā miljons eksemplāros ASV pārdots bestsellers pusaudžiem par pusaudžiem – lieliska dāvana skolēniem skolas izlaidumā.
Savu grāmatu Dobsons ir adresējis, pirmkārt, visiem padsmitgadniekiem, kuri saskaras ar dažādām pārmaiņām un izaicinājumiem savā dzīvē. Viņš prot tieši un sirsnīgi runāt ar pusaudžiem par jautājumiem, kas visvairāk viņus satrauc.
• Kā izvairīties no mazvērtības sajūtām un kļūt pārliecinātam par sevi?
• Kā uzvarēt vienaudžu spiedienu un narkotiku un alkohola draudus?
• Kā saprast fiziskās pārmaiņas un  seksuālo attīstību?
• Desmit izplatītākie mīti par mīlestību.
• Kā izdarīt gudrus lēmumus, izprast savas emocijas, uzvarēt vilšanos un pareizi kļūt neatkarīgam?
Džeimss Dobsons, Ph.D. ir “Focus on the Family” dibinātājs un prezidents. Viņa radio programmu pārraida vairāk nekā 4000 radio stacijās. Viņš ir bijis padomdevējs trijiem ASV prezidentiem un ir daudzu bestselleru autors.

Piedāvājam jūsu uzmanībai nelielu izvilkumu no šīs grāmatas:

BAILES NO PLATĀM BIKSĒM
Spiediens pakļauties apkārtējo viedoklim ir tik stiprs, ka daži cilvēki jūtas nekomfortabli, pat ja viņi kaut nedaudz atšķiras no pārējiem. Ja patlaban puišiem modē  ir apspīlētas bikses, tad bēdas tam, kurš to nesaprot un atļaujas staigāt platās biksēs! Ja meitenei ir neparasta gaita vai viņa šļupst, viņa katru dienu var piedzīvot dzēlīgas piezīmes. Katras izmaiņas un mazākā atkāpe no tā, ko grupa paziņo par normu, tiek uzskatīta par etiķetes laušanu. Uz pārkāpēju rāda ar pirkstiem, pret viņu izturas ar necieņu, liekot viņam justies ļoti nekomfortabli.
Es gribu, lai tu saproti, ka šis spiediens pakļauties citiem savu kulmināciju sasniedz tieši pusaudžu vecumā. Tāpēc pusaudži tik bieži ir sastopami “baros” kā  avju ganāmpulkos, kā mēs to vēlāk redzēsim.
KARTĪŠU SPĒLE
Vairāki ārsti nolēma veikt eksperimentu, lai izpētītu, kā grupas spiediens ietekmē jaunus cilvēkus. Viņi uzaicināja desmit pusaudžus un pastāstīja viņiem, ka pārbaudīs viņu uztveres spējas, lai noskaidrotu, cik labi katrs no viņiem redz to, kas atrodas viņiem priekšā.
Īstenībā telpa bija maza, un viss bija ļoti labi redzams. Tas, ko ārsti būtībā pētīja, bija nevis pusaudžu redze, bet gan grupas spiediena ietekme.
Ārsti teica: “Mēs jums parādīsim vairākas kartītes. Uz katras kartītes ir trīs dažādu garumu līnijas – A līnija, B līnija un C līnija. Uz dažām kartītēm A līnija ir visgarākā, uz citām B līnija ir garākā, uz citām – C līnija. Mēs jums rādīsim šīs kartītes un norādīsim katrā kartītē uz kādu no šīm līnijām. Kad mēs rādīsim jums uz garāko līniju, lūdzu, paceliet roku, lai parādītu, ka jūs uzskatāt to par garāko līniju. Viņi atkārtoja šo uzdevumu, lai pārliecinātos, ka visi ir to sapratuši, tad pacēla pirmo kartīti un norādīja uz augšējo līniju.

SPĒLES MĒRĶIS
Tomēr pirms spēles sākuma tika izdarīts kaut kas, ko viens pusaudzis nezināja – tas, ka pārējiem deviņiem pusaudžiem bija pirms spēles sākuma slepeni pateikts, lai viņi balsotu par otro garāko līniju. Citiem vārdiem, viņiem tika dots uzdevums balsot nepareizi.
Ārsts pacēla pirmo kartīti un norādīja uz A līniju, kas bija acīmredzami īsāka nekā B līnija. Šajā brīdī visi deviņi pusaudži rīkojās saskaņā ar iepriekšējo norunu un pacēla roku. Desmitais pusaudzis, kura uzvedību šeit pētīja, neizpratnē paskatījās visapkārt. Bija acīmredzami, ka B līnija bija garāka, taču visi nez kāpēc pacēla roku, uzskatot A līniju par visgarāko. Vēlāk viņš atzinās, ka bija pie sevis tajā mirklī padomājis: “Laikam jau es pietiekami uzmanīgi neieklausījos tajā, kas jādara. Acīmredzot es esmu kaut ko palaidis garām, tāpēc man jādara tas, ko dara visi citi, citādi viņi par mani smiesies.” Tāpēc viņš pacēla roku, gluži kā to bija darījuši visi pārējie.
Eksperimenta veicēji paskaidroja vēlreiz: “Balsojiet par garāko līniju; paceliet roku, kad mēs norādām uz garāko līniju!”

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Latvijas valsts dibināšanas svētkos: norisināsies koncerts „Dziedam Latvijai!”

Latvijas valsts dibināšanas svētkos: norisināsies koncerts „Dziedam Latvijai!”(0)

Norisināsies Latvijas valsts dibināšanas svētkiem veltīts koncerts „Dziedam Latvijai!” Rīgas Sv. Pētera baznīcā 18. 11. 17. plkst. 14. 00 Divi kori – kultūras centra „Mazā ģilde” vīru kamerkoris FRACHORI un Latvijas izdevniecību jauktais koris „FRACHORI” – aicina uz Latvijas valsts dibināšanas svētkiem veltītu koncertu „Dziedam Latvijai!”. Koncerts notiks sestdien 18. novembrī plkst. 14. 00 Rīgas

11.11.2017. Lāčplēša dienā: Gunta Kalmes uzruna pie Brīvības pieminekļa

11.11.2017. Lāčplēša dienā: Gunta Kalmes uzruna pie Brīvības pieminekļa(0)

Par godu Lāčplēša dienai 11.11.2017. Rīgas Brāļu kapos, tika iededzinātas svecītes un norisinājās lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim un Latviešu strēlnieku laukumam. Pie Brīvības pieminekļa – svētbrīdis ar mācītāja Gunta Kalmes uzrunu. Video: Jānis Rožkalns

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

Leonards Inkins: Par kolektīvo stulbumu un nacionālismu

Leonards Inkins: Par kolektīvo stulbumu un nacionālismu(0)

 Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Lai ko un, kā mēs darītu bieži mūsu darbībām, nav iecerēto rezultātu. Bieži nav arī iespējams panākt iecerēto. Ne tāpēc, ka darām nepareizi, vai darām slikti. Vienkārši politikā un ekonomikā rezultāts ir atkarīgs no daudziem faktoriem, kuri

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.