„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

14.06.2010.Lieliska dāvana IZLAIDUMĀ! Dr. Džeimsa Dobsona grāmata “Gatavojoties pusaudža vecumam”

drdzeims_dobsons_gatavojoties_pusaudza_vecumam

GATAVOJOTIES pusaudža vecumam
Šajā izlaidumu laikā vēlējāmies atgādināt par kādu izcilu grāmatu, ko ir sarakstījis  viens no vadošajiem un ietekmīgākajiem Amerikas ģimenes psihologiem Dr. Džeimss Dobsons – “Gatavojoties pusaudža vecumam”,-spektrs.com ziņo Gita Jeske no Prieka Vēsts.

Tas ir vairāk nekā miljons eksemplāros ASV pārdots bestsellers pusaudžiem par pusaudžiem – lieliska dāvana skolēniem skolas izlaidumā.
Savu grāmatu Dobsons ir adresējis, pirmkārt, visiem padsmitgadniekiem, kuri saskaras ar dažādām pārmaiņām un izaicinājumiem savā dzīvē. Viņš prot tieši un sirsnīgi runāt ar pusaudžiem par jautājumiem, kas visvairāk viņus satrauc.
• Kā izvairīties no mazvērtības sajūtām un kļūt pārliecinātam par sevi?
• Kā uzvarēt vienaudžu spiedienu un narkotiku un alkohola draudus?
• Kā saprast fiziskās pārmaiņas un  seksuālo attīstību?
• Desmit izplatītākie mīti par mīlestību.
• Kā izdarīt gudrus lēmumus, izprast savas emocijas, uzvarēt vilšanos un pareizi kļūt neatkarīgam?
Džeimss Dobsons, Ph.D. ir “Focus on the Family” dibinātājs un prezidents. Viņa radio programmu pārraida vairāk nekā 4000 radio stacijās. Viņš ir bijis padomdevējs trijiem ASV prezidentiem un ir daudzu bestselleru autors.

Piedāvājam jūsu uzmanībai nelielu izvilkumu no šīs grāmatas:

BAILES NO PLATĀM BIKSĒM
Spiediens pakļauties apkārtējo viedoklim ir tik stiprs, ka daži cilvēki jūtas nekomfortabli, pat ja viņi kaut nedaudz atšķiras no pārējiem. Ja patlaban puišiem modē  ir apspīlētas bikses, tad bēdas tam, kurš to nesaprot un atļaujas staigāt platās biksēs! Ja meitenei ir neparasta gaita vai viņa šļupst, viņa katru dienu var piedzīvot dzēlīgas piezīmes. Katras izmaiņas un mazākā atkāpe no tā, ko grupa paziņo par normu, tiek uzskatīta par etiķetes laušanu. Uz pārkāpēju rāda ar pirkstiem, pret viņu izturas ar necieņu, liekot viņam justies ļoti nekomfortabli.
Es gribu, lai tu saproti, ka šis spiediens pakļauties citiem savu kulmināciju sasniedz tieši pusaudžu vecumā. Tāpēc pusaudži tik bieži ir sastopami “baros” kā  avju ganāmpulkos, kā mēs to vēlāk redzēsim.
KARTĪŠU SPĒLE
Vairāki ārsti nolēma veikt eksperimentu, lai izpētītu, kā grupas spiediens ietekmē jaunus cilvēkus. Viņi uzaicināja desmit pusaudžus un pastāstīja viņiem, ka pārbaudīs viņu uztveres spējas, lai noskaidrotu, cik labi katrs no viņiem redz to, kas atrodas viņiem priekšā.
Īstenībā telpa bija maza, un viss bija ļoti labi redzams. Tas, ko ārsti būtībā pētīja, bija nevis pusaudžu redze, bet gan grupas spiediena ietekme.
Ārsti teica: “Mēs jums parādīsim vairākas kartītes. Uz katras kartītes ir trīs dažādu garumu līnijas – A līnija, B līnija un C līnija. Uz dažām kartītēm A līnija ir visgarākā, uz citām B līnija ir garākā, uz citām – C līnija. Mēs jums rādīsim šīs kartītes un norādīsim katrā kartītē uz kādu no šīm līnijām. Kad mēs rādīsim jums uz garāko līniju, lūdzu, paceliet roku, lai parādītu, ka jūs uzskatāt to par garāko līniju. Viņi atkārtoja šo uzdevumu, lai pārliecinātos, ka visi ir to sapratuši, tad pacēla pirmo kartīti un norādīja uz augšējo līniju.

SPĒLES MĒRĶIS
Tomēr pirms spēles sākuma tika izdarīts kaut kas, ko viens pusaudzis nezināja – tas, ka pārējiem deviņiem pusaudžiem bija pirms spēles sākuma slepeni pateikts, lai viņi balsotu par otro garāko līniju. Citiem vārdiem, viņiem tika dots uzdevums balsot nepareizi.
Ārsts pacēla pirmo kartīti un norādīja uz A līniju, kas bija acīmredzami īsāka nekā B līnija. Šajā brīdī visi deviņi pusaudži rīkojās saskaņā ar iepriekšējo norunu un pacēla roku. Desmitais pusaudzis, kura uzvedību šeit pētīja, neizpratnē paskatījās visapkārt. Bija acīmredzami, ka B līnija bija garāka, taču visi nez kāpēc pacēla roku, uzskatot A līniju par visgarāko. Vēlāk viņš atzinās, ka bija pie sevis tajā mirklī padomājis: “Laikam jau es pietiekami uzmanīgi neieklausījos tajā, kas jādara. Acīmredzot es esmu kaut ko palaidis garām, tāpēc man jādara tas, ko dara visi citi, citādi viņi par mani smiesies.” Tāpēc viņš pacēla roku, gluži kā to bija darījuši visi pārējie.
Eksperimenta veicēji paskaidroja vēlreiz: “Balsojiet par garāko līniju; paceliet roku, kad mēs norādām uz garāko līniju!”

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Norisināsies konference „Reformācijas krāsas”

Norisināsies konference „Reformācijas krāsas”(0)

“Reformācijai 500″ un Rīgas reformācijas 500. gadadienas pasākumu ietvaros Latvijas Evaņģēliskā alianse š. g. 26.oktobrī rīko 2. konferenci „Reformācijas krāsas”. Konference norisināsies Rīgas Domes sēžu zālē no 10:00 līdz 16:00. Šā gada moto: „Reformācija pirms un pēc Reformācijas”. Apskatīsim Reformāciju arī kā procesu vēsturē un sabiedrībā. Nešaubīgi Reformācijas centrālais notikums bija Mārtiņa Lutera Baznīcas reformācija 1517. gadā, kam sekoja politiskā reformācija. Tomēr Reformācijas

Diskusija: Ārvalstu propagandas ietekme uz vēlēšanām

Diskusija: Ārvalstu propagandas ietekme uz vēlēšanām(0)

Šī brīža situācija Rietumu pasaulē un Latvijā ir aktualizējusi jautājumu par ārvalstu propagandu – kāda ir tās ietekme uz neatkarīgu valstu vēlēšanām? Kā demokrātiskai valstij cīnīties pret dezinformāciju un viltus ziņām? Vai vēlēšanas Latvijā varētu tikt ietekmētas no ārpuses? Uz šiem jautājumiem mēģināsim rast atbildi diskusijā jauniešu auditorijai. Piedalījās: Dr. theol. Guntis Kalme, Dr.sc.pol., LĀI

Gudrais meklē zināšanas – nāc mācīties uz Latvijas Bībeles Centru!

Gudrais meklē zināšanas – nāc mācīties uz Latvijas Bībeles Centru!(0)

Augošas draudzes ir augošu kristiešu veidotas, apmācītu līderu vadītas, Dieva Vārdā balstītas, pasaulei liecību nesošas. Ja Tu vēlies saņemt Dieva Vārdā balstītas zināšanas, attīstīt savas kalpošanas prasmes un kļūt par vēl noderīgāku instrumentu Dievam Viņa darbā savā draudzē, tad aicinām, izaicinām un iedrošinām sākt mācības Latvijas Bībeles Centrā. Šī gada septembrī mācības sāksies sertifikāta programmā

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Rīgas GETO muzejs: Holokausta upuru piemiņai- Maršs “Dzīvo gājiens”

Rīgas GETO muzejs: Holokausta upuru piemiņai- Maršs “Dzīvo gājiens”(0)

4. jūlijā, no plkst. 09:45 līdz 11:45 norisināsies ikgadējais pasākums – Maršs “Dzīvo gājiens”, gājiens pa bijuša Rīgas geto ielām – no Vecā Ebreju kapsētas līdz sadedzinātas Horālas sinagogas memoriālam. Šis pasākums veltīts Holokausta upuru piemiņai. Šajā gājienā piedalīsies izdzīvojošo pēcnācēji un tie, kam nav vienaldzīga atmiņa par katastrofu, kas notika te, Latvijā, pirms 77 gadiem. Lai tas

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.