Mīlestība nav slikta lieta, bet šoreiz pavirzīsimies notikumiem uz priekšu un parunāsim par mīlestības jeb ģimenes nākotni – bērni.
Mācītāji draudzēs nerekomendē bērniem aizrauties ar TV skatīšanos, jo tas negatīvi ietekmē bērna garīgo stāvokli. Kāds zinātnieks-psihologs ir izpētījis, ka TV ietekmē ne tikai bērna garīgo, bet arī psiholoģisko un fizisko stāvokli.
Autors: Eriks Sigmans
Britu zinātnieks-psihologs un turklāt biologs Eriks Sigmans (AricSigman)ar kolēģiem no ASV ir izanalizējuši un summējuši 35 dažādus zinātniskus pētījumus, kas tika veikti dažādos laikos. Rezultātā Dr. Sigmans nosauca galvenās TV kaitīgās ietekmes sekas. Par to sīkāk rakstīts žurnālā Biologist.
Sēžot pie TV ekrāna bērni aizmirsts par visu kas notiek ārpus tā – pastaigas, rotaļas, bet gan vaislās pa gultu mehāniski uzkožot visu kas pagadās pa rokai. Tādēļ mazkustīgie un nepareizi ēdoši „mazie” uzkrāj taukus. Tā rezultātā traucēta vielmaiņa, nesadegot kalorijām veidojas diabēts.
Imūnsistēma atslābst. Sirdsdarbība pavājinās tā rezultātā ģīboņu uzliesmojums. Protams, par redzes traucējumiem pat nav ne runa, to jau mēs paši labi zinām. Koncentrācijas zudums, uzmanības zaudēšana un atmiņas zudums-Altsgeimera slimība-vecuma plānprātība.
Imūnsistēmas traucējums izraisa galveno hormonu un antioksidantu disfunkciju. Tas savukārt ietekmē bērna miegu. Ekrāna spilgtās krāsas negatīvi ietekmē organisma bioloģisko pulksteni, bet miega nepietiekamība „uzlabo” apetīti, nenorobežojot sapratni par bada un sāta sajūtām. Iznākums zināms – aptaukošanās.
DNS notiek mutācija, kas izraisa vēzi. Par cik TV aizvieto lasīšanu, smadzeņu darbība pasliktinās, līdz ar to bērna intelekts. TV būtībā nozīmē ”ekrāns”, tādēļ nav atšķirības starp to vai bērns laiku pavada pie TV vai datora (DVD, interneta vai spēlēm) rezultāts ir tāds pats.
Tāpēc vecākiem ieteiktu neslinkot uz sava bērna nākotnes rēķina, bet nodarboties ar intelektuālo un fizisko bērna attīstību, jo ko sēsim to pļausim!
0 komentāri
Uzraksti, ko domā