Vasaras sezonā daudzas Latvijas sievietes apzinoties saules nepietiekamību variē, vienu dienu sauļojoties Jūrmalas pludmalē, bet mākoņainā dienā – solārijā.
Piemēram, dziedātājai Madonai ir pretējs viedoklis attiecībā par sauļošanos. Viņa uzskata, ka ne tikai solārijs ir kaitīgs veselībai, bet arī saules stari, tādēļ īpaši saulainās dienās viņa pāri galvai un sejai uzvelk lakatu, lai pasargātu sevi no saules tiešās ietekmes.
Aristokrātu laikos dižciltīgie nesauļojās vispār, jo viena no dižciltīguma pazīmēm bija balta un gaiša ādas krāsa, tādēļ sievietes saulainā laikā slēpās zem saulessargiem.
Joprojām daudz tiek diskutēts par to, vai uzturēšanās solārijā ir kaitīga veselībai vai nē. Solāriju pārdevēji aizstāv savu produkciju un tehniskā valodā stāsta par solāriju lampu gandrīz vai dziedināšanas spējām, bet Irānā par solāriju ir gluži cits uzskats.
Irānā solārijs ir nokļuvis ārpus likuma
Irānas „Veselības aprūpes ministrija” aizliegusi solāriju kabīnes sabiedriskajās vietās, uzskatot, ka solāriji ir kaitīgi veselībai. „Veselības aprūpes ministrija” brīdina par risku, kas ir saistīts ar aprīkojuma izmantošanu. Kārtējo reizi cīnoties ar tamlīdzīgām lietām, ministrija ziņojusi, ka solāriju kabīnes ir kļuvušas ārpus likuma. Aizliegts ir arī solāriju ierīču imports.
Sistemātiski tiek pārbaudītas frizētavas, spa – centri un skaistuma kopšanas saloni, kurās varētu būt solāriji, ja pārbaudes inspekcija pamana kādā no uzskaitītajām vietām solāriju, tad iestādes īpašnieks tiek sodīts. Mākslīgais iedegums ir kļuvis modē starp Irānas jaunām dāmām. Komisija uzskata, ka tamlīdzīgas ievestās modes tendences grauj Irānas jaunatnes ētiskas un morāles principus, kas savukārt attālina no Korāna likuma.
Vai kontrole ir motivējošs ierocis? Tas lai paliek uz Korāna likuma kalpu sirdsapziņas.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā