Zinātnieki atzīst, ka kosmiskās telpas klusēšana, par spīti cilvēces nemitīgajiem mēģinājumiem atrast saprāta brāļus, ir viena no apbēdinošākajām mīklām.
Ārpuszemes civilizāciju zinātnisko meklējumu pamatlicējs Frenks Dreiks uzskatīja, ka mūsu Piena Ceļa galaktikā dzīvo ne mazāk kā 200 ļoti attīstītu civilizāciju, bet meklējumi ilgst jau 30 gadus, un rezultātu kā nav, ta nav.
Frenks Dreiks gadiem ejotkļuvis pesimistisks. Viņš apgalvo: “Iespēja, ka kāda attīstīta civilizācija pamanīs mūsu klātbūtni Visumā, ar katru gadu sarūk aizvien straujāk”. Pēc viņa vārdiem, vispilgtākā mūsu civilizācijas eksistences pazīme, ko var pamanīt no kosmosa, ir televīzijas torņu izstarotie signāli. Bet mūsdienās ar pāriešanu uz kabeļtelevīziju un satelītu situācija ir radikāli mainījusies. Kabeļtelevīzija vispār neizstaro kosmosā un pēc 100 gadiem Zeme kļūs „mēma”.
Slavenais astronoms Josifs Šklovskis visu mūžu bija aktīvs ārpuszemes civilizāciju atbalstītājs, tomēr dzīves nogalē mainīja savus uzskatus paziņojot, ka cilvēce visdrīzāk ir vientuļa.
Jo ko tas cilvēkam palīdz
„Jo ko tas cilvēkam palīdz, ka tas iemanto visu pasauli, bet tam zūd dvēsele. Jeb ko cilvēks var dot par savas dvēseles atpirkšanu?
Jo Cilvēka Dēls nāks Sava Tēva godībā ar Saviem eņģeļiem, un tad Viņš ikkatram atmaksās pēc viņa darbiem.
Patiesi Es jums saku: daži no tiem, kas šeitan stāv, nāvi nebaudīs, iekāms tie neredzēs Cilvēka Dēlu nākam Savā Valstībā.” (Mateja 16: 26)
0 komentāri
Uzraksti, ko domā