Kumranas pilsētas tuvumā atrastais vēlāk nosauktais Mirušās jūras tīstoklis, kas datējams ar 1.gadsimtu mūsu ēru, domājams, ka tās piederība attiecama uz pēdējo ebreju sektu un tiek uzskatīta kā viena no svarīgākiem avotiem, kas apliecina jūdaismu un kristietības būtību. Pie tāda viedokļa nonākuši arheologs no ASV.
Pie tāda viedokļa nonākuši arheologs no ASV Džeims Tabors (James Tabor) un antropologs no Israelas Džo Zias (Joe Zias). Par jaunajiem viņu pētījumiem raksta angļu avīze „The Independent”.
Kumranas tīstokļu vēsture
1947.gadā kāds beduīnu gans Muhameds ad Dibs ( Muhameds Vilks ) uzgāja pirmo no slavenajām alām – Ain Fešhas alu, tagad sauktu par Pirmo alu. Netālu no Vādī Kumranas grīvas viņš dzina savu ganāmpulku Nāves jūras rietumu krastā. Īsinot laiku viņš mētāja akmeņus alās ( pēc citas versijas – meklēja savu pazudušo kazu ), līdz vienā no viņām kaut kas nošķindēja. Domādams, ka atradis dārgumus, rezultātā atradis vairākas vecas krūkas tajās bija aprakstīti tīstokļu ruļļi.
Vēlāk izrādījās, ka no vienām rokām pārejot citās, lai izzinātu rakstītā saturu tās nonākušas līdz zinātnieku rokām, kuri centušies atraduma nozīmi iztulkot. Izrādījās, ka saturs atbilst Bībeles Jesajas grāmatā rakstītajā. Tas savukārt iepriecināja un iedvesmoja kristiešus visā pasaulē, jo ziņa apstiprina Bībeles patiesumu.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā