Pamatojoties uz Bībelē rakstīto, ka līdz ko cilvēks pieņem pestīšanu (grēku nozēlas lūgšana) viņa pagātnes grēki tiek piedoti un izdzēsti un viņa vārds ierakstīts debesu grāmatā.
Dievs solot apstiprina to ar vārdiem: „Redzi, abu Savu roku plaukstās Es tevi esmu iezīmējis.”(Jes. 49: 16). Un Dievs vienmēr nomodā par saviem esošajiem un jaunpienākušajiem bērniem. Kristieši par to dzied slavas dziesmu tam Kungam: „Mans vārds ir dzīvības grāmatā! Aleluja!”
Pēc nāves nokļūšanu debesīs pravietiskajā vārdā brīdināts: „Nemūžam tur nekas neieies, kas nesvēts, un neviens, kas dara negantību un melo, bet vienīgi tie, kas rakstīti Jēra dzīvības grāmatā.” (Atkl. 21: 27)
Papildus mēs lasām: „Kas uzvar, tas būs ģērbts baltās drēbēs, un Es viņa vārdu neizdzēsīšu no dzīvības grāmatas, viņa vārdu es apliecināšu Mana Tēva un Viņa eņģeļu priekšā.” (Atkl. 3:5)
Noteikti kādreiz kādam ir radusies doma, par to, ka tas, ka tāds fakts pastāv un pārliecība ir stabila, taču kā tas ir iespējams? Varbūt tā ir kāda superjaudīga kosmiska internet-grāmata ar tik nodrošinātām navigāciju sistēmām, kas mums vēl nav pieejams? Varbūt tā ir… Ah, cik ļoti liela vēlme ir izdibināt tās noslēpumainās lietas. Lai labāk varētu doties iztēles tālēs ieskatīsimies, kādas iespējas pašreiz piedāvā zinātne.
Kosmiskais internets
NASA ir veiksmīgi pabeigusi pirmā tālākā kosmosa komunikāciju tīkla testēšanu, šis tīkls ir modelēts pēc Interneta parauga un radīts, lai nodrošinātu drošus sakarus starp daudzveidīgām kosmiskajām misijām.
NASA Reaktīvās Virzīšanās laboratorijas (Jet Propulsion Laboratory) inženieri, izmantojot speciālu programmnodrošinājumu ar “pārrāvumnoturīgu tīklu”, Disruption-Tolerant Networking (DTN), pārsūtīja lielu skaitu un dažāda tipa kosmosa fotoattēlu uz NASA zinātnisko kosmisko kuģi, kas atrodas vairāk kā 32 miljonus km no Zemes.
Tas ir pirmais solis pilnīgi jaunas kosmosa komunikāciju sistēmas, StarpplanētuInterneta, radīšanā,” teica Adrians Hūke (Adrian Hooke), komandas un kosmosa datortīkla arhitektūras, tehnoloģijas un standartu vadītājs NASA galvenajā mītnē Vašingtonā.
Starpplanētu internetam jābūt pietiekami spēcīgam, lai spētu izturēt aiztures, traucējumus un pārrāvumus. Piemēram, traucējumi var rasties brīdī, kad kosmosa kuģis aiziet aiz planētas vai arī notiek saules vētras. Laiks, lai nosūtītu vai saņemtu datus no Marsa, ir no 20 min līdz trīsarpus stundām. Tieši tāpēc nepieciešama programma, kas spētu nodrošināt datu apmaiņu šādos apstākļos.
Tiek prognozēts, ka dažu gadu laikā Starpplanētu Internets varētu padarīt iespējamas daudzas jaunas kosmiskās misijas. Sarežģītas misijas ar vairāku nolaižamu, mobilu un orbītā esošu kosmoskuģu izmantošanu būs vieglāk vadīt caur Starpplanētu Internetu. Tas nodrošinātu uzticamus sakarus arī astronautiem uz Mēness.
0 komentāri
Uzraksti, ko domā